Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Ben çok korkarım sağlıklı zayıflamak varken niye olalim kii ameliyat herihtimale karşı organlarıyla oynuyolar çok zararlı birşey rabbim layığıyla yaratmış bizi özene bözene sorunsuz en incesine kadar düşünmüş
Canım seni beni zaten istesen de yamazlar etik değil 🤣 sen bunu kilo fazlası olarak düşünme.
110 kilo 150 kilo insanlara yapılan ameliyatlar bunlar. Bu ağırlık dizde, belde ciddi deformasyonlar yapıyor, organlara büyük hasrları var o boyutta kilonun. Ayrıca dünyada en fazla ölüm oranı yüksekliği olan 3 hastalıktan biri obezite. Her yıl milyonlarca insan obeziteden ölüyor. Cerrahlar bir ameliyat kararını kâr-zarar hesabına göre yaparlar. Kisinin o kiloda kalması erken yaşta daha büyük hastalık ve ölümcüldür. Onun için aslin o grup için bu iyi bir şey. Ayrıca miğde dışında hiç bir organa dokunulmuyor . Sadece miğde bölümünden yapılır canım. Son teknikler baya güvenli zaten.

Canım seni beni zaten istesen de yamazlar etik değil 🤣 sen bunu kilo fazlası olarak düşünme.
110 kilo 150 kilo insanlara yapılan ameliyatlar bunlar. Bu ağırlık dizde, belde ciddi deformasyonlar yapıyor, organlara büyük hasrları var o boyutta kilonun. Ayrıca dünyada en fazla ölüm oranı yüksekliği olan 3 hastalıktan biri obezite. Her yıl milyonlarca insan obeziteden ölüyor. Cerrahlar bir ameliyat kararını kâr-zarar hesabına göre yaparlar. Kisinin o kiloda kalması erken yaşta daha büyük hastalık ve ölümcüldür. Onun için aslin o grup için bu iyi bir şey. Ayrıca miğde dışında hiç bir organa dokunulmuyor . Sadece miğde bölümünden yapılır canım. Son teknikler baya güvenli zaten.
Anladımm bebeğimm pek bilgilisin masaallahh

Kardeşini tanımıyorum canım ama hani zaten veremeyeceğini kabullenmiş kendisi bilmiyorum açıkçası bana o mideyi aldırıp ardından her şeyi sıvı formda içerek genişletme yöntemi sağlıklı gelmiyor zaten kola mesela yüksek kalorili ee alınan bir kısım var ıslak bölge normal deri 3-4 ayda iyileşirken mide kapalı alan da kaç ayda iyileşir acaba sonuçta bir kısmı alınıyor . Üstüne maalesef böyle yöntemler sonrasında bilinçsizce ilerleyince mide kanserine evriliyor garanti de değil zayıflama. Kardeşimin arkadaşı olmuş hemşireydi kız. Sonra geri aldım kgları dedi. Bıçak altına yattığı ile kaldı kızın
Onu anlattım işte. Alma sebepleri anlattım. Söylemek istemeyebilir utanır ama emin ol alan kişi sıvı tatlıyla aldı o kilo geri yoksa alamaz imkansız miğde bir bardak kalıyor azıcık yese doyuyorlar canım veremeyen asla olmuyor . Verende dediğimi yapmassa almaz. Zaten sıvı tatlıyla ,kolayla miğdeyi genişletmek sağlıksız, yanlış ve psikolojik olarak iyi durumda olmayanların yaptığı bir şey olduğu için söylüyorum yapmasın diye . Onlar mecbur bir süre sıvı beslenmek zorundalar ama bu sağlık yani çorba vs. Olması gerekiyor işte dinlemeyenler var miğdeyi tekrar genişletip kilo alan onlar. Tabi ki kolay değil ama çoğunun başka çareleri yok , karsıdan göründüğü gibi değil hayatları inan. İşin içinde olduğum için bu kadar net ve teknik duruma hakim olarak konuşabiliyorum canım. Ağır yaşamları da izlediysen bunlar psikolojik desteğe çok ihtiyaç duyan insanlardır.

blonde ambition blonde ambition biraz kafada bitirmek gerek bana basitçe geliyor ameliyat olmak. Biz sanki boşuna aç kalarak diyet yapıyoruz sanki 🤦🏼‍♀️ Kafada bitirmediyse zaten misli misli alacak o kg yu. Mesela dün arkadaş sufle ve dondurma almış öğlen yemekten dönerken herkese. Normalde kırmayayım diye yerdim eski ben olsam. Ama şimdi ki ben teşekkür etti buzdolabına koydum akşam eve giderken yanıma aldım kardeşime götürdüm yesin diye.
Mesela bir arkadaşım var oda oldu aralıkta 1 sene olacak geçen gördüm alkol alıyordu. Storysinde paylaşmış
Canım onu diyorum işte ameliyat öncesi kafada bitirmesi şart. ama onların %90 'ının ameliyat olmasıda şart canım. Önce kafada bitirip sonra ameliyat. İnsanlar yanlş düşünüyor genelde kilo almamakla olayın zaten alakasi yoktur. Dünya üzerinde kilo alınmayan yöntem diye bir sey henüz bulunmadı. Sadece kilo verme yöntemleri vardır. Korumak kişiye bağlı. Senin dediğin bizim kilomuz için doğru sadece ama bunu 140 kilo insana diyemeyiz . Miğdesi zaten bir tencere kadar yerse anca doyuyor o boyuta gelmiş, diyeti kolay kolay yapamaz. sağlikğı yürüyüş bile yapamayacak boyura gelmiş vs. Bir sürü şey var onların durumunda yani 80-90 kilo birini zayıflatmaya çalışıyor gibi düşünüp ,konuşamayız. Durumları farklı onların.

