Loğusalığımı burnumdan getirdiler

Lahusaligi yasamak ne demek?? Beklentiniz filmlerdeki gibi gecelik giyip lohusa taci ile gelenleri guleryuzle karsilayip gitmelerimiydi?
Ben de sezeryan + kist ameliyati oldum..sutum inmedi..inmedigi gibi apse yapyi..sezeryan + gogus acisi ile bogustum..ve kan degerim 7 ye inince kan takviyesi yapildi 2 tüp.
Hemsire bana nasil.ayakta duruyosun demisti hic unutmam...
2 gece hastaneden kaldiktan sonra 3.gun evime geldim..dogum yaptigim.gun ev sahibi evden cikin ben oturacagim demisti..zaten atanmistim doguya tasinacaktik..geldigim gunun ertesi gunu evi yoplamaya basladik..bir yandan emzirmeler bir yandan ahrilar...disimi.dika sika gece bebegimi besikten alirdim agrilardan gozlerim dolardi.
Esim aileşiye kavga etmisti hicbiri dogumama gelmedi..sadece annem geldi sehir disindan.
Bebegim 11 gunlukken tren yolcugu yapip ailemin yanina istanbula geldim..esim benimle gelemdi..ve annemlerin evinde cumbur cemmat 2 ay kaldim.
Esim o sirada ev tasidi taa doguya tek basina...
Ben atandim ama.esim.yanima gelemiyordu gecisi onaylanmiyordu.
Dogum iznim.bittiginde bebegim 2.5 aylik.olmustu..kolik bir bebek gecem gunduzum belli degildi..o bebekle ucak yolculugu yapip doguda esimin trk.basina yarim yamalak yerlestirdigi eve geldim ve bebegimle yine evimi yerlestirdim gunlerce esim olmadan..
Esim yanima.kizim 5.5 aylikken gelebildi..aylarca tek kaldim hem caliatim.hem bakici buldum..yeri geldi agladim yeri geldi burda ne isim var dedim.
Eksi siguklarda kar kista yanimda bebegimle araba yolcugu yapip bakiciya birakip ordan.okula gectim..bebegim hamaksiz yatmadigi icin heryere tasidim.hamagini..bi elimde puseti bi elimde hamagi bi elimde çantasi bi elimde okul cantam..

Simdi okulumun yan binasina tasindim..kizim 1 yasini gecti..bakici eve geliyor hersey daha iyi..en onemlisi esim yanimda ve atandigi kurum evime okuluma 3 dk mesafede..

Ben tum bunlari tek basima atlattim..aşı gunleri kapali yollarda karlarin icinde bebeginle zor kötek.gittim...market alisverislerimi ylaparken bi elimde paketler bi elimde bebegim..cok zor guneledi ama gecti..
Dunyanin en zor gunlerini gecirmisiniz gibi yapmayin..

Oncelikle bu donem cok hassas bir donem. Esiniz icin de. Bosanma, aile ile gorusmeme gibi ciddi konulari bir sure rafa kaldirin. Esinizi cagirin gelsin. Sogumaniz dogal anlayabiliyorum ama bebekten once bir sorununuz yoksa bunun gecici bir surec oldugunu dusunun. Birlikte konusarak bir cozum bulun.
Anlayamadigim bu kk kadinlari cok mu kibar bilmiyorum. Neden icinize atiyorsunuz, duygularinizi o anda soylemiyorsunuz? Sezeryana mi karisti ben boyle uygun gordum bitti. Sutum fiskiriyordu diyorsa ' bu soyledikleriniz beni uzuyor neden kotulugumuze olacak seyler soyluyorsunuz deyin, evde birsey yapmiyor mu soyleyin acik acik ya da verin cocugunuzu siz yapin cocugunuz durmazsa alin anne sen devam et deyin. Ya da esinize yapin deyin o istesin annesinden yardim. Ya da baktiniz ne yapsaniz da olmuyor yok sayin. Yemek mi hazirlayamadiniz disardan soyleyin laf soylerse siz yapsaydiniz keske deyin vs.

Eşinizle başka sorununuz yoksa bu sebepten boşanılmaz. Ne kadar kolay boşanma lafı çıkıyor ağızlardan anlayamıyorum şuanda hormonlarında etkisiyle sinir artıyor tahammül azalıyor fakat eşiniz hem bebek bakımına hem yemek işlerine yardım etmiş daha ne yapsın bu adam ailesine nasıl gelme desin eşin deseki ailen bu eve gelmeyecek konu açsan hepimiz yuhalarız burda kocanı nolur az empati az sabır ya.. Kimse kayınvaldesinin prensesi değil bende dahil kimler neler işitiyor kayınvaldelerden eşinle mutluysan ayda bir haftasonu da çekilir kayınvalde görmez duymazsın he he dersin bildiğini okursun

Ayy bırakın bakmasın.Bu sefer sizde yaşayacaklar hepten sinirleriniz bozulacak.

