Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Evet canım aynen öyle çok sıkıldım artık metabolizma ile bir türlü anlaşamıyoruz inat

Benimde oluyordu doktor hergün 1 soda iç dedi ve kesildi gercekten resmen bagirtiyordu

Dun Sitare55 Sitare55 tatli istegi vs diyince magnezyum eksikligi geldi aklima. D vit ve magnezyum eksikliği aynı zamanda tatlı isteği de yapıyor ve tatlı Yedikçe magnezyum seviyesi iyice düşüyor Çünkü şekerin yakilmasi icin magnezyum kullanıliyor. Kramp da varsa zaten magnezyum eksik demektir. Ben magnezyum takviyesi aliyorum cok iyi bagirsak da calistiriyor

Kalsiyum takviyesi eksikliginden oluyormus canım. Bizzat yaşadım ve yaşıyorum.
Ben şimdi napayım soda mı içeyim magnezyum mu alayım kalsihum mu alayım yoksa tüm tuşlara basayım mı :confused:

LenaG LenaG Sitare55 Sitare55 Y yosunlupapatya

Gecen cts : 85.8
Bugun : 83.7
Fark : -2.1
% 2.45

:halay::halay::halay:

IMG-20240921-WA0001(1).jpg

Ben şimdi napayım soda mı içeyim magnezyum mu alayım kalsihum mu alayım yoksa tüm tuşlara basayım mı :confused:
Canım ameliyat sonrası ciddi kramplarim oldu. Parathormon da alındığı için kalsiyum değerim düşüyor.doktora gittiğimde direkt kalsiyum ile fosfor değerine baktı tahlillerde. İki doz içiyordum üç doza çıkardı. Salı günü tekrardan gideceğim. Korkuyorum dört doza çıkacak diye. Çünkü sol elimde uyuşma halen daha var. Ama o ağrılı kramplar geçti çok şükür.

Canım ameliyat sonrası ciddi kramplarim oldu. Parathormon da alındığı için kalsiyum değerim düşüyor.doktora gittiğimde direkt kalsiyum ile fosfor değerine baktı tahlillerde. İki doz içiyordum üç doza çıkardı. Salı günü tekrardan gideceğim. Korkuyorum dört doza çıkacak diye. Çünkü sol elimde uyuşma halen daha var. Ama o ağrılı kramplar geçti çok şükür.
Yani benim özellikle sabah uyanınca bi gerilirsin ya tam o esnada baldırıma giren şiddetli bir kramp 😳
İnş güzel geçer canım kontrolün Allah daha da iyi etsin 🥰

Yani benim özellikle sabah uyanınca bi gerilirsin ya tam o esnada baldırıma giren şiddetli bir kramp 😳
İnş güzel geçer canım kontrolün Allah daha da iyi etsin 🥰
Sizinkiler basit canım. Maden suyu ile geçer. Benim anlattığım el parmaklarıma kramp girince felç geçirmiş gibi oluyordum. Hiç oynatma yok. Nasıl korkmuştum ?

Kanda eksikligi yoksa ,kemik erimesi yoksa kalsiyum takviyesi cok verilmiyor. Doktora gidip tahlil yaptirmak ona gore takviye kullanmsk daha iyi olur. Magnezyum eksik cikmasa bile takviye olarak kullaniliyor. ( kan tahlilinde tam gotunup , dokularda eksik olabiliyormus )

Maden suyu ic , kalsiyum icin de kemik haslayip yagini at suyunu ic , mis gibi kolajenimiz de oradan gelir. Bizim doktorsuz yapabileceğiniz basit seyler bu ikisi ve yesillik cig kuruyemis gibi şeylerle menülerimizin besin degerini yükseltmek

Ayy ikiz kızlara bayılıyorum cici cici giyiniyorlar mest oluyorum 🥰 maşalllah Allah bağışlasın🙏

