Popüler Konu LenaG ile MasterFit

lenacım bir şey sormak istiyorum belki gruptaki arkadaşlarımıda bildikleri vardır yardımcı olurlarsa sevinirim bu iki gündür acayip duygusal açlık yaşıyorum yani yedim karnım tok ama aşırı aşırı derecede dün ve bugün özellikle bi sürekli ağzımda bişey olsun hani çerez olur çikolata cipsi olur ya da ne bileyim bir dilim pasta hiç birşey olmazsa oturup tam buğday ekmeği yiyesim var yani oldum olası meyve beni acıktırır bu sebeple meyveden ara öğün yapmıyorum hatta ara öğün de de çerez filan yiyorum bol bol aklıma bişey geldikçe su içiyorum ama bu isteğimi nasıl bastırcağımı bilmiyotum psikolojik olacağını da sanmam çok şükür hayat rutinim sakin ve iyi geçiyor bu aralar eşimle çocuğumla parka çıkıyoruz yürüyüşümü yapıyorum veya evdeysek herkes uyuyunca sporumu yapıp uyuyorum iyiyim şükür ki genel olarak yani psikolikdir diye yoramıyorum yani ama ne yapacağımı da bilmiyorum çözümü olan var mıdır acaba ? not: su yeşilçay full içiyorum bu arada karnım şişde olur hem diye :KK43: LenaG LenaG :KK43: arkadaşlarım fikirleriniz var mıdıır? :KK43:
O diyet psikolojisi işte ben artık sağlıklı dengeli besleneceğim hayat rutinim böyle arada küçük ödüllerim de olacak demek lazım insan beyni oyunlar oynar. Beynine sen hükmedeceksin yiyecek mi istiyorsun al ben sana salatalık veriyorum,havuç veriyorum gibi. ama mesela canın tatlı istediyse kalkıp salatalıkla bastırma mesela bir muz üzeri biraz fıstık ezmesi ye atıyorum 2 hurmanın içine ceviz koy ye o canının istediği tatlıyı ayrıca başarı ödülü yap. :KK200:

Merhaba çıtır kızlar nasılsınız 😍 Ben dün yürüyüşe çıkamadım.

Alışverişten sonra erzak dolabımı yerleştirirken, bir kaç kilo unun tarihi az kalmıştı. Akşam 2 kilo poğaça yaptım.2 tepsi komşulara dağıttım. kalanları buzluğa attım. Gece 1:30 da yatağa girdim😁
Ellerine sağlık hayallerimdeki komşu :confused:

O diyet psikolojisi işte ben artık sağlıklı dengeli besleneceğim hayat rutinim böyle arada küçük ödüllerim de olacak demek lazım insan beyni oyunlar oynar. Beynine sen hükmedeceksin yiyecek mi istiyorsun al ben sana salatalık veriyorum,havuç veriyorum gibi. ama mesela canın tatlı istediyse kalkıp salatalıkla bastırma mesela bir muz üzeri biraz fıstık ezmesi ye atıyorum 2 hurmanın içine ceviz koy ye o canının istediği tatlıyı ayrıca başarı ödülü yap. :KK200:
ya biraz kilo almışım sanırım onun üzüntüsü var içimde çok değil ama bi 500 700 gr aldım sanırım yahu iki aydır devam eden bir süreçteyim zaten niye bu hissiyat sadece niye 10 gr da olsa vermek yerine alıyorum onun üzüntüsü çok içimde bir haftadır hatta buraya 58 diye belirttim kendimi ama geçen haftalarda 57.80 dim niye alıyorum anlamıyorum ki spor hergün yapıyorum ful ağrıyor vücudum ağrı kesici içiyorum ama hamlık değil hani hergün yapıyorum e az da yiyorum bazen ara ara pilav ya da ne bileyim bi dondurma yesemde genel olarak dikkat ediyorum ama bu bir haftada 57yi gördüm diye havalara uçmuştum bu moral bozukluğuda çok etkiliyor sanırım geri 60lara çıkacağım korkusu ayy yazarken bile içim ürperdi Allahım sen koru yarabbim diyorum ama korktukçada alıyorum yaa ağlıycam artık :KK43: ödemmi ne bu anlamıyorum da ayyhh :KK43: patimsilizm patimsilizm var mı bunun bi açıklaması leyla hanım inanın aralıklı oruç yapıyorum spor hergün var arada yediğim 8 saatlik dilimde işte bazen o da ciddi anlamda bazen pilav çünkü pilava makarnaya karşı bi soğukluk geldi ama arada onları yiyorum diye hemen gelir mi yarım kilo bir kilo ben aldıkca modumda düşüyor al öğlen 30 dk lesli yaptım niye yapıyorsam diyorum içimden zaten alıyorsun bunun bi açıklaması var mıdır bilen üstüme cevap atsın lütfen :KK43: hani vücut en fazla kendini korumaya alsın amenna ama neden geçen hafta 57.80 iken bu hafta 58.80i gördüm yemiyorum da tatlı filan tutuyorum kendimi ama çok moralimi bozdu bu durum sebebinide bilemiyorum ki :KK43:

