Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Kızlar özellikle diyetisyene giden arkadaşlarım size bir sorru sormak istiyorum cevaplarsanız cokk sevinirim
Mesela günde 700kalorili bir şey yedim ve ben o gün 1000kalori yaktım 300fazla bile kalori açığım oldu o kilo olarak bana dönüyor mu yoksa bu kalori hesabı gercek mi?
@Lotus1234 LenaG LenaG patimsilizm patimsilizm @Cakinin Gelini daha etiketleyemedigim burada olan tüm arkadaşlarım bilgisi varsa beni aydinlatabilir mi? Boncuk2307 Boncuk2307
Kalori hesabi yediğin şeyin içeriğine göre degisir ki ne yedin mesela🙈 cok genel bir soruyu gizemli sormussun🥲

Kızlar sabahtan kızımı aşıya götürmüştük telefonumu arabada unutmuşum :cry: eşimle birlikte işe gitti geldi telefonum sabah tartısında 63.10 du 100 grfazla çıktım LenaG LenaG Y yosunlupapatya
Bugün menüm
Sabah yulaflı omlet peynir domates
Öğle esmer bulgurdan 1 kase kısır
Akşam 3 köfte 1 kase taze fasülye
Afiyet olsun canım kısırın yanına ayran,akşam yemeğinin yanına da salata olsa daha dengeli olurmuş ❤️
Protein eksik oldu bugün evet. Nedense bişey yiyesim gelmedi bugün. Yarın protein ağırlıklı bi menü yapayım. Hiç kendime özel bişeyler hazırlayasım gelmiyor yemek yapasım gelmiyor ben yavaştan depresyona doğru kayıyorum sanırım 🥴 şu sınav bi geçseydi bi izin gününe ihtiyacım var
Canım diyet kafasındasın ve istediğin şeyleri yiyemiyorsun diye mutsuz hissediyor olabilirsin. Yani yemek yapsam ne olacak ki istediğim şey olmadıktan sonra gibi olabilir mi? Bir de sınav var diyorsun o da stres yapıyor tabi darlanmışsın biraz. Bu cumartesi kendine bir ödül günü yap bence ❤️
Eşim bugün akşama Menemen istedi ama iş yerinde ayağına çivi girmiş, tetanoz aşısı olmaya gitti gelirken çiğköfte dürüm yaptırmış sıkım olarak almamış maalesef ben de karşı koyamadım 🥴🤭
Aaa çok geçmiş olsun 💐🙏
Afiyet olsun canım 🌸 belin nasıl oldu ? Menü de sadece kola gözüme çarptı olmasa iyiymiş spor zaten belin duzelene kadar yapma daha da kötü edersin belini Allah esirgesin☺️🌸
Fena değil canım oturup kalkarken sıkıntı ama daha iyiyim.
Bende menümü yazayım kızlar bana kızmayın ama bir aydır bugünü bekliyordum aşure ayı için 🫣

Öğlen 12//
Bir kase aşure
Bir yemek kaşığı kıyma(karnıyarık vardı patlıcan yemedim)
Bir kase kuru cacık pul biberli sarımsakli

Ara//20 çiğ fındık

Aksm 18.30//
İki havuçtan tarator içine ceviz koydum bir avuç sade yoğurtdan sarımsaklı
Üç minik köfte (50 60gr anck gelir)

Spor// 3lt su bitti
30dk iki mile Leslie
Yürüyüş de var
Toplam 11000adim oldu
LenaG LenaG @Sitare55
Afiyet olsun canım menün gayet güzel aşure gayet doyurucu ben de yiyecek olsam öğle saatlerinde yemeyi tercih ederim ❤️
Kızlar özellikle diyetisyene giden arkadaşlarım size bir sorru sormak istiyorum cevaplarsanız cokk sevinirim
Mesela günde 700kalorili bir şey yedim ve ben o gün 1000kalori yaktım 300fazla bile kalori açığım oldu o kilo olarak bana dönüyor mu yoksa bu kalori hesabı gercek mi?
@Lotus1234 LenaG LenaG patimsilizm patimsilizm @Cakinin Gelini daha etiketleyemedigim burada olan tüm arkadaşlarım bilgisi varsa beni aydinlatabilir mi? Boncuk2307 Boncuk2307
Canım günlük toplam kalori alımın 700 harcadığın 1000 se kilo verimi olur ama soruyu çok net anlayamadım desem yeridir

Kalori hesabi yediğin şeyin içeriğine göre degisir ki ne yedin mesela🙈 cok genel bir soruyu gizemli sormussun🥲
Hatırladın mi bir kez daha bu tarz bir konu geçmişti aramızda yedim evet ama iyi de spor yaptım yakmisimdir yediklerini diye ve sende spor yapsanda yediğin sende kalır gibi bir konu geçmişti ilk katıldığım zamanlar

Afiyet olsun canım kısırın yanına ayran,akşam yemeğinin yanına da salata olsa daha dengeli olurmuş ❤️

Canım diyet kafasındasın ve istediğin şeyleri yiyemiyorsun diye mutsuz hissediyor olabilirsin. Yani yemek yapsam ne olacak ki istediğim şey olmadıktan sonra gibi olabilir mi? Bir de sınav var diyorsun o da stres yapıyor tabi darlanmışsın biraz. Bu cumartesi kendine bir ödül günü yap bence ❤️

Aaa çok geçmiş olsun 💐🙏

Afiyet olsun canım menün gayet güzel aşure gayet doyurucu ben de yiyecek olsam öğle saatlerinde yemeyi tercih ederim ❤️

