Aile Planlaması lk gece prezervatif olurmu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Canım öncelikle hayırlı olsun diyorum.
Korunma yöntemlerinin ve risklerini araştırdın mı?
Bu senin ilk gecen olacak. Kesinlikle canım acır, beklentiye girmeyim gibi şeyler düşünüp kendini o özel gecenin romantizminden mahrum bırakma.
Unutma, başka hiçbir gece "ilk" olmayacak.
Hap kullanmak istememen gayet normal, seni destekliyorum bu konuda.
Geri çekme yöntemi de riskli, çünkü erkeğin zevk suyunda az da olsa sperm vardır, anladığım kadarıyla ilk geceden gebelik düşünmüyorsun, o yüzden bu yöntemi önermem.
Şuan en ideali prezervatif, hem sağlıklı, hem risksiz, iyi bir marka alıp gayette iyi tadını çıkarabilirsin. Ekstra hisset prezervatifler var, eşin için de rahat olur ve bencil erkeklerin dediği gibi "hissedemiyorum" gibi bir sorun teşkil etmez.

NOT: Can acıması konsantrasyon ile ilgilidir. Eşin sana nezaketle yaklaşır ve zevk almana yardımcı olursa, iyice ıslanırsın ve bu durumda canın kesinlikle acımayacaktır. Unutma, "o gece" size bağlı :)

kondomdan erkekler genelde şikayet eder his kaybı oluyomuş

evet ilk başlarda eşim alışmakta çok zorlandı, ama artık alıştı o da
o erkeklerin mızmızlığı bence biraz
gayette zevk alıyor, almasa bi sürü erkek kullanıyor bundan kullanmazdı ki kimse o zaman
bence en güveniliri prezervatif

Teşekkür ederim.. evet eşime ve evime alışana kadar bebek düşünmüyoruz önce bi birlilkte yaşamaya alışalım diyoruz... çok uzatmak değil niyetim ama en az 8-9 ay düşünmem herhalde.... durex elite en iyisi diye duydum ben.. inşallah güzel geçer

bende büyük birinden "ilk gece hiçbir erkek korunmak istemez" lafını duydum ve yine kafam karıştı... her ihtimale karşılık ertesi gün hapı bulundurmak mı lazım diye düşündüm :44::44::44:

ben ilk bir kaç ay hap almıştım

ama yan etkileri oluyor

iyi geçmesi sana ve eşine bağlı

acele etmeyeceksiniz

tadını çıkara çıkara hareket edeceksiniz

çünkü senin için farklı bir deneyim olacak

Bayanlar lütfen dikkat edelim, ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değil!
Ayda sadece bir defa , ve en fazla 3 ay üst üste alınabilir. Biliyorsunuz ki, vücudun hormon dengesini, vajina yapısını etkiliyor. Şüpheli bir durum olmadıkça kullanmamak gerek. O yüzden korunma amaçlı kullanılması kesinlikle tavsiye edilmiyor, özellikle de ilk cinsel ilişkinin ardından..

özel olmazsa şunu sormak isterim mesela diyelim 3 ay yasmin falan kullandık eşiniz onu bırakmanızı nasıl kabul etti?? Erkek alışınca bırakmak istemez diyorlar

ne varki kabul etmeyecek o senın esin senın zarar gormenı o da ıstemez.

sonucta hormon alıyorsun vucuduna

anlasacagınız bır korunma yontemiyle cınsel hayatınıza devam edeceksınız.

Tamam unuttum o zaman onu hemen

arkadaşlar evliliğin ilk gecesinde prezervatifle korunmak istiyorum ben . acaba rahat olurmu? ilaç kullanmak istemiyorum.

Valla canım bende 8 aylık evliyim, ilk gece için bende prezervatif düşünmüştüm ama o anın verdiği stres artı işin acemisi olmamız vs. gibi sebeplerden dolayı en iyisinin dışarı boşalması olduğuna karar verdik. arkadaşlardan birkaçı söylemiş zaten yeterince uyarıldıktan ve canım yanacak korkusuna kapılmayı bir kenara bıraktıktan sonra çok rahat geçecektir. ben hiç kimseyle tek kelime konuşmadım bu konuda, kocamda sağolsun herşeyin idrakindeydi. kanamayı bile hissetmedim ben. kan gölüne dönen bir yatak oldugunu görünce aaaaa dedim aci filan olmadı ama 3 günden fazla aralıklarla kanamam oldu.

ne varki kabul etmeyecek o senın esin senın zarar gormenı o da ıstemez.

sonucta hormon alıyorsun vucuduna

anlasacagınız bır korunma yontemiyle cınsel hayatınıza devam edeceksınız.

Ben konuştum bu konuyu haplar zararlı falan diye tamam kullanma o zaman dedi ama ilk gece için hiç de prv. kullanacak gibi gelmiyor bana..

iğnelerle ilgili okudum okudum oooo o kadar yan etkisi var ki haptan beter onlar

Kan gölümü

o hereketten dolayı etrafa yayılmıştır

tabıkı bır doktora gıt muayene ol

eşinde muayene olsun

zaten kan vereceksınız

sağlıklıysanız nikah kıyılıyor

onları yaptırdık bişey çıkmadı çok şükür ama bu konuda kimse bize bişey sormadı... arkadaşıma broşür falan vermişler sormuşlar ne düşünüyorsunuz diye... bize herşey gayet normal dedi verdi raporu :44::44::44:

bunları böylece yazman vajinismusa davetiye olmuş resmen
neyse kızlar korkmayın benim kanamam az oldu sürüntü şeklinde
ve bu arada ben 3 ay vajinismustum bu korkular yüzünden.. sakın ilk gece canım acıcak diye düşünmeyin, gerçekten ben de diyorum ne kadar büyütmüşüm gözümde

Evet haklısınız... doktora gitmedim acaba evlilik öncesi danışma ya gitsem mi hastaneye

Gidebilirsin tabiki, ben gitmiştim. Tavsiye almaya değil, sadece işin uzmanı olduğu için konuşmaya gitmiştim. Fakat sadece kafamı karıştırdı. Biz eşimle ilk baştan beri prezervatif kullanmayı planlamıştık, hatta hapın lafı bile geçmedi. Zaten bana hap kullanımı çok karışık geliyor. 28 gün alacaksın sonra bir hafta ara vereceksin gibi bir kullanımı varmış sanırım (haplarla çok ilgilenmediğim için emin değilim, yanlış olabilir) Hap kullanımı bana zor geliyor çünkü hergün içmek gerekir, ya unutursam ne olacak gibi bir risk var.
Tabiki, hap kullanan bayanların sayısı da azımsanacak gibi değil. Yanlış yönlendirmeye sebep olmak istemiyorum, bu benim şahsi fikrim.
Ama yinede bir jinekologla veya evlilik danışmanıyla görüşmeni, ayrıca cinsellikle ilgili makale okumanı (mahmureye takılmanı) tavsiye ederim.

Yok canım Allah korusun ne vajinumusu benim atladıgım bi detay var. oda adetim tam düğün günümüze denk geliyordu. ertelemek durumunda kaldım. o yüzden öyle oldu. adet başlangıcıyla bir oldu diyebilirim yani.

kafanı neden karıştırdı??? hap mı kullan dedi doktor

canım sen ya bi doktora git ya da internetten falan araştır. benim şimdiki aklım olsa korkar mıydım hiç
vajinanın yapısına anatomisine bak internetten , ön sevişme ile ilgili bilgiler edin ve nişanlınla da kesin paylaş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…