Lojmana taşındım ve pişmanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an doğudayız, şehir merkezinde oturuyorum. Oğlum Fanatik derece hayvan aşığı (köpekle büyüyen bir çocuk) Sokak köpeklerine bile korkmadan yaklaşıp, elindeki şişeden su içirir. Kedi, tavuk, koyun ne varsa sırnaşır.

Oğlum için şehrin daha köye benzeyen yerinden hafta sonu için yazlık gibi bir yer tuttuk. Orda organik sebze, oğlumun hayvanlarla zaman geçirmesi vs. Hepimize terapi oluyor.

Ben açık bir insanım, bir de yabancıyız. oradakiler daha geleneksel giyinirler. İlk başlarda bizden çekindiler. Bunu farkettiĝim an sağda solda kim varsa "Merhaba, nasılsınız?" Falan diye konuşmaya başlayınca. Hoşgeldiniz falan dediler. Buranın insanına 1 adım gidersen, 10 adım gelirler. Oğlum onların hayvanları ile oynuyor, oradayken ekmek almayız tandırda yapar verirler. Bu sebepten ilk adımı siz atın, olmazsa elersiniz.

Çocuklar, ilk başta bahçe kapısından oğluma bakıyorlardı hepsini çağırdım, oyuncaklarını verdim, organik dondurma ikram ettim. Çok güzel oynuyorlar, çocuk bunlar ya hu. Sevgi görseler size bağlanırlar. Telkin verip düzeltemezsiniz. Mesela bir tanesi oğluma "Sen kürtçe biliyor musun? " dedi. Ben de "abisi o kürtçe bilmez, oynamak isterseniz sizi anlamaz, bir şey isterseniz size cevap veremez" dedim. Tamam abla dedi.

Ev için birşeyler yapabilirsiniz. Çok cüzi bir miktar ödüyorsunuz oturmak icin. Badana ,mutfağa banyoya ne gerekiyorsa yaptırıp, birde ilaçlama yaptırırsınız hallolur. Zaten malum lojman konusu, yani herkes ne de olsa benim evim değil çıkacağım diyerek elini taşın altına koymuyor yada hor kullanıyor ondan bu halde lojmanlar.
X sitede otursanız da birşey değişmez çevrenizde,insanların toplu yaşadığı yerlerde benzer sorunlar yaşanabilir. Arkadaş olmak istiyorsanız siz bir adım atabilirsiniz. Kimse sizi(kocaman kadınsınız)araya kaynaştırma cabasında olmaz ki. Nereden bilsinler huyunuzu? Kimi istemez yani arkadaş olmak,sohbet etmek.
İnsanları dış görünüşlerine göre yargılamayı bırakın o da ayrı bir konu. Kimin ne giydiği sizi de bizi de ilgilendirmez.

Arkadaşlar zaten konu sahibi kendi evi varken lojmana taşınmış ne badanası ne tadilatı yaptırmaktan bahsediyorsunuz. İsteseydim ben de senelerce lojmanda otururdum ancak evim var diye asla bunu düşünmedim başka ihtiyaç sahibi olan otursun diye düşündüm hep.Zaten aynı şehirde evi olup onu kiraya verip lojmanda oturma diye bir şey olmamalı bu yasaklanmalı ama nerdeeeee bu zihniyet!!!

ama o pantolon tunikli kesimden! bile değil.
açık hiç değil.
bunları düşünmesine gerek yok tam tesettürlü zira

Kendi eviniz varken neden lojmana geçtiniz? Sobalı olduğu, evlerin durumu aşağı yukarı bellidir.
Tunikli pantolunlu kesim derken siz kimlerdensiniz? Bu şekilde bir üsten bakıştaki insanları az çok tahmin edebiliyorum.
Yeni girdiğiniz ortamda siz birileriyle tanışırsınız, en nihayetinde dışarıdan gelen, arkadaşlık kurmaya ihtiyacı olan sizsiniz. Çocuklar içinde durum aynı zamanla olur, anneleriyle tanışırsınız bir ortam oluşur ama sizin yapabileceğiniz bir şey değil bunlar sanırım.

İki konusu 3 mesajı var, bu bilgilere nasıl ulaştık? 2. Üyelik mi?

kiralar çok yüksek dışarda kafanızı çıkarıp bi lojman dışına baksanız o eve şükrederdiniz herkes herkesle arkadaş olmak zorunda değil ya bırakın olmasınlarda evin içini de yaptırın oturun

Aynen böyleleri o taraftan hiç bakmaz sorsan kendileri melek

Konu sahibi onu bunu geçin böcek problemini halletmeye çalışın.

