Popüler Konu LenaG ile MasterFit

dim.Mobilyaların tozunu aldım,tam dolabın kapağını silerken bir gümbürtü geldi aklım çıktı.Burada deprem oldu lambaya baktım bir şey yok ama o ses çok korkuttu.Salona gelmemle okulun sireni çaldı çocukları bahçeye çıkardılar yavrucuklar da çok korktular.Bir süre sonra hayat kaldığı yerden devam etti.Buna şükür Allahım bir daha göstermesin inşallah.
çok çok geçmiş olsun canım :dua:

Leyla gunesleniyor,aferin kız sana leyla🥰gözünü zor açıyor güneşten 😂 bi abla geciyordu da ne iciyon dedi yeşilçay dedim, olsun dedi... Niye olsun dedi ki 😂😂😂 hani yazik kahve bulamamis manasinda mi😂
Eki Görüntüle 3389586
maşallah leyloşum yaa nasıl güzel bir hatunsun sen :nazar::nazar:

totonu kaşı :KK60:

bencede :p:KK48:

ben de şanslıyım sizler varsınız :KK60: inşallah

ahahaha bardakla uyumlu olurdu bak :KK48: regliyim ya Elhanım ondan şişim yaa ama normalde de japonumsu bi göz kapağı yapım var :KK48: annem ilk evlendiğinde kiracı olduğu evde yan komşusu sebepsiz yere ondan nefret ediyormuş ve anneme şöyle diyormuş 'pis japon gözlü' :KK48::KK48::KK48:
O yan komşu annenin guzelligini kiskandigindan öyle demiştir. :süslü:Turkler çekik gözlüdür cahil kadın diyesim var :KK62:

çok çok geçmiş olsun canım :dua:

maşallah leyloşum yaa nasıl güzel bir hatunsun sen :nazar::nazar:

totonu kaşı :KK60:
Ay teşekkür ederim 🥰🙈😘
O yan komşu annenin guzelligini kiskandigindan öyle demiştir. :süslü:Turkler çekik gözlüdür cahil kadın diyesim var :KK62:
Bencede Elhanim ben neler derdimde ah ah🥲😀😀
Tatlım cuma günü ilk öğününden önce tartılıp bildirim yapabilirsin. Ben de düşünüyorum. :KK68:
Tamam oyle yaparim🥰 denemek istiyorum önden bakalım sekerim bana ne cevap verecek diye😀
Victorinox markası. O markanın bıçakları çok iyi. El kadar bıçakla karpuz doğruyorum. 😁
Teşekkür ederum hemen bakicam🫶🏻😘
Öğlene doğru olabilir canım. Yada 1 gün öncesi tartil kafana takilirsa
Olmaz kiz oglene doğru ondan soruyom
Dukkan var dukkan esnaf dukkan kapatamaz😁

chat gbt den 1000 kcalik ramazan orucu listesi istedim :KK48: bence çok güzel bir liste sundu

You
1000 kalorilik ramazan orucu listesi

ChatGPT
1000 kalorilik bir Ramazan orucu listesi oluşturmak, sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça zorlayıcı olabilir. Bu kadar düşük bir kalori alımı, genellikle vücut için yeterli besin sağlamaz ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak, bazı hafif ve besleyici yiyeceklerle 1000 kalorilik bir örnek liste verebilirim. Bu listenin, kısa süreli ve özel durumlar için olduğunu ve uzun süreli olarak uygulanmaması gerektiğini unutmayın.
Sahur:
  • 1 dilim tam buğday ekmeği (65 kalori)
  • 1 adet haşlanmış yumurta (70 kalori)
  • 1 küçük dilim beyaz peynir (60 kalori)
  • 1 küçük domates (20 kalori)
  • 1 küçük salatalık (10 kalori)
  • 1 bardak su (0 kalori)Toplam: 225 kalori
İftar:
  • 1 porsiyon sebze çorbası (100 kalori)
  • 100 gram ızgara tavuk göğsü (130 kalori)
  • 1 porsiyon yeşil salata (50 kalori)
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve limon sosu (50 kalori)
  • 1 dilim tam buğday ekmeği (65 kalori)
  • 1 adet hurma (20 kalori)
  • 1 bardak su (0 kalori)Toplam: 415 kalori
Ara Öğün:
  • 1 adet orta boy elma (90 kalori)
  • 1 bardak şekersiz çay (0 kalori)Toplam: 90 kalori
Toplam Günlük Kalori: 730 kalori
Bu liste sadece bir örnek olup, kişisel beslenme ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak, uzun süreli olarak bu kadar düşük kalorili bir diyetin sağlıklı olmadığını unutmayın. Ramazan ayında beslenme programınızı oluştururken dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen göstermelisiniz. Beslenme uzmanı veya diyetisyen gibi bir uzmana danışmak da faydalı olabilir.

bencede :p:KK48:

ben de şanslıyım sizler varsınız :KK60: inşallah

ahahaha bardakla uyumlu olurdu bak :KK48: regliyim ya Elhanım ondan şişim yaa ama normalde de japonumsu bi göz kapağı yapım var :KK48: annem ilk evlendiğinde kiracı olduğu evde yan komşusu sebepsiz yere ondan nefret ediyormuş ve anneme şöyle diyormuş 'pis japon gözlü' :KK48::KK48::KK48:
Cansın 🙏🥰🌸💗🌸

geçen sonbaharda her gün 2 tane bazen 3-4 te olabilir çok sevdiğim için mor incir yiyordum bazen tek bazen yoğurtla karıştırıp ve ona rağmen çokta güzel incelmiştim demek ki bromelain etkisi... belki de her besinde ki bromelain herkese aynı etki etmiyordur... bana incir fayda sağlamıştır başkasına ananas bi başkasına zencefil.. o yüzden deneme yanılma yöntemi ile vücudumuzu tanımalıyız. Ananası çok severim ama bende böyle bir etki yapmaz mesela...

Bromelain İçeren Gıdalar Nelerdir?

Ananasın sapında ve kabuğunda yüksek oran bulunan bromelain bu şekilde vücuda alınabilir. Bromelain farklı gıdaların içerisinde de yer alarak vücudun gerekli olan bromelain ihtiyavı bu şekilde karşılanabilmektedir. Bromelain içeren besinler şöyle sıralanabilir:

X