Kurban tweet'i tepki çeken Leman Sam'dan daha sert cevap

Ya İslamda kurban keserken hayvan aci cekmesin diye, hayvanın ölümüne sebep olmayan şoklama yada bayiltma işlemi caiz .yeterki ölme işlemi bayiltarak olmasin keserek olacak. Ama çoğu bilmiyo malesef. Dini miz o kadar güzel bir din ki sukredin kizlar

Garip ya burdan bakınca sıvamaya çalışılmış gibi bir durum oluşmuş, cahiller gibi bir terim de çok ayıp sonuçta sen ekmeğini cahil dediğin insanlar sayesinde kazanıyorsun temele inceksek durum bu, ayrıca kurban bayramı zamanı öyle bir msj ı atarsan hadi kurban bayramı olmasa dahi et yiyen bir kesimiz sonuçta inek, koyun, tavuk yani bunlar insanlar için yaratılmış diye biliyorum ben haliyle üstüne alınır insan.. ve de çok huzursuzsa kendisi hindistan da yaşayabilir orası o felsefeye daha uygun.. Benim de sevdiğim biriydi ama bu yorumları çok üzücü kendisini açıklayamamış orda.

onlarda ineğin üstünde dünya olduğu içinmi kutsal sayıyorlardı danaları falan tam hatırlamıyorum..çok enteresan ama danalar sygı ve hürmet görüyor gerçi halkın çoğu fakir.. ama karışık durumlar

bunu kızı da kürtçe şarkılar söyler uyuz olurdum. ana kız uzak uzak diyarlara tasınsalar keske

Kurban kesilirken ya da hayvan kesilirken besmele -i şerife okunur tekbir getirilir ve kurban bunun acısını çekmez
hatta youtoube ta bununla