Loğusalığımı burnumdan getirdiler

Kv yı anladım da teyze ne alaka niye gelm8s de kalmış ki bir hafta.ne insanlar var yani hayret ettim.bir de özür dilemek zorunda falan kalmışsın.neyseki gitmişler.artik sınırını bozma, lohusalık zaten zor böyle insanlar ic8n iyice sıkıntıya girme.artik unut bebeğine eşinle vakit geçir.

Mümkünse kaynana ve yoldaşları lohusa gelinin yanina gelmesinler hepsi lohusa psikolojisi bozma dersi alıyor sanki. İnanın yaptıkları da yıllarca unutulmuyor.

Tatlım çok haklısın.

Herkesin bünyesi farklı, herkesin sağlık durumu farklı, herkesin içinde bulunduğu koşullar farklı, herkesin psikolojik durumu farklı. Bunu anlamak bu kadar zor mu?

Kayınvalidesi kişisel alanına müdahale ettiğinde bunu kabullenen varsa bu onun bileceği iş. Ama bunu kabullenemeyeni suçlamaya kimsenin hakkı yok. Herkes saygısızlığı hoş görecek ya da etkilenmeyecek yapıda olmuyor işte.

Tamamen haklısınız konu sahibi. Kayınvalidenin kardeşi ne alaka ya. Kim lohusa iken evinde dıdısının bıdısını ister. Şahsen ben tahammül edemem.

Kv nin kardeşi bekar ve onlarla yaşıyor kv tarafından hep pohpohlanmış çok şımartılmış eşim bile teyzem evlenmedi ilerde annemlere bi şey olursa tek kalacak çoluğu çocuğu yok diye acıyıp duruyor sanki evlilikte bi halt varmış gibi nü yüzden çok şımartılmış biri eşime benim Nike yapmadığım nazları tripleri yapıyor ki bu sadece şimdi değil her zaman öyle en ufak bi şeyde küser aile tarafından o her şeyi bilir imajı var ama İnan'ın hiç bir şey bildiği Yok bir çık bilgisi yanlış hatta o kadar cahil ki bazen dedikleri karşısında çok şaşırıyorum he diyip geçiyorum

Hiç bunları kafana takma canım.Benim kaynanam 7 günlük loğusayken beni ve bebeğimi burası benim oğlumun evi diyerek evden kovdu hadsiz kadın.Yani yalnız değilsin.Buradaki birçok kadına loğusalığı burnundan getirilmiştir.

hic dogum yaptiniz mi ???

Merhaba hanımlar bu defa daha büyük bir dert ile yine geldim kv nin loğusalığımı burnumdan getirdiklerini yazmıştım. O gündem beri kv ile ilişkimi azalttım telefonla az konuştum konuşunca da hep soğuk konuştum ama ya anlamadı ya da anlamamazlıktan geldi . Bu hafta sonu kv ve kp geldiler. Bebeğim kolik ve çok sıkıntılarımız oluyor ağlamaya başladığı zaman saatlerce susmuyor nasıl sustıracağımızı şaşaıryorız ve ben istiyorum ki geldiği zaman bi faydası olsun ama nerde. Yine geldi yiyip içip yattı kendisi çok sağlıklı eli ayağı tutuyor inansın benden daha güçlü ama hiç bir şeye elini bile sürmedi oğlum susarlarmış aldı ağlamaya başlayınca çok bunaldım diyip verdi ki zaten ben oğluma bakmasını değil gelmişken em azından bi tencere yemek yapmasını bekledim çünkü gerçekten ben de eşim de oğlumuz ağlamaya başyınca sakinleştirmene kadar canımız çıkıyor . En basitinden bu sabah oğlum yine ağlamaya başladı 3-4 saat hiç susmadı saat 11 e doğru zor yatırdık ve artık pilimiz bitmişti isterdim ki kahvaltıyı hazırlasın yoruldunuz gelin de 2 lokma bi şey yiyin desin ama yok hanım efendi uyanmasına rağmen gelip bizim yine kahvaltıyı hazırlamamızı beklemiş. Bu her öğünde öyle ne bi masa topladı ne bi bulaşıkları makineye koydu. Bi de k ndini bilmez laflar söyleme devam etti. Annemler bize gelmişti torunlarını çok k seviyorlar kv bumu görünce bizde kızdan olan torun çok sevilmez erkekten olan torun daha kıymetlidir deri. Babam da öyle şey mi olur torun torundur benim kızım da torunum da çok değerlidir deri. O da ala senin oğlun da evlensin de o zaman anlarsın farkı dedi. Yani sinirlerimi tepeme getirdi . Her şeye karıştı . Ben 2 ay sonra işr başlayacağım nasıl yaparız diye konuşurken annen gelip bakacak deri. Ki benim annenim evde baktığı kardeşlerim var tüm yük annemde be sağlığı da iyi değil kv nin kimse Yok o kp ve 50 yaşındaki kız kardeşi birlikte yaşıyor. Küçük çocuk yok işi gücü Yok sağlığı yerinde kendi gelip bakmıyor da annem adına konuşuyor gelip bakacak diye. Yanlış anlaşılması benim zaten kimseden gelip baksın diye bir beklentim Yok . Bütün bunlar yüzünde ona çok kızdım yine bi de hiç yardım etmeyip hizmet bekleyince bu hafta sonu hem ben hem eşim yorulduk . Bugün gittiler ama giderken bundan sonra her ay geleceğiz demesin mi sinirlerim tepeme çıktı . Eşim onları bırakıp geldikten sonra çok kötü kavga ettik . Annenler ayda bir gelmeyecek dedim o da öyle diyemem tabini gelecekler dedi kavga büyüdü be boşanmaya kadar geldi . Ona ya sen şimdi bu evden gidersin ya da biz gideriz dedim o gitti aşağıda arabada uyuyor. Bebeğim daha 45 günlük ama sanırım boşanacağız eşimden buz gibi soğudum kaynanamandan nefret ettim onun oğlu olduğu için eşimden de gittikçe nefret edeceğim sanırım ben ayda bir bu kadını görmeye kendimi bilmez cahil sözlerini duymaya tahammül edemem. İyi bir mesleğim var kazancım iyi ailem her zaman yanımda olur asla yalnız bırakmaz torunlarına da sahip çıkarlar sizce ne yapmalıyım . Kafam çok karışık ama bildiğim tel bir şey var o kadının yüzünü ömrümün sonuna kadar görmek istemiyorum

