Lutfen akil verin Sanırım azar azar deliriyorum.

portakalsuyuu

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2013
721
1.138
Arkadaşlar konuyu çok uzatmadan direk konuya girmek istiyorum neredeyse 6 aydır nişanlıyım nişanlımla 9 ay sonra aileler işin içine girince pata küte nişan yaptık ama bu durum beni rahatsız etmedi sonuçta ciddi düşünüyorduk ki ben nişanlımı çok uzun zamandır tanırım yani eski arkadaşımdır kendisi neredeyse 1 sene çok samimi bi arkadaşlığımız oldu ardından duyguları olduğunu söyleyince hem karakterini hem kendisini sevdiğim bi insandı ve ilk başka arkadaştan sevgili olurmu tabusu olsada çok güzel olurmuş onu gördüm çünkü her şeyini bildiğin bi insan neyse buraya kadar sorun yok ben ailevi problemleri olan biriyim bunu buraya çok açık açık yazmak istemiyorum ama ben öz çocukları değilim küçükken el üstünde tutuldumhaklarını yiyemem kardeşim olduktan sonrada bi ayrım görmedim bu arada kardeşimi çok severim ama belki erkek çocuk olmasinın getirdiği bisey bilmiyorum büyüdükçe ona saha çok tolerans sağlandı yani ben aileme ses tonumu yükselmezken kardeşim belki ergenlik bilmiyorum hakaretler edebiliyordu ve bu benim çok zoruma giden bişeydi son dönemde yaşadığınız maddi sıkıntılar nedeni ile anı sınır krizlerim ve ağlama nöbetlerim olmaya başladı herşey tabiki para değil evet ama aileniz sizin elinize bakıyor ve yetmiyorsanız üstelik onları memnun edemiyorsanız böyle olabiliyor bu ani krizlerimden çok fazla sevgilime bahsetmedim ara ara biliyordu ama güçsüz görünmek istemedim şimdi buraya kadar benim hayat hikayem böyle gelelim asıl mevzuya ben şimdiye kadar hiç bir zaman evlilik düşünmedim ilk ilişkim hariç ciddi düşünmeye çalıştığım ilişkiler oldu ama biseyler hep eksikti ilk defa gözüm kapalı evlenirim dedim bu kadar anı nisan kararına ses çıkarmadım neyse çok uzattım farkındayım ama benim nişanlım çok ilgisiz yani şunu anlatayım ilk çıkma yıl dönümünüzde ben rezervasyon yaptım bütün gün hediye aradım ona supriz yapmak için çünkü o supriz yapamıyor doğum günümde bi kez yaptı ama onun haricinde normal bi zaman da surda rezervasyon yaptım yada bilet aldım yok adamda hatta doğru düzgün bıraksan evden çıkmayacak bende ona hep özel günlere dikkat etigimi söylemiştim ki onunda asla dikkat etmediğini bilirim ama ben ger özel günde ona biseyler alırım neyse ilk yildonumumuzde ben o kadar şey yapım akşam tamm görüşürüz hayatım desin ama sonra arkadaşlar maça çağırıyor onu unutmuşum deyip maça gitti bende sürprizden falan bahsetmedim direk hediyeyi kafasına atıp gittim sonrasında belki çok özür diledi ertesi gün gönlümü aldı ama ben ne kadar affetsemde onun yüzünden girdigim ağlama krizlerini unutamıyorum bu arada ben eskiden çok sabırlı ve güleç bi insandım ama artık bağıran sinirlenen ve ağlak bi insan oldum bu sevgililer günü içinde ikimizde çalışıyorduk ise giderken beni uğurladı bi çikolata almış bakkaldan bu günlük böyle olsun dedi bende bekliyorum ki is çıkışı gelir ama adam yok bu günde onlara gittim annesi nöbetten çıktığımı bildiği için kahvaltıya çağırdı ben o nöbet çıkışı halimlediyorum ki tamm dub bisey yapmadık ama bu akşam dışarı çıkarız herhalde neyse dayanamadım sordum akşam dışarı çıkarmıyız diye maçım var canım demez mi bende sinirle evden çıktım oturup ağlıyorum şu an şimdi diyeceksiniz ki niye yukardaki bilgileri verdin konuyu yazsaydın sorun asıl şu ben hediye çiçek bocekte değilim nişanlılık döneminde zaten hiç tarzim değildir öyle adet falan bilmem ne alırsanız siz alın dedim bisey istemem dedim yani ben değer verdigimi hep gösterdim ama ailemde ikinci evlat oldum öz ailemde de itilen evlat oldum şimdi nisanlim da da önemsenmeyen bi kadın olmak çok ağrıma gidiyo ben bu yaşıma kadar hep ailem için yaşadım intahar edeceğim zaman bile bensiz yapabilirler mı dedim şimdi de bu kişilere nişanlım eklendi ama onunda nazarında bana değer vermiyorsun dedikce kendine çeki düzen vermemesi beni sinirlendiriyor seviyor biliyorum huyu böyle onuda biliyorum ama bi insan sevdiği biri için bu kadar istiyorsa hoc mı supriz yapmaz arkadaş

Giriş, gelişme, sonuç o kadar karışık ki 2 kere okumam gerekti neyin ne olduğunu anlamam için, hoş hala da tam anlamamış olabilirim nişanlınız bir çok anlamda istediğiniz gibi fakat sürprizi kıt biri doğru mu? Ayrıca haklı olarak geçmişten gelen travmalarınızı yön değiştirme yaparak nişanlınıza, ordan da yapmadığı sürprizlere bağlayarak yok saymaya çalışıyor olabilir misiniz acaba?

