KV & Bebeğim (İsim)

Gücenmem diyormuş zaten. Baskı falan göremedim, suratı asılırsa asılsın, çocuk ikinizin kayınvalidenizin değil. Eşiniz ve sizden başka çocuğunuza isim hakkı koymaya kimse sahip değil.

Gücenmem diyor da, nasıl gücenmemek bir görseniz???

Tamam iste elif nehir koyun cok guzel bir isim oldu bence:) benim kizim da ins. 2 isim li olacak ilk ismi ayse (babasi) 2. ismi meva(annesi) koyuyoruz ayşe meva olacak ins. sizde öyle yapın ben cok begendim elif nehir ismini:) saglikli olsun ins.

Menekşe de var aklımda :)

ahh. bilemedim tabi yaşadıklarınızı. ne zor annesizlik tahmin edebiliyorum. o zaman annesizliği bilen bir kadın olduğunuz için daha güçlü durun. nehir se nehir. diretin. hevesleriniz içinizde kalmasın. kimseye kendinizi beğendirmek zorunda değilsiniz. kız çocuğunuz ile ilgili tüm hayallerinizi sonuna kadar yaşamak için çabalayın. allah yardımcınız olsun, hayırlı doğumlar.

Amin, sağolun. İnşallah :KK43:

Ben anlamıyorum seni arkadaşım anlayamiyorum bu isim konusu resmen benim yaramdir. Ne bu kadar kaynananın adını koymaya calisiyorsun dünyada isim mi kalmadı. Kocanda istemiyor madem niye zorluyorsun ki.. benim kızımin adı kayinvalidemin adı o kadar dedim eşime yalvardım yakardim ikinci isim daha koyalım benimde gönlüm olsun diye beni kırma dedim inatlasti benimle illede tek olacak illede tek olacak dedi annesinin adını koydu. Şimdi ne oluyor biliyor musun kızım huysuz ve çok uğraştıran çok yalanciktan ağlayan bir çocuk "adımı nerden koydurdum ben bu kadar ahlaksız miyim ben böyle miyim ben bunun gibi hayasız miyim adımı koydurdum binpismanim" diyor. Anlayabiliyor musun? Koyma kaynananın adını ne kaynanana yaranabilirsin ne eşine yaranabilirsin... Kesinlikle başka işim koy.

Ay, valla üzüldüm yaaa :KK43:

Ben ne kayınvalidemin ne de annemin adını koyarım. Bırakın aile içinde kendine ait farklı bir adı olsun. Şu büyüklerin adını koyma merakını hiç anlamıyorum gerçekten. Aynı isimden binlerce insanda var zaten. Torununa adını verince ölümsüz mü oluyorsun sanki? Siz de kayınvalidenin gözüne giricem diye çocuğunuza özgürce isim koymaktan bile aciz kalmayın lütfen. Eşinizde istemiyormuş. Neden bu ısrar?

Ben ne kayınvalidemin ne de annemin adını koyarım. Bırakın aile içinde kendine ait farklı bir adı olsun. Şu büyüklerin adını koyma merakını hiç anlamıyorum gerçekten. Aynı isimden binlerce insanda var zaten. Torununa adını verince ölümsüz mü oluyorsun sanki? Siz de kayınvalidenin gözüne giricem diye çocuğunuza özgürce isim koymaktan bile aciz kalmayın lütfen. Eşinizde istemiyormuş. Neden bu ısrar?

Öyle valla, haklısınız :KK43:

Eşiniz istemiyorsa bu ısrar neden ? Hele ki yaranamıyorum diyorsunuz . Hiç gerek yok bırakın eşinizle bu konuda inatlaşmayı kv haricinde isimler bulup eşinize sunup ortak karar verin. Kimse için çaba harcamayın eşiniz için bile olsa , annesiyle ilişkilerini kendi aralarında pekiştirsinler yaranmak için kv bu kadar çabalamayın

Gücenmem diyor da, nasıl gücenmemek bir görseniz???

Herkesin düşüncesini bu kadar da önemsemeye gerek yok. Dediğim gibi bebek sizin bebeğiniz, isim hakkı anne ve babaya aittir. "O gücenecek, bu kızacak, şu şöyle edecek" diye sürekli düşünürsek hayatımızı yaşayamayız. Herkesi memnun etmek mümkün değil.

Ufff ne gerek var ya başka isim koyun, aynı isim olması kadar saçma bir şey yok. Moda şimdi bu mu KV, KP ismi koymak. Senin annenin adı olsun ya da neden KV? Hatalı olan sensin, oğluyla arasını düşünme, millete de yaranmaya çalışma. Yok yani KV'nin ismi Şukufe, Mahmudiye olsa böyle romantik ve duyarlı olur muydun merak ediyorum. Hayır bir de sana iyi davranmayan bir kadın, ilerde aranız çok bozulursa çok pişman olursun.

Sanane ki niye ısrar ediyosun ne güzel işte oğlu istemiyo. Kendin de diyosun sen istiyosun diye alkışlanmayacaksın ya da yılın gelini seçilip kaynananla bir ömür mutlu mesut yaşamayacaksın. Kendi istediğiniz güzel bir isim belirleyip onu koyun. Daha da konusunu açma.

Yaa ne alaka neden israr ediyorsun cok sacma neymis oglu ile arasi acilmasinmis saf misin sen yoksa cok mu iyi niyetlisin bacim. Silkelen kendine gel be valla sinir oldum kadinin gozune giremiyormussun zaten ne bu israr. Ablam da kv sinin ismini koydu yegenime kadin bir kere bile arayip sormaz cocuklar nasil diye. Gozune giremesigin bir kadinin ismini koyacaksin sonra coxugunu o isimle cagiracaksin ayyy offf

Eşiniz istemiyorsa bu ısrar neden ? Hele ki yaranamıyorum diyorsunuz . Hiç gerek yok bırakın eşinizle bu konuda inatlaşmayı kv haricinde isimler bulup eşinize sunup ortak karar verin. Kimse için çaba harcamayın eşiniz için bile olsa , annesiyle ilişkilerini kendi aralarında pekiştirsinler yaranmak için kv bu kadar çabalamayın

Öyle :KK43:

Herkesin düşüncesini bu kadar da önemsemeye gerek yok. Dediğim gibi bebek sizin bebeğiniz, isim hakkı anne ve babaya aittir. "O gücenecek, bu kızacak, şu şöyle edecek" diye sürekli düşünürsek hayatımızı yaşayamayız. Herkesi memnun etmek mümkün değil.

Aynennn :&

X