Eşinin suçu yok

Lohusalığın gerginliği bu

Ara gelsin eşin

Yarın sakinleşince konuşursunuz

Ailesi gelince de beklentiye girmeyin hazır yemek alın ya da açıkça söyleyin siz hazırlayın yiyelim vs diye

Yani kv sen o kadar soğudum ki yüzünü bile görmeye tahammül edeceğimi sanmıyorum hiç görüşmezsem belki evliliğimiz devam edebilir ama eşim de bunu kabul etmiyor biz de gideceğiz onlar da gelecek diyor ben buna tahammül edebileceğimi zannetmiyorum

Madem ailesine diyemiyor o zaman burnu sürtsun ben anlamıyorum bu ana merakını sanki biz gelinlerin anası babası yok

Kuzum ailende arkanda olursa eger hiçte çekmek zorunda değilsin hani kocan arkanda olsa tamam diyeceğim ama adam bildiğin annem teyzem mutlu olsun siz çokta onemli değilsiniz modunda

Esınız niye annesini uyarmadı anne yemek yap kahvaltı hazırla veya bebegı oyala sımdıde bız yapalım gibi bir dongu ye niye gırmedınız Esınız bu noktada hatalı evet

Ah güzel anne;
bebeğin o kadar hızlı büyüyecekki bebeğinin en güzel zamanlarını bunlara kafa yorup harcama.
Eşin sana yardımcı ne güzel eminim oda seni anlıyor.
Ama hiç bir erkek annesine siz gelmeyin diyemez. Aynı şeyi senin ailen yapsa sende aileni savunursun.
Sen eşinle arayı iyi tutup onlara alttan alttan dediğini yaptırmaya çalış.
ay anne hiç uyumadım bir lokma bişeyler hazrlada yiyelim diyin bence. Ya da eşinize söyleyin o yönetsin durumu.
Eşinle şimdiden benim bebeğimin bana ihtiyacı var ben birileri geldiğinde bebeğimle vakit geçirmek uyudupunda uyumak dinlenmek istiyorum annenler geldiğinde bari yardımcı olsunlar sen beni anlamayacalsan kim anlayacak mesajını verin.

Sizde de hata var aslında neden kadına kahvalti hazırlamaya çalıştınız kim ne yerse yesin
Yemekleri ve kahvaltıyı genelde ben hazırlamadım eşim hazırladı ama şöyle bi durum var bebeğimiz ağlamaya başlayınca birlikte sakinleştiriyoruz ben yorulunca o o yorulunca ben ama onlar gelince elim yemek kahvaltı bulaşık derken bana yardımcı olamıyor ya da çok yorulduğu için ben tamam sen uyu diyorum annesi de görüyor ama hiç bi şeyi de ben yapayım demiyor yanı gelmeleri bizi daha çok yoruyor buna rağmen ayda bir geleceğiz diyor madem öyle ben işe başlayınca hafta içi gelin çocuğa da bakarsınız en azından bakıcı bile olsa yanında durusunuz ama yok hafta sonu gelecek ki biz de evde olalım hizmet edelim hanı efendiye hafta için senin annen baksın modunda o bakmazsa belki o zaman gelirim . Yani annem adına karar vermesi çok sinir bozucu

Bana da yapilan ve asla anlayamadigim sey emziren lohusanin tepesine dikilip sut kontrolu yapmak.

Hata sizde. Ben çok yoruldum kahvaltı hazırlar mısınız demek çok zor değil. Ayrıca kv ve kp tabiki gelecek siz de gideceksiniz, torunları onlar.

Lohusalıkta cahillik edip kovmamışsınız evden, o zaman unutacaksınız o günleri. Kv size annen bakacak dediği zaman ver cevabını, anneyim ben çocuğum hakkında kararı ben veririm de. Bir kaç kez boz susar...

Mis gibi ye iç yat
Tabi her ay gelir.

Onun gelmesine fırsat vermeden
Siz çıkın çıkın gidin her haftasonu bari.

Bak süt öyle ufak tefek şeyde kesilmez bi de sütüm kesilir stresini yaşama diye söylüyorum. Rahatla ve benim sütüm bebeğime yeter de. Mamayı kes inan ki kaynanalık yapmak için söylemiyorum, ne kadar emzirirsen sütün üretimi o kadar çok artar. Onların boşboğazlıklarını da boşver her şeye tak tak nereye kadar. Defolup gitmişler zaten, sen şimdi bebene konsantre ol.

Lohusa kafası bunlar canım. Sakin olmaya çalış. Sıkıntı stres bebeğini de etkiler. Eşine hala hassas olduğunu huyuna gitmesi gerektiğini inatlaşmamasını söyle. Ağır sözlerle birbirinizi kırmayın. Geçecek bu günlerde. Sinirlenince ortamı terk et sakinleşince konuş. Lohusalık 40 günde geçmiyor malesef ben 6ay kendime gelemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…