Lutfen akil verin Sanırım azar azar deliriyorum.

Canım öncelikle kız erkek evlat arasındaki ayrımı öz ailen de yapıyor, burada çok okuduk böyle konular. Bir de erkek evlada söz geçiremiyorlar, mecburen susuyorlar. Diğer konuna gelince içinde en ufak bir şüphe varsa bitir çünkü bu konudan yaralısın. Kimi erkekler eşlerine tapar, benim kaynım gibi. Ki biz 4,5 yıl birlikteydik, ne zorluklar ne badireler atlattık, kaynım gitti kıza teklif etti, nişanlandılar evlendiler. Ama evlenirken öyle hevesli öyle heyecanlıydı ki, bizim ruhumuz ölmüş dedim. Yani kimisi böyle eşine düşkün olur, kimisi de olmaz. Bunun seninle alakası yok, olsa bile sen çok değer verdiğin için. Unutma ne kadar çok değer verirsen o kadar az değer görürsün. Benim bu yaşımda edindiğim tecrübe bu, 38 yaşındayım.

Belli ki calisiyorsunuz.Bence size simdiden deger vermeyen simdiden duygulariniza saygi duymayan bir adamla evlenmeyin.Kac yillik evli kadinim ve inan bana evlilik filmlerdeki gibi degilSimdiden umudun yok.Lutfen 1.2. Aileni secme sansin yoktu ama esini secme sansin var.Kendine oldu bittiyle bir gelecek belkilerle dolu bir evliligi layik gorme.Deger gormek senin de hakkin

Senin başkalarından değer görmediğini hissetmen kendine değer vermemenden kaynaklı..bence en güzel özelliklerini düşün en sevdiklerini, neşeni, gülüşünü, aklını.... kendini sev. seninle arkadaş olsaydık eminim sayardım sana :) aslında yaşadıkların normal şeyler. diğer öz kardeşlerim benden ayrıcalıklı, eşim özel günlermiş hakgetire..emin ol çoğu kadın da bu şekilde.

yanisi kendine değer verirsen tüm hissiyatın değişecek. lütfen beni ciddiye al. bir de bunu dene.

Bu yanlış bu durum çok yanlış hem de....
Kendiniz için çalışıp kendiniz için bir evlenmelisiniz......
Çok da hassasınız yani ama evlilik aslında evllilik demeyeyim de
Uzun süreli birlikteliklerde tolere denen kavramın zaman zaman azalması sebebiyle hayat telaşı vs vs vs

bu sebeple şu sinirlendıgınız durumların bilmem kaç katı oluyor....
Siz evliliği şuan kaldıramazsınız bence....
Anlıyorum sevgi ilgi istiyorsunuz ama bu nasıl desem bunun dozu siz de bagımlılık derecesinde....

bu durum çok yanlış....
Yardım almanız şart.....

Sevgi ve ilgi bekliyorsunuz, önemsemek istiyorsunuz. Hakkınız tabiki ister ve beklersiniz. Siz nişanlınızla normal bir arkadaş gibi başlayan ve devam eden bir süreçte, sevgili olmuşsunuz. Beklentilerinizi karşılamıyor ve ilgisizse, aranızdaki enerji düşmüş olabilir. Önceki gibi sadece yakın bir arkadaş moduna geçmiştir. Bu da sıkıntılı bir şey. Nişanlınız, sadece bu özel günlere önem vermeme konusunda mı böyle? Genel durumu değerlendirin bence. Sizi genel olarak arayıp, sorması, merak etmesi, sevgisini ve ilgisini hissettirebileceği konularda nasıl? Bunlara bakarak değerlendirin.Ona göre karar verin.
Birde bu kadar başkalarını düşünmeyin. Çok düşünceli olanların, hem kıymeti bilinmez, hem de her zaman ezilen taraf olurlar genelde. Bu bir misyon gibi üzerinize yapışır. Çevrenizdekiler her zaman sizden bunu beklerler. Sizde beklentilerinizi açıkça söyleyip, dillendirin bence. Kimse üzülmesin, kırılmasın, yorulmasın derken, sonunda bunları yapan siz oluveriyorsunuz.

Aman hediyele sürprize takılmayın bence evlendikten sonra hersey monotonlasıyor zatan benemki yapardı eskiden bu sevgililer ğününde para verde esim benim aldığımı beğenmiyorsun bare kenen al hediye almadın deme dedi

Beklentiyi minimuma indir, bir plan yapmak istediğinde açık açık konuş bunu bunu istiyorum şu gün hazırla de. Beklenti yorar sen iste o yapsın

Nişanlınızın iyi bir insan olması ,onunla mutlu olacağınız anlamına gelmiyor .Öncelikle onunla ciddi bir konuşma yapmanızın zamanı gelmişte geçmiş bile .Konuşmanız gereken bu ilişki ve yapılacak olan evlilikten beklentiniz ne ?öncelikleriniz neler ?Aile içi sorunlarınız öz evlat vs gibi konular farklı sorunlar .Fakat evlilik bambaşka bir şey buna hazır gibi görünmüyorsunuz .İntihar etme düşünceleriniz ,ağlama ve sinir krizi geçirmeleriniz içinse en kısa zamanda bence bir psikiyatriste gidin derim .Bozuk bir psikolojiyle yapılacak bir evliliğinde pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum .

