Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinizin arkadaşına fazla anlam yüklemişsiniz ve arada gereksiz bir samimiyet varmış gibi geldi. Kız da belki bu ilişkiden rahatsız olup böyle saçma sapan bir planla aranızı bozmaya çalışmıştır. Bu kadar samimiyet bir maraz doğurur zaten, normal.
Ayrıca üzgünüm ama ağızdan kaçırma olayında da haksızsınız. İnsan istese ağzından bir kelime alamaz karşıdaki.

Alt tarafı eşinizin arkadaşı. Kendi kardeşiniz değil. Neden bu kadar büyütüyorsunuz Ali'yi. Elin oğlu ya . Tamam zaman geçirmişsiniz ama yabancı gibi olsanız nolcak ki ? . Kendinize iyi huylu bayan arkadaşlar edinin daha kârlı olur bence bu. Kardeş yerine koymuşsunuz ama hemen size küsmüş demekki çok ta kardeş değilmiş. Bence Ali'yi gözünüzde çok büyütüp abartmissiniz. Hayatta önceliğiniz olan kişiler ile iyiyseniz bunlar teferruat bence
Çalışmıyorum burada ve hiç arkadaşım yok. Alinin evleneceği kişiyle arkadaş olacağımızı düşünmüştüm hep. Ne güzel ailecek görüşeceğiz diyordum. Hiç çok sevdiğiniz bir erkek arkadaşınız olmadı mı? Onun gibi işte. Eşimin arkadaşı gibi değil ki.

Dedim ya en başta eşimin arkadaşı değil benim burda ki bi ailem gibi oldular zamanla. Yani benim burda bir arkadaşımmış gibi.
Demek ki Ali sizin onu gördüğünüz kadar ailesi gibi gormuyormus sizi. Başka bir açıklaması yok. O kadar kardeş gibi olsanız, açıkladığınızda kaçmış ağzından der bitirdi konuyu ama uzatmış da uzatmış. Normal birinin düğününe gider gibi gidin zaten tahminimce evlendikten sonra eşi sizi çokta gorusturmezmis gibi..

Eşinizin arkadaşına fazla anlam yüklemişsiniz ve arada gereksiz bir samimiyet varmış gibi geldi. Kız da belki bu ilişkiden rahatsız olup böyle saçma sapan bir planla aranızı bozmaya çalışmıştır. Bu kadar samimiyet bir maraz doğurur zaten, normal.
Ayrıca üzgünüm ama ağızdan kaçırma olayında da haksızsınız. İnsan istese ağzından bir kelime alamaz karşıdaki.
Zaten aliyede hata yaptığımı söyleyip özür diledim. Başta da dediğim gibi duygusal ve genel olarak ilişkilerime önem veren biriyim. Onlar benim için önemli insanlardı. Bu yüzden üzülüyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Biraz uzun olacak ama lütfen okuyun çünkü başka danışabileceğim kimse yok ve fikrinize ihtiyacım var.

Öncelikle ben yapı olarak çok ama çok duygusal, aşırı bağlanan, sevgisini çok gösteren ve samimi bir tipim. Eşime, aileme, arkadaşlarıma hep sevgi dolu yaklaşırım. Bu hep böyleydi.

