Lojmana taşındım ve pişmanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tunik veya tesettür bilgisi niye verildi anlamadım tek diyeceğim Sİ-ZE-NE. Şuan seninle ilgilenmediler diye resmen kurulmuşsun millete asla normal değil bu yaptığın. Belkide o insanlara bu enerjin geçti ve o yüzden sana yakın davranmıyorlar(ki zorunda da değiller bu arada istersen dünya iyisi ol)

Taşınali bir ay oldu kendi evimden taşındım ve doğalgaz Yok ev çok eski ve sürekli siyah kara böcek çıkıyor artık mutfak çok çok eski neyi tutsam elimde kalıyor onları geçtim tam taşındık eşime yurt dışı görevi çıktı o kadar moralim bozuldu ki anlatamam 2 çocuğum var dışarıya çıkıyoruz biri 5 diğeri 1,5 yaşında 5 yaşında olana bisiklet aldık diğer çocuklarda sürüyor bir kaç kez denk geldik parkta oğluma git biz seninle arkadaş olmak istemiyoruz deniyor aileleri yanlarında hani dışarıda olsam amenna ama lojman içerisinde belki kitle var kaydırakta kayarken biri oyuncak koymuş oğlumda çocuk yani eline almış senin mi al veriyim diye soruyor çocuk gelip bana oyuncağıma dokunmasın oynamasıni istemiyorum arkadaşım değil diyor yani ben oğlumu görüyorum artık oğluma söyleyemiyorum arkadaş olmak istemiyorlar diye bugün yine başka biri git sen benim arkadaşım değilsin oynamak istemiyorum seninle demiş oğlum sürekli üzülüyor o kadar pişmanım ki geldiğime parka çıkıyoruz herkes bir grup küçük 1,5 yaşındaki kızım bir çocuğun bisikletine dokundu diye koşa koşa gelip kızımı geriye doğru itip düşürdü anneside karşımda hiç bir şekilde tepki vermedi böyle bir saçmalık şımarıklik görmedim aşırı derecede nefret ettim birde tesettürlüyum parka gelenlerde tesettürlü ama pantolon tunik gömlek tarzi giyinen kesim ya bir bakışları var sinirim bozuluyor ne tebessüm nede bir merhaba yok yani bir ben mi yaşıyorum birde sosyal güleç bir insanım arkadaş olmayı severim buna rağmen sanki adaya düşmüşüm gibi hissediyorum eşimle tartışıyorum senin yüzünden buraya geldim insan yok gibi çocuklar yalnız bana diyor ki parkta herkes oturuyor sende git otur millet bir alana toplanıp konuşuyor asla ne konuşma ne bir merhabalari var zorla mı yamiycam kendimi bir tek ben mi yaşıyorum bunu yani birde istediğimiz gibi çıkamıyormusuz lojmandan bunuda taşınınca öğrendim deliricm yani
Pantolon tunik gömlek ne alaka şimdi,size uymadımı kıyafetleri ne giysinler isterdiniz acaba.
Başı açıklarada böyle yaklaşıyorsanız tek kalın bence kimseyle muhabbet etmeyin.

Daha Yazış tarzından çok zor bir insansınız belli. Hani insan der yani herkes mi çok kötü, bir siz mi iyisiniz? Önceden açık kapalı diye ayrışmıştı toplumumuz
Şimdi pantolon tunik giyen, şort giyen, feraceli vs diye de mi ayrıldık 🤷‍♀️ ha ama çocuğunuzun zorbalanmasına izin vermeyin. Başka ortama götürün

Bahsettiğiniz gibi tesettürlü güzel yüzlüyseniz bu söylediklerinizle cok çelişiyorsunuz. Müslüman anlayışlılığı yumuşak başlığıyla bilinir siz herşeyi en başta çevredeki insanlari eleştirmişsiniz kim ne giyerse giysin yargilama hakkiniz yok bunu en başta siz bilmelisiniz. Çevre yapmak isterseniz siz kendiniz selam verebilirsiniz ki selam vermek sünnet zaten bunu bilmeniz lazim karşı taraftan beklememek gerekir. Çocukların da tavrina takilmaniz bir yetişkin olarak hic hoş değil adi.ustunde çocuk . Eşinizi darlamaniz vs hic hoşlanmadım tavırlarınızdan