bence konu sizin sınırlarınızı bilmemeniz. aşırı tavırlar sergileyip karşıdan da bunu beklemeniz. açıkça soyleyemediginiz herşeyi de sinir krizi ağlama nöbeti şeklinde yansitmaniz. fazla kaygılı gördüm sizi aile konusunda da.

mesela oğlan çocuğu ya da öz evlat diye değildir ona tanınan tolerans. ama siz kendiniz sessiz sakinsiniz diye ondan da sessiz sakin olmasını beklemissiniz. onun tabiatı öyle demekki. nisanliniz konusunda da sizi o kadar düşünüp onemsese biseyler yapardi diye düşünüyorum. kaybetme korkunuzdan yararlanıp rahatça yaşamak için evlenmek istiyo gibi geldi bana. yoksa bu kadar sizin için sorun olan bi mevzuda biseyler düşünüp yapardı. umursamadigina göre evlilikte bu şekilde ilerleyecek. sizde yipranip duracaksiniz evlilik içinde.

aileniz de çok fazla maddi beklenti icindeyse elimden gelen bu demeyi ogreneceksiniz. size mi guvenmisler siz evlenince ne yapacaklar??

YouTube da Tülay kök var sınırlar videosu serisine başladı yeni. isterseniz onun sınırlar videolarini izleyin.

Aaa bosaniyor musun kuzu sen?

kaç yaşındasınız

O zaman haklisiniz bence biraz rahat sizi elde var sayıyor. Refah bölgesinde olmasına izin vermeyin sonuçta görüşmek icin sözleşilmiş. İliski de bir seyler yapan zorlayan taraf siz olmayın kılınızı bile kıpırdatmayın. O çabalasın çabalamazsa da ayrilin. Ama cabalamak sadece özel günleri hatirlamaktan ibaret değildir. Sizin sevdiğiniz önem verdi&iniz şeyler hakkında nasıl davranıyor,görüsmek icin çabalıyor mu vs.. Siz onu erteleneye başlayın bir süre görüsmeyin ama ayrılmayın da. Muallakta kalsın
Aaa siz kaba olan hanimefendisiniz ben de iliskinin ilk 3 yili öyleydim araya mesafe ve ufak ayrilik girince (itiraf ediyorum kk'nün ve yabanci dizilerinde etkisi var ) ben neden bu kadar kasiyorum ki ya dedim denedim onsuz da oluyormuş olmazsa da ayriliriz birbirimize mecbur değiliz kafasına girdim. Bir de iliskiden ne bekliyoruz o da önemli. Olmazsa olmazlarımız ve olmasa da olurları iyi ayırt etmek lazım. Gereksiz beklentilere girip kendimizi yormamalıyız

Arkadaşım eziyet oldu okumak valla. Bi nokta bari kullansaydın

Canım bence erkek kardesın degıl. Sen daha cok ergenlıge girmis gıbısın. Bosuna kendını yıpratıyorsun bı sakin ol önce. Bazı seyleri kafanda cok buyutuyosun, hersey istedıgımız gibi olamazkı

Amanın nerde nokta okuyamadım valla. Birde bir insanı arkadaş olarak tanımakla sevgili olarak tanımak çok farklı.. arkadaş olarak uzun süredir tanıman sevgili olarak da tanıdığım anlamına gelmiyor.. insan sevgiliysen başka arkadaşın başla olabilir

hayatı bu kadar uçlarda yaşamayın.

ota b.ka ağlarsanız ömür geçmez. şu oldu ağladım, bu oldu ağladım diye diye yazıp durmuşsunuz. sonuç? hiç. ağlamak çözüm değil.

Beklentiyi minimuma indir, bir plan yapmak istediğinde açık açık konuş bunu bunu istiyorum şu gün hazırla de. Beklenti yorar sen iste o yapsın

Öncelikle hepinize çok tesekur ederim psikolojik olarak belki çok sağlıklı düşünemiyorum. Bazı arkadaşların dediği gibi değer verip vermediğini biz bilemeyiz demişler ben değersiz oldugumu düşünmüyorum. Şöyle anlatayım aileme bakmak zorunda olduğum için maddi olarak beni ailemden daha çok gözetir evet herşey para değil ama bu konuda her zaman desteğini hissederim ben bu konuda ne kadar gururlu olsam da para isteyemesemde amao da hep benim ihtiyacım olduğunu hisseder ve ya çantama atar ya montuma koyar otobüs ile ise gittigim için otobus kartimi bile degistirmişligi var içine o ay bana yetecek yol parası yokup en buyuk sürprizleri bu bi otobüse bindim kart bastım o an fark ettim Ve ya ağlama krizlerimde eğer birinden öğrendiyse kesin yanıma gelir destek olur ama iş hediye ve supriz e gelince adam yok olur bunu çok ciddi bir dillere konuştum ama fayda etmedi beni rahatsız eden şey bu beklentiler değil önemsedigimi söylememe rağmen yapmaması. Oturup sağlim kafayla düşündüm ve dedim ki her evlilik monotonlaşacak ama saygı merhamet sevgi olmalı o zamn sineye çekil kızım ona vakit ayırmak için uğraşma o sana vakit ayırmak için ugraşsın bu şekilde düşündüm ama mantıklı mı düşünüyorum bilmiyorum birde terapiye başlamaya karar verdim gerekirse bu durumu ona anlatıcam birlikte gidicez bu şekilde davranmayı düşünüyorum ama sağlıklı mı düşünüyorum bilemedim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…