Lutfen akil verin Sanırım azar azar deliriyorum.

Aslında ankisyete bozukluğum var bunu biliyorum ama bu ergenlik dönemindeydi ve geçti şu an bu anksiyete değil gibi ama terapiden ziyade direk ilaç kullanımı beni çok rahatsız ediyor
ilacların alısma süreci 2-3 hafta zor geciyor; psikiyatr derken de aslında terapi icin demistim. psikoterapi yapan bir psikiyatr gibi tabi bu devlette olmuyor sanırım, pahalı olabilir. bu tur seylerde temel problem cozulmedikce ilaclar da bir yere kadar etki ediyor sanki.

Şöyle anlatayım size kendim için yaptığım tek şey istemediğim bir bölümü okumaktan vaz geçip isyan etmeyi öğrenemem oldu mesela ders çalışıp aranmam lazım beni motive eden tek şey aileme bakma sorumlulugum kendim için olsa çok uğraşmam nişanlımı seviyorum ama evlenmeye sıcak bakma isteğimin sebebi ölümlü dünya ailem muruvetimi görsün normalde evlilikten korkan biriyim

bu gün ikinci alıntılamam sizde ama bu sefer çok begendiğimi söylemek için
gercekten cok saglıklı bir bakıs acısı bu , adamın plan yaptıgından haberi yokmuş ki ? biz kadınlar bazen sevgiye o kadar bagımlı oluyoruz ki karşıdakininde bir 'birey ' olduğunu unutuyoruz . sanki bizim ihtiyaclarımızı karsılaması gereken bir robot gibi olmyaınca sinir krizleri geçiriyoruz. bende bu yanlısa çok düştüm , konum bile var salt bu konu için .
ama şuan 3 yıl boyunca inanılmaz patolojik baglanma yasadığım adamla tekrar deneme kararı aldık . kendimi güvende hissettiğimden midir bu ilişkide yoksa değiştiğimden midir bilmiyorum gayet saglıklı ilerliyorum bir süredir .
çok sevdiğim bir laf var ' aşk patolojik değildir ama bütün patolojileri ortaya cıkarır '

Ödün vermek değil ben bi insanı nasıl güzel sevebilirim diye bakıyorum onlari mutlu etmek beni mutlu ediyor ama ikinci plana atilmayi kaldıramıyorum artık
Güzel bir şey karşılık beklemek için yapılmaz ama az da olsa arada karşılığı olmalı sana hiç dönüşü olmuyor gibi

Kimse baslamasin "14 subat kapitalist..hede höde..". Bu günde beklenilen malediv tatilleri degil. Alt üst disarda bir yemek yemek, bir çiçek yada küçük bir hediye.

Hadi adamin mayasinda yok, sen soruyorsun "bu aksam disarda yiyecezmi" diye. Bare bozuntuya vermeyip "tabiki canim, birseyler ayarladim" felan diyebilirdi. "Futbol oynayacagim" nedir ya? Böyle bir odunluk olurmu?

Adam seni sevebilir fakat kadin gönlünden zerre anlamiyor. Bir kadina nasil davranacagini bilmiyor. Evlenmek sadece onun leyhine olur. Düzeni kurulur, biri onun çamasirini, yemegini yapar. Aksam seksini verir ve adam memnun kalir. O birinide memnun etmek, adamin aklina gelmez ama.

Yol yakinken nisani at bence canim. 14 subat için nisan atmis olmuyorsun. Adamin nezaket ve incelikten uzak oldugundan dolayi nisan atiyorsun. Inan her erkek onun gibi degil. Senin isteklerine yanit verebilen ve iliklerini kadar sevildigini his ettigin biri ile evlen.

Bende tam bundan bahsediyorum nezaketsizliğini dert ediyorum önemsizmişim gibi hissettiriyor buda benim ona davranışlarımı etkiliyor

Bu sizin hayatiniz.
Kimseyi memnun etmek icin dunyaya gelmediniz ki, korka korka evlenilir mi yapmayin etmeyin.
Birakin sizi sevmisler sevmemisler, klise belki ama siz kendinizi sevin once..

Bende tam bundan bahsediyorum nezaketsizliğini dert ediyorum önemsizmişim gibi hissettiriyor buda benim ona davranışlarımı etkiliyor

Tabiki etkiliyor. Benzer sikintilardan dolayi ben su an bosanma asamasindayim. Sevildigni tam hisetmemek çok zorluyor insani.

Evlilik zaten monotonluk demek. Üstüne bu adam hiç renk katmayacak, özel gün bile kutlanmayacak. Bir süre sonra mutsuzlugun dibine vuracaksin. Her özel günde ayni tartismalardan bikacaksin. Diyorum ya, yol yakinken nisani at.

