Popüler Konu LenaG ile MasterFit

IMG_5546.jpeg
Oğluma nohutla ekmek yaptım

Kızlar selam, bugün diyetisyene tekrar başladım şimdi andulasyona aldı bana çok faydası olmuştu... diyetisyenle şimdi aralıklı oruç değil de normal diyet denemek istedim, aralıklı oruçla çok fazla kabızlık sorunu yaşıyorum :KK43:

Kızlar selam, bugün diyetisyene tekrar başladım şimdi andulasyona aldı bana çok faydası olmuştu... diyetisyenle şimdi aralıklı oruç değil de normal diyet denemek istedim, aralıklı oruçla çok fazla kabızlık sorunu yaşıyorum :KK43:
En iyisini yapmışsın asıl olan akdeniz tipi beslenme dönüp dolaşıp onda fayda görüyoruz
02102024
AÇ KARNA; türk kahve ve yarım litre su
10.30
domates salata zeytin zeytinyağında
2 yumurtalı omlet
14.00
türk kahve
17.00
1düz tabakta yarı yarıya taze fasulye ve sade bulgur pilavı
3litre su
Lavinia_98 Lavinia_98 Efenin_Annesi Efenin_Annesi LenaG LenaG
Afiyet olsun güzel menü ❤️

Demesen rehaveti fark etmezdim. Ustelik 2 gundur burada hava kapali, okullar firtina sel tehlikesinden kapali. Cocuklar da evde yani🙃
Dun migrosta zeytin gördüm 3 kiloya yakin zeytin kirdim, 2.5 kilo da çizdim :sampiyon: diyet iyi giderken bir enerji patlamasi olur bende. Reglden önceki hafta depresyona girer reglin ilk günü cikarim😅
Kendi yasadiklarimiz inan aydan daha etkili. Staj kaygini kucumseyip gecme , ustunde durmak lazim😘
2 kacsmak ve arti mevzusuna şunu eklemek isterim tartidan onceki aksam hatta son 2 gün yapilanlar bile tartiya yansiyor. Demek ki fazla geliyor o yediklerimiz yasimiza gore. Ben de 43 oldum. Yasim kadar suclu olan bozuk beslenme aliskanligim. Her gecen yil daha da bozuldu. 23 yasimda iken 49 yasindaki bir arkadaşımla disarida yemek yeme uzerie konuştuğumuzu hatırlıyorum. Ben zayiftim o ise surekli diyet yapiyordu. Disarida yemek yemenin benim icin özel bir durum oldugunu 15 gunden daha sık disarida yemek yenmeyecegini soyledigimi hatirliyorum. Bana göre o asiri keyfine düşkündü ve para harcıyordu. Haftada 1pahali bir restorana kuzu kapama yemeye gidiyorlardi. Bense 15 gunde 1 pideciye😅 simdi yeri geliyor haftada 3 kere eve yemek siparis ettiğim oluyor. 2 yil onceye kadar ilcemizde trendyol yemek yoktu. Baska sehirdeki kardesim eve sik sık yarim kilo soguk baklava getirttiğini söyleyince çok şaşırmıştım Hani yani eve yemek söylenir de baklava ilginçti. Evet artık sisteme ben de uyudum ve yeri geldi eve baklava yeri geldi yaş pasta söyleyebiliyorum söyledim de.
Simdi yaşım mi suclu alışkanlıklarım mı pisleşti dersen ikisi de bence . En azindan bende oyle. Ha bir de değişik diyet örnekleri var tabii. Karatay diyeti hayatıma girdi ekmeği bir süreliğine çıkarttı belki ama kalici olarak bolca ceviz ve kuru yemiş bıraktı gitti😁 ketojenik diyet denedim Dukan denedim . Bu diyetleri bıraktım belki ama hala bolca et ve peynir yiyebiliyorum😅 Menu bildirimlerini yapmaya devam et ki hatalarini birlikte gorelim:KK19:💕
Haklisin aliskanliklarim suclu sanirim bu aliskanliklar bedenimi de bozdu ki 20 li yaslarimda sabah kahvaltisina deli gibi karbonhidrat aşermezdim sabah ayakustu kuru bi kahvalti zaten okulda da birsey yemez aksam da buldugumu yerdim.yani canim bunu cekti canim şunu cekti yoktu yine tatliyi cok severdim ama kendimi sindi cok daha zayif hissefiyorum.Bir doktor aslinda caniniz çekmiyor bagirsak floranizdaki bakteriler istiyor uzun sure ne yersiniz bagirsagijizda o tip bakteriler olusur ve bir muddet sonra karbonhidrat tatli bagimlisina donusursunuz demistim Gercekten oyle oldu 🥲cok tesekkur ederim zahmet edip uzun uzun anlatmissin durumu ve tespitlerinde yuzde yuz haklisin🥰
Canim tahmin ettigim gibi tarti oncesi gece saat 20de bombayi patlatmissin 🤣 o gun aslinda saat 4-5 gibi duzgun birsey yeseydin o atak olmazdi. Hele bir de ikindin kahve yaninda diyet bar yiyip yürüyüş yaptınsa 10000 adım ohoo kan şekeri düşüp susayıp yorulup keyif yapma isteğiyle yemişsindir. Bundan sonra en azindan pazartesi ve cumalari aksamlari kacamsk yapmamaya dikkat et. Erken ogun 5te mi olur 6 da mi iyi olur deneyerek bulursun. 8e kalip acikma diye.
Bir de boyle durumlarda miktarlarini yazamasan da yediklerinin adini yaz olur mu 😉 bir gorelim bakslim kac cesit ne yiyorsun😁
Ya vallahi utaniyorum grubun en pisbogazi bennisim gibi hissediyorum (aramizda kalsin kimseye soyleme koca bir tabak kiymali makarna yedim sonra da morslim bozulup cayla tstli yedim ama sırr aman kimse duymasin😅)
Günaydın ve afiyet olsun ama burası kötü yazmayayım demek yok neyse o yaz yani ❤️
Not: bu manzara şaka mı 🤩🤩🤩

