Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Barışmak için çaba harcasnizda kız arıza sonra çok başınız ağrır mesafe her zaman iyidir. Yeni arkadaşlıklar kurunca bunlar çok basit kalacaktır eminim.

benim anlamadıgım elin adamını neden bu kadar önemsiyosunuz. eşinizin dostu olabilir ama o kadar. sanki kan bağınız mı var yada o adamla görüşmeye mecburmusunuz böyle bi konuyu dert edinmissiniz. adam konusmuyosa kesin ilişkinizi olur biter ne bu arkadas sevdası anlamadım. bide kendinizden kücük kızla ugrasıyosunuz daha basından böyleyse evlendikten sonra zaten sizi eve koymazdı bi şekilde. ali beyde sizi çok önemsemiyo ki yüz vermiyo. bırakın ya aman size değer vermeyen insanlar için kafaya taktıgınız şeye bakın

Suizan yapmış olmak istemem ama bu kadar ali de ali demek bana da normal gelmedi açıkçası. Normal arkadaşlık ilişkisi değil bu. Düğünde alim alim diye ağıt yakacak gibi görünüyor.

30 yıllık erkek arkadaşım var, aynı yatakta uyumuşluğumuz var bu kadar bağlı değilim adama, evlendiği zaman da karısının koyduğu sınırlara göre hareket ettim.

Yani. Benim zamaninda en yakin arkadasimin sonraki esi de ilk zamanlar beni kiskaniyordu. Halbuki 10 senelik arkadasimdi. Oda ona bastan "o benim en yakin arkadasim..bu senin icin problem olacaksa bastan söyle ona göre uzatmayalim" demis. Sonra nikah sahitliklerini de yaptim. Isteyen cözüm bulur. Istemeyen de kolaya kacar.

Arkadaşlar şu o senin değil eşinin arkadaşı yorumunuza bir ara verirmisiniz lütfen. Benim arkadaşım gibi oldu, burda birlikte çok vakit geçirdik ve sevdiğim bir arkadaşım oldu. Konu bu kadar basit. Ben size kırıldığım konuyı anlattım sadece. Yani Ali aşağı Ali yukarı bu ne diyen üyeler işin içinde başka bir şey arıyor gibi yazıyorlar ve bu kırıcı oluyor. Konu aliyle ilgiliyse tabii ki aliyi anlatırken sık sık ismini yazacağım nasıl anlatayım başka?

Kendini boşuna yoruyorsun, ne yazık ki; bizim toplumumuzda çoğunluk, bir erkekle, bir kadının arkadaş olabileceğini hala daha kavrayamadı.

Ay nolur şu insanlara da anlatın şunu. Yok aliyi abartmışım yok gereksiz. Arkadaşım insan seviyorum arkadaşlıklara önem veriyorum. Sizin 10yıllık dostluğunuz gibi işte bu kadar basit. Şimdi o adam o kadına başta bu uyarıyı yaptı diye ooo ne alaka o eşi olacak nasıl der bunu, bu abartı diyemem ben yani. Dostluk bu. Hiç samimi olmamalılar. Hiç insan sevmemişler. Ay ağlattılar beni ya. Keşke yazmasaydım valla.

Ali eşinizle hiç tanışmıyor dahi olsa, ezelden beri sizin arkadaşınız dahi olsa tavrınız normal değil diyorum ben. Eşinizin arkadaşı olmasına takılmadım, frekansınız uymuştur samimi olmuşsunuzdur o ayrı mesele. Ama bir insan ya da o insanın hayatındaki insan sizinle arasına mesafe koyuyorsa bunu kabullenirsiniz normal şartlarda. Çünkü insanlar sınırlarını kendileri çizerler, ilişki yaşadıkları zaman da bu sınırlara iki kişi birlikte karar verir. Siz ilişki içindeki iki insanın çizdiği sınırları kabullenmiyorsunuz ve bu gerçekten çok tuhaf bence.

O sana aynı değeri vermemişken hala kimseye rüzgar değmesin tarzında yazıyorsun ya o biraz canını sıktı milletin

Kabullenemediği sınır değil, yanlış anlaşıldığından dolayı suçluymuş gibi dışlanmak.

O tarz yorumları görmeyecek cevap vermeyeceksiniz takılmayın bu kadar herkesin kendine göre bir fikri var Ben sizi anladım çünkü aynı yakınlıkta erkek arkadaşlarım var, aynı şey benim başıma gelse de üzülürüm çok, ancak aradan da bayağı bir zaman geçmiş konuyu ilk olduğu zamanlar hızla çözümleseydiniz daha iyi olurdu, eşinizin de olaya bu kadar dışardan biri gibi bakması tuhafıma gitti sizin bu kadar üzüldüğünüzü bile bile, bence birşeyler yapması gereken arayı düzeltmesi gereken eşinizdi bu kadar zaman boyunca.. düzeltemiyorsa o da mesafe koymalıydı arkadaşına belki bir yaptırımı olurdu

Bakın bu iki olay çok farklı. Buradaki arkadaş arkadaşlığını sürdürmeyi tercih etmiş, hayatına giren kadın da bunu kabullenmiş, sorun yok. Ali sizinle arasına mesafe koymayı tercih etmiş, hayatına giren kadın da bunu istemiş.

Kabullenemediği sınır değil, yanlış anlaşıldığından dolayı suçluymuş gibi dışlanmak.
Yanlış anlaşılma falan yok ki. Ağzından kaçırmış insanlar rahatsız olmuş mesafe koymuşlar. Hata yapmış olabilir ama karşıdaki insanlar bu hatayı tolere etmek istememiş ya da şu an için istemiyorlar. Bu konuda ısrar etmenin bir anlamı yok ki. İnsanlar istemiyor yani, yapacak bişey yok.

Gurbetteyim, çalışmıyorum, çevrem yok diye belirtmişsiniz sık sık. Bu insanları kendinize yakın bulmuşsunuz çok kıymet vermişsiniz tamam ama anlamadığınız şey şu: Onlar sizin için biricik ve özel olabilir ama siz onlar için öyle değilsiniz. Sizden başka çevreleri, arkadaşları, aileleri var. Yanlış anlamayın ama siz sarmışsınız insanlara, herkes sizin gibi olmak zorunda değil. Ali yeni bir hayata başlıyor, nişanlısı var, onun ailesi, arkadaşları var. Sizinle ilişkisini aynı şekilde sürdürmek istememesi çok normal. Anlamak istemiyorsunuz ama ilişkinize zaten bir mesafe koyulacaktı, biraz daha erken olmuş sadece.

Ama böyle imalı imalı yazıları can sıkıyor işte böyle takıyorum, böyle önemsiyorum burdan pay biçmiyorlar. Evet eşimde de suç var gerçekten ama diyorum ya onunda arasının bozulmasına sebep olmak istemedim.. teşekkür ederim gerçekten anlayıp yorumladığınız için.

Yani bunlarıda belirtebilirsiniz bakın bu düşünce tarzını onaylıyorum. Belki gerçekten dediğiniz gibidir. Ama ben o aileye yapışmadım. Kimseye ben bunlarla nasıl barışırım diye sormadım ki. Sorum şuydu, bunlara kırıldım ve akşam gelecekler sizce nasıl dabranmalıyım? Bu kadar. Yani "o sizi o kadar önemsememiş bence sizde bir şey demeyin ağarlayın gitsinler. Bundan sonra da samimi olmayın" bakın bu kabul edilebilir bir yorum. Ama insanlar suçlar gibi yazıyorlar . Hemen ezip geçiyorlar nefretle. Bu ney böyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…