Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Canım biz öyle alışmışız. Sabahları kahve içiyoruz. Çocuklarda süt içiyorlar yanlarına beslenmelerini alıp okula gidiyorlar . Saat 11:30 öğlen molası oluyor gidip çocukları alıyorum bizde ozaman hem kahvaltı hem öğleni bir arada yapıyoruz🤗
Tabiki herkesin düzeni farklı oluyor canım afiyet olsun 🩵 🥳🥰😘

@Asya89
@Nergis 35
@Fit mutlu anne
sibel_84 sibel_84
Sitare55 Sitare55
LenaG LenaG

sagolun kızlar kızımın genel durumu iyi

malesef tavsan dislerin ikise hasar gormüs biri kırık parcasini ogretmen verdi digeri sallaniyor
hemen dis doktoruna gittik
disi yapistirdi doktor aradan 6 saat gecti ve dis düştü ikindi vakti
cok uzgunum onada belli etmiyorum
dudagi sismis kanamıs dikislik degil ama cok kotu

cumartesi prof doktor var ona gidecegiz disleri kalıcı dis oldugu icin cok uzuldu oda
Tekrardan yapıştırma imkanı yok muydu canım. Diş benimde hassas olduğum konu.sallanan oturur sıkma canını diğerine de dolgu yapılır

Menümü vereyim aiıntılara geçmeden
LenaG LenaG Y yosunlupapatya

Sabah kiraz sapı çayı

Öğle 12.15 : 2 has yumurta
1 wasa, domates
2 ceviz içi 1 kk kadar peynir
2,3 kaşık fırın sebze(patl, kabak, biber)

Ara 16.35 : sade kahve
11 badem, 2 k kayısı, 1 hurma

Ara 18.30 : 1 kepçe çorba
4 kaşık dereotlu cevizli tavuklu salata
1 kepçe cacık

Ara 20.30: sade nescafe

Yeşil çay
Su 2.5 litre
Spor 8200 adım olmuş halk oyunu ama zıplamalı hoplamalı 🥳

Burdayim canim Sitare55 Sitare55 ya bu saat farki gerçekten iletisimimi engelliyor az degil 8 saat :işsiz:ben isimi gucumu bitirip telefonu elime aliyorum siz dukkani kapatiyosunuz 😊Dun yogundu oglumun onemli bir odevi vardi saatlerce onunla ugrastik oglum lisede bu arada ama buranin egitim sistemine adapte olmakta zorlandi bu gidisle liseyi birlikte bitirecez .Diyorum birak Leylak kendi yapsin ama dusuk not almasina da gonlum razi degil.Helikopter ebeveynlik diye birsey var baya elestirilen ve biz Turk analarinin genelinde olan bisey maalesef ben tam helikopterim😅
Gelelim diyete dun aksam sadece yogurt yemedim sabah yedigim seyler karbonhidrat agirlikli oldugu icin 2 3 saate aciktim zaten ben de bigun onceki piyazi ve yogurt yedim ama bacaklarim hamladi cok zorlamisim kaptancim acisi anca bugun gecti dun yurumedim o yuzden
Tamam canım yarın son günümüz toparlayalım bitki çayı ödem çayı içelim.
Birde helikopter ebeveynlik tam olarak nedir 🤔
Kaptanım bugün ektedir

menüm

Kahvaltı
1 küçük muz
1/2 bardak süt
3 kaşık yulaflı lapa
1/4 simit 1 dilim kaşar peyniri 3 zeytin domates salatalık

Ara
1 avuç fıstık kuru üzüm
2 tatlı kaşığı çilekli yoğurt

Akşam
2 tabak yeşil mercimekli ayran çorbası

Sitare55 Sitare55 LenaG LenaG
Afiyet olsun canım bence güzel menü 💙🥰
İyi akşamlar kızlar
19.09.2024 Perşembe

10:30 2 kase dünkü mercimek çorbası,

17:15 Akşam yemeği
1elma, 1erik
3 öğündür çorba içince içim kötü oldu 2 avuç büyüklüğünde yufka peynir yedim.
1büyük kase tarhana çorbası kapya ve bol domatesli
LenaG LenaG Sitare55 Sitare55
Su 3 litre
4981 adım.
Akşamda herhangi bir kahve içebilirim.
Canım afiyet olsun 💙🥰 kiraz sapı çayın var mı hemen omdan iiç canım. Birde bol maydanoz ye kahvaltıda akşam yemeğinde 😘
Ben geldim. Acayip yağmur yağdı ve yağmura yakalandım.
Diyetisyende çıktım bir buçuk kilo yağim gitmiş. Kas elde etmişim ve su miktarim artmış. Geçen haftaya göre 950 gram vermişim.
Cihaza girdim. Ve coşkuyu dedim. Çıktım ve geldim eve.
70.40 olmuşum
Harika haber canım tebrik ederim 🥳
Yağ kütlen kaç canım bu arada
@Asya89
@Nergis 35
@Fit mutlu anne
sibel_84 sibel_84
Sitare55 Sitare55
LenaG LenaG