Ben evlenince hiç bilmediğim bi şehire geldim eşimin işi dolayısıyla ve haliyle burada hiç arkadaşım, akrabam yoktu eşim ve eşimin ailesinden başka.
Buraya ilk geldiğimde eşimin bir arkadaşı vardı samimi çocukluk arkadaşı neredeyse.
Adı Ali olsun. Biz aliyle tanıştık ilk burda ve çok sevdiğim bir dostum oldu, eşimin arkadaşından öte kardeş gibi olduk. Oda beni çok sever uzakta gelin olan ablası, gibi ilgilenirdi her şeyimizle. Bende eşimde annesine anne, ablasına abla deriz ve ailecek görüşürüz. Aliyle ilk tanıştığımızda hayatında kimse yoktu ve biz hep hadi birini bul diyorduk ve sonunda buldu😂 bizlerin yaşından küçük bir kız yani biz 28 o 22 yaşında şuan. Haliyle biraz daha çocuksu ve yaşının gereği olgun düşünemeyen bir tip. Neyse biz çat pat anlaşıyorduk 3ay öncesine kadar. 3önce bize oturmaya geldiği bir gün eşlerimiz yokken bana alinin eski bir sevgilisini sordu, hakkında ne biliyorum, ali onu çok mu sevdi gibi takıntılı sorular. Ben bu kızı hiç tanımadım ama alinin bahsettiği kadar biliyorum yine de ben hakkında hiç bir şey bilmediğimi söylediğim halde ısrarla bana o kızı sorup durdu, konuyu asla kapatmıyor. Sonra bana fotoğrafını gösterdi kızın ben görmemiştim hiç ve Ali bu şimdiki sevgilisini o kıza çok benzeytiğini söylemişti zamanında ve ben gayri ihtiyari fotoğrafa bakarken benziyormuşsunuz gerçekten dedim ama istemeden çıkıverdi ağzımdan. Sonrada olayı toparlamak için eşim sizi benzetiyordu bi ara öyle demişti dedim ama kız kalkıp bunu aliye söylemiş hemen ve mavi böyle söyledi kesin sen ben ona benzediğim için benimle evleniyorsun diye kavga etmiş. Ben o gidince aliyi aradım durumu anlatmak için. Açmadı ve sonraki bir kaç günde telefonlarımı açmayınca ablasını aradım alinin. Durumu biliyormuş ve açar açmaz bana bende seni arayacaktım noldu o gün dedi. Ve bende anlattım böyle böyle takmış durumda kıza benimde ağzımdan böyle bir şey çıktı ve ali benim telefonlarımı açmıyor dedim. Ablası bana hak verdi isteyerek yapmamışsın onun suçu dedi. Neyse akşamına ali aradı beni ve ben durumu olduğu gibi anlatsamda bana sen beni sattın dedi başka bir şey demedi. Telefonu kapattıktan sonra kız arkadaşı bana mesaj attı ve sen niye arayıp ablasına anlatıyorsun gibi şeyler yazdı. Bende haliyle arayıp dedikodunu yapmadım, sen aliyle aramızı bozudun ve ben mecnur kaldım dedim. Bana dediği şey inanılmaz "ben sana aynı şeyi yapsam hoşuna gider mi?" Şakamısın dedim sen benim söylediğim lafı anında yetiştirdiğin için bu durumdayız desemde o yazdı da yazdı. En son cevap vermedim.

Şimdi sorun şu ki 3ay oldu ali beni o gündem sonra hiç aramadı. Evlerine gitti bana hoşgeldin dedi ve bir daha hiç konuşturmadı. Normalde hafta bir kez arardı en az. Şimdi cuma günü düğünü var ve ben bir yabancı gidi gideceğim düğününe. Kardeşimin düğünü olacağı zaman nasıl koşturacaksam alininkinde de öyle koşturmak, onunla heycanını paylaşmak, ve her şeyinde yanında olmak istiyordum ama olmadı. Evleri, eşyaları her şey hazır ama ben hiç görmediğim için çok üzülüyorum. Bugün bize davetiye vermeye gelecekler. Bu arada eşimle hala görüşür dışarı çıkar günde en 4-5 kere konuşurlar. Ama ben çok kırgınım böyle bir şey için bana böyle davranmış olmasına.

Şimdi akşam geldiklerinde (ailecek gelecekler) nasıl davranmalıyım, kırgın olduğumu söylemeyilimiyim yoksa bir yabancı gibi davetiyeyi alıp 2saat düğününe mi gitmeliyim? O kadar heveslendiği o düğüne bile gidesim gelmiyor şu an.

Çok uzun oldu kusura bakmayın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :)

Yani Ali esinizin arkadasiymis neden sizi arasin ki? Haftada 1 olsun arardi diyorsunuz artik evlenecekmis zaten neden sizi arasin. Esiniz ne diyor bu olanlara?