Ben Almanya'da yasiyorum 2 cocugum var,hastaneden dogumdan sonra hemen ayaga kalkip isimide yaptim bebegede baktim cünkü bana yardim edecek kimsem yoktu ne kendi ailemden ne esimin ailesinden.
Türkiye'ye izine gittigimde doğum yapan kadinlarin prenses gibi ilgi görüp bakilmasina hep özenmisimdir.
Ama burda okudugum konulardan sonra isin ic yüzünü daha iyi anladim simdi iyiki yalnizmisim diyorum ...
Bebeginizi güle güle saglikla büyütün konu sahibi tadina vara vara cünkü bu günler bir daha geri gelmiyor

Neden kendinizi anlatip konu sahibinin durumunu kucumsuyorsunuz ki? Ben de simdi size bu kadar belirsizlik varken neden bebek yaptiniz, 11 gunluk bebegin trende ne isi vardi desem hos mu?

kesinlikle :)
partı kursak kazanırız

Neden kendinizi anlatip konu sahibinin durumunu kucumsuyorsunuz ki? Ben de simdi size bu kadar belirsizlik varken neden bebek yaptiniz, 11 gunluk bebegin trende ne isi vardi desem hos mu?
Belirsizlik degil allahin mucizeydi o bebek bize..atanmayi beklemiyordum ve oldu..
Bazen bazi hikayeler insani silkeler kendine getirir.
Ne hayatlar varmis desin diye yazdim guc vermek adina keza yazamadiklarimda var..tirnaklatimla kurdugum hayattan cok memnunum simdi..11 gunluk bebegimle trendeydim cunku ev sahibi cikin diyordu..kv ev acmadi mecbur ailrmin yanina gittim..bazen hayat bize hayallerimizi sunmaz..ve her durumda güclü olup pozitif yaklaşmak durumundayiz..
Ha kv gorumcelerin o dönem neler yaptiklarini yazmadim bile..
Onlarlada baristik iyilestik..rugumuzda öyle..gereksiz şey bu lohusalik depresyon muhabbeti..cok abartildigini dusunuyorum

Aciklama yapin diye yazmamistim. Tabiki de yillardir deniyorsunuzdur o zaman olmustur, beklemiyorsunuzdur o zaman atanmissinizdir, korunuyorsunuzdur yine de olmustur vs. Benim size bu yorumu yapmam nasil hos degilse sizin de konu sahibinin hislerini bilmeden bu kadar kucultmeniz hos degil demek istedim.

Çocuktan önce eşimle bi sıkıntımız yoktu çünkü ailesiyle çok muhattap olmak zorunda kalmıyordum sadece bayramlarda gidiyorduk o da birkaç gün bu yüzden kv tam tanımıyormuşum diyebilirim 2 yıllık evliyiz ama çocuktan sonra biraz fazla maruz kaldım onlara ve onların gerçek yüzünü gördüm ben hayatımda hiç kimseden kv sen nefret ettiğim kadar etmedim öyle bir kadın ki kendi kocasını kardeşleri ile görüştürmüyor kp resmen iç güvey gibi şimdi kendi oğlu öyle olur diye korkup böyle yapıyor

Öncelikle bebeğinizi sağlıkla güle güle büyütün. Benzer olayları yaşamış ve bu ülkede çoğu lohusa kadının aynı sıkıntılara maruz kaldığına şahit biri olarak biraz sakin olmanızı tavsiye ederim. Maalesef siz talep etmedikçe, idare ettikçe daha çok üstünüze gelecek kv. Sorunu eşinizle kavga ederek değil direk kv teyze artık kim neye maydanozsa onunla konuşun, gerektiği yerde içinize atıp acısını eşinizden çıkarmak yerine onlara tepkinizi belli edin. Destek olmaları gerektiği zamanda strest sebebi olanlar yallah evine. Bebeğinizin size ihtiyacı var, ona yönelin kolik çok zor bir durum ama biraz sabır geçecek inşallah. Eşiniz sizi anlamayıp, destek olmamakta hatalı ama sizin sıkıntınızı ifade etme şekliniz de önemli mesela senin annen şöyle, teyzen böyle deyince adam da bir savunma mekanizması oluyor, siz ondan destek göremeyince nefret ettiğinizi sanıyorsunuz ama bence nefret değil sadece biraz güven kırılması ve fazlaca öfke birikimi (yaşadım oradan biliyorum). Bence boşanmayı bu kadar kolay dile getirmeyin ve biraz daha birbirinizi anlamaya çalışarak sakince yeniden konuşun. Ben yeryüzünde görmeyi en son istediğim iki insan olan kv ve görümcenin evimde annemden hizmet beklediklerini, bebeğim günlerce hastanede kalırken sadece boş boş konuşmalarını kaldıramayacak noktaya gelince eşime benim yoğun bakımdaki çocuğumun güçlü bir anneye, benim sütüme ihtiyacı var bunun hakkına giren herkesle hesaplaşırım, daha kötü bir hale gelmeden onları götür dedim öylelikle gittiler çok şükür.Herkes haddini bilsin, o ev o bebek senin ya destek olacaklar yada ayda bir gelmek falan istemeyecek.Benim eşim her şeyi zamanla yaşayarak gördü tabii o da atası vazgeçmez ama en azından benim koyduğum sınırlara saygı duyuyor, o dönem bende de o nefret duygusu oldu ama biz yalnız çekirdek ailemizle kalınca birbirimize kenetlenip zamanla sardık birbirimizin içinde açtığı yaraları. Kv ye olan nefret geçmez belki ama eşinizi seviyorken, minicik bebeğiniz o aile huzurunu arıyorken yuvanızı bu kadar kolay bozmayın üç beş bencil, ruh hastası için.. Kolik için müzikler var belki dinletiyorsunuzdur ben çok fayda gördüm Buzuki Orhan özellikle. Anne sütünü artırmak içinde İnternete 'tomrisin emzirme notları' yazıp bir araştırmanızı tavsiye ederim, olmazsa da nasip. Umarım herşey yarın daha güzel olur