salatalıkla yoğurdu yiyeyim bari ama nasıl bir şey yeme isteği varyaa anlatamam hanii aslında tokum yeni yedim ay olsa da tekk ekmek atsam ağzıma hani :KK43: meyve acıktırıyor ara öğünlerde filan bu sebeble elma filan yemiyorum normalde diyet listelerinde olur sütle birlikte ben korkuma yiyemem ama salatalıkda acıktırmaz umarım deniycem :)
Bana da oluyor arada malesef

LenaG LenaG Mthn83 Mthn83 @Elhan bence yine siz bilirsiniz ama katılan herkes günlük menüsünü paylaşma zorunluluğu olsa
Ve en az 5000 veya 15 dk egzersiz olsa
Eğer üzerinde durmazsak ve sorumluluk almazsak bu kilolar gitmeyecek gibi
Aslında var canım bu kurallar. Hatta ben ilk girdigimde gece 12 de 300 adımım eksik kalmıştı kabul etmemişlerdi arkadaşlar 6 bin adım için. Elhan kaptanim Lena kaptanım cordelia kaptanım ben biraz yogunlugumuza geldi. Kaptanlar da bizim kadar sorma hakkına sahip. Arkadaş ne yedin niye yedin diye. ♥️
Bende bu konudan çok muzdaribim. Bazen uyarayım istiyorum ama bazen de kalbi kırılmasın diyorum. Yani burası gönül işi kimse maaşlı değil burada. Kimse kimsenin kalbini kirmamali ve olayı suistimal etmemeli. Yani ben hamburger yedim durum yedim pizza yedim ama bakın zayifliyorum demek saygısızlık ve hareket gibi bence.
Neyse canım sıkkın yani. Bende yiyorum ama bakiiiin diye kimsenin gözüne sokmuyorum 😡

Son düzenleme:
lenacım bir şey sormak istiyorum belki gruptaki arkadaşlarımıda bildikleri vardır yardımcı olurlarsa sevinirim bu iki gündür acayip duygusal açlık yaşıyorum yani yedim karnım tok ama aşırı aşırı derecede dün ve bugün özellikle bi sürekli ağzımda bişey olsun hani çerez olur çikolata cipsi olur ya da ne bileyim bir dilim pasta hiç birşey olmazsa oturup tam buğday ekmeği yiyesim var yani oldum olası meyve beni acıktırır bu sebeple meyveden ara öğün yapmıyorum hatta ara öğün de de çerez filan yiyorum bol bol aklıma bişey geldikçe su içiyorum ama bu isteğimi nasıl bastırcağımı bilmiyotum psikolojik olacağını da sanmam çok şükür hayat rutinim sakin ve iyi geçiyor bu aralar eşimle çocuğumla parka çıkıyoruz yürüyüşümü yapıyorum veya evdeysek herkes uyuyunca sporumu yapıp uyuyorum iyiyim şükür ki genel olarak yani psikolikdir diye yoramıyorum yani ama ne yapacağımı da bilmiyorum çözümü olan var mıdır acaba ? not: su yeşilçay full içiyorum bu arada karnım şişde olur hem diye :KK43: LenaG LenaG :KK43: arkadaşlarım fikirleriniz var mıdıır? :KK43:
Canım diyet psikolojisi yasaklar cazip gelir. Ayrıca detoks tarzı sınırlı besinlerle besleniyorsan sadece elma sadece et sadece hurma gibi o zaman açlık krizleri artar. İnsanın varsa film izle kitap oku. O kriz anında. Küçük çocuklara birşey yapma demek yerine dikkat dağıtın derler. Yaptığını unutsun farklı şeylere dönsün diye. Bizde öyle bişey yapmalıyız canım 😍