Bu sizin hayatiniz.
Kimseyi memnun etmek icin dunyaya gelmediniz ki, korka korka evlenilir mi yapmayin etmeyin.
Birakin sizi sevmisler sevmemisler, klise belki ama siz kendinizi sevin once..
Size çok tuhaf gelebilir ama ben çocukken bile böyleydim yani yemek sıradayken annem seviyorsa ya da babam az yerdim yada sevmedigim bi yemekse annem üzülmesin diye yerdim bu yetiştirilme tarzından ziyade sanırım karakterim

Ne guzel yuce gonullusunuz.
Bunu koruyarak kendinizi sevebilirsiniz, zor degil ki..

Ya ben şeyi anlamıyorum adamlara ben gidicem diyorsun ona rağmen kendini düzeltmiyor ardından güzel.bi jest falan yapıyor ama sonra yine ayni arkadas hem seviyoruz diyorsun hemde sevdiğini hissettirmiyorsun bu nasıl tezatlık sizin adınızada çok üzüldüm

Bi ilişkiniz var sizi önemsemediğini hissetmediginiz anda siz ben önemli biriyim deyip devam mı edersiniz hiç bisey yokmuş gibi

Evlilikte esiniz sizi her daim onemseyecegini dusunuyorsaniz cok buyuk hayal kirikligina ugrarsiniz.
Evet bazen insan iliski yasadigi kisiyi az onemser gibi gozukur ama belki o kisinin icinde cozemedigi problemler,meseleler vardir.
11 yillik evliyim, evet ben degerliyim dedigim vakit esim pesimde pervane olur, ilgi goster onemli hissettir moduna girince adam benden kacar.

Jest yapmasi önemli degil ki. Ki yaptigi jest, yaptigi "suç" ile asla orantili degil. Yani senin üzülmenin, kalp kiriklarini silmiyor o jest.

Diyorum ya, kadin gönlünden anlamiyor. Otistik bile olabilir. Seni seviyordur, düzeni seviyordur fakat karakteri, mental kapasitesi ancak o kadar. Kim bilir bu adami baska bir kadin çeker. Ama sen çekemezsin çünkü senin beklentilerin farkli. Daha duygusalsin, sevildigini hisetmeye ihtiyacin var,..

Ve bu beklentilerinde haklisin. Ve bu beklentilere yanit veren biri ile evlen canim.

Öncelikle ailenizle ilgili anlattıklarınıza gelince erkek çocuklar daha bi görmezden gelinir dediğiniz gibi ne yazık ki. Bir de bence evlatlık olduğunuz için ekstra sizi üzmüş olmalı ailenizin sizi bilerek ötelediğini sanmıyorum.

Nişanlınınızla ilişkinize gelince yine erkek ve kadın kafas ayrımı. Ona göre özel gün kavramı yok ki. Ne olacak ona göre aynı yere yarın gidilir ne fark eder diye düşünüyor. Pek çok erkek için maç büyüktür her şey. Bu kadar büyütmeyin bana kalırsa çünkü bu günlere önem veren, sürprizler yapan erkek sayısı çok çok az

Yook, hiçte az degil. Gayette etraftan görüyorum, sevgilisine, esine deger verenleri. Her erkek içinde futbol yüce degil, benim esim bakmaz bile mesela futbola.

Konu sahibin nisanlisi istese, deger verseydi konu sahibine en azindan aksam yemegine götürürdü. Sevmek sadece "ivet seni seviyorum" ile olmaz. Karsindakinin sevdigi seyleri yapmak ile olur. Kendin sevmezsen bile.

Şimdi öncelikle bunlardan size değer verip vermediğini biz anlayamayız. Bu sizin hissetmeniz gereken bişey. Kimi adamın böyle özel günler aklına gelmez, alırsınız karsiniza konuşursunuz o günden sonra takvim tutar, alarm kurar falan mesela. Burda puan vermeniz gereken adamın sızin önem verdiginiz birşey için gösterdiği çabasıdır. Mesela benim sevgilim sürpriz yapmayı hiç beceremez, en son çareyi ben sürpriz seviyorum,bana sürpriz yap demekte buldum. Gene eline yüzüne bulaştırır ya da istediği gibi olmaz ama berbat bir sürpriz bile yapmış olsa, beni o çabası mutlu eder sürprize hiç takılmam. Siz nisanlinizla bu konuya açık açık konuştunuz mu? Nisanliniz genelde sizin onemsediginiz şeylere, hassasiyetlerinize dikkat eden biri mıdır? Yoksa sizi uzup uzup sonra iki özür dilerim gönül alırım diyen umursamaz biri mi? 2.si ise bu şekilde hayat geçmez ben size soyliym

Ya tahammül ya sefer.
Başka seçenek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…