Canım günlük toplam kalori alımın 700 harcadığın 1000 se kilo verimi olur ama soruyu çok net anlayamadım desem yeridir
Evet mesela bir kase aşure 700kalori ve ben bugün 800kalori yaktım yine de zayıflamaya devam eder miyiz yoksa bu yediğimiz bize kilo olarak kesin döner mi sorum buydu? ☺️

Bir kase aşure yedim canım ☺️🌸
Bunu surekli yapmayacagin icin hicbir problem yok artı kalori olarak sayma yarin oldugun yerden devam🌸 sporla o an yediginin sindirimi hizlabdirabilirsin kalori degil depodan karbinhidrat yada yag yakarsin.. yiyip spor yaparim batagina batarsaniz kilo alırsınız ben bunu deneyimledim🥲 abartip yediklerimden yag depolarken abarti sporlada kas kazanip kalinlasmistim🥲🥲🥹🥹

Hatırladın mi bir kez daha bu tarz bir konu geçmişti aramızda yedim evet ama iyi de spor yaptım yakmisimdir yediklerini diye ve sende spor yapsanda yediğin sende kalır gibi bir konu geçmişti ilk katıldığım zamanlar
Bak yine aynı şeyi demişim 🙈😂 bunlar hep tecrübe çünkü

Aaa çok geçmiş olsun 💐🙏

Aynen dediğin gibi tam olarak darlandım. Bir aydır sınav odaklı yaşıyorum her gün ev işi ve ders başka bi etkinlik yok. Bi de üstüne diyet. Pazar günü sınav bitsin biraz kendime vakit ayırmam lazım ❤️

Bunu surekli yapmayacagin icin hicbir problem yok artı kalori olarak sayma yarin oldugun yerden devam🌸 sporla o an yediginin sindirimi hizlabdirabilirsin kalori degil depodan karbinhidrat yada yag yakarsin.. yiyip spor yaparim batagina batarsaniz kilo alırsınız ben bunu deneyimledim🥲 abartip yediklerimden yag depolarken abarti sporlada kas kazanip kalinlasmistim🥲🥲🥹🥹
Bunu okuyunca aklıma şey geldi bi video vardı bi kız bi tabak baklava yiyip o baklavaları yakmak için 32 km koşuyordu hemen arkasından 😂 videoyu izlerken çok mantıklı gelmişti aslında ama şimdi saçma oldu 😄

Bunu okuyunca aklıma şey geldi bi video vardı bi kız bi tabak baklava yiyip o baklavaları yakmak için 32 km koşuyordu hemen arkasından 😂 videoyu izlerken çok mantıklı gelmişti aslında ama şimdi saçma oldu 😄
Biliyorum o kizi ama o zaten zayif depo yag yok ya o yizden yediginden yakar tamam oldu bitti🥰 e biz surekli yedigimizi sporla telafiyle ugrasirsak depo yaglarimiz ne olacak? Kilo verip incelmenin aksine kalinlasiriz🥲

Şimdi anladım nasıl olsa yakarım diye yersen hem kilo alır yaptığın sporla da kas devasali olursun tamamdır taşlar yerine oturdu 🫣 normal rutin sporumu yaptım ama gene bugün şu iki mile classi bir adam var onu tuttum hergun yapmaya çalışiyorum arada ip atlama bu aralar yürüyüş sıkılaştırdim gibi gibi bakalım hayırlısı artık istediğim kiloya ulaşınca koruma ile ilgili bilgiler sorucam yine sana😅

Peki bu kalori açığı ne oluyor o zaman kalori açığını yakalarsab kilo verirsin diye çok duyuyorum çevremde ya da okuyorum çoğu yerde

Biliyorum o kizi ama o zaten zayif depo yag yok ya o yizden yediginden yakar tamam oldu bitti🥰 e biz surekli yedigimizi sporla telafiyle ugrasirsak depo yaglarimiz ne olacak? Kilo verip incelmenin aksine kalinlasiriz🥲
Var olan yağların hepsini yakınca yedigini sporla yakarsın yani acaba depomuzda ne kadar yag var diyetisyene gidicem sırf yağ su kitleme baktırmak için aklımdaydı hemen gideyim ozaman,🤣

Dimi ama insana bian mantıklı geliyor insan bilmeyince herseyim cahiliymis cidden! ne var yani ikı ye ye diyor herkes iki yürür eritirsin bunu da büyüklerimizden konu komşudan duyarız dimi çok🤣

Az kalorili yiyeceğiz tamm canım anladım saolasin
Bazal metabolizma hizina gore alman gereken kaloriyi hesplayan siteler var ama yine karb protein yag d ngesi olusturman gerek
Alman gereken kcal 1300 diyelim mesela
Sen 1000 kcal alirsan 300 kcal açık olur tahminen
Su kaybi vs ile birlikte 1 ayda 3 kilo kaybedebilirsin

Benim yazdıklarımı attığımı okumadın galiba
Okudum canım ama burada örnekler üzerinden konuşunca daha netleşti bazı şeyler illa kişinin alması gereken bı kalori miktarı varsa bunu öğrenince ve onun da azını alınca zayifliyormussun ama tabi ben kendi çabalarıyla ilerledim bu noktaya kadar hiç diyetisyene gitmedim hayatımda hatta ilk defa 29yillik hayatımda diyetlede 3 aydır tanıştım diyebilirim haliyle bazı şeyleri diyetisyene de gitmeyince burda konuşuyoruz bilgi sahibi oldum çok seyde☺️

X