Canım diyet psikolojisi yasaklar cazip gelir. Ayrıca detoks tarzı sınırlı besinlerle besleniyorsan sadece elma sadece et sadece hurma gibi o zaman açlık krizleri artar. İnsanın varsa film izle kitap oku. O kriz anında. Küçük çocuklara birşey yapma demek yerine dikkat dağıtın derler. Yaptığını unutsun farklı şeylere dönsün diye. Bizde öyle bişey yapmalıyız canım 😍
Haklsın canım ama detoks da değilki yediklerim protein var çoğunlukla e tambuğday ekmeğide yiyorum illa ekmekle yiyecek bir yemekse ama hani iki dilim gibi ara öğünlerde yapıyorum ama bu aralar bir kilo aldım fazla yememe rağmen bunun sebebini bilmemek ve neden kaynaklanıyorsa çözememek canımı sıktı bu moral bpyukluğuda biraz duygusal açlığa itiyor sanırım ya bak dikkat ediyorsun da geri aldın hani gib bimem anlatabildimmi karışık yazmış olabilirim kusuruma bakma olur mu ama modum düştü yani ödemmi ne bu anlamıyorumda : ( kendime de kızıyorum verirken iyiydi de arada bi aldın diyemi yükleniyorsun kendine diye ama işte kendime söz geçiremiyorum hani gitmesin ama gelmesin de işte gibi gibi :KK43:

Aslında var canım bu kurallar. Hatta ben ilk girdigimde gece 12 de 300 adımım eksik kalmıştı kabul etmemişlerdi arkadaşlar 6 bin adım için. Elhan kaptanim Lena kaptanım cordelia kaptanım ben biraz yogunlugumuza geldi. Kaptanlar da bizim kadar sorma hakkına sahip. Arkadaş ne yedin niye yedin diye. ♥️
Bende bu konudan çok muzdaribim. Bazen uyarayım istiyorum ama bazen de kalbi kırılmasın diyorum. Yani burası gönül işi kimse maaşlı değil burada. Kimse kimsenin kalbini kirmamali ve olayı suistimal etmemeli. Yani ben hamburger yedim durum yedim pizza yedim ama bakın zayifliyorum demek saygısızlık ve hareket gibi bence.
Neyse canım sıkkın yani. Bende yiyorum ama bakiiiin diye kimsenin gözüne sokmuyorum 😡
Haklısınız ben de zayıflama çayı kahvesi vs ile kilo verenlerin burada ( diyet bölümünde )olmasına üzülüyorum kendimce çünkü ben kendimce elimden geleni yaparken ağrılarla mücadele ederken dahi 15 dk da olsa egzersiz yaparken ve kendimi sınırlamaya çalışırken bu kadar uğraşırken çayla kahveyle vs kilo verenler beni kırıyor ve kötü hissediyorum 😞
Bide burası sorumluluk isteyen bir yer kötü bir beslenme dahi yaptıysak dahi sorumluluk gereği listelerimizi paylaşmamiz lazım evet hepimiz insanız bir günümüz bir günümüzü tutmuyor ama burası kuralları olan bir yer

Sevgili Masterfit ailesi,

Yarın tarihli ve nickli tartı fotolarımızı kaptanlarımızı ve beni etiketleyerek 14:00 e kadar atmayı unutmayalım :dua: Bakalım hangi takım bu hafta kazanan olacak :cool:

Hepimize bol eksiler diliyorum :dua:
Not:Bir yanlışlık ya da eksiklik görürseniz haber verin canlarım :KK200:

Öpüyorum siziiii :KK36:

Masterfit 123. Etap Takım Yarışması
KIRMIZI TAKIM
06.07.
09.07.
13.07.
Fark
Oran
Cakinin Gelini Cakinin Gelini Kırmızı Kaptan9493.30
@_ASTRAL_77.5077.10
@Azmet525564.4565.15
tomrs tomrs 63.6063.80
@Nergis 3567.9067.70
@trueliving_69.8069.25
A Asya89 84.3083.60
@sibel_8474.2573.50
@Ellssa72.4071.30
Ortalama
MAVİ TAKIM
unutmabenicicegi unutmabenicicegi Mavi Kaptan80.8582.60
@medine6676.5076.20
@Jasminium8462.4562.45
@Asenr snmz67.2566.90
@Makaron2365.3066
@Lotus1234101.899.50
@zensim71.5071.30
@defneefe1775.1574.90
Ortalama
HAZIRLIK
@gezegenfeza77.7079
patimsilizm patimsilizm 56.7056.20
@60kiloyum88.9089.50
Mthn83 Mthn83 72.4072.90
LenaG LenaG 95.5097
@malahit64.4064.10
@Lonely single girl67.20*
@Hallederiz87.8086.80
Y yosunlupapatya (başlangıç 10.07.)*58
L leyl76 (başlangıç 11.07.)*73.40