Günaydın canım çok sevindim ödemlerin gütmesine ❤️

Günaydın geçmiş olsun canım 🙏❤️
Bir an feminist duygum kabardı eşim yattı uyudu deyince ama sizin aranızdaki dinamiği bilemiyorum o yüzden bişi demeyeyim ❤️

Günaydın canım ❤️

Günaydın ❤️

Günaydın Nergis cim alırım kahvenden bir kupa şöyle bir keyif yapayım ❤️

Günaydın canım hoşgeldin ❤️

Afiyet olsun akşamki ekmeğin 1 dilimi fazla sanki ❤️

Afiyet olsun 1 kaşık kuymakdan bişicik olmaz ama akşam mercimek çorba yanına peynirli salata bile daha uygun olurdu. ❤️

Afiyet olsun akşam sanki miden üşütmüş de wc sorunu olmuş ondan yemişsin gibi ❤️

Oyy kıyamam için için ağlamasına ben onun ❤️ bak bu babalara bir ayar oluyorum ama neyyyse bişi demeyeyim

Günaydın canım ❤️

Günaydın çok geçmiş olsun 🙏

Günaydın canım uykusuzluk çok ödem yapıyor artını takma kafana çocuklar bir düzelsin uykun da düzene gürünce gider ❤️

Yapılmadııı birazdan yoğurtlu muzlu yulaflı favori kahvaltımı yaparım ben de ❤️
Bundan sonra ne yedimse yazarim kaptanim ama utaniyorum valla bir Cicekbocekkaktus Cicekbocekkaktus e soyledim kimse gormeyecek bilmeyrcek🤣🤣🤣manzaralar cok guzel gerçekten Allah oyle muazzam guzellikler lutfetmiski buraya her biri tefekkur hazinesi ama onlar da kiymetini biliyor gerçekten evinin bahcesindeki agaci bile kestirmiyorlar parklarda çerçöp yok atani gorseler dövecekler nerdeyse😅 hatta boyle buyuk ormanlik piknik alanlarinda kucuk bakkal kafe hicbirsey yok mumkun oldugunca insanin dogaya etkisini azaltmak istemisler.

