Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Yani çok zarif olduğunu söyleyemem ama genel olarak iyidir neyse açmayalım :confused:
O hep öyle un kullanır canim kepekli un sagolsun evde yapmış getirmiş bana taa iskenderundan
Açmadan kapattık tatlım. :KK60:
Üzümünü yedik bağını asla sormuyoruz. :cool:
Seni sağlıksız karbonhidrattan uzaklaştırmak için alternatifler bulmamız lazım. :KK5:

ben bugünü böylece kapatayım

iştahım da kaçtı zaten, krizi fırsata çevireyim :)

12.30

1 kase mercimek çorbası
1 kase yeşil salata
1 adet lahmacun

3 adet çilekli bitter draje

su: şimdilik 2 lt ama 2,5 olur
adım: şimdilik 5.399 ama 10 bine tamamlarım, akşam unutmazsam inşallah yazarım

Elhan Elhan
blonde ambition blonde ambition

ben bugünü böylece kapatayım

iştahım da kaçtı zaten, krizi fırsata çevireyim :)

12.30

1 kase mercimek çorbası
1 kase yeşil salata
1 adet lahmacun

3 adet çilekli bitter draje

su: şimdilik 2 lt ama 2,5 olur
adım: şimdilik 5.399 ama 10 bine tamamlarım, akşam unutmazsam inşallah yazarım

Elhan Elhan
blonde ambition blonde ambition
Afiyet olsun casminim. :KK60: Güzel bir menü. İştahini ne kacirdiysa moralini kaçirmasin üzülürüm. :dua:

Afiyet olsun casminim. :KK60: Güzel bir menü. İştahini ne kacirdiysa moralini kaçirmasin üzülürüm. :dua:
teşekkürler cancağızım :KK60:

küçük kızımın çölyak testi pozitif çıkmış, akdeniz anemisinden de şüphelendiler ama o henüz kesinleşmemiş sanırım zormuş kesin tanı konulması
haftaya bir daha test yapılacakmış ona göre tanı konulup tedavi başlayacakmış, ona çok canım sıkıldı :KK43:

küçük kızımın çölyak testi pozitif çıkmış, akdeniz anemisinden de şüphelendiler ama o henüz kesinleşmemiş sanırım zormuş kesin tanı konulması
haftaya bir daha test yapılacakmış ona göre tanı konulup tedavi başlayacakmış, ona çok canım sıkıldı :KK43:
Glutensiz beslenmeye hoş geldiniz. :KK22:
Çölyak eşimin gelininde ve torununda da var. Dikkat edilirse sıkıntısız geçiyor. Üzülme. Akdeniz anemisi talasemi mi oluyordu fmf ile hep karıştırırim. İnşallah o test negatif çıkar.

Glutensiz beslenmeye hoş geldiniz. :KK22:
Çölyak eşimin gelininde ve torununda da var. Dikkat edilirse sıkıntısız geçiyor. Üzülme. Akdeniz anemisi talasemi mi oluyordu fmf ile hep karıştırırim. İnşallah o test negatif çıkar.
fmf imiş canımm

tabii ki dikkat edilirse inşallah sorun olmaz ama daha 5 yaşındaki çocuğa nasıl hayır makarna yok ekmek de yeme diyeceğim :KK43:

rahmetli abim 10 yaşından beri tip 1 diyabetti ve annemle babam çok zorlandılar :KK43:

diyabet tabii ki çok daha zor bir hastalık Rabbim evlerden ırak etsin ama ne biliyim birebir yaşadığımız için o süreci kızım da aynı sıkıntıları yaşayacak korkusu doldu içime :KK43:

abartıyor olabilirim bilmiyorum ve asla isyan etmiyorum ama kızlarım zaten bir sağlık problemiyle uğraşırken başka birşeyle uğraşsınlar istemiyorum, Allahım beterinden korusun tabii ki de :dua:

Merhabalar
3 Ocak Çarşamba menüm

Sabah okulda
Bir avuçtan da az beyaz leblebi yedim
Bir fincan türk kahvesi (orta şeker)
Bir kupa sade granül kahve içtim süt tozu ya da şeker olmadan yani

Öğlen evde bir tane Cennet hurması kurusu yedim
7-8 tane fındık yedim yanında

Akşam
Tavuk şiş ve yufka ekmek yedim miktar olarak çeyrek yufka ekmek diyebilirim tavuk şiş de 3-4 şiş yemişimdir (küçük boydu şişler 🤪)
Yanında ayran içtim

Başka bir şey yemeyi düşünmüyorum belki portakal falan yerim hasta olduğum için vitamin niyetine onu da akşam 9 dan sonra yerim muhtmelen çünkü dışarı çıkacağım 9 gibi geleceğim.

