Lohusa depresyonuna girdim

Sağsam da sütüm çıkmıyor😔 azcıcık çıkıyor birkaç damla😔 o yüzden biraz mama da veriyorum yoksa bas bas bağırıyor. Çok aç. Göğsümün dolduğunu hissettiğimde emziriyorum ama 5 dk sonra basıyor çığlığı ve mecburen biraz da mama veriyorum.

Siz daha zor yaşamışsınız Rabbim yardımcınız olsun. İnşallah hepsini unutuveririz de keyfini çıkarırız bebeklerimizin.
Sık sık emzirin ve sütüm yok demeyin o psikolojide olmayın yani bebek emdikçe süt çoğalır Allahın izniyle

Emin ol yazacaksın canım bundan hiç şüphen olmasın. Şu anki durum senin elinde değil kendini de suçlama. 5 günlükken topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde doktor daha 5 günlük nasıl emmezmiş hemşire hanım emzirme odasına gidin bebeği emzirin dedi. Bizim oğlan ağlamasıyla sağlık ocağını resmen inletti hemşire ben böyle bebek görmedim demişti. Hatta o günün dönüşünde ben eşim ve ortada bebişimiz ikimizin moralsizlikten suratı beş karış fotomuz bile var. Şimdi gülerek bakıp anlatıyoruz. Tez zamanda normal haline dönmen dileğiyle
Çok sağolun Allah razı olsun.

sanki biri beni dinleyip yaşadıklarımı yazmış gibi. siz aslında benmişsiniz gibi :) oğlum şuan 9 aylık ilk 3 4 ay asla alışamadım hergün ağladım sanki üstümde büyük bir yük var bir kabustaymışım ve asla uyanmayacakmış gibiydim. ilk 40 gün annemde kaldım sadece emzirmek için kucağıma alıordum annemle kardeşlerimle nöbetleşe bakıyorduk ama gece sürekli emzirdiğim için ben daha çok ilgilenmek zorundaydım ve gerçekten içimden gelmiodu artık uyumak istiyordum. eşim sağolsun gece herkes uyuyunca annemlere gelirdi sabah ezanına kadar uyandıkça sallardı uyuturdu sonra ben de uyuyunca sessizce çıkar evimize giderdi. uyanınca ben nerdeyim ne yaşıyorum diyip yine ağlardım. gündüzleri sütüm yok die şırıngalarla pompalarla boğuşurdum yara bere içindeki göğsüme bakıp ağlardım.. kayınvalidemin çocuk üşüdü dondu takıntısı bi yandan, annemin, sütün yok nasıl anne olacaksın diyip gece gündüz bana hoşafı dayaması bir yandan büyük bi baskı altındaydım çıldıracaktım. 40 günlükken annem pat diye artık top sende alışmak zorundasın dedi beni evime postaladı:) kendi de şehir dışına gitti 1 buçuk ay gelmedi.. sonra iş başa düşünce yalnız kalınca bebeğimin gözlerinin içine daha çok bakma fırsatım oldu benden başka kimsesi olmadığını düşünmek ve hatta artık bende yalnız değilim biz iki kafadarız psikolojisiyle yaşamaya başlamak git gide rahatlattı beni. ne zaman 9 aylık oldu şimdi hayret ediorum ne çabuk büyüdü saçları kaşları uzadı. elimde 1 havuç varmışçasına hafif olan çocuk şimdi 10 kilo patatese dönüştü anlamadım valla.. kahkahaları da güzel şimdi ağlama krizleri de.. ben de iyim hem de çok iyi şükürler olsun. bitmez sandığın kabus rüyaya dönüşecek hiç korkma. koca ömür de 3-5 ay dediğin geçmez sandığın günler bir anda geçmiş gitmiş olacak.. doktora git ilaç al falan diyenler bana sizi iyice tribe sokacaklar gibi geliyo. aldırış etmeyin. doktorluk bir durumunuz olduğunu düşünmüorum. başka bir boyuta geçen hayatınızı şuan sorguluorsunuz 1 2 aya kadar kabullenip 3 -5 ay sonra binlerce kez şükredeceksiniz:) bebeğiniz de dünya güzeli bir minnak olacak inşallah hayırlısıyla:)