sagolun kızlar kızımın genel durumu iyi

malesef tavsan dislerin ikise hasar gormüs biri kırık parcasini ogretmen verdi digeri sallaniyor
hemen dis doktoruna gittik
disi yapistirdi doktor aradan 6 saat gecti ve dis düştü ikindi vakti
cok uzgunum onada belli etmiyorum
dudagi sismis kanamıs dikislik degil ama cok kotu

cumartesi prof doktor var ona gidecegiz disleri kalıcı dis oldugu icin cok uzuldu oda
Olsun canım kaza herkesin başına gelebilir inş çaresi de var üzmesin prenses kendini 🥰😘
Toplu menum
Sabah kahvaltım klasik gördün kaptanım 1 Duncan turk kahvesi 3 litre su 1 küçük cevizli kurabiye akşam yemeğim de bu
Jou Jou Eki Görüntüle 3480958
Çok güzel canım afiyet olsun gelsin eksiler 🥳🥰😘
Sitare55 Sitare55 LenaG LenaG

19 eylul persembe
Sabah
sirkeli su

10.15
2 yumurta 3 mantar ceyrek domates 2 yk yulaf ile omlet

Salatalık, 3 zeytin , 2 dilim hellim, 1 dilim kasar peyniri

Araogun . Kahve , 1 kare bitter, ananasli yesil cay

15.00
1 tavuk incik
1 kase mercimek corba
5 kasik kabak , 1 kase sarimsakli yogurt+ 2 ceviz + dereotu
11 kabuklu fıstık ( kabuksuz yedim tabe 😄)

16: salatalık. Kahve . 1 tatli kasigi hindistan cevizi yagi

Ara . Maden suyu. Yesil cay

Spor:10 dk dans +3500 adim

Daha yuruyuse cikabilirim artik onu yarina eklerim. Menuyu bildirip sivilar ile gunu kapatmak istiyorum.
Gün erken kapanmış harika olmuş afiyet olsun canım 🥰💙
LenaG LenaG Sitare55 Sitare55 Y yosunlupapatya
Bu günkü menüm

Sabah arkadaşım ile dışarda kahve içtik
2 kahve 4 badem

12:00
2 haşlanmış yumurta
Salata
2 yk yoğurt
Dünden kalan 1 kuru patlıcan dolması

Akşam yemeği 16:40 bitti
salata
3 yk tavuk göğsü
3/4 yk nohutlu bulgur pilavı
2 dilim ananas
4/5 üzüm

Su 2 litre olur
Yürüyüş yapıyorum akşam fotoğraf atarım
Dengeli güzel bir gün olmuş canım afiyet olsun 😘💙
Kaptanlarım saat 19:00de 2 zeytinyağında incir 1yk.ceviz yedim çokta fenayım heryerim davul gibi
Ödem suyu çayı tamam mı canım 💙

Canım afiyet olsun 💙🥰 kiraz sapı çayın var mı hemen omdan iiç canım. Birde bol maydanoz ye kahvaltıda akşam yemeğinde 😘

Olsun canım kaza herkesin başına gelebilir inş çaresi de var üzmesin prenses kendini 🥰😘

Kiraz sapını kaynatıp hergün aylardır içiyorum aynı zamanda Bromelain takviye kullandım oda hergün 2 ay ayrıca zencefil mısır püskülü çok sıkıldım geçen hafta bıraktım tekrar kiraz sapına başlıcam kaptanım yarın regl 3.gün belki biraz karnım iner 🥺

AÇ KARNA ; 1litre su - 1ceviz
12.00 ; kabaklı yulaflı omlet salatalık 4 zeytin kimyonlu rezene çay
15.00 ; türk kahve
17.00 ; 1 tabak dolusu kabak yemeği 1 dilim siyez ekmek 5 zeytin 1 avuç kadar peynirli börek tavadan
3litre su bitti

Efenin_Annesi Efenin_Annesi Y yosunlupapatya LenaG LenaG sibel_84 sibel_84
canım çok iyi yine☺️🩵 börek tadımlık olmuş afiyet olsun 🌸su miktarı da güzel

Menümü vereyim aiıntılara geçmeden

Sabah kiraz sapı çayı

Öğle 12.15 : 2 has yumurta
1 wasa, domates
2 ceviz içi 1 kk kadar peynir
2,3 kaşık fırın sebze(patl, kabak, biber)

Ara 16.35 : sade kahve
11 badem, 2 k kayısı, 1 hurma

Ara 18.30 : 1 kepçe çorba
4 kaşık dereotlu cevizli tavuklu salata
1 kepçe cacık

Ara 20.30: sade nescafe

Yeşil çay
Su 2.5 litre
Spor 8200 adım olmuş halk oyunu ama zıplamalı hoplamalı 🥳
Afiyet olsun canım sadece protein yumurta oluyor genellikle menülerinde biraz seversen et yemeği veya köfte kırmızı et tuketirsen onunda vitamini oluri🥰❤️ bu arada bu hafta baya kapıstik sana sarılmayı özledim bacikomm:KK19::KK19: he bidee:KK60:

Kiraz sapını kaynatıp hergün aylardır içiyorum aynı zamanda Bromelain takviye kullandım oda hergün 2 ay ayrıca zencefil mısır püskülü çok sıkıldım geçen hafta bıraktım tekrar kiraz sapına başlıcam kaptanım yarın regl 3.gün belki biraz karnım iner 🥺
Canım biraz sabahları aç karnına sade yeşilçay içsen nasıl olur🤔

İyi akşamlar
LenaG LenaG Mthn83 Mthn83 Y yosunlupapatya

Kahvaltı 10.00
Kaşarlı tost
2 mürdüm eriği

12.30 ara öğün
2 kare bitter
Türk kahvesi

17.30
Ayvalık tostu
2lt su
6000 adım

Reglin etkisiyle hem duygusal hemde demoralize hassasım, pek iyi değilim bugün herşeyden sıkıldım.K.bakmayin özür dilerim önce kendimden sonra tüm ekipten.

18 Eylül menü
07.30 1 bardak kuru kayısılı su
09.00 1 fincan kahve 1 galeta
10.00 kefirli smoothie 1 fincan süt artırıcı bitki çayı
16.00 1 dilim ekmek
17.30 fırında 1 tane tavuk but, 2 çatal patates, 3 kaşık kabak, yarım kase salata
18.30 1 bardak süt, 2 kuru incir
3 litre su spor yok emzirmeye devam
Dünkü menü güzelmiş canım afiyet olsun bugün içinde menü verebilirmisin😘

Canım biraz sabahları aç karnına sade yeşilçay içsen nasıl olur🤔
Malesef içemiyorum bende çok isterim ve diyette sabah bitki çayı veya normalde çok faydalı ama her sabah aç karnına15 yıldır hipotroid hapı içiyorum bitki çayları veya başka ilaçla falan karıştırmak yasak doktor öyle dedi o çok hassas bir hap mide koruyucu veya takviye lerle bile birlikte içmicen dedi bende tüm bitki lerimi vs. Öğle sonuna bırakıyorum hapımın etkisini bozmamak için :KK43:

İyi akşamlar
LenaG LenaG Mthn83 Mthn83 Y yosunlupapatya

Kahvaltı 10.00
Kaşarlı tost
2 mürdüm eriği

12.30 ara öğün
2 kare bitter
Türk kahvesi

17.30
Ayvalık tostu
2lt su
6000 adım

Reglin etkisiyle hem duygusal hemde demoralize hassasım, pek iyi değilim bugün herşeyden sıkıldım.K.bakmayin özür dilerim önce kendimden sonra tüm ekipten.
Canım canın niye sıkkın bilmiyorum ama modunu düşürme.. menü için karbonhidrat yüklu olmuş sadece senden ricam yarın bir günlük dikkat edelim olur mu sen isteyince yaparsın Allah'ım üstesinden gelemeyecimiz dertler vermesin inşallah gerisi hallolur inşallah 🤲🏼

Malesef içemiyorum bende çok isterim ve diyette sabah bitki çayı veya normalde çok faydalı ama her sabah aç karnına15 yıldır hipotroid hapı içiyorum bitki çayları veya başka ilaçla falan karıştırmak yasak doktor öyle dedi o çok hassas bir hap mide koruyucu veya takviye lerle bile birlikte içmicen dedi bende tüm bitki lerimi vs. Öğle sonuna bırakıyorum hapımın etkisini bozmamak için :KK43:
Anladım canım olsun yemeklerden sonra iç o zaman ama sade yeşilçay ben onun etkisini çok gördüm çünkü genellikle sen kiraz sapı ve Dukan iciyorsun diye biliyorum da ondan dedim birde onu denesen diye❤️

Helikopter ebeveynlik uzerine bi sunum yspmistim kendimle de bag kurdugum icin baya iyi açiklayabilirim canim😅ebeveynlik turlerini bir kac bolume ayiriyorlar onlarin bilimsel isimlerini hatirlamiyorum ama asiri gevsek,asiri kati ve asiri korumaci ebeveynlerin yaninda bir de helikopter ebevenlik var bu tabiri Amerikan bir psikolg bulmus yani cocuklarinin etrafinda sürekli helikopter gibi dönen anne babalar.Tipik ozellikleri çocuklarinin odevini yapmalar(yardim diyolar ama aslinda farketmeden herseyi kendileri yapiyolar), çocuga sorumluluk yuklememek (kahvsltisini ,hazirlama,odasini toplama,kiyafetlerini yikama vb)cocugun yerine konusmak (mesela okudugum arastirmada bazi veliler universite hocalari ile gorusuyor cocuklari yerine cunku yillarca her isi cocuk icin hallettikleri icin cocukta ozguven gelismiyor)kisaca boyle yani bence Turk Anadolu kulturunde yetismis annelerin yuzde 90 i helikopter anne .Bu ebevenligin iyi yani da var kotu yani da ama yapilan arastirmalar universitede bu cocuklarin basarisiz oldugu asiri stresle basedemedigini gormus.Ama bizde babalar helikopter degil ya bence dengeliyoruz😅

Son düzenleme:
X