Kv ile tatile çıkmak? Annesini Tatile Çağıran Eş?

Bence hala reddedebilir. Kaynana bu duruma da hic karisma hakki yok.

aynen katılıyorum...

Çocuk varsa rahatlık olur,İzmir e gitmiştik düğün için annem de gelmişti çocuklarla oynamasi bile yetti yani. Ama çocuk yoksa gereksiz olmakla beraber artık yapacak bir şey yok

Bence hala reddedebilir. Kaynana bu duruma da hic karisma hakki yok.

o zaman kötü eş kötü gelin olur ve bu tartışmalar manasızca uzar gider. ilk başta hayır istemiyorum ben seninle başbaşa olmak istiyorum demeliydi eşine. biraz politik olmanın faydası vardır zararı yoktur.
teklifi kabul etmiş, kv yi davet etmişler kadın heveslenmiş şimdi biz vazgeçtik gelme.
sen o kv yerinde olsan ne hissederdin. bırak iyi kötü insan olmasını.

zaten genelde gidenler bir daha gitmeme yorumunda bulunmuş, bir de istemek ne kelime anında dahil oluyor bizim kv'ler, baştan itici oluyor boyle olunca, tüm yıl çalış, yıllık ızınıne herberaber git, valla ben denedim 3-4 defa , yok, bi daha cidden buyuk bı durum olmazsa gitmem, ki ben inanılmaz sabırlıyımdır....

Şahsen benim kv istese götürürüm.

O zaman eşine olmaz diyecektin

Kadına teklif edin sonra o gelmeyeyim dedin diye bekleyin

İyi valla siz cici gelin olun gerektiği yerdeyseniz göstermeyip Kv den beklentiye girmek hatalı

Ayyy biz davet ettik ama o gelmedi ne güzel hataliniz suya düşmüş

Net olun istemiyorsanız eşinize deseydiniz Kv nin suçu yok

Yanlışınız şu: erkek annelerinin büyük bir çoğunluğu yavrum siz gidin demez. Boşuna beklersiniz bu cümleyi duymayı. Hata sizde kavga, bağırış, çağırıs şeklinde değil sakince başbaşa olmak istediğinizi anlatacaksınız.

zaten ben sahsen baktım her sene böyle gelişiyor, eşime acıkca bu yasadıgım seyin tatil olmadıgını, hiç kafa dagıtamadımı, motive olamadıgımı anlattım, o da hak verdi, şimdi sıkıntı yok, ama anneme erkek kardesım gel dese gıtmez benım sızınle ne işim var der.....bu da ayrı bır durum.....bırazcık karsıyı da dusunmek lazım...evlattan beklenen seylerın olacagı gıbı evladın da anne den bekledıgı tavır ve davranıslar vardır...aahhhh zor iş...

Haklısın olabilirsin. Kayınvalidemle hiç gitmedim.
Ben çalışmıyorum 1 hafta annemi götürüyorum. O bile olmuyor.

Daha geçen hafta benimde gündemimde bu vardı. Eşimin annesi 69 yaşında ve yalnız yaşıyor. Ama pek yalnız kaldığı söylenemez haftada en az 2 gün bana gelir, diğer zamanlarını kızlarında geçirir. Geleni gideni çok olur.. Parası da var maşallah geliri bizden çok daha iyi.. Kv iyi durumda yani. Ama yalnız yaşamasından ve yaşından mütevellit, eşim annesine kıyamıyor. Çokta yufka yüreklidir. Annesi denize gidelim demiş eşimde gidelim demiş. Bana söylediğinde benim direk yüzüm düştü. Kv sinden sürekli el kızı muamelesi gören ve laf işiten bir kız olduğum için onunla tatil yapmak istemedim. O tatil, bana tatil olmayacaktı yani. Oda bana annesiyle yalnız gidebileceğini ama çok yanlış anlaşılabileceğini söyledi. 2-3 gün sırf bunu tartıştık..
Annesini sık sık görüyorum zaten. Birde tatilde görmek istemiyorum eşimle sene de 1 baş başa bir keyif yapalım istiyorum. Ama eşim, annesi ondan böyle bir şey istediği için yapmazsa içi rahat etmeyeceğini söylüyor. Bende gitmeyip eşimi yalnız göndererek onu küçük duruma düşürmek istemiyorum. Ayrıca bu kv'me açık açık bir duvar örmek anlamınada geliyor..