sanki biri beni dinleyip yaşadıklarımı yazmış gibi. siz aslında benmişsiniz gibi :) oğlum şuan 9 aylık ilk 3 4 ay asla alışamadım hergün ağladım sanki üstümde büyük bir yük var bir kabustaymışım ve asla uyanmayacakmış gibiydim. ilk 40 gün annemde kaldım sadece emzirmek için kucağıma alıordum annemle kardeşlerimle nöbetleşe bakıyorduk ama gece sürekli emzirdiğim için ben daha çok ilgilenmek zorundaydım ve gerçekten içimden gelmiodu artık uyumak istiyordum. eşim sağolsun gece herkes uyuyunca annemlere gelirdi sabah ezanına kadar uyandıkça sallardı uyuturdu sonra ben de uyuyunca sessizce çıkar evimize giderdi. uyanınca ben nerdeyim ne yaşıyorum diyip yine ağlardım. gündüzleri sütüm yok die şırıngalarla pompalarla boğuşurdum yara bere içindeki göğsüme bakıp ağlardım.. kayınvalidemin çocuk üşüdü dondu takıntısı bi yandan, annemin, sütün yok nasıl anne olacaksın diyip gece gündüz bana hoşafı dayaması bir yandan büyük bi baskı altındaydım çıldıracaktım. 40 günlükken annem pat diye artık top sende alışmak zorundasın dedi beni evime postaladı:) kendi de şehir dışına gitti 1 buçuk ay gelmedi.. sonra iş başa düşünce yalnız kalınca bebeğimin gözlerinin içine daha çok bakma fırsatım oldu benden başka kimsesi olmadığını düşünmek ve hatta artık bende yalnız değilim biz iki kafadarız psikolojisiyle yaşamaya başlamak git gide rahatlattı beni. ne zaman 9 aylık oldu şimdi hayret ediorum ne çabuk büyüdü saçları kaşları uzadı. elimde 1 havuç varmışçasına hafif olan çocuk şimdi 10 kilo patatese dönüştü anlamadım valla.. kahkahaları da güzel şimdi ağlama krizleri de.. ben de iyim hem de çok iyi şükürler olsun. bitmez sandığın kabus rüyaya dönüşecek hiç korkma. koca ömür de 3-5 ay dediğin geçmez sandığın günler bir anda geçmiş gitmiş olacak.. doktora git ilaç al falan diyenler bana sizi iyice tribe sokacaklar gibi geliyo. aldırış etmeyin. doktorluk bir durumunuz olduğunu düşünmüorum. başka bir boyuta geçen hayatınızı şuan sorguluorsunuz 1 2 aya kadar kabullenip 3 -5 ay sonra binlerce kez şükredeceksiniz:) bebeğiniz de dünya güzeli bir minnak olacak inşallah hayırlısıyla:)
Tamamen beni yazmışsınız. Birebir aynılarını yaşıyorum. Her cümlesi tam olarak ben. Bana hiç geçmeyecek gibi geliyor. Ama demek ki bir anda geçiyormuş. Sabah olunca ohh bugünde sabah oldu, öğle olunca birazdan akşam üzeri olur, akşam olunca gece diğer güne geçiyoruz diyerek sürekli kendimi avutuyorum. Az önce bebeğime banyo yaptırdı annem ve teyzem. Bebek sonrasında uyudu ve hemen duşa girdim. Kulağımda su sesinden çok bebeğimin ağlamaya başlayacakken o hafif hıçkırıkları, nefes alış verişi, inlemesi sesleri geldi. Halbuki mışıl mışıl uyumuş ama benim kulağımda bu sesler çınlıyor. Burda bile rahat yok diyerek sinirlendim. Çok tuhaf. Hiç halim takatim yok. Sesini duydukça içim sıkılıyor. Göğüslerimin acısıyla şimdi nasıl emzireceğim diyorum ağlayasım geliyor. Yine de bağıra bağıra acıyla ağlayarak emziriyorum.

İnanın bunları yaşamayı hiç istemezdim. Çok zor. Ama geçecek inşallah. İnşallah...

Sağsam da sütüm çıkmıyor😔 azcıcık çıkıyor birkaç damla😔 o yüzden biraz mama da veriyorum yoksa bas bas bağırıyor. Çok aç. Göğsümün dolduğunu hissettiğimde emziriyorum ama 5 dk sonra basıyor çığlığı ve mecburen biraz da mama veriyorum.