Ne kadar çok üstüne gidersen o kadar kendini bir şey sanıyor bu insanlar. Gereken şeyi söylemiş, hiç gerekmediği halde özür bile dilemişsin. Ben senin yerinde olsam bu akşam olayı bir defa dah aanlatır, tepkilere göre düğüne bile gitmezdim.

Yani Ali esinizin arkadasiymis neden sizi arasin ki? Haftada 1 olsun arardi diyorsunuz artik evlenecekmis zaten neden sizi arasin. Esiniz ne diyor bu olanlara?
Yahu evlenmesiyle ne alakası var ki? Bende evliyim. Biz arkadaştık ve asıl konu benim yapılana kırılmış olmam. Eşimde üzülüyor ve kıza tepkili ama o arkadaşı sonuçta ne diyecek ki. Düzeleceğine inanıyor..

Çalışmıyorum burada ve hiç arkadaşım yok. Alinin evleneceği kişiyle arkadaş olacağımızı düşünmüştüm hep. Ne güzel ailecek görüşeceğiz diyordum. Hiç çok sevdiğiniz bir erkek arkadaşınız olmadı mı? Onun gibi işte. Eşimin arkadaşı gibi değil ki.
Oldu ancak hayatlarına giren kadınlar rahatsızlık duyunca kendimizi çekip yerimizi tekrar belirledik. Ya da kendileri mesafe koymak istedikleri zaman ona göre mesafemizi ayarladık. Sizin sorununuz yeni durumu kabullenmemek, onların isteklerini ve çizdikleri sınırları yok saymak istemek.

Sen birak karma nasil isliyor onu izle. Bu kiz alinin burnundan herseyi fitil fitil getirecek. Benim bir akrabagim böyle takintili biriyle evlendi. Dört ay bile sürmedi evlilik. Siz söyleyeceginizi söylemissiniz. Esinizin tavrini ama dogru bulmuyorum. Biri esime haksizlik etse ne kadar dostum olsa da mesafemi koyarim 🤷🏻‍♀️

Eşimin arkadaşlarının hepsiyle tanıştım hepsi çok iyi efendi çocuklar aynı sofrada çok kez oturduk yemeğimi yediler ortam yaptık fakat hiç biriyle bu denli bi bağ kurmadım. hepsi hala eşimin arkadaşları bir tanesiyle aşırı samimiyiz hatta eşi hep gelir bende kalır ben onda bildiğin elti gibiyiz :KK70: ama o arkadaşıyla bile çok seviyeliyiz.
bence siz de sınırlarınızı bilmeme özelliği var. mesela eşimin arkadaşı bana mesafe koysa ne, koymasa ne beni ırgalamaz ki.
ben olsam üzülmezdim madem onlar buna inanmayı tercih etti hadi eyvallah demeyi bilmelisiniz.
yok kendi kardeşim gibi uğraşacaktım heyecanını paylaşacaktım falan, ne alaka ya :KK70:

Sen birak karma nasil isliyor onu izle. Bu kiz alinin burnundan herseyi fitil fitil getirecek. Benim bir akrabagim böyle takintili biriyle evlendi. Dört ay bile sürmedi evlilik. Siz söyleyeceginizi söylemissiniz. Esinizin tavrini ama dogru bulmuyorum. Biri esime haksizlik etse ne kadar dostum olsa da mesafemi koyarim 🤷🏻‍♀️
Bende bazen üzülüyorum bu duruma eşim ne kadar üzüldüğümü görsede ilişkisini hiç bozmadı. Ama bu konuya bir şey demiyorum çünkü o kızdan bir farkım kalmaz gibi geliyor. Aralarının bozulmasına sebep olmak istemiyorum..