Hepsini okuyamadım kusura bakmayin.intihar demişsiniz intihar çözüm değil sonsuz pişmanlık.dünya hayatı zaten göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor sabredin.herkesin dertleri var burası cennet değil.bir de nisanliniz bile olsa beklenti içine girmemeye çalışın yaparsa güzel olur yapmazsa da kendinizi uzmemis olursunuz..

Maalesef hayat 4×4 lük değil.
Aileniz kötü insanlar değilse tolere edin.
Ancak evlilik bambaşka.
nişanlınız sizi sevmiyor. Sevse önemserdi. Sevse sizi özel günlerde bırakıp maça gitmezdi.
İyi insan olması iyi koca olacağı anlamına gelmiyor.
Daha şimdiden sabredemiyorsunuz evlenirseniz kahrolursunuz.
Nişanlılıkta böyle olan evlilikte daha beter oluyor.
Onunla evlenmeye mecbur musunuz?

sürpriz ve hediye için intihar etmeyi düşünmeye yorum yapamayacağım.
Bir de konunuzu düzenler, paragraflara ayırırsanız daha rahat okunur.
Bu haliyle okumak çok yorucu .
Yok çok yanlış anlaşıldı sanırım ben intahar etme eğilimine evlatlık olduğumu duyunca meyletmiştim demek istediğim bu hayatta beni tutan tek şey sevdiğim insanlar için biseyler yapıyor olmam

Yok o hediyeyi alan kişi benim yani ona aldığım hediyeyi onun kafasına attım maça gidicem deyince çünkü hiç bi hediye dahi almamıştı tek yapması gereken benimle vakit gecirmekti
Siz bi nevi tepki amaclı kafasına çalmışsınız
Nişanlınızla ciddi ve kararlı birşekilde konuşun çok belliki mutlu değilsiniz herkeesin beklentisi yaşam tarzı farklıdır beklentinizin altında olan bir ilişkiye katlanmak zorunda değilsiniz Hakkınızda hayırlı sı olsun inşallah ama sıkıntınızı halı altına süpürmeyin çözülmedende Asla evlenmeyin

Benim dikkatimi çeken cümle şu oldu
Beni ayakta tutan tek şey sevdıklerım için bir şeyler yapmak gibi bir cümle kurmussunuz...
Ama eksik kurmussun sizi ayakta tutan şey sevgi ilgi görmek yaptıklarınızın karşılığını almak istemek....

herkes ister ama bu yaşama sebebi olmamalı ki ayakta tutan şey kendiniz için yaptıklarınız olmalı....
Kaldı ki bu özel gun işini siz bunu yapınca mutlu oldugunuz için yapıyorsunuz zorlamanın alemi yok...

ki siz yardım almak da geç kalmıssınız evlatlık olduğunuzu öğrenince yardım almanız gerekirdi...
birileri için çok önemli olmak istemek bu bence bağımlılıktır...

bunun da evlatlık travması oldugunu dusunuyorum

Ben anlamadim yani sevgilinizden habersiz plan yapmışsınız sonra plana uymadı diye kızmışsınız. Size haber vermeden olan yaptı diye kızmışsınız. Beklentilerinizi açık açık sôylediğiniz halde mi yapmadı ? Abartmışsınız.

Ben erkek olsam yılda bir iki sağlam süpriz yapardım sonra yıl boyu rahat ederdim. Ama bazı erkekler işini bilemiyor ne yazık ki.
Şimdi o insanın karakteri öyle belli ki, değiştiremezsin.
Senin için olmazsa olmaz bir durumsa anlattıkların yapman gereken de belli aslında.

Olabilir sorunda bu ben mı abartıyorum yoksa gerçekten de ilgisizliği beni sevmediğini mı gösteriyor anlamıyorum yoksa daha önce yaşadıklarım mı bana bu yaşananları gözümde buyutmeme sebep oluyo bilmiyorum

Aslında şu ben ona özel günler için hep önem verdigimi söyledim o gün içinde görüşürüz demişti ama benim yaptığım rezervasyondan ve ona aldığım sürprizden haberi yoktu akşam yarın görüşürüz diye plan yaptık ertesi gün olunca ben sana söylemeyi unuttum benim maçım var dedi ama o gün bizim ilk yılımızdı

Mecburiyet elbette yok ama nikah tarihinden tutunda düğün salonuna kadar bi çok yer tutuldu sorun elbette bunlar değil ben bitirmek istemiyorum sadece gerçekten bitirmem gerekiyor mu bunu idrak edemiyorum. Ne kendimi ezdirmek isteyen bi kadınım ne de haksızlık etmek isteyen bi kadın

sinir krizleri normal değil, tek sorun nisanlın da değil. kendi icinde halledemediğin bazı seyler var gibi. terapi alsan iyi gelir hem profesyonel bi bakıs acısıyla yaklasır iyi bir psikolog ya da psikiyatr bulursan.
Aslında ankisyete bozukluğum var bunu biliyorum ama bu ergenlik dönemindeydi ve geçti şu an bu anksiyete değil gibi ama terapiden ziyade direk ilaç kullanımı beni çok rahatsız ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…