Siz daha zor yaşamışsınız Rabbim yardımcınız olsun. İnşallah hepsini unutuveririz de keyfini çıkarırız bebeklerimizin.
Ben çıkaemaya başladım bak bugün kızumla uyudum yanyana mis kokuyo🙏🤗mama ver nıolacak sanki

Kesinlikle canım yaa. Insan kendini taniyamiyor ya. Kaygısı falan bir yana bir de. Bu sitede de okudum tadını çıkar şeysini.. enteresan..
Yok ne bacım, ne tadı tuzu allasen 😂
Bitse de gitsek modundayim, daha da çok var 🥴
İmkanım olsa taşıyıcı anne edinirdim o dereceyim 🤭😆

2 buçuk aylık kolik bebek annesiyim
Çözümü şarkı soylemekte buldum
O ağladıkça ben şarkı söyledim
Bir süre sonra benim de hoşuma gitmeye başladı
Deneyebilirsiniz sizde

Sağmayla bebeğin emmesi çok farklı.
Benim de sütüm pompayla gelmezdi. Damla damlaydı ama bebeğim çekiyordu ki kilo alımı iyiydi.
Memede süt bitmez. fabrika gibi düşünün, emzirdikçe süt de artacak. Bol bol emzirin. O dönemde anne hiç biş iş yapmadan emzirmeli. Desteğiniz yoksa da yemek harici kalkmayın yerinizden emzirmeye devam edin. Emin olun sütünüz yetecek.

Allah hepinizden razı olsun bana moral verdiğiniz için.

Göğüs uçlarım parçalandı diye tekrar sağmayı denedim. Moralimi yerine getirdiniz mesajlarınızla ve inanılmaz bir biçimde sütüm arttı. Dolan sütü görünce sevinçten ağladım. Şükür göğüs uçlarım da ağrımadı. İlk kez ağrıdan bagırmadan ağlamadan sütüm oldu ve bebeğime sevinçle içirdim.

İyi ki varsınız. Rabbim sizin de dualarınızı kabul etsin. Sütüm olunca moralim de biraz düzeldi ve içimin sıkıntısı şükür ki biraz geçti. Çok sağolun.

Allah hepinizden razı olsun bana moral verdiğiniz için.

Göğüs uçlarım parçalandı diye tekrar sağmayı denedim. Moralimi yerine getirdiniz mesajlarınızla ve inanılmaz bir biçimde sütüm arttı. Dolan sütü görünce sevinçten ağladım. Şükür göğüs uçlarım da ağrımadı. İlk kez ağrıdan bagırmadan ağlamadan sütüm oldu ve bebeğime sevinçle içirdim.

İyi ki varsınız. Rabbim sizin de dualarınızı kabul etsin. Sütüm olunca moralim de biraz düzeldi ve içimin sıkıntısı şükür ki biraz geçti. Çok sağolun.

Son olarak yanlış bilinen bir şey de meme bir süre sonra terbiye olacak yani ihtiyaç kadar süt üretecek. Haliyle şimdiki gibi dolgun olmadığı zamanlar olacak. Özellikle gündüzleri. Bu süt bitti demek değildir. Sakın eskisi gibi sertvd dolu değil diye telaşlanıp mamaya geçmeyin.
Mama için kilo alımının durması gerekir doktor o zaman mama önerir zaten. Doktor önermediyse kendiniz başlamayın.
İki üç ay sonra göğüsler geceler hariç eskisi gibi olmayacak.
Meme de süt kolay kolay bitmez.
gönül rahatlığıyla emzirin.
En özlenen şey emzirmek😊

Sakın ol güzel anne... Günü gününe saydigin o eşsiz günler geçti ve sen sağlıcakla, sağlıklı bebeğine kavustun. Sen bir kahramansın emin ol. Zamanında senin bebekken ve gençken annene nasıl ihtiyacın vardiysa şimdi de o meleğin sana ihtiyacı var. Evet sensizde buyuyebilir ama seninle muhteşem bir çocuk olur. Sana ihtiyacı var annesi, kokuna, sütüne, kalp atışına. Herşey geçecek lütfen sabret. Kendini kötü hissettiğinde evde bakara süresini aç hem sen dinle hem bebeğin, eminim ferahlık gelecektir. Sabır lütfen sabır. Rabbimden gönlüne ferahlık diliyorum güle güle büyüt kuzunu, benim yerime de şöyle derin bir kokulu öp

Son olarak yanlış bilinen bir şey de meme bir süre sonra terbiye olacak yani ihtiyaç kadar süt üretecek. Haliyle şimdiki gibi dolgun olmadığı zamanlar olacak. Özellikle gündüzleri. Bu süt bitti demek değildir. Sakın eskisi gibi sertvd dolu değil diye telaşlanıp mamaya geçmeyin.
Mama için kilo alımının durması gerekir doktor o zaman mama önerir zaten. Doktor önermediyse kendiniz başlamayın.
En özlenen şey emzirmek😊
Iyi ki yazdiniz bunu. Ben cok endiselenmistim hatta cevremdekiler bile gogsun dolmuyor artik sutun azaldi senin demislerdi. Megerse dediginiz gibi goguslerin terbiye olmasindanmis, kotu degil aksine iyi birseymis. Insan bilmeyince bosuna panik oluyor.

