KV & Bebeğim (İsim)

Canım esin koymuyorsa vardır bir bildiği .. bence ısrar etme .. kaynananın gözüne girmeye niye çalışıyorsun ki anlamadm sen eşinle arani iyi tut .. bnce bunlarla uğrasma hamileliğin ve çocuk sahibi olabilmenin tadını cikar

Üstelemeyeceğim artık ??

Neden bu kadar pasifsiniz anlamadım. kvmin adı zehra çokda severim bu ismi... kvmi tanımadım ama iyi insanmış iki prensesim oldu koymadım ne gerek var herkes kendi kaderini yaşasın... isimlerin anlamı çok önemli... istediğiniz anlamli bir isim koyun yeterli...

Benim aklımdakileri de beğenmiyor bey efendi ??? "Derin, Deniz, Nehir" bunların nesi varsa sanki ???

Niye böyle bir şey yapmaya çalışıyorsunuz ki? Kendiniz bu şekilde yaranmaya çalışırsanız kimsenin gözünde iyi olmazsınız. Yaptıklarınız makbul görünmez yani. Kendiniz bu ismi seviyor ve beğeniyorsanız koyun ama sevdiğiniz için koyacağınızı düşünmüyorum. O yüzden hazır eşiniz de istemiyorken ikiniz beraber kulağınıza hoş gelen farklı bir isim seçin. Bu şekilde kendinizi sevdirmeniz mümkün değil. Kendi doğrularınız, kendi prensiplerinizi kabul ettirirseniz daha çok saygı görürsünüz her zaman.

Doğru, ama KV çok baskı yapıyor bu konuda ??? Bana değil, ama oğluna!! Ve açıkcası bu beni de rahatsız ediyor

Annenizle olan durumunuza üzüldüm. İsim konusuna gelince onu siz taşıyıp siz dünyaya getiriyorsunuz. Bir çocuğun ismini koyma hakkı herkesten önce anneye aittir bana göre. Çocuğunuza kendi istediğiniz bir ismi koyun eşinizin değil. Ortak karar verin ama son söz anne olarak size ait olsun.

Tabii ki de??? Çocuğumu 9 ay boyunca karnımda taşıyan benim, zorluğunu çeken benim, ağrılarını, sancılarını çeken benim ama ödüllendirilen KV olacak öyle mi ? Böyle düşününce gerçekten çok saçma oldu!! Evettt :KK43:

Nasıl ya? Kayınvalideye yaranmak için çocuğunuza ısrarla onun ismini mi vereceksiniz? Böylesini hiç duymamıştım. Deseniz ki kv ile ilgisi yok, ben o ismi beğeniyorum da istiyorum, tesadüf derim, yine saygı duyarım. Ama yaranmak için çocuğunun ismini kullanmak saçmalık. Hiç mi kendinize, çocuğunuza saygınız yok, hiç m kendi karakteriniz, zevkleriniz yok? Ya bilemedim, annemin kaynanasına yaranmak için beni kullanmasını istemezdim, o çocuğun yerinde olmak istemezdim. Kocanız da hazırlık için kendi babasının bir şeyler yapmasını bekliyormuş diyorsunuz. İkiniz de bana çocuk için olgun gelmediniz açıkçası.

Ben olgun olduğumu düşünüyorum!! Sadece çok saf ve aşırı iyi niyetliyim??? Bu yüzden de kaybeden hep ben oluyorum

önceki konularını bilmiyorum ama ne yaparsam yapayım kaynananın gözüne giremiyorum demişsin. ve girmek için çocuğuna onun ismini vermek istiyorsun. kuzum derdin ne senin? adı üstünde kaynana. ağzınla kuş tutsan kuş zaten konacaktı der. ne bu yaranma çabası yahu?? kaynanayı hayatının merkezine almışsın resmen. kaldır gözündeki perdeyi. zaten kocanda istemiyor, demek ki bir nedeni var. çocuğuna da güzel bir isim koy. çok ilginçsin tarzım diğılsın :)

Öyle, yaranılmıyor.. Bunu bugün bir kez daha anladım :)

Ne babası ne babaannnesi isim koysun.
Bakın çok ilginç mesela annesi olarak siz koysanız nasıl olur??
Hani karnınızda aylarca taşıyıp mide bulantilari çekip nice zorluklarla doguracaksiniz falan ya.
O nedenle bir nebze de olsa evladınıza düz gün güzel bi isim koyun buna hakkınız var çünkü.
Kimseye yaranamazsiniz bu hayatta unutmayın.

Aynen öyle...

Ya ne alaka herkes çocuğuna anasının ismini mi koyuyor?
Hayır bu kadar basit bi nedenden arayla ogulun arası açılacaksa açılsın zaten.
Çok ezik davranıyorsunuz.
Hayır bir de diyelim ki araları bundan dolayi acildi size ne ki anne oğul barisirlar bi şekilde.
Kraldan çok kralcı olmak da böyle bir şey galiba.

Haklısınız galiba :)

Açılırsa da açılır onların meselesi size ne?
Yok siz asla tavır koyamazsiniz ezile buzule yaşamaya devam edersiniz.
Valla ben çocuğuna istedigim ismi koyarim isteyen kuser isteyen trip atar kendi meselesi.
Azmbi duruşumuz olsun ya

Israr etmeyeceği zaten artık, bende kendi fikrimi söyleyeceğim :₺

Bence gereksiz birşey yapiyorsunuz. gucenirse gucensin yada böyle bir seyden aralari bozulacaksa da bozulsun yani. bence koymayin ki yavas yavas bu sacma geleneklerden kurtulsun şu ülke

Açılırsa açılsın sana ne

Sen koydurmam desen de açılsa belki benim yüzümden dersin de adam istemiyor anası küserse küssün sana ne

Sanki kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyorsun yani küserse maddi destek vs gider diye mi korkuyorsun

Asla, umrumda bile değil, parasız kalsak ben çalışırım??? Ayrıca küserse de kendi oğluna küssün, ben teklif etmişim sonuçta KV'nin ismini koymaya, benim suçum ne ? Maddi destek v.s giderse ben niye düşüneyim o zaman oğlu düşünsün ???

Kaynanan inan sana madalya takmayacak yada goklere cıkarmayacak.
Bu ısrar niye.nasıl ayse Fatma olsun farketmez içinde bir can tasıyosun hiç mi bu kızla hayalin yok da kv isminle yetiniyosun

Bana kalsa "Derin, Nehir, Deniz v.s" koymak isterim ama eşim bunları da kabul etmiyor :KK43:

Asla, umrumda bile değil, parasız kalsak ben çalışırım??? Ayrıca küserse de kendi oğluna küssün, ben teklif etmişim sonuçta KV'nin ismini koymaya, benim suçum ne ? Maddi destek v.s giderse ben niye düşüneyim o zaman oğlu düşünsün ???

İşte o zaman neden dert ediniyorsunuz ki

Boş verin siz kızınız ile güzel şeyler düşünün

X