KV & Bebeğim (İsim)

Ben olgun olduğumu düşünüyorum!! Sadece çok saf ve aşırı iyi niyetliyim??? Bu yüzden de kaybeden hep ben oluyorum
Vallahi bu site saf , iyi niyetli, hep iyi niyetten kaybeden, efendime söyliyim herkesi kendi gibi sandığı için kaybedenlerle dolu. İnanın dünyanın bütün melek insanları bu sitede toplanmış. :)

Neyse bunu geçeyim de, yaptığınıza iyi niyet değil, yalakalık deniyor. Hem de dik alası yani. Siz sapla samanı birbirine karıştırmışsız .

Konu Sahibi söz konusu kızının ismiyken bile kv nin gönlünü yapmaya calisiyorsun yapma lutfen. Önceki konularını da biliyorum aynı yanlislarini yapmıyorsundur umarım hele biri senin sağlığın için ciddi tehlikeydi. Eşin bebeginiz kız diye sevemem onu diyordu umarım fikri değişir yoksa zor :KK12:

Kaynanan inan sana madalya takmayacak yada goklere cıkarmayacak.
Bu ısrar niye.nasıl ayse Fatma olsun farketmez içinde bir can tasıyosun hiç mi bu kızla hayalin yok da kv isminle yetiniyosun

Bana kalsa "Derin, Nehir, Deniz v.s" koymak isterim ama eşim bunları da kabul etmiyor :KK43:
Ayy inanamiyorum. Tamam seversin kV yi onunda sevgisini hissedersin ozaman koy adını seve seve fakat senin durumun vahim. Ne ısrar ediyon bacim yarın birgün kendi çocuğuna kizdiginda benim adım bana kızıyon diyecek. Boşver sen yeri gelir ben koyacaktır oğlun istemedi dersin sen yücelirsin. Salla gitsin. Sanki yaranacan

Aynennnnn :KK43:

Boşverin siz koymayın kaynananızın adını :)
Eşinizle beğendiğiniz başka bir isim seçin, bence çok şanslısınız eşiniz kaynananızın adını istemediği için :)

Öyle de? Bakın az önce az kalsın kavga ediyorduk :KK43: "Kimse Kaynanasının ismini koymuyor, ben teklif ediyorum" dedim diye ?

İşte o zaman neden dert ediniyorsunuz ki

Boş verin siz kızınız ile güzel şeyler düşünün

Düşüneceğim de, hani "KV'bin ism olsun" diye baştan beri hep ısrar eden bendim ya, şimdi başka şeyler düşünmeme izin vermiyorlar :KK43:

Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!
Al bendende o kadar bnde eşimle annesi iyi olsn hatta ailesiyle iyi olsn die cok ugrastm ama sonuc hüsran bu dünyada kimseye yaranamazsn yaptıklarndan cok yapmadıklarn ön planda oluyor malesef sen bosver gönlünden gecen eşinin de rızasını alarak güzel bir isim bul .hani cok klışe ama kırk yıl sırtında tası bir gün indir senden kötüsü olmaz...

Konu Sahibi söz konusu kızının ismiyken bile kv nin gönlünü yapmaya calisiyorsun yapma lutfen. Önceki konularını da biliyorum aynı yanlislarini yapmıyorsundur umarım hele biri senin sağlığın için ciddi tehlikeydi. Eşin bebeginiz kız diye sevemem onu diyordu umarım fikri değişir yoksa zor :KK12:

Eşim biraz değişti gibi, ama ben hala hata yapmaya devam ediyorum galiba :KK43:

Al bendende o kadar bnde eşimle annesi iyi olsn hatta ailesiyle iyi olsn die cok ugrastm ama sonuc hüsran bu dünyada kimseye yaranamazsn yaptıklarndan cok yapmadıklarn ön planda oluyor malesef sen bosver gönlünden gecen eşinin de rızasını alarak güzel bir isim bul .hani cok klışe ama kırk yıl sırtında tası bir gün indir senden kötüsü olmaz...

Öyle valla, beni anlamanız zor olmamıştır galiba :KK43:

Ay bende onu sevmiyorum birinden ötürü onun ismini vermek zaten bu isim soyaddan biri yaşamış yani ne gereği var kendi yaptığın çocukta söz hakkın yok ne kötü. Sonucta isim onerebilirler amenna emrivaki hos değil bu durumda degilken zorla is cikariyon başına

Son düzenleme:
Öyle valla, beni anlamanız zor olmamıştır galiba :KK43:
Okurken dedm al işte bu kızda bnm dertten muzdarip hem kp ismini koymak istiyorm ama eşim istemiyo inş olursa bebiş ama kız olursa kv mi aslaaaaa hem bn tasıyıp bn büyütücem kv isim koyacak kp olsa amenna ama kv asla sen kendine iyi bak dikkat et bacım bi ana bi baba bide gardas bide eş..kimseden fayda yok yeri geliyo eşin bile laf ediyo amann insan şaşırıyo işte nasl davranacagını.Allah büyük sabret dua et gelir geçer....