Iyi ki yazdiniz bunu. Ben cok endiselenmistim hatta cevremdekiler bile gogsun dolmuyor artik sutun azaldi senin demislerdi. Megerse dediginiz gibi goguslerin terbiye olmasindanmis, kotu degil aksine iyi birseymis. Insan bilmeyince bosuna panik oluyor.
Gümüş göğüs kalkanı al bi araştır göğüs yaralarına iyi geliyomuş ben kullanmadım ama bizim gruptan kullananlar vardı yara içinde olunca bende ağlıyodum emzirmek istemiyodum şimdi 2 aylık şükür geçti yaralar

10 günlük anneyim. İlk bebeğim. Lohusa depresyonuna girdim. Oğlumu çok seviyorum ama sanki alışamıyorum. Geçen gün bebeğim ağlarken eşim ilgileniyordu ve bebek hiç durmuyordu. Allah affetsin o an balkona çıkıp intihar etmek geldi içimden 😭😭 Hem pişman oluyorum hem de kötü şeyler düşünüyorum... Bana bir çare bulun nolur... Hep dua ediyorum ama oğlum ağlayınca çok sinirleniyorum. Sonra oğlumun yüzüne bakınca pişman olup neden böyle bir cani anneye geldin diyorum, ona acıyorum😭😭 Bunalımdayım. Annem babam eşim hep geçecek bütün bebekler böyle olur diyor ama çok zorlanıyorum.

Siz de bunları yaşadınız mı?
Yardim alin cunku bayağı yoğun yaşıyorsunuz
Evet insan farklı bi psikolojiye giriyor bu dönemde bende kimse bebeğimi kucağına almasın,ellemesin,sevmesin diye için içimi yerdi elimden gelse tekrar karnıma koyacaktım o derece

En özlenen şey emzirmek😊

Sert olmayınca sütün yok diyorlar🙄🙄
Demek ki alakası bile yok. Çok teşekkür ederim bunu yazdığınız için. İnşallah göğüslerim iyileşir de rahatça emziririm. Yoksa elbette emzirmeyi her şeyden çok istiyorum. Emzirmeye devam edeceğim. Zaten yarın doktora gideceğim inşallah faydasını görürüm.

Sakın ol güzel anne... Günü gününe saydigin o eşsiz günler geçti ve sen sağlıcakla, sağlıklı bebeğine kavustun. Sen bir kahramansın emin ol. Zamanında senin bebekken ve gençken annene nasıl ihtiyacın vardiysa şimdi de o meleğin sana ihtiyacı var. Evet sensizde buyuyebilir ama seninle muhteşem bir çocuk olur. Sana ihtiyacı var annesi, kokuna, sütüne, kalp atışına. Herşey geçecek lütfen sabret. Kendini kötü hissettiğinde evde bakara süresini aç hem sen dinle hem bebeğin, eminim ferahlık gelecektir. Sabır lütfen sabır. Rabbimden gönlüne ferahlık diliyorum güle güle büyüt kuzunu, benim yerime de şöyle derin bir kokulu öp

Ne kadar güzel yazmışsınız Allah razı olsun çok teşekkür ederim 😊 Biraz rahatladım şükür. Dün ve bugün bebek uyuyunca eşim dışarı çıkardı gezdirdi beni ve moralim biraz düzeldi.

Tabi ki bol bol kokulu kokulu öperim yavrumu 😊

Yardim alin cunku bayağı yoğun yaşıyorsunuz
Evet insan farklı bi psikolojiye giriyor bu dönemde bende kimse bebeğimi kucağına almasın,ellemesin,sevmesin diye için içimi yerdi elimden gelse tekrar karnıma koyacaktım o derece
Yarın göğsüm için genel cerrahtan randevu aldım, ayriyetten psikoloğa da gideceğim. Bugün biraz daha iyiydim şükür. İnşallah bebeğim için daha iyi olacağım.

X