Siz şu an Ali'yi kaybettiginize mi üzülüyorsunuz yoksa arkadaş olacak karısını mi?
Erkek arkadaşım hiç olmadı daha çok kadınlarla arkadaşlik kurdum. Sizde Ali'yi bu kadar dert etmeyin derim. Eşi de size uygun biri değil baksanıza kız istemiyor kavga çıkarmış. Kurslara gitseniz veya spor yapılan yerlere arkadaş edinebilirsiniz. Sizi eleştirmiyorum yanlış anlamayın. ALİ eşinize arkadaş olmuş ama bakın size karşı zannettiginiz kadar da samimi değilmiş

Yahu evlenmesiyle ne alakası var ki? Bende evliyim. Biz arkadaştık ve asıl konu benim yapılana kırılmış olmam. Eşimde üzülüyor ve kıza tepkili ama o arkadaşı sonuçta ne diyecek ki. Düzeleceğine inanıyor..

Asil sorun sizin yapilana kirilmis olmaniz mi? Valla saka gibisiniz. Kim size ne yapmis? Agzinizdan kacirmissiniz buna kim inanir? Sonra ablasini bilmem nesini aramalar. Insan arkadassa bir yerini haddini bilecek once. Valla Ali asagi, Ali yukari yazdiklarinizi tekrar okuyun bence.

Bence olduğu gibi kabul edin ve önünüze bakın. Bilerek isteyerek mesafe bırakılmış. o sizin kardeşiniz değilmiş kabul etmek zorundasınız. sadece eşinizin sıradan bir arkadaşı ve ailesi olarak düşünün. Dik durun ortada birşey bile yokken böyle davranıyorlarsa siz değil onlar üzülsün .

Siz şu an Ali'yi kaybettiginize mi üzülüyorsunuz yoksa arkadaş olacak karısını mi?
Erkek arkadaşım hiç olmadı daha çok kadınlarla arkadaşlik kurdum. Sizde Ali'yi bu kadar dert etmeyin derim. Eşi de size uygun biri değil baksanıza kız istemiyor kavga çıkarmış. Kurslara gitseniz veya spor yapılan yerlere arkadaş edinebilirsiniz. Sizi eleştirmiyorum yanlış anlamayın. ALİ eşinize arkadaş olmuş ama bakın size karşı zannettiginiz kadar da samimi değilmiş
Haklısınız ama dediğim gibi genel olarak tüm ilişkilerimw önem veren biriyim ve buraya gelip "o eşinin arkadaşı senin değil, ne alaka yaaa" gibi yorum yapanlar yazdıklarımdan hiç anlamamış gibi geliyor. Neyse umarım her şey düzelir yinede ben küslüğü hi sevmem bir kere...

Bende bazen üzülüyorum bu duruma eşim ne kadar üzüldüğümü görsede ilişkisini hiç bozmadı. Ama bu konuya bir şey demiyorum çünkü o kızdan bir farkım kalmaz gibi geliyor. Aralarının bozulmasına sebep olmak istemiyorum..

Söyle söyliyim: disardaki insanlar evdekinden önemli degil

Aynen ben olsam Ali böyle yapmasına rağmen eşim hala kankaysa eşime de kızarım
Ali senin ona değer verdiğin kadar değer verseydi kıza derdi o benim manevi ablam gibi yanlış anlaşılma olmuş çözcez derdi alırdı kızı gelirdi oturup konuşup çözerdiniz
Ama pat diye silmek daha kolayına gelmiş
Sen fazla anlam yüklemişsin bu dostluğa gibi görünüyor 🤷‍♀️

Yok 1.5 yıl oldu bu kızla birlikteliği. Yani biz bunları yaşarken zaten düğün tarihleri belliydi aslında..
Oyle bile olsa, esinizin soylemesine takilmamis cunku kiz duymamis ama siz ayni seyi soyleyince affedilmez birsey yapmissiniz gibi davraniyor cunku kiz da duydu ve ben hala bi seyler kanitlamak icin evlilik karari aldigi icin sizi sucladigini, bu sorumlulugu size yukledigini bu yuzden bu kadar uzattigini düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X