Zorla oğluma kayınpederimin ismi konuldu.
Hep söyledim, ben bu konuda hakkımı ne eşime ne onlara helal etmiyorum; eğer oğlum da birgün karısına tutturursa böyle bir şey için, evlatlıktan reddederim onu!
Ha konuldu da başıma taç mı takıldı!
Hem kendi istedikleri oldu hem benim hayatımdaki en değerli varlığımın adını koyma özgürlüğümü elimden aldılar hem de toruna bir halt yapmadılar.
Yani adını Ahmet de koysam, ne yapılacaksa o yapıldı.
Bırakın Allah aşkına bu işleri, isim analık hakkıdır.
En basit şeyde 'ee sen annesin sen yapacaksın, dayanacaksın, uyumayacaksın tabi' gibi binbir cümle sıralayan insanlar, konu isim konulmaya gelince aslan kesiliyorlar.
Sizin yerinizde olsam, kayınvalidemin ismi dünyada tek olsa, kızıma sayı ile seslenirdim.
O derece sinirliyim ve tepkiliyim bu bakış açısına.

Zorla oğluma kayınpederimin ismi konuldu.
Hep söyledim, ben bu konuda hakkımı ne eşime ne onlara helal etmiyorum; eğer oğlum da birgün karısına tutturursa böyle bir şey için, evlatlıktan reddederim onu!
Ha konuldu da başıma taç mı takıldı!
Hem kendi istedikleri oldu hem benim hayatımdaki en değerli varlığımın adını koyma özgürlüğümü elimden aldılar hem de toruna bir halt yapmadılar.
Yani adını Ahmet de koysam, ne yapılacaksa o yapıldı.
Bırakın Allah aşkına bu işleri, isim analık hakkıdır.
En basit şey de 'ee sen annesin sen yapacaksın, dayanacaksın, uyumayacaksın tabi' gibi binbir cümle sıralayan insanlar, konu isim konulmaya gelince aslan kesiliyorlar.
Sizin yerinizde olsam, kayınvalidemin ismi dünyada tek olsa, kızıma sayı ile seslenirdim.
O derece sinirliyim ve tepkiliyim bu bakış açısına.
Bizde gelenek olmus malesef tamam saygıysa saygı ama yaptıklarınn karsılıgını alamıyosn ya o zaman al sana demek zorunda kalıyorsun...

Bizde gelenek olmus malesef tamam saygıysa saygı ama yaptıklarınn karsılıgını alamıyosn ya o zaman al sana demek zorunda kalıyorsun...
Saygıyla hiç alakası yok, neyin saygısı bu.
Benim sülalemde dört kuşak önce bile bulamazsınız dede torun ismini.
Sanki sanırsın Kanuni'nin şehzadeleri ya da Sabancı torunu.
Hani çok köklü, soyismi önde gelen veyahut dede olarak işinde gücünde hayatında çok insana dokunmuş, başarılarıyla ya da karakteriyle nam salmış biri olsa gene bir yerde anlayacağım ama yok, bildiğin sarı çizmeli mehmet ağayız ama aa lütfen toruna isim onların hakkı!

Oğlum 5 aylık ve hiç adıyla seslenmiyorum ona.
İçimden gelmiyor...
İsmi kötü, demode değil, günümüzde en çok kullanılan adlardan ama o baskı var ya...
Bir de zaten olması gereken bu gibi davranılmıyor mu iyice insanı çileden çıkarıyor.
Ben ki gayet tuttuğunu koparan, fikirlerini her ortamda açıkça dile getirebilen, ataerkil yaşantıdan oldukça uzak yetişmiş, eğitimli ve güçlü bir kadınım ama elim kolum bağlandı.
Nüfus daireleri anneyi kaale almadığı için, baba ne derse o oldu maalesef!
Ama karşılığında hem maddi olarak onu çok zorlayacak bir şey istedim hem de bundan sonraki tüm çocuklarımızın isim önerme hakkını bile elinden aldım.
İçim soğuyor mu peki, hayır!
Böyle bir konu gördüğümde gene o hamilelikte sabahlara kadar ağladığım geceler aklıma geliyor, deliriyorum.

X