Bizde eşimle şöyle bir karar aldık, bu sene eğer gidebilirsek kv mle beraber gidicez. Ama önümüzdeki seneler bu tekrarlanmayacak. Habersiz bir şekilde gidilecek gerekirse. Artık orasını eşime bırakıyorum. İster tatlı tatlı anlatsın, ister gizli saklı yapsın. Yeter ki yapsın yani..

Valla biz o kadar ozgur takilan bir cift olmamiza ragmen her sene benim annemi de yanimiza aliyoruz tatile cikarken. Kvnizin tipi ve davranislarina bagli tatilde rahat edip etmemeniz. Sahsen esim benim annemden hic rahatsiz olmadi bugune kadar.
ya erkekler kasılmıyor ki bizim gibi. benim eşim için de farkedeceğini sanmıyorum annem gelse bizle tatile. çünkü o sallamaz nasıl rahatsa o şekilde tatilini yapar. benim kv gelse acıktı mı susadı mı sıkıldı mı uykusu mu geldi falan herşeyini düşünürüm yok yere kendimi kasarım.

tatilde yine o kadar olmaz belki ama evde ben yemek getirmedikçe acıktım bile demez kv. sessiz sedasız oturur , ben de her an işte rahat mı aç mı susuz mu gerim gerim gerilirim. benim ailem bizdeydi geçen hafta ilk 2 gün kahvaltı hazırlamaya kalktım sonra onu bile bıraktım. takıldılar kafalarına göre. ama kv olunca öyle rahat olamıyorum işte

durumumuz nerdeyse aynıymış, biz halletik bi kaç senedir, darısı başınıza...

Aynen erkekler hic sallamiyorlar. Sonucta tatil koyune gitmisim anam ac susuz kalmaz ya,takilir kendince. Gecen sene gittigimiz tatilde bir tek gidis donus yolunda gordum annemi arada sagda solda denk bile gelmedik neredeyse,odasi ayri neticede,arayip sorma huyu da yok annemin. Saat kavrami da cokfarkli ben yatar uyurum annem sabah 5 te ayakta. Yemeklerde bile karsilasamiyoruz dogal olarak. İnsanina bagli yani bazi kv ile cok rahat tatile gidilebilir bence.

ayneennnn, annem olsa ben daha uyuyacağım veyaa sen cık ben sonra gelirim falan bi çok seyi kasmadan yapabilirm, ama kv olunca hiçte öyle olmuyor ki, ki benim kv bayagı baskın dahil olan bir tiptir, hal böyle olunca ben de cok sıkıldım, istemiyorum, allah günah yazmasın ama istemiyorum...

durumumuz nerdeyse aynıymış, biz halletik bi kaç senedir, darısı başınıza...
İnşallah.. Birde köyde ev yaptırıyor şimdi kv. Yazın oraya gideriz 1 ay kalırız diyor. Ben köyde duramam ki 1 ay.. Maksimum duracağım 1 hafta. Aslında hiç gitmek istemiyorum. Kv mle rahat edemiyorum. O gündemlerde yakındır bize..

ben 10 yıl beraber yaşadım, tatili bırakın gittiğimiz heryer ortaktı, benım iş arkadaslarıma bile beraber gittik, ben de bu zaman sürecinde öyle çok sıkılmışım ki, normal de büüyklere karşı çok çok merhametli ve sabırlı olmama ragmen ona karsı daha anlayıssız olmaya başladım, cok ters hareketlerını gormezden gelmek zorunda kaldım, aynı evde yaşamak inanılmaz zor, ama sadece 1 ay veya 1 hafta hiiçç dert değil inanın bana...

Peki bu ayrı tatil yapma durumunu nasıl ayarladınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…