Haklsın canım ama detoks da değilki yediklerim protein var çoğunlukla e tambuğday ekmeğide yiyorum illa ekmekle yiyecek bir yemekse ama hani iki dilim gibi ara öğünlerde yapıyorum ama bu aralar bir kilo aldım fazla yememe rağmen bunun sebebini bilmemek ve neden kaynaklanıyorsa çözememek canımı sıktı bu moral bpyukluğuda biraz duygusal açlığa itiyor sanırım ya bak dikkat ediyorsun da geri aldın hani gib bimem anlatabildimmi karışık yazmış olabilirim kusuruma bakma olur mu ama modum düştü yani ödemmi ne bu anlamıyorumda : ( kendime de kızıyorum verirken iyiydi de arada bi aldın diyemi yükleniyorsun kendine diye ama işte kendime söz geçiremiyorum hani gitmesin ama gelmesin de işte gibi gibi :KK43:
Diyetisyene gittiğinde sana ne kadarlık liste veriyor. 1300 metabolizma hizin olarak çıkiyor. Dün yediğin patatesli pilavlı menüye baktım aşağı yukarı 1200 1300 arasında. Ama kendi olmasada içeriğinde şeker bulunduran besinler olduğu için acıkma hissiyatinin fazla olmasına sebeb oluyor olabilir. Bir süre şekersiz beslenme deneyebilirsin bence. Eğer baş etmekte sorun yaşıyorsan

Haklısınız ben de zayıflama çayı kahvesi vs ile kilo verenlerin burada ( diyet bölümünde )olmasına üzülüyorum kendimce çünkü ben kendimce elimden geleni yaparken ağrılarla mücadele ederken dahi 15 dk da olsa egzersiz yaparken ve kendimi sınırlamaya çalışırken bu kadar uğraşırken çayla kahveyle vs kilo verenler beni kırıyor ve kötü hissediyorum 😞
Bide burası sorumluluk isteyen bir yer kötü bir beslenme dahi yaptıysak dahi sorumluluk gereği listelerimizi paylaşmamiz lazım evet hepimiz insanız bir günümüz bir günümüzü tutmuyor ama burası kuralları olan bir yer
Yani hepimiz farklı şehirlerde farklı kişiliklere insanlariz. Ve gayet saygı ve sevgi dolu bir ortam. O yüzden sadece kendimizden değil yanımızdaki den de sorumluyuz
(Disaridayim düzgün yazamıyorum kusura bakma)

Diyetisyene gittiğinde sana ne kadarlık liste veriyor. 1300 metabolizma hizin olarak çıkiyor. Dün yediğin patatesli pilavlı menüye baktım aşağı yukarı 1200 1300 arasında. Ama kendi olmasada içeriğinde şeker bulunduran besinler olduğu için acıkma hissiyatinin fazla olmasına sebeb oluyor olabilir. Bir süre şekersiz beslenme deneyebilirsin bence. Eğer baş etmekte sorun yaşıyorsan
çook teşekkür ederim tavsiyen için cevap vermen bile çok mutlu etti beni haklısın epeydir pilav yemiyordum aslında ama bir gün öncesinden baya az yemiş ve erken kapatmıştım onun verdiği açlıkla yedim bir de işyerinde başka da yemek yapmamıştı ablamız hani salata olsa ona gömülürdüm öyle diyeyim haliyle bugünde mantı vardı mesela sadece çorba içtim çok doymayında adet ile 6 tane mantı yedim az da olsa midemi bastırsın diye bi iki dilimde ekmek ama dediğim gibi bir aydır belkide pilav yemiyordum en son ne zaman yedin desen hatırlamam makarna filan hiç aramıyorum ama yediklerim acıktırıyorda olabilir. Bu arada diyetisyene gitmiyorum sadece burda diyetisyenlerin verdiği menüleri arkadaşlar paylaşıyor erkek kardeşim gidiyor onda görüyorum hani ara öğünlerde süt elma yapıyor aksam sadece salata köfte böyle 30kiloya yakın vermiştir iki senede ama ben gitmiyorum canım :)

LenaG LenaG unutmabenicicegi unutmabenicicegi
İyi akşamlar kızlar
Resmen yarının stresinden bir hal oldum 🤭
Kahvaltı yok
13:00 3 dolu yk. yulaf, 1su bardağı yağlı süt, 5 kayısı, yarım muz, 1yk.ceviz

2 bardak zencefilli kiraz sapı çayı

17:30 Kapanış 🙄
Yağsız kutu sütle yaptığım 2 kase yoğurdun içine yarım muz, 5sarı erik, 2kayısı, 2çk.chia tohumu

Akşam şekersiz filtre kahve ve kiraz sapı çayı içerim

3.5 litre su

ADINIZ: ( isteğe bağlı ) Aleyna
YAŞINIZ: 24
BOYUNUZ: 167 cm
KİLONUZ: 75
HEDEF KİLONUZ: 65
MEDENİ DURUMUNUZ: Evli
MESLEGINIZ: Çalışmıyorum
ÇOCUK SAYISI: 1
KİLO ALMA NEDENİNİZ: Hamilelik
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR Mı: İnsülin direnci, vitamin eksiklikleri VS.
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: Eski kıyafetlerimi giyemiyorum, giydiklerim yakışmıyor gibi geliyor.

X