Andulasyon nedir?Aralikli oruçta aksam yemekten sonra bol bol sivi tuketmek lazim.Belki diyet türü degisikligi iyi gelir arada vucudu sasirtmak lazim

İyi akşamlar
LenaG LenaG Mthn83 Mthn83 Lavinia_98 Lavinia_98

Kahvaltı
9.45
2 hindi füme
2 zeytin
1 dilim peynir
Salatalik

14.00 öğle
Mevsim salatası
8-9 çiğ badem

16.00 ara öğün
Havuçlu kek bir dilim
Yeşil çay

19.00 akşam
sebze yemeği
Yoğurt
2.5 lt su
12.000 adım
Afiyet olsun canım ❤️ akşam usti kek var ama akşam yemehi ile çok güzel dengelenmiş ❤️
02102024
AÇ KARNA; türk kahve ve yarım litre su
10.30
domates salata zeytin zeytinyağında
2 yumurtalı omlet
14.00
türk kahve
17.00
1düz tabakta yarı yarıya taze fasulye ve sade bulgur pilavı
3litre su
Lavinia_98 Lavinia_98 Efenin_Annesi Efenin_Annesi LenaG LenaG
Afiyet olsun canım ❤️
En iyisini yapmışsın asıl olan akdeniz tipi beslenme dönüp dolaşıp onda fayda görüyoruz

Afiyet olsun güzel menü ❤️
Ay evet ya diyetisyen de bol sebze,yoğurt ve kuruyemiş ağırlıkli bir liste yaptı, aralıklı oruç kolay geliyor bana ama öyle olunca da protein,meyve sebze ve kuruyemiş tuketemiyorum ve kabızlık, vitaminsizlik falan oluyor 🤷 tembellik yapıyorum aslında
Andulasyon nedir?Aralikli oruçta aksam yemekten sonra bol bol sivi tuketmek lazim.Belki diyet türü degisikligi iyi gelir arada vucudu sasirtmak lazim
Andulasyon bir cihaz haftada 2 kez 15 dk giriyorum bölgesel zayıflama vs işe yarıyor ben de, çok da rahatlatıyor

İyi akşamlar canım kızlar

12:00 1büyük kupa sade şekersiz filtre kahve,
1büyük elma

Ara, 1büyük kupa yy.sütle şekersiz filtre kahve
1lokum, toplamda tepeleme 1yk.kuru meyve ve kuruyemiş
LenaG LenaG Fit mutlu anne Fit mutlu anne

18:30 1büyük tas yy.yoğurdun içine 2köz kırmızı kapya ve zerdeçal, 4dilim kavun içim kötü oldu kavundan sonra 4zeytin ve 1çk.peynir yedim

Su 3 litre

Haklisin aliskanliklarim suclu sanirim bu aliskanliklar bedenimi de bozdu ki 20 li yaslarimda sabah kahvaltisina deli gibi karbonhidrat aşermezdim sabah ayakustu kuru bi kahvalti zaten okulda da birsey yemez aksam da buldugumu yerdim.yani canim bunu cekti canim şunu cekti yoktu yine tatliyi cok severdim ama kendimi sindi cok daha zayif hissefiyorum.Bir doktor aslinda caniniz çekmiyor bagirsak floranizdaki bakteriler istiyor uzun sure ne yersiniz bagirsagijizda o tip bakteriler olusur ve bir muddet sonra karbonhidrat tatli bagimlisina donusursunuz demistim Gercekten oyle oldu 🥲cok tesekkur ederim zahmet edip uzun uzun anlatmissin durumu ve tespitlerinde yuzde yuz haklisin🥰

Ya vallahi utaniyorum grubun en pisbogazi bennisim gibi hissediyorum (aramizda kalsin kimseye soyleme koca bir tabak kiymali makarna yedim sonra da morslim bozulup cayla tstli yedim ama sırr aman kimse duymasin😅)

