Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

Bence de unutma ve ders al, ben dogumlarimdan sonra anne demeyi bıraktım mesela annelik etmedi ki. Benimki de bana ne yiyeceğiz demişti en fazla 6gunluk lohusaydim.
Bebekle ilgili sevincimi de hüznümü de paylaşmiyorum. Ararsa açıyorum ama.kendim aramıyorum, bişey sorarsa cevap veriyorum ama kendim bişey sormuyorum. Asla unutmam yapılanı, yoksa eşimin annesi der kiyamam

Cok uzuldum sizin adiniza da keske lohusalikta yardima bile gelmeseler muhatap olmasalar uzak kalsalar oyle daha mutlu olurduk. Umarım benim sütüm kesilmez :KK43: demek olaydan hemen sonra değil Zamanla da kesiliyor mu? Benim eşim çok iyi birisi beni kırmaz ama annesini de asla kıramıyor hatta o gün haklı olmama rağmen annesinden özür dilememi istedi onu da unutamıyorum:KK43: bende özür dilenecek bir seyy yapmadım özür dilemem dedim o gün eşim gözümden öyle bir düştü ki ayrılmayı bile düşündüm

Saatlerce normal doğum sancısı çektim açılmam olmadı acil sezeryan’ a alındım.
Günler sonra geldi prenses kaynanam, zaten dikiş ağrılarım var, bebek gazlı uyumuyor yeni anne olmuşum acemiyim.
Gözümün içine baka baka dediki; ne varki sezaryenle doğum yapmakta asıl doğum normal. (kendisi normal doğurmuş amaç kendini övmek)
Sezaryende kesip alıyorlar.😤😤😤
Özelde doğum yapmam batmıştı ona, ben burda olsam devlette doğurturdum seni dedi.
Sanki hastanenin parasını kendi karşılamış gibi dert oldu kendisine.
Ve geldiğinde sürekli hizmet bekleyip, oğluna kendini gezdirtti avm, avm.
Sorunuzun cevabına gelince hayır unutulmuyor, nefret ediyorum kendisinden.

Bence de unutma ve ders al, ben dogumlarimdan sonra anne demeyi bıraktım mesela annelik etmedi ki. Benimki de bana ne yiyeceğiz demişti en fazla 6gunluk lohusaydim.
Bebekle ilgili sevincimi de hüznümü de paylaşmiyorum. Ararsa açıyorum ama.kendim aramıyorum, bişey sorarsa cevap veriyorum ama kendim bişey sormuyorum. Asla unutmam yapılanı, yoksa eşimin annesi der kiyamam
Ben zaten hep siz diye hitap ediyorum ve ben de bıraktım anne demeyi geçenlerde ağız alışkanlığı ile yanlislikla anne demiş bulundum ve kendime çok sinirlendim. Aynı siz gibi düşünüyorum beni aramadı hiç telefonla evimiz yakın gelir gider ama ararsa bile açmayı düşünmüyorum sadece eşim üzerinden muhatap olmak istiyorum. Gelince de sadece hosgeldiniz diyorum yanina bile çok gitmiyorum ve eşim bana o anne olur böyle şeyler abartma seni seviyor pisman oldu diyor ama kendisini benim yerime koyup olaylara öyle bakmıyor. İstediği kadar sevsin ben onun öz kızı olsaydım belki unuturdum annem derdim ama oda yok

