Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Olacak inşallah tatlım 🥰🥰🥰biraz geçmişe gidersem 95 kg olan bir ben vardım 😌yavaş yavaş gitti Mart ayında 79 kilo ile buraya geldim ve şu an 68 kilolardayım 🤗 inşallah sende istediğin kiloya ulaşacaksın istediğin kıyafetleri giyebileceksin 🤗merdivenler zor gelmeyecek 😍😍hepbirlikte başaracağız 💪💪💪
İşte bu motive dolayısı ile burayı seçtim ve iyiki diyorum çok teşekkür ederim canım benim inşallah hepimiz için herşey çok güzel olacak🌹🌹

Cok teşekkür ederim aynen öyle inşallah ya dün akşam cocuklarim eşim sofraya oturdu anam adam nasıl iştahlı yiyor yinede yemedim ayran içtim kalktım yemem için beni teşvik etti ama pes etmem ben yedikçe beni sinir ediyor resmen nispet yapar gibi 😂😂😍♥️
Ya o eşler yok mu benim ki de az yemedi iştahlı iştahlı karşımda 😂😂😂yedi yedi şişti sonra da benimle diyet yapmaya kalktı 😅😅😅 erkekler metobolizma çok fena ya yiyorlar yiyorlar bi tık olmuyor onlara 🙄🙄🙄

Yok diyetisyen değil kendi menüm bu bir çok diyetisyene gitmiş ama pek güzel sonuç bulamamış biri olarak bunu da denemek istedim
Anladım kuzum.
Kendi bildiğim bir şeyi aktarmak istedim sana, bi değerlendirirsin :)
Şimdi listende doyurucu hiç bir şey yok nerdeyse ve lifli besin resmen sıfır gibi. Yani bu diyet bir şok diyet. Biliyorsundur aslında şok diyetler artık belki verilemeyen son 2-3 kilo için ancak sağlıklı olarak nitelendirilebilir.

Benim vermem gereken 20 kilom var, bunun için kendime 6 ay gibi bir süre verdim. (Çünkü kiloları uzun sürede aldım, 1 haftada vermek çok sağlıksız ve kalıcı olmayacaktır.) Mesela senin de vermen gereken 40 kilo var diyelim, senin de bunun için kendine 12 ay süreyi vermen lazım bence. Çünkü bu hem daha az stresle, hem de daha sürdürülebilir bi şekilde kilo vermene yardımcı olur. İnan her ay bir önceki aydan 3 kilo bile az olsan, 10 ayın sonunda 30 kilo ediyor. 10 ay emekle göz açıp kapamadan -30 olabilirsin.

Şok diyetlerin bence başka bir kötü tarafı da, ani kilo kaybına vücudun ayak uyduramaması ve besinsiz kalmasından kaynaklı hormonal, vitaminsel eksiklikler, saç dökülmesi vb problemler.

Normal bir diyette mantık şuna dayanır,
Sen alman gereken kalori mesela 2600ken 2200 alırsın ve kilo vermeye başlarsın.

Mesela Bir örnek yazacağım;
Kahvaltı :
1 Dilim Peynir,
1 Fincan Yeşil Çay,
2 İnce Dilim Kepek Ekmeği / Tam Buğday Ekmeği
8 tane zeytin
1 domates - 2 salatalık

Öğle : 1 kase çorba, bol yeşil salata, 4-5 tane köfte, 1 dilim ekmek

Ara : 1 porsiyon meyve / 1 bardak süt ve ya 1 fincan türk kahvesi - 7-8 badem

Akşam : Öğleye benzer

Mesela bu menü seninkinden çok daha doyurucu ama bu menüyle ve günlük 8bin adımla 1 haftada senin şuanki kilonda biri çok rahat 1-2 kilo verir. Hem de doyarak. Sen ayda 3 kilo hedefleyerek aslında daha rahat bi sistem düşünmüş olacaksın.
Bir de şöyle düşün. Şimdi 100 kilo üstündesin. yarın bu diyetle biraz kilo verdin sağlık sıkıntın da Allah korusun çıkmadı diyelim, 95 e indin. Sonra neyi azaltacaksın yediğinden ve bu kilo verme devam edecek? Böyle düşünmek gerek bence.

Umarım yazdıklarımı değerlendirirsin <3 sağlıkla kilo vermeni dilerim.

Kolay gelsin <3

💚Sevgili kızlar dun aksam bir eşlestirme yaptık ve spor kaptanimızin yukunu burda paylaştirdik . ama menulerinde spor yazmayan masterfit yarişmaciları var 🥺bu konuda istekli ve azimli birbirinin yakasina yapısan çıftler olmalıyız :KK11::KK11::KK11::KK11:spor puanlarimiz hesaplayıp rakibimizle gun sonu kritigi yapicaz hepimiz ..🔥 eger boyle olursa bi faydasıni görmeyiz bu eşleştirmenin .. spor yapmadan bu kilolar gitmeyecek malesef haydi bakalımm bugun dunden daha iyi olsun:KK68::KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
@Kinoalihatun 🔁 @North River
Hallederiz Hallederiz 🔁 Hedef_69 Hedef_69
@60kiloyum 🔁 YaparsinMinii YaparsinMinii
@diyetcigeldihanim 🔁 Tutku44 Tutku44 🔁 @pastelfit
bestnur bestnur 🔁 @zeynepkk
@DeryaOnDiet 🔁 erenmothers erenmothers 🔁 @_ASTRAL_
Canım tutkum sen iste yeter ki rakibimim yakasını birakmam ben ömrü billah😁
Dün akşam sporumu paylasmamistim belki eliptikte yaparsam diye lakin giremedim takıma bidaha:KK43:
Şimdi puanliyip mi paylasicam yoksa herzamki gibi adimlari paylassam yetiyor mu

Hoşbuldum canlar idare eder hamileliğin son demlerindeyim bebeğin her işi duruyor ,geçen hafta dedemi kaybettik. Hayat bu aralar biraz fazla zorlayıcı sizler nasılsınız gorusmeyeli
Mervem hoşgeldin basınız sağolsun Rabbim sizlere ömür versin

Tutku44 Tutku44 Hallederiz Hallederiz
Screenshot_20220720-094659.jpg
Screenshot_20220720-094659.jpg
rakibem sende dün durumlar neydi acaba🤔

İyi akşamlar kızlar. Günün özetini geçip kendimi kanepeye atacağım😒
19 temmuz salı menüler
Sabah 10.00
Kaşarlı tost (sabahları geç kaldığım için 2 gündür kahvaltı hazırlayamıyorum kendime. Henüz işe adapte olamadım😒)

Öğlen 13.00
1 tabak taze fasülye yemeği,
1 kase yoğurt.

Akşam 18.00
1 tabak ciğer sote,
Salata.

Şimdi çörçil içiyorum.
Gün boyu 2,5 lt su. @Zipzip- @Kinoalihatun

Dünün adımlarını göndermemiştim hesaplanmayacak diye,
18 temmuz adımları;
Eki Görüntüle 3099616
12.267 adım.
19 temmuz adımları;
Eki Görüntüle 3099618
Eki Görüntüle 3099619
Eve gelir gelmez telefonun ve saatimin resmini çektim. Telefon adımlarına şimdiki adımları ekleyeceğim.
Eki Görüntüle 3099621
9.357 adım Hedef_69 Hedef_69
Benden fazla adım atmışsın ya🙄o eliptigi yapicaktim akşam ya🤦🏻‍♀️

X