Nasıl da vefalı yirim seni 😘💙

Anammm nergisim çok geçmiş olsun :KK43: 🙏

Allah bağışlasın canım maşallah. Benim kızım da lgs ye hazırlanıyor şimdi kursa bıraktım geldim 😊
💚
Bu garip nelere hayır dedi bu hafta poğaöaya mı kanacak En Büyük KK bluegreeneyes bluegreeneyes :63:
Bı umut işte 🤣
Geçen cumartesi 50.75
Bu cumartesi 49.50
-1.25
Kaptanım istersen hazırlıkta da kalabilirim kilo alırım diye tahmin ediyorum ameliyat sonrası ama işte aktif olamayabilirim LenaG LenaG Sitare55 Sitare55
Gelin olmuş gidiyorsun sana vedaa ediyorum sitarecigimm🫣😋🏆 bu kupa kendime ama galibiyet kupası da alabilirsem ne mutlu bana😅
Tebrik ederim kaptanım darısı başımıza 💙
Bu aralar yatarken veya yere çömeldi isembya da oturuyorsam ayağa kalktığımda gözüm kararıp başım dönüyor neden acaba annem kiloma bağlayıp kızıyor ama başka bişey olabilir mi tansiyon oynuyor belliki🤔
Diğer arkadaşlardan da söyleyen olmuş zaten kaptanım bı kan değerlerine baktirsan iyi olur
Güno🙏🏻☀️♥️🌸
Geçen cumartesi: 94.1
Bugün 92.6kg
Fark: -1.500gr
LenaG LenaG @Mthn83 Y yosunlupapatya
Tebrik ederim 🌼
Kilo bildirimi yapacağım canım. Y yosunlupapatya Yürüyerek gidip yürüyerek geleceğim. Çok acıkırım. Şimdi kahvaltı yapacağım az önce tartıldım.
Geçen cumartesi70.85
Bugün 69.50
Fark: 1350 gram
Y yosunlupapatya LenaG LenaG Jou Jou
Tebrikler 👏
Resim atamıyorum uygulamada sorun mu var acaba yazılı göndereyim ara sıra denerim yine bakalım

Geçen hafta 66.9
Bu hafta 66.6
Eksi 300
Vücudumda siklasma var ölçülerim de eksilme var ama tartıya yansımıyor şu 65 e giremedim bir turlu
LenaG LenaG Sitare55 Sitare55 @Mthn83
Pes etme devamı hizli gelecek 🌼
Salı günü
70.8
Bugün 67.6
-3.2
🧿😁 Şükür Ler olsun
LenaG LenaG
Waoww 🧿
Tebrikler 🌼

20 Eylül menü
11.30
2 patates haşlama kibrit kutusu kadar peynir
15.00 türk kahvesi 1 şeftali
19.30 4 yk kısır 4 çatal yaş pasta
Su 2.5 litre
Spor bugün hiç oturmadim diyebilirim ev temizledim akşam misafirim vardı hala işim bitmiş değil
Kaptanım akşam sadece salata yiyecektim ama çok ani misafirim geldi böyle yemek zorunda kaldım K.b yemesem ayıp olur diye azda olsa yedim onuda zor yedim çocuklardan kaç kere kalktım masadan Allah bilir🫣
LenaG LenaG Y yosunlupapatya
Afiyet olsun canım yapacak bişi yok bazen uyak zorunda kalıyoruz inşallah tartıya yansımamıştır :dua::KK200:
İyi akşamlar kızlar bugün sözde spor yapacaktim hic halim yojtu yattim uyudum simdi de sixak su torbasi ile butunlestik oturuyorum antibiyotik ve bi kac ilac daha kullanıyorum hafif yan etki yapti galiba kabizlik karin agrisi oldu aksamlari oluyo ama sadece ne hikmetse aslinda odem atici vs yapiyorum suyu da iciyorum ama sisim malesef gözlerim kapaniyo uyku yapiyo ilac ama karin agrisi da uyutmuyo menulere bakmaya çalışırım menumu yazcam birazdan
Canım çok geçmiş olsun :KK200::dua:
20 Eylül Cuma
Kahvaltı

