Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

bende merak ediyordum amazonu listemden çıkardım bence belli oluyo lens oldugu rainbowdaki gibi renk geçişiymiş gibi durmuyo sanki

Benim lens denediim yerde amazonun sdc mavi ve grisi vardı hakkaten grisi kötydü. ben artık ya fresh look dimensions su yeşili alıcam ya da amazonun yeşilini alıcam. buarada amazon daha yumuşak diimi freshlook a göre. Ben freshlook kullanalı bayaaoldu hatırlamıorum kıyaslıyamıorum o yüzden

amazon yeşilin..yeşili giallo gibi sarı bazlı yeşil geldi bana..

zaten yeşil lensler genelde şu tiplerde oluyor

* griye bakan yeşiller.... (daha açık ve soluk olurlar) .... örnek solotica quartzo
* mavimsi yeşiller .... (daha canlı ve deniz suyuna benzer olurlar).... örnek b&l green ocean
* sarı-yeşiller ... (daha solukturlar) .... örnek giallo
* koyu yeşiller ... (canlıdır ama koyudur...solukluğu canlılığı markaya göre değişir)..... örnek dark green
* turkuazlar .. (canlı renktir ama doğal değildir) ..... örnek freshlook turkuaz

hangi tür yeşilin size gittiğini tespit etmeniz işinizi kolaylaştırır arkadaşlar...vede hangi markanın yeşillerinin hangi tip yeşiller olduğunu bilmeniz....
markalar değişse de olabilecek insan göz renkleri belli....

Son düzenleme:
gunescim cccccnm cok sagol ugrastıgın için :1hug: cnm biliyorum bu fot.ı hatta mavisi flnda vardı bu bayanda cok begendigini memnun kaldıgını dile getırmıstı ...bence su an pısayasakı pupıl boslugu en dar olan lens markası sophistic ve onun aylıgı amazon ...sophistic zaten olumuyor bana dia capı14.50 amazon un 14.20 ..
dia capı 14.00 olan illisıons lar vardı .... o markayı kullanmıs biriside asla tavsiye etmem diye yazmıstı oncekı sayfalarda belki hatrlıyorsundr ...
dark greenlerden bu kadar memnun olmama ragmen neden hala lens arayısında oldugumuda ayrıca belirtmek ıstiyorum =) biraz mamyun istahlılık yaptıgımı soyleyebilrim bi de şu var bagımlılık yaptıgını dusunuyorum =)

önemli değil canım :1hug: anlıyorum seni hepimizde var o takıntı :):1rolleyes:

gnz canım sende çok daha başka duruyor dark green ler çok şaşırdım ela mı senin gözlerin soloticalar dan vazgeçtim sanırım bende rainbow alıcam güneşte belli olmasından nefret ediyorum çünkü malum önümüzde yaz delikafadulden

insanda bi süre sonra nelerin yakışıp yakışmadığını iyice anladıkça kafasındaki seçenekler daha azalıyo ve netleşiyo zamanla...yani daha az kafa yoruyo insan :)
renkler konusuna özel ilgiliyim ve derin araştırmalar yapıyorum...sadece renge renk olarak bakmak yetmiyor...açıklığı koyuluğu parlaklığı matlığı yada sıcak ton soğuk ton olması çok şey farkettiriyor..
göz rengi de renk konusu olduğu için ilgi alanıma giriyor :)

Son düzenleme:
dakka başı fikir deiştiriorum fresklooku eledim rainbow düşünorum Güneşcim şimdi senin dark green in lens kabındaki resmi çok açık peki açık yeşili nasıldır ozman hani bi de emerald green var ya onu kastediorum onu gördün mü hiç?

canım aslında dark greenler lens kabında fotodakinden daha da koyu....trafik lambasının yeşili gibi......makina o kadar görebildi anca...
ama giallo ile arasındaki farkı göstermek için yeterli oldu....
evet emerald green de kullandım canım...bulursam koyayım...

evet aynı b&l gibi durmuş ama bunlar haresiz diimi bi de mavi duruyo bayaa lens kabında da mavimsi mi yoksa ...

haresiz canım tıpkı diğer elite linelar gibi...
lens kabındaki duruşu dark green resmine benziyor...lens kabında darkgreenler olduğundan açık çıktı demiştim fotoda...emeraldın kaptaki haline yakın gözüktüler fotoda....darkın lens kabındaki resmine bakarsan az çok anlarsın canım....aslında dark green emeraldın koyu hali...
evet maviye çalan yeşil..ilk aldığımda mavi duruyorlardı...
yinede bulursam emeraldın kaptaki resmini de koyarım

emerald green daha koyukahve gözlerde mavi duruyor..daha açık gözlerde daha yeşil duruyor....

Cnm çok sağol çok yardımcı oluosun zaten. Dark greenlerin biraz benim eski dursoftlarıma benzio benimkide böle açık ama biraz daha canlıydı ama resimden dolayı da canlılığı gittiyse belki aynı rengi bulmuş olucam. Birde rainbowun rahatlığı konusunda ne diosun memnun musun alalı bayaaa olmuştu senin diimi

bişey değil canım...emeraldın kaptaki duruşunu bulamadım üzgünüm canım..açık yeşil gibi bişeyler işte yarı şeffaf....darkgreene göre daha zor seçiliyolar daha açıklar çünkü

rahatlığı fena değil ama çok da rahat olduğunu söyleyemem...alındığı ilk zamanlar bu baya sorun oluyor..lens sonradan yumuşuyor ve batması yokoluyor....b&l kadar rahatsız edici değil..ondan baya rahat..
ama bir freshlooktaki gibi gözde yokmuşcasına da rahat değil.....su oranı % 38....b&l ile aynı...ama sanırım b&l den daha inceler...

Ben b&l u hiç sevmem zaten çok kalitesiz. Bendemi dark greenci olucam acaba heheh. Amazona da bi bakıcam. Şuan lenslerin yumuşadı anladıım kadarıyla bi sorun da yok galiba iyi rahatladım

ilk alındığı zaman bütün rainbow renklerinde aynı şeyi yaşadım..artık lensin huyunu bildiğim için telaşlanmıyorum...evet nispeten daha rahatlar...tam 1 haftası dolsun iyice esas halini alıcak inşallah :)

cnm istersen yrna kendi gozlerimi ve dark greenli halini tekrardan cekerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…