Onu anlattım işte. Alma sebepleri anlattım. Söylemek istemeyebilir utanır ama emin ol alan kişi sıvı tatlıyla aldı o kilo geri yoksa alamaz imkansız miğde bir bardak kalıyor azıcık yese doyuyorlar canım veremeyen asla olmuyor . Verende dediğimi yapmassa almaz. Zaten sıvı tatlıyla ,kolayla miğdeyi genişletmek sağlıksız, yanlış ve psikolojik olarak iyi durumda olmayanların yaptığı bir şey olduğu için söylüyorum yapmasın diye . Onlar mecbur bir süre sıvı beslenmek zorundalar ama bu sağlık yani çorba vs. Olması gerekiyor işte dinlemeyenler var miğdeyi tekrar genişletip kilo alan onlar. Tabi ki kolay değil ama çoğunun başka çareleri yok , karsıdan göründüğü gibi değil hayatları inan. İşin içinde olduğum için bu kadar net ve teknik duruma hakim olarak konuşabiliyorum canım. Ağır yaşamları da izlediysen bunlar psikolojik desteğe çok ihtiyaç duyan insanlardır.

Canım onu diyorum işte ameliyat öncesi kafada bitirmesi şart. ama onların %90 'ının ameliyat olmasıda şart canım. Önce kafada bitirip sonra ameliyat. İnsanlar yanlş düşünüyor genelde kilo almamakla olayın zaten alakasi yoktur. Dünya üzerinde kilo alınmayan yöntem diye bir sey henüz bulunmadı. Sadece kilo verme yöntemleri vardır. Korumak kişiye bağlı. Senin dediğin bizim kilomuz için doğru sadece ama bunu 140 kilo insana diyemeyiz . Miğdesi zaten bir tencere kadar yerse anca doyuyor o boyuta gelmiş, diyeti kolay kolay yapamaz. sağlikğı yürüyüş bile yapamayacak boyura gelmiş vs. Bir sürü şey var onların durumunda yani 80-90 kilo birini zayıflatmaya çalışıyor gibi düşünüp ,konuşamayız. Durumları farklı onların.

Dediğin gibi 140-150 kg için normal elbet canım ama bunu gidip 90-100 kg ya da 110 kg ile olanlar iÇin açıkçası elzem bir durum değil bu yüzden devlet hastaneleri her önüne geleni mide ameliyatı yapmıyor ama özeller malum 🤦🏼‍♀️ İzmirde bir kadın 75 kg olup komaya girmişti o kg ile ameliyat yapan doktor neyin kafasındaydı bilmiyorum sonra öldü kadın.
Ne iş yapıyorsun sen canım bu arada. Nedense ben seni öğretmen sanıyordum

Ben çok korkarım sağlıklı zayıflamak varken niye olalim kii ameliyat herihtimale karşı organlarıyla oynuyolar çok zararlı birşey rabbim layığıyla yaratmış bizi özene bözene sorunsuz en incesine kadar düşünmüş

Uygun bir aralık. Ama psikolojik olarak hazır olmak çok önemli. En az bizim kadar kafada yemek olayını bitirmiş , iştahı psikolojik olarak kapamış olmak lazım. Aslında ben psikologları olması , terapi ile başlayıp devam etmelerini öneriyorum. Yoksa örnek veriyim çikolata çok seven biri çikolatalı sütleri paket ,paket içiyor, sıcak çikolata yapıyor vs. Yüksek kaloriyi sıvı olarak alabilmenin yolunu bulup vermeyi yavaslatma yada 50 kiloyu verse de bu şekilde yavaş yavaş miğdeyi genişletme yöntemi bulup tekrar geri almaya başlıyorlar. Emeklere yazık oluyor. Ben neleri rondodan geçirip pipetleyen gördüm ondan ameliyat öncesi beyinde bitirmeleri şart. görüşürsen bu yüksek kalorili sık sık sıvı ile miğdeyi gwnişletme yapmasın uyarın. Genişlesin diye kolayı zorla içenlerde oluyordu vs. Zaten Diyetisyen desteği ile ilerliyordur sanırım ama psikoloji çok önemli.
Benim eltim de oldu 125 kilo ile en fazla 75 lere düştü ve şu an yine 90 larda geziyor hiç bir işe yaramadı koruyamadi o mideyi genisletti yine

IMG_20231021_163737.jpg
72.1 kiloluk bir Elhan bırakıyorum. :ıslık::ıslık:

X