Taşınali bir ay oldu kendi evimden taşındım ve doğalgaz Yok ev çok eski ve sürekli siyah kara böcek çıkıyor artık mutfak çok çok eski neyi tutsam elimde kalıyor onları geçtim tam taşındık eşime yurt dışı görevi çıktı o kadar moralim bozuldu ki anlatamam 2 çocuğum var dışarıya çıkıyoruz biri 5 diğeri 1,5 yaşında 5 yaşında olana bisiklet aldık diğer çocuklarda sürüyor bir kaç kez denk geldik parkta oğluma git biz seninle arkadaş olmak istemiyoruz deniyor aileleri yanlarında hani dışarıda olsam amenna ama lojman içerisinde belki kitle var kaydırakta kayarken biri oyuncak koymuş oğlumda çocuk yani eline almış senin mi al veriyim diye soruyor çocuk gelip bana oyuncağıma dokunmasın oynamasıni istemiyorum arkadaşım değil diyor yani ben oğlumu görüyorum artık oğluma söyleyemiyorum arkadaş olmak istemiyorlar diye bugün yine başka biri git sen benim arkadaşım değilsin oynamak istemiyorum seninle demiş oğlum sürekli üzülüyor o kadar pişmanım ki geldiğime parka çıkıyoruz herkes bir grup küçük 1,5 yaşındaki kızım bir çocuğun bisikletine dokundu diye koşa koşa gelip kızımı geriye doğru itip düşürdü anneside karşımda hiç bir şekilde tepki vermedi böyle bir saçmalık şımarıklik görmedim aşırı derecede nefret ettim birde tesettürlüyum parka gelenlerde tesettürlü ama pantolon tunik gömlek tarzi giyinen kesim ya bir bakışları var sinirim bozuluyor ne tebessüm nede bir merhaba yok yani bir ben mi yaşıyorum birde sosyal güleç bir insanım arkadaş olmayı severim buna rağmen sanki adaya düşmüşüm gibi hissediyorum eşimle tartışıyorum senin yüzünden buraya geldim insan yok gibi çocuklar yalnız bana diyor ki parkta herkes oturuyor sende git otur millet bir alana toplanıp konuşuyor asla ne konuşma ne bir merhabalari var zorla mı yamiycam kendimi bir tek ben mi yaşıyorum bunu yani birde istediğimiz gibi çıkamıyormusuz lojmandan bunuda taşınınca öğrendim deliricm yani
Öncelikle girerken lojmani yaptırmalı ilaçlatmalı bocek cikacak yerleri kapatmaliydi eşiniz.
Çocukların parkta yaşadığı seyler o kadar normal ki her seyde bir art niyet aramayın çocuklarınıza eziyet.
Mesafe daha da artmadan gidin bi selam verin komşulara.. siz kaynaşın çocuklarınız icin cok keyifli bi ortam olur.

tesettürlüyum parka gelenlerde tesettürlü ama pantolon tunik gömlek tarzi giyinen kesim
Ay sızene? Herkesin dini giyinişi size sizene? Siz şimdi pantolon gömlek giymiyorsunuz tesettürlüsünüz müthiş şekilde ama bu sekılde ınsanların gıyabında konusarak onlardan daha mı iyi müslüman oldunuz?

Bu noktada biraz sizin adım atmanız gerekiyor. İlk köy okuluna atandığım zaman hiç bir sosyal çevrem yoktu. Mutfak işlerini de çok bilmezdim. İnternetten baka baka güzel bir sofra hazırladım, konu komşuyu çağırdım. O günden sonra halen görüştüğüm dostlarım, arkadaşlarım oldu.
İnsanların dış görünüşü, giyimi kuşağı sadece kendilerini ilgilendirir.

Lojman hayatını oldu, bitti sevmem. Çocuk her yerde çocuktur, bununla alakalı değil. Guruplaşma ve dedikodu çok oluyor. Hele bir de teknoloji gelişti ya wp. Gurubu olayları var. (Lojmanda kalan arkadaşlarım var) Ayşe, Fatma'yı kahveye çağırdı. Biz de samimiydik beni neden çağırmadı vb. Şeyler çok oluyor. (Belki iyi olan yerler vardır muhakkak, ben denk gelmedim)

Asker veya polis lojmanı ancak çok tehlikeli yerlerde tercih edilebilir bana göre. Eskiden mecburen girmiştim ama çok uzun bulunmadık, o bile yetti.

Eşim, kocalarının amiri olunca kadınlar, mesela bir organizasyon yapacaklarsa bana "Sen xxxxx in eşisin bunu senin ayarlaman lazım" dendi. Ya hu ben miyim sizin amiriniz? Dedikleri şey de piknik ve hafta sonu çocuklar varmış, hafta içi bir yer, araç ayarlamam lazımmış. Ben devlet kurumundayım. Hafta içi çalışıyorum ve hanımları pikniğe götürmeye izin alacakmışım 😅 Bunu arkamdan konuşmuşlar.

Ayşe ile Fatma kavga eder, direkt beni bulurlar. Lojmanla alakalı bir durumda şikayetler bana gelir. Kardeşim ben emniyet kurumunda değilim, yetkimde yok. Kocalarınızla, eşimin sorunu beni ne ilgilendirir? Birinin eşi yerinden memnun olmaz, o da bana intikal eder "xxxxx le konuşsan değiştirebilir mi? " Benim ne haddime eşimin işine burnumu sokmak?

İstediklerini yapmadım diye egolu oldum. Kameriye inemiyorum diye "xxxxx karısı ya bizi beğenmiyor" oldu. Oysa ki hafta içi eve zor atıyorum kendimi, hafta sonu ailemle veya evle ilgileniyorum vaktim yok.

Bunlara maruz kalmamak için güvenlikle alakalı bir durum yoksa asla lojmana girmem. Siz de girdiyseniz ya uyum sağlayın, ya taşının. Muhtemel kira için girmişsinizdir. Ben olsam tercih etmezdim. Ayrıca herkes ne giyerse giysin bu sizi ilgilendirmez. Böyle düşünürseniz en baştan dışlanırsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X