İki gündür kahvaltı yapmadan günde tek öğün (o da akşam yemeği) şeklinde geçiyor hastalıktan dolayı öyle olmuştu ama belki gönüllü olarak birkaç gün daha devam ettiririm bu şekilde bilmiyorum aslında pek sağlıklı değil sanki ama kafama göre artık 🤭

fmf imiş canımm

tabii ki dikkat edilirse inşallah sorun olmaz ama daha 5 yaşındaki çocuğa nasıl hayır makarna yok ekmek de yeme diyeceğim :KK43:

rahmetli abim 10 yaşından beri tip 1 diyabetti ve annemle babam çok zorlandılar :KK43:

diyabet tabii ki çok daha zor bir hastalık Rabbim evlerden ırak etsin ama ne biliyim birebir yaşadığımız için o süreci kızım da aynı sıkıntıları yaşayacak korkusu doldu içime :KK43:

abartıyor olabilirim bilmiyorum ve asla isyan etmiyorum ama kızlarım zaten bir sağlık problemiyle uğraşırken başka birşeyle uğraşsınlar istemiyorum, Allahım beterinden korusun tabii ki de :dua:
Akdeniz anemisi değil o Akdeniz ateşi canım. Ömür boyu atak gecirmemesi için ilaç içilmesi gereken bir hastalık. Sebebi bilinmeyen karın ağrısı şikayetiyle ortaya çıkıyor. İnşallah o test negatif olur. :dua:
Çölyaka gelince marketlerde glutensiz makarna , ekmek var kuzum. Zengin hastalığı da diyorlar biraz masraflı olduğu için. 😟

Akdeniz anemisi değil o Akdeniz ateşi canım.
öylemiymiş canım belki de yanlış gördüm, netten baktım çünkü, fmf ne diye de
Ömür boyu atak gecirmemesi için ilaç içilmesi gereken bir hastalık. Sebebi bilinmeyen karın ağrısı şikayetiyle ortaya çıkıyor. İnşallah o test negatif olur. :dua:
kızım da ciddi bir demir eksikliği var oradan çıktılar yola, bir de hiç bir şeyden şüphelenmezken devamlı karın ağrısı şikayeti olduğunu da söyleyince olabilir deyip araştırmaya başladılar, ama bi türlü sonuç alamadık, demir ilacına devam ediyoruz, eşie çok sıkı kullansın ilaçlarını 2 ay sonra da tekrar gelin demiş. inşallah negatif çıkar canım

çölyaktan da yaşıtlarına göre ufak bir kızım var, bir de üzerine demir eksikliği eklenince şüphelenip testini yaptırmıştı, şimdi haftaya pazartesiye Gastroenteroloji'den randevu vermişler bir de orada bazı testler yapılacakmış

Çölyaka gelince marketlerde glutensiz makarna , ekmek var kuzum. Zengin hastalığı da diyorlar biraz masraflı olduğu için. 😟
canları sağolsun kızlarımın bitanem, yaşam biçimimize kızıma uyduracağım yapacak birşey yok
inşallah kendisi zorlanmasın da

😂😂😂 o bende de çok olur
🤣🤣
Eşimle ben kafamızdakini çok ararız da
Genelde telefonla konuşurken telefon aramışlığım daha çoktur 😂😂
ben de geçenlerde telefonumu ses sistemine kabloyla bağladım müzik açtım. Bir yandan şarkı söylüyorum bir yandan telefonumu arıyorum nereye koydum bunu diye.... :KK45:
Unutkanlık bendede çok fazla bu aralar ama dediğin gibi kafa doluluğundan kaynaklanıyor
Ayyy hepimiz aynı demektir bi bende degil

Diğer test daha iyi çıkar inşallah canım benim sonuçta henüz kesinlesmemmis geçmiş olsun canım Allah şifa versin

Canım geçmiş olsun minnoş a çolak beslenmesi ömür boyu sağlıklı beslenecek olumlu tarafından bak canım bu konu hakkında ülkece bilinclendik böyle restorant çareler bile artış yaşandı
Diğer sonucu da inşallah iyi çıkacak 🙏🙏
Neydi şikayeti canım nasıl anladınız

Merhabalar
3 Ocak Çarşamba menüm

Sabah okulda
Bir avuçtan da az beyaz leblebi yedim
Bir fincan türk kahvesi (orta şeker)
Bir kupa sade granül kahve içtim süt tozu ya da şeker olmadan yani

Öğlen evde bir tane Cennet hurması kurusu yedim
7-8 tane fındık yedim yanında

Akşam
Tavuk şiş ve yufka ekmek yedim miktar olarak çeyrek yufka ekmek diyebilirim tavuk şiş de 3-4 şiş yemişimdir (küçük boydu şişler 🤪)
Yanında ayran içtim

Başka bir şey yemeyi düşünmüyorum belki portakal falan yerim hasta olduğum için vitamin niyetine onu da akşam 9 dan sonra yerim muhtmelen çünkü dışarı çıkacağım 9 gibi geleceğim.

İki gündür kahvaltı yapmadan günde tek öğün (o da akşam yemeği) şeklinde geçiyor hastalıktan dolayı öyle olmuştu ama belki gönüllü olarak birkaç gün daha devam ettiririm bu şekilde bilmiyorum aslında pek sağlıklı değil sanki ama kafama göre artık 🤭
Afiyet olsun canım 😘 Çok güzel bir menü. :KK9:Gecmis olsun acil şifalar dilerim. Portakal 🍊 iyi gelir. :super:

X