Bundan sonra ne yedimse yazarim kaptanim ama utaniyorum valla bir Cicekbocekkaktus Cicekbocekkaktus e soyledim kimse gormeyecek bilmeyrcek🤣🤣🤣manzaralar cok guzel gerçekten Allah oyle muazzam guzellikler lutfetmiski buraya her biri tefekkur hazinesi ama onlar da kiymetini biliyor gerçekten evinin bahcesindeki agaci bile kestirmiyorlar parklarda çerçöp yok atani gorseler dövecekler nerdeyse😅 hatta boyle buyuk ormanlik piknik alanlarinda kucuk bakkal kafe hicbirsey yok mumkun oldugunca insanin dogaya etkisini azaltmak istemisler.
Makarnayi cok severim diyet yapmadığım donemlerde 1 tabak makarna bir ogunde yetmez 2 tabak yerdim. Oglen 2 tabak aksam 2 tabak 😅
Gruptakiler gercekten cok az yiyor😅 bak yarim tabak yesek bile olur ama ben duramam diye yemiyorum. Ekmek yersem de ilk başlarda 1-2 dilim ekmek yetiyor sonra bir bakmisim yarim ekmek yiyorum:KK43: Bu sorunu Cumartesi gunleri planli karbonhidrat günü yaparak çözmeyi deneyecegim

İyi aksamlar kızlar sonunda totomun üstüne oturdum. Benimde heryerim ağrıyor bu kış ağır gecicek galiba. Menüyü yazıyım çok saçma oldu ara ara atıştırdım ne varsa.

Sabah 1 simit çay hastanede en masum simitçi

Ara çay 2 parça bitter
Ara ıhlamur zencefil limon 2 Altınbaşak

Akşam 3 kaşık pilav 1 kase tavuk suyu çorba 2 kaşık yoğurt
Su bugün 2litre
1x2 saat uyuyabilirsen gece ateş nobetindeyim. Daha önce çok ağır ateşli havale geçmişimiz var o yüzden aklım çıkıyor

LenaG LenaG

Gecmis olsun kış boyu bir vitamin destegi kullanmak lazim. Cocuklar 2 yas uzeri ise ve bitkisel seyler yedirebiliyorsan balin icine zencefil zerdecal tarcin ekleyip her sabah 1 cay kasigi bu karşımdan verebilirsin. Ben balla veremiyordum zencefilli zerdecalli sarimsakli firinda tavuk yapıyordum 😁 ve iyi geliyordu.
Buralardan cok uzak kalma senin sagligin da önemli :KK66:

Ah canim valla gerçek kestane balı, keçiboynuzu özü ,pekmezler ,kekik yağları,zencefiller,zerdeçallar, ıhlamurlar en doğalı en tazesi bulup aliyorum. Dahada vitaminler neler neler ama okulda kapıyor.

Göbek için olabiliyor ozaman. Fiyatı nasıl cnm ?
Evet bende bel çevresinde baya faydalı oldu, burası yeni açılmıştı uygun o yüzden, sadece andulasyon haftada 2 kez 8 seans 1600 TL, diyet ve andulasyon 2500 TL diyette haftalık ölçüm var, biraz kontrol mekanizması oluyor iyi oluyor aslında
Sabah
2 dilim ekmek
1 tatlı kaşığı fındık ezmesi
9 zeytin, peynir
Patatesli yumurta

Akşam
1 kase yoğurt
3 ceviz

3 lt su

LenaG LenaG Lavinia_98 Lavinia_98
Afiyet olsun canım, akşama birşeyler eklleseydin keske
Ay kızlar geçen yıl üzerime asla olmayan ceketim vardı. Biraz önce elime geçti denedim oldu harika bir duygu 💃
Harikasın 😍 😍 müthiş bir duygu bu seni acayip gaza getirir

Evet bende bel çevresinde baya faydalı oldu, burası yeni açılmıştı uygun o yüzden, sadece andulasyon haftada 2 kez 8 seans 1600 TL, diyet ve andulasyon 2500 TL diyette haftalık ölçüm var, biraz kontrol mekanizması oluyor iyi oluyor aslında

Afiyet olsun canım, akşama birşeyler eklleseydin keske

Harikasın 😍 😍 müthiş bir duygu bu seni acayip gaza getirir
Ay canım fiyatlar inşallah burda da yakındır ya. En müsait zamanda gidicem fiyat bilgi almak için. Benim göbek dışında biseyim kalmadı. Sırtım kemikler geliyor elime artık. 36 beden giyebiliyorum , geçen gün denedim eski kıyafetlerimi de. Hadi hayırlısı bakalım. Tsk ler bilgi için

X