Eşinizin annesini uyarması gerekiyordu. Anne madem geldin önümüze iki tas yemek koy diyebilirdi. Veya tepenizde bıdı bıdı konuşurken susturması gerekiyordu. Kızmakta haklısınız ne diyim...

Eşinin bir suçu yok canım. Yani boşanacak kadar kötü bir durum yok ortada. Sakinleş biraz. Şimdi lohusa dönemindesin, stresli olman normal. Birde üstüne gelip kv kp teyze filan çekmişsin. Çığrından çıkarmışlar seni. Çok haklısın ama bu dönemler de geçeçek. Öyle boşanma kararı filan düşünme bu dönemde. Çünkü algıların bozulmuş ve yanlış kararlar verebilirsin. Eşinle sakince güzelce konuş, birbirinize destek olmaya çalışın. Şuan sadece bebeğini düşün. Onun sinirli gergin bir anneye değil, neşeli sevecen sakin bir anneye ihtiyacı var.

Esin konusmuyorsa sen konis. Biz kendi annem yuzunden bebegimin dogdugu ilk 5 ay hep kavga ettik sonra ben ne yapiyorum dedim. Suanda esinin bir sucu yok. Adam annesine de gidebilirsi ama bak kapi onunde. Elalem yuzunden me esine ne aile kiy. Cagir esini sakin sakin durumu anlat lutfen. Ve kv yarin ara kisira bakmayin ben her ay sizin kaprislerinizi cekebilecek durumda degilim de gec.

Aileden beklentinizi keseceksiniz.
Geldiklerinde disaridan lahmacun filan soyleyin.
Bu sebeple esinizi bosamaya gonlunuz raziysa bosanin ama bin pisman olursunuz.
Azcik sakin olun.

Bu dönemler gecici. Bir anlık sinirle hele lohusayken insanin aklına en kötüsü geliyor. Kv bilmem ne birak bu günlerin tadini cikar. Kolik zor yipratici ama sunu unutma geçici. Kv idare edeceksin yapacak bir sey yok. Çalışacaksan kimseden beklentin olmasin, iyi bir bakıcı araştır. Kv gelip baksa hep ayni sorunlar devam edecek. Kendine iyi bak , huzurlu olun ki bebege yansisin

Eşim ne yazık ki kv ye onun yüzünden kavga ettiğimize dair hiç bir şey söylemiyor . Ben onlar ilk gelip gittiğinde telefonla konuşmadım anlasınlar diye telefonlarına çıkmadım kv eşime sormuş bi sorun mu var diyeni da Yok sadece bebekten fırsat bulamıyor demiş. Yani biz onun yüzünden bu kadar şey yaşarken onun hiç haberi bile olmuyor. Bugün yemek yaptım sonra yine bebeğim ağlamaya başladı eşimle sakinleştirmeye çalışıyoruz onlarda yola çıkacak sofranın kuruması lazım eşim de ben gideyim de masayı hacılayayım geç kalacaz dedi ben de sen gitme görmüyor musun bebeğin halini annene söyle hazırlasın dedim İnan'ın sesin titreye titreye anne masayı hazırlar musın geç kalacaz yoksa dedi kv de önce bi kaldı öyle bası BM'yle bi şey der diye sonra hazırladı ama yani her şeyi eksik koyarak bardak Nike koymamış herkes kendi aldı bardağını

Kayınvalideni saçından tuttuğum gibi kapının önüne fırlatasım geldi.
Okurken o kadar sinirlendim ki hele güncellemeni. Allah başa vermesin, seninde yardımcın olsun.

Ayrıca o hamileyken naz yapıyorsunuz diyenlere de çok şaşırdım. Biz kadınlar çok değerliyiz. Dünyaya yeni bir can getiriyoruz. Bir zahmet o kadar acının karşılığı biraz naz yapalım eşimize karşı. Parmağım kesilse bile yapıyorum, kaldı ki çocuk doğurmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…