Benim lojmanda da kalorifer böceği vardı ve bu beni inanılmaz mutsuz ediyordu.

Evi ilaçlattım( kendi cebimden ) apartmanı ilaçlattırdım ( görevliye söyleye söyleye)

Karşı komşu çok pismiş ( bir de bana evinde süpürge sesi duymuyorum diyordu eve gelemediğim için çalışmaktan )

O çıkınca yeni gelen baya temizlemiş evi tadilat ettirmiş karşı komşunun pisliğinden ve böceklerden ağladım diyor.

Bi nevi kesildi sonra böcek problemi.

Diğer konular rafa bi şekilde oturtur.

İnsanlar da isterlerse başlarını açarlar isterlerse başına türban alta bikini giyerler böyle yadırgansanız üyeler de sizi yadırgar.

Böcek büyük sorun çünkü mutsuz ediyor ( kişisel gelişimci biri böcekler ölüm enerjisi yayar diyordu)

İki konusu 3 mesajı var, bu bilgilere nasıl ulaştık? 2. Üyelik mi?
Konunun başında "Kendi evimden taşındım" yazmış. Her şeye takık sanırsam. Çocuğun birisi "arkadaşım değil, oyuncağım dokunmasın" demiş. Buna bile takılmış.

Benim oğlum paylaşmayı sever ama bazen oyuncak parçası için, yok vermem diyebiliyor. Veya başka çocuk vermiyor. Olay çocukluktan, inatlaşmaktan ibaret. Konu sahibi yazana kadar, bunun bir sorun olduğu aklıma bile gelmedi

Pantalon tunik kısmına kadar empati kurarak okudum. İnsanları yargılamanız hoş birşey değil. Lojmanda bir yıl kaldim. 3 samimi arkadaşım dışında kimseyle yakınlık kurmadim. Digrerleriyle merhaba merhaba. Dedikodu çok fazla çünkü lojman ortamında. Kafa dengi bir iki arkadaş edinirseniz biraz rahatlarsiniz.

Para var gidin başka ev tütün çekmeyin niye çekiyorsunuzkinonkadar kötü evi

Sizde sorun oldugu asikar anlatim tarziniz takıldığınız seyler vs. Cocuk bu oynamak istemiyorum der arkadasim degilsin der napsin annesi hayir arkadasin mi desin. Giyim kusami zaten o detay tamamen sacma anlamadim ne demek istediniz.

Konu sahibi sanirim tamamen kapali giyindigi icin dıslandigini düsünmüs bu nedenle tunikten bahsetmis. Ben mutsuz oldugum yerde durmam bence tasinin bana da biraz yabani geldiler komsulariniz

Tesetturlu olmayan acik bir kadin olarak yaziyorum.

Pantolonlu tunikli kesimden ve ferace giyen kesimden arkadaslarim var (Bunun ayrildigini sizden ogrendim).

Tekrar ediyorum tesetturlu degil, acigim ama dekolte giymem (giyedebilirdim kimseye soz hakki dusmez) birgun olsun benim icin "sen acik kesimdensin senle arkadas olunmaz" dediklerini duymadim, ha bir tane ayrik otu cikmisti aralarindan ama onu da kendileri cozduler, hic beni uzup ugrastirmadilar.

Buyuk kizim sort giyiyor diye gecenlerde bir erkek akrani zorbalik yapti, onu da kendileri çözduler yine beni ugrastirmadilar.

Oturdugumuz sitede cocuklarima zorbalik yapanlar oldu elbette, her cocuk yeni arkadasi kolay kabullenmeyebilir ama guler yuzle, tatli dille cozduk tum bunlari.

Oturduğum eve (kira) yeni tasindigimizda icler acisiydi, mutfagini banyosunu yaptirdim, tam 4 kez ilaclattim (hamam bocegi vardi) oturdugumuz apartmani da ilaclattirdim (belediye ilacliyor cogu yerde). Evin su ve elektrik tesisatini yenilettim, cunku ben ve cocuklarim oturacak, guvenli ve hijyenik olmaliydi.

Simdi siz elinizi hicbir tasin altina koymadan tum kapilar onune acilsin isteyen kesimdensiniz (!) anladigim kadariyla, ne oldu bu sefer kimse onunuzde el pence divan durmadi mi? Nedir probleminiz?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…