1 yumurta sahanda
1 dilim peynir
7 zeytin
1 yk köz kapya biber kahvaltilik
Domates,salatalık,maydanoz
1 dilim kızarmış tbe
Öğle
Salata
2 yk şehriye pilavı
1 dilim peynir
Ara
Yarım şeftali
15 tane üzüm
1 hırtlak
Akşam
Fırında az yağlı sebze
4 yk süzme yoğurt
1 kepçe tavuk çorbası
2 dilim kavun
Su 2 lt + 1 kupa yeşilçay
Çok güzel afiyet olsun :KK200:
20 Eylül menü
07.30 1 bardak limonlu su
09.30 1 fincan kahve 2 hurma 6 çiğ fındık
10.45 2 dilim peynir ile salata 2 dilim tb ekmek 1 fincan rezene
12.30 3 zeytin 1 dilim peynir domates salatalık 1 dilim tb ekmek
16.30 yarım şeftali 5 badem 1 fincan rezene
18.30 1 kase sebze çorbası 1 kase ton balıklı salata 3 kaşık yoğurtlu biber 2 dilim tb ekmek
3 litre su spor yok emzirmeye devam
LenaG LenaG Y yosunlupapatya
Ufaklık biraz mız mız kaptanım o yüzden yazamadım şimdi uyuttum inşallah biraz uyur 🤲
Afiyet olsun :KK200:
20 eylül menüm sabah
Sabah 9.00
2 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 dilim tb ekmeği
5 zeytin
Öğle 15.00
Bi kase patates salatası
Bi avuç leblebi
Akşam 19.00
Salata
Yarım kase kadar sulu köfte
Detoxmix içip uyurum inşallah
Su 2.5 lt
Sitare55 Sitare55 LenaG LenaG
Akşam daha çok yicektim de çocuklar bağır çağır ağlama krizleri yemek yarıda kaldı sonrada yemedim ama bn çok açım ya 😞 bundan sonra üç öğün beslenmeye karar verdim sütüm de azalma olduğunu fark ettim haliyle bebek doymayınca durmuyor. Mamada yemiyor hanım efendi biberon da tutmuyor 🤦🏼‍♀️ M.me reddi var bu ara Dün sütümü sağıp bardakla verdim biraz öyle içti. Küçücük ama vallahi oynatıyo insanı bekarlara burdan tavsiyemdir evlenip çocuk sahibi olmadan bol bol gezin tozun ve çok uyuyun aşırı uyuyun sonra bitiyor herşey 😞 ama herşeye değerler 4 sene bekledim bn bu pıtırcıkları😍
Afiyet olsun canım :KK200:
Allah bağışlasın pıtırcıklarını :nazar:
Kaptanım kusura bakma geç kaldım menü yazmaya. Misafir falan geldi anneme ben burdayım diye de anca fırsat bulabildim.
Kahvaltı 13.00
2dilim çavdar ekmeği arasına bir yumurtadan omlet, 2 salatalık, 1 kk peynir
Ara Öğün 15.00
2 kepekli galeta
Ara Öğün 17.00
1 bardak soğuk kahve 2 kepekli bisküvi
Akşam yemeği 19.00
Kabak havuç tarator bir kase, 1kepçe domates çorbası
Saat 21.00 civarı bir tane sütle haşladığım mısır yedim tuvalet için, üzerine su çok şükür etki etti boşa yememiş oldum. 2lt su+1 lt dukan kiraz saplı = 3000 adım yürüyüş
LenaG LenaG Y yosunlupapatya Sitare55 Sitare55
Afiyet olsun güzel olmuş canım :KK200:
Dışarıdaydım arkadaşlarım çok zorladı bir şeyler ye iç diye. Yok dedim yarın tartı günüm. Yiyemem içemem. Akşam onlarla çıkınca akşam yemeği de geçe kaldı. Ben de yemedim. Tartıyı etkilemesin diye. Aç kalıcaz bu akşam artık 😂
Bugünkü Menüm,
Sabah 10:00
Türk kahvesi
1 kuru kayısı
Azıcık altınbaşak tahıl cips

Öğle 12:10
2 tane tavuk ızgara but

Ara 16:00
1 kuru kayısı
1 fincan filtre kahve
1 tane eti lifalif kırmızı meyveli bar

Su 1.5 lt anca vardır. Biraz daha içerim.
1 büyük kupa kiraz saplı limonlu yeşil çay
10200 adım attım

Y yosunlupapatya
LenaG LenaG
@Mthn83
Afiyet olsun canım :KK200: iyi yapmışsın yoksa kaptanın keser vallaa :-)
20.09.24

08.30 ballı limonlu su ,çeyrek simit 😒

12.30
1 haşlanmış yumurta, domates salatalık 1 dilim peynir, 1 küçük lavaş

19.00
Kasarli tost (küçük ) salata, çay

Şu:2.5 lt geçmiştir
Y yosunlupapatya LenaG LenaG
Canım afiyet olsun dışardayken bazen en masumu bu geliyor :KK200:
Haklısın tabi ki geçicidir bu da ama kendimi çok yalnız hissediyorum ya da çok sahte hissediyorum, dışardan baktığında çok neşeli enerjik falan filanim ama son dönemlerde hayatımı, kendim icin ne yaptığımı çok sorguluyorum...söyle soyleyim inandığım düşünce yapısıyla yaşadığım hayat farklı sanki bilmiyorum anlatamıyorum da
Canım ne biliyor musun kadın olmak hali bu herşeye,herkese yetişirken kendini unutmak hali. Bazen hayatın için de dönüp kendine bakmayı unutuyor insan aklına geldiğinde de durduğun yer sana yabancı geliyor. Senin kendine değer vermen bazı şeyleri kendin için yapman lazım sadece kendin için kendine ait bir zaman çalman lazım hayattan sevdiğin birşeylerle meşgul olmak falan o zaman ufku açılıyor insanın :KK200:
20 Eylül menüm
İki ceviz ,
iki lokma ton baligi
Hafif başlamış oldum
Öğlen
Bir dilim kavun,bir erik, iki sıkım tarhana. Y mis oldum ve pişmanım
Akşam 7 buçuk
4 YK yesil mercimekli pilav, haşlanmış tavuk iki but bir bardak ayran

Konsumd bir lokma dolma zorla ve ısrarla yemiş oldum
Yeşil Mercimek ödem yapıyormu arkadaşlar
Sitare55 Sitare55
@ LenaG
Afiyet olsun canım şöyle yapalım mı belli ki sen bu tarhanaya,firiğe aşırı düşkünsün sadece 1 haftalığına hiç yokmuş gibi davransan hiç yemesen bir lokma bile almasan mesela bir deneyelim bakalım

X