KV & Bebeğim (İsim)

Ay bende onu sevmiyorum birinden ötürü onun ismini vermek zaten bu isim soyaddan biri yaşamış yani ne gereği var kendi yaptığın çocukta söz hakkın yok ne kötü. Sonucta isim onerebilirler amenna emrivaki hos değil bu durumda degilken zorla is cikariyon başına

Başta hep ben "KV'nin ismi olsun" dedim ya, şimdi oğlu koymayacak olunca bana trip yapıyorlar. Allah allah... Allah ıslah eylesin ya Rabbim ???

Okurken dedm al işte bu kızda bnm dertten muzdarip hem kp ismini koymak istiyorm ama eşim istemiyo inş olursa bebiş ama kız olursa kv mi aslaaaaa hem bn tasıyıp bn büyütücem kv isim koyacak kp olsa amenna ama kv asla sen kendine iyi bak dikkat et bacım bi ana bi baba bide gardas bide eş..kimseden fayda yok yeri geliyo eşin bile laf ediyo amann insan şaşırıyo işte nasl davranacagını.Allah büyük sabret dua et gelir geçer....

Aynen, Allah'a bol bol dua ediyorum :KK43:

Zorla oğluma kayınpederimin ismi konuldu.
Hep söyledim, ben bu konuda hakkımı ne eşime ne onlara helal etmiyorum; eğer oğlum da birgün karısına tutturursa böyle bir şey için, evlatlıktan reddederim onu!
Ha konuldu da başıma taç mı takıldı!
Hem kendi istedikleri oldu hem benim hayatımdaki en değerli varlığımın adını koyma özgürlüğümü elimden aldılar hem de toruna bir halt yapmadılar.
Yani adını Ahmet de koysam, ne yapılacaksa o yapıldı.
Bırakın Allah aşkına bu işleri, isim analık hakkıdır.
En basit şeyde 'ee sen annesin sen yapacaksın, dayanacaksın, uyumayacaksın tabi' gibi binbir cümle sıralayan insanlar, konu isim konulmaya gelince aslan kesiliyorlar.
Sizin yerinizde olsam, kayınvalidemin ismi dünyada tek olsa, kızıma sayı ile seslenirdim.
O derece sinirliyim ve tepkiliyim bu bakış açısına.

Aynen, allahım yardım etsin bana :KK43:

Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!
Kesinlikle başka bir isim koyun..Anne-oğul arasını duzelteyim diye sana değer vermeyen kvyi bu kadar yüceltmeye gerek yok.Baksana kendin diyorsun naparsam yapayım yaranamiyorum diye..Seni görmüyormuş..Biraksana sen de onu görmezden gel..Kv adı güzel olabilir ama şunu da düşün evladına koyacaksın sen bu ismi ben bu durumda tercih etmezdim

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
dunyanın en guzel ısmı bıle olsa asla koyma gıt kendıne ozgun bır ısım bul..

Benim için degerlı olan seyler var manevi olarak.
Çocuga cok ısteyerek sahıp olmak , cocugun omru boyunca tasıyacagı ısmı ozenle secmekte bunlardan bırı.
Oglumun adını ben cok ısteyerek koydum ona anlatacagım bırseyler var , nedenı nıcını.
O sebeble sızı ozensız gordum

Bizde durum tam tersi...

Ne yapmam gerekiyor?
Ya kusura bakmada bu nasıl bir bakış açısı.Yok kaynananın gözüne girm çabaları,yok oğluyla kaynananın arası açılmasın diye kaynanaın adını koyma çabaları.
Eşin istemiyor farkında değil misin.Fikrine saygın yok mu? Ne demek ayşe de olsa Fatma da olsa benim için farketmez.Bir evlat doğuracaksın.Ömür boyu konulan ismiyle anılacak.Ama senin için farketmez.Yeter ki kaynanın gönlü olsun.

Hakkaten ben sizin gerçek olduğunuza inanamıyorum. Bu kadar saf olunmaz sanki burda bizi kekliyorsunuz gibi...

Estağfurullah :KK43: inanın çok çaresiz kalıyorum, sizlerden destek alıyorum. Çok çaresiz ve üzgün olmadıktan sonra ben bu foruma zaten konu açmam :KK43:

Senin konularını az çok biliyorum bence sen sorun olmadığında sorun arıyosun kendine.

Ya evet !! Üzülmek için uğaşıyorum. Hani ben bunu çok istiyorum! Bi gün mutlu olsam, ertesi gün "Acaba kendimi nasıl mutsuz etsem?" diye kendi kendime dertleniyorum

Kesinlikle başka bir isim koyun..Anne-oğul arasını duzelteyim diye sana değer vermeyen kvyi bu kadar yüceltmeye gerek yok.Baksana kendin diyorsun naparsam yapayım yaranamiyorum diye..Seni görmüyormuş..Biraksana sen de onu görmezden gel..Kv adı güzel olabilir ama şunu da düşün evladına koyacaksın sen bu ismi ben bu durumda tercih etmezdim

Zaten bende ısrar etmiyorum artık. Eşimin gönlünün olması daha önemli. Onunda hakkı var

Benim için degerlı olan seyler var manevi olarak.
Çocuga cok ısteyerek sahıp olmak , cocugun omru boyunca tasıyacagı ısmı ozenle secmekte bunlardan bırı.
Oglumun adını ben cok ısteyerek koydum ona anlatacagım bırseyler var , nedenı nıcını.
O sebeble sızı ozensız gordum

Bu kadar az bi zamanda eşimi sevdiğim isimlere de ikna edemiyorum, o da "Emine, Zeynep v.s" isimlere gidiyor ??? Bende onları istemiyorum, en son MİRAY ve NEHİR düşündüm, söyledim... Eşim'in de biraz hoşuna gitti gibiydi! Onlara da KP ve KV "Oda neymiş?" dediler.

X