Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Sizlerde benim için çok değerlisiniz ♥️
İyi ki buldum sizleri. Bu kadar öğretmenin olduğu bı yerde hayata katacak birşeyler öğrenmemek olmazdı zaten.
Hemde her biri özel öğretmen gibi sevgi dolu anlayışlı. Eğitim hayatında bulamadığım öğretmenleri burada buldum. ♥️
Sobeeee 😅♥️
Bu taraf tamam :dua::dua::dua:

Muhallebili Güllaç Tarifi'nin Malzemeleri​

Muhallebisi için:

• 1 lt süt
  • 9 yemek kaşığı toz şeker
  • 4 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 poşet krem şanti
  • 1 paket vanilya
Güllaç için:

• 10 adet güllaç yaprağı
  • 1 litre süt
  • 1, 5 su bardağı toz şeker
  • 1 paket vanilya
Arası için:

• 1 su bardağı iri kıyılmış ceviz( ben fındık kullanıyorum ceviz biraz karartıyor)

Muhallebili Güllaç Tarifi'nin Yapılışı
Çok çok hafif iftardan sonra mide yormayan hatta yedikçe yiyesiniz gelecek enfes bir tarif😍

Muhallebisi için tencereye süt, şeker, nişasta ve un alınır kaynayıp koyulaşana kadar sürekli karıştırarak pişirilir.
Koyulaşınca ocaktan alınıp vanilya eklenip karıştırılır. Ara ara karıştırarak ılıması sağlanır.
Ilık muhallebiye 1 poşet toz krem şanti eklenerek güzelce karıştırılır.
Güllaç için süt ve şeker tencereye alınıp şeker eriyene kadar ısıtılır. 1 paket vanilya eklenip karıştırılır. El yakmayacak sıcaklıkta olması gerekiyor.
Güllaç yaprakları 4’e bölünerek kaba yerleştirilir.
Üzerine bir kepçe süt gezdirilir. Yumuşaması için bir kaç saniye beklenir.
Üzerine diğer güllaç yaprağı serilir. Ve yine süt gezdirilir. 5 yaprak bu şekilde tamamlandıktan sonra hazırlanan muhallebi gezdirilir.
Muhallebinin üzerine ceviz serpilir.
Kalan 5 yaprak güllaçta yine aynı şekilde aralarına süt gezdirilerek yerleştirilir.
Üzeri streç ile kapatılarak 2-3 saat dolapta dinlendirilir, istenilen şekilde süslenerek dilimleyip servis edilir. Afiyet olsun😍🙏🏻🙋🏻
@Ece Didem tatlım takip ettiğim bir sayfadaki hatunun tarifi denendi gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. Bu tarif on on iki kişilik . Daha küçük bir kapta malzemelerin yarısını yapabilirsin. ☺️
Ben sütlü tatlılara bayılırım denemek istiyorum çok güzel görünüyor 😋

İçtiğim suyu biraz daha artırmam lazım. Mağlup dönemdeyim yoğun geçiyor. bu ara yürüyüşe çıkmıyorum bayrama kadar temizlik yapıcam diyorum onuda yapmıyorum😒 dün halılarımı yıkamaya verdim bir yandan tadilat işi ile uğraşıyorum size mesaj yazarken alt kata ustalar geldi bile @Mthn83 kaptanım sormuşsun sabahları Tibet egzersizlerim devam ediyor durum bu ev büyük yardımcı kadın gelmiyor bu evlere bünyemde onlar gibi tam gün temizlik yapmaya yetmiyor durumlar böyle …
Duş alıp ustalara uğrayıp ofise gidicem bugün iş yoğunluğu var.
Allah kolaylık versin canım, tadilat işi de başlı başına zor, umarım istediğin güzellikte olur.

Aaaa bende çok severdim
Heleki sütlü tatlılar
Yalancı Tavuk göğsü favorimdi
Biraz kilo aldımmı verirdim çok iradeli bir yapım vardı.
Yemek hiç aramazdım
Ama tatlı çok isterdi canım
Çikolatayı sabah aç karnına yerdim 😅
Hamilelikle bu istek bitti
Çok şükür
Şimdi bazen ister
Öyle eskisi gibi isteklide yiyemiyorum
Diyette çok şükür istemedi hiç
Bide insülin direnci varsa
Ondada çok oluyor tatlı yeme isteği
Sende kendini çok zorlama
Arada ödül olarak ayarla kendini
Sevdiğin birşey birden kesilmiyor kesemiyorsunda.
Ah ah eskiden vermek ne kolaydı yaf 😅 maşallah senin iraden halen çok sağlam benim görmemem lazım 🫣
Şimdi haftada 1 var tatlı neyse ki 🙏 aslında 1 porsiyonla durabildim. Büyük gelişme benim için 😅

Kaptanım yemedım de gecelerı oksuruk krızım tutuyor benım kac zamandır pekmez bal ne varsa yedım gece geçsin diye hep kalorıııı bunlar
Gece öksürüğü alerjik olabilir canım, bende astım var o yüzden geceleri uykuda başlar. Onun için bir ilaç veriyor doktorlar, inanılmaz etkili geliyor. Sürekli yaşıyorsan bu durumu doktora gidip kontrol ettirebilirsin. Kalori almamak için limonlu suyu tercih et bence, sanırım o da iyi gelir. Yememiş olmana da çok sevindim canım.

+3 :rapci:
Menüleri okurken sevdiğim bir şeyi görünce yutkunuyorum kaptanım :KK14:
Ben şu an yutkunmaktan çok daha fazlasını yapmak istiyorum kaptanım, bugün biter mi ne dersin? Neyse ki çalışıyorum yine, evde olsam hiç geçmezdi ya da yatar uyurdum ne güzel. Bugün menü okumaktan muaf olalım mı senle ne dersin :KK70:

X