Bu süreçte kayinvalidemin yaptıklarını unutamıyorum:KK43: aslında iyi, anlayışlı ve yardımsever bir kayinvalidem var onu kötülemek ve kötü birisi demek istemiyorum ama bu süreçte yaptığı şeyleri asla unutamıyorum ve onu affedemiyorum biraz uzun yazacağım belki lütfen kusura bakmayın. Sezaryen dogum yaptım dogumdan 3 saat sonra zar zor toparlanıp bebegime ve kendime bakmaya başladım bu süreçte kayinvalidem yanımdaydı destek olmak için hastaneden eve geldiğimizde kayinvalideme evde istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz kendi eviniz gibi çekinmeyin dedim o gün kendimi iyi hissettim ama sonraki günlerde dikis ağrılarım ve başka ağrılarım olduğu için çok sohbet muhabbet edemedim yapım gereği de soğuk duruyorum disardan aslında öyle değilim 3. Gün kayinvalidem alınmaya trip atmaya başladı sana bir şey mi yaptım neden böylesin diye ben kendimi fazlalık hissediyorum dedi ki ona asla saygısızlık yapmadım ve dedim ki kendimi kötü hissediyorum bu süreçte bana alınmayın tavrım size değil ki anlayışlı olun bazen kendimi bile çekemiyorum dedim sadece bu nedenlerden dolayı olayı çok büyüttü farklı yerlere çekti geçmiş konuları da açıp benimle kavga etti yuksek sesle bağırarak hareket seviyesinde kavga etti ben o an ağlamaya başladım zaten çok hassastım böyle bir dönemde bunları hakettim mi diye çok sorguladım hala daha sorguluyorum çok üzülüyorum ve sinirleniyorum. İçten içe affetmek istiyorum ama kavga esnasında anneligimle ilgili çok kalp kırıcı bir sözü oldu ( üstelik daha 5 günlük bir anneyken) ne zaman affetmek istesem o söz aklıma gelip vazgeçiyorum. Böyle bir süreçte haklı bile olsa ki asla değil sabır gösterip yeni dogum yaptı kız en iyisi susayım üstüne gitmeyeyim diyebilirdi. Ben lohusalik döneminde bana prensesler gibi davranırlar diye düşünürken bu süreçte yıprandım dogum yapan kendileriymis gibi davrandılar. Sonradan pişman oldu özür diledi evime de gelir yemek yapar bir seyler getirir yardımcı olmaya çalışıyor ama yok unutamıyorum:KK43:
Mesafeli ol...

• Beğen
Reactions: Gao
Saatlerce normal doğum sancısı çektim açılmam olmadı acil sezeryan’ a alındım.
Günler sonra geldi prenses kaynanam, zaten dikiş ağrılarım var, bebek gazlı uyumuyor yeni anne olmuşum acemiyim.
Gözümün içine baka baka dediki; ne varki sezaryenle doğum yapmakta asıl doğum normal. (kendisi normal doğurmuş amaç kendini övmek)
Sezaryende kesip alıyorlar.😤😤😤
Özelde doğum yapmam batmıştı ona, ben burda olsam devlette doğurturdum seni dedi.
Sanki hastanenin parasını kendi karşılamış gibi dert oldu kendisine.
Ve geldiğinde sürekli hizmet bekleyip, oğluna kendini gezdirtti avm, avm.
Sorunuzun cevabına gelince hayır unutulmuyor, nefret ediyorum kendisinden.
Hiç muhatap olmamanın bir çözümü yok sanırım en zoruda bu muhatap olmak zorunda kalmak sizi çok iyi anlıyorum. En sinir bozucu şeyde oğullarına duygu sömürüsü yapmaları

Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi :KK43: iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor
Resmen seni kıskanmış tiplere girmiş, eskiden değer görmedikleri için gelirlerini çekemiyorlar...

Ben zaten hep siz diye hitap ediyorum ve ben de bıraktım anne demeyi geçenlerde ağız alışkanlığı ile yanlislikla anne demiş bulundum ve kendime çok sinirlendim. Aynı siz gibi düşünüyorum beni aramadı hiç telefonla evimiz yakın gelir gider ama ararsa bile açmayı düşünmüyorum sadece eşim üzerinden muhatap olmak istiyorum. Gelince de sadece hosgeldiniz diyorum yanina bile çok gitmiyorum ve eşim bana o anne olur böyle şeyler abartma seni seviyor pisman oldu diyor ama kendisini benim yerime koyup olaylara öyle bakmıyor. İstediği kadar sevsin ben onun öz kızı olsaydım belki unuturdum annem derdim ama oda yok
Eşin zırvalamasın önce karısını korusun...

• Beğen
Reactions: Gao
Kayınvalide ya da eş yapılanlar, söylenenler asla unutulmuyor, ne kadar zaman geçerse geçsin üzerinden hep o kalpte bir kırıklık olarak kalıyor.

Unutulmuyor. Baksan kaç yıl oldu ben doğuralı ama hala aklımda. Eşim arayıp anne niye gelmiyorsun dediğinde "karın gelme dedi, bacım burda sana gerek yok dedi" demiş. Bunu duydum gözüm döndü. Direk kocam beyden aradım. Ben sana gelmemi dedim, dedim. Tel hoparlörde. Yooo o nerden çıktı dedi. Eşim kulaklarıyla duydu. Bağırmaya başladı. Verdim eline teli. "Kendi aranızda halledin beni katmayın" dedim çıktım. Banane herkes kendi malıyla uğraşsın

Hiç muhatap olmamanın bir çözümü yok sanırım en zoruda bu muhatap olmak zorunda kalmak sizi çok iyi anlıyorum. En sinir bozucu şeyde oğullarına duygu sömürüsü yapmaları
Var var hiç muatap olmamanın bir yolu var.
Bana yıllarca kıskançlık, kaynanalık yapan kaynanam yeni aldığı gelinine melek olunca haydiiii dedim onla devam et. 2 yıldır sıfır iletişim dünya varmış keşke daha önce gelin alsaymış.
Heee bana yaktıklarının zerresini ona yapamıyor o ayrı.

Eşin zırvalamasın önce karısını korusun...
Kavga olduktan sonra tüm gün ağladım gözlerim kıpkırmızı oldu ve o gün bebeğimle ilgilenemedim kendi annem baktı :KK43: eşim bu süreçte yanimda oldu ama kendi annesi ben bir daha size gelmicem hoscakall dediğinde onun peşinden gitti anne gel öyle şey olmaz diye;( o an ayrılmayı düşündüm eşime de hala çok kırgınım bir gün sonra doktor kontrolüne gittim. Sadece dogum sürecinde beni tanıyan özel hayatımı bilmeyen, paylaşım yapmadığım doktorum bile çok mutsuz duruyorsun keşke elimden bir şey gelse sana yardım edebilsem diyip bana sarilmıştı:KK43: psikolojik olarak eşimden daha çok destek olmuştu o sarılma. Twk kırgınlığım kv de değil eşim. Eşim bana değer veriyor ama ailesinin böyle yapmasına da çok tepki göstermedi...

İlk 2 seneden sonra bende bıraktım anne demeyi.
Oncaaaaa yaptıklarını görmedi, taktı benim anne demememe.
Hiç tanımasaydım dediğim insanlardan biri maalesef.

Kavga olduktan sonra tüm gün ağladım gözlerim kıpkırmızı oldu ve o gün bebeğimle ilgilenemedim kendi annem baktı :KK43: eşim bu süreçte yanimda oldu ama kendi annesi ben bir daha size gelmicem hoscakall dediğinde onun peşinden gitti anne gel öyle şey olmaz diye;( o an ayrılmayı düşündüm eşime de hala çok kırgınım bir gün sonra doktor kontrolüne gittim. Sadece dogum sürecinde beni tanıyan özel hayatımı bilmeyen, paylaşım yapmadığım doktorum bile çok mutsuz duruyorsun keşke elimden bir şey gelse sana yardım edebilsem diyip bana sarilmıştı:KK43: psikolojik olarak eşimden daha çok destek olmuştu o sarılma. Twk kırgınlığım kv de değil eşim. Eşim bana değer veriyor ama ailesinin böyle yapmasına da çok tepki göstermedi...
Erkekler evlendikten sonra salaklaşıyor sanırım.
Bekarken yüzlerine bakmayan insanlar evlenince akılları çıkıyor kırılacaklar diye.

Ya sabır…
Arkadaşım annen varken kvyi niye çağırıyorsun?
Çok mu meraklısın.
Siz böyle okey vere vere onlar normal olarak görüyor, doğum yapan gelinin dibinde bitiyorlar.

Annende mi demedi uyarmadı?
Kendim istemedim gelmesini evleri yakın ve geldi. Gelince de git demedim ki ben hiçbir şey yapmama rağmen triplere girdi gelme desem neler olurdu siz düşünün? Ben hiçbir zaman ondan yardım istemedim gel demedim

Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi :KK43: iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor
ay sen çok kompleks annesin ya en iyi anne sensin deseydiniz. Pro anne. 5.5 aylık bebeğim var özellikle ilk 3 ayı yoğunlukta olmak üzere 28 yıllık hayatımda hiç bu kadar değişik bir psikolojide olmamıştım. İnsanlar anlayışlı olacaklarına bir de şeytan çıkıyor içlerinden yuh yani. Kin tutmayın görüşün ama mesafenizi asla bozmayın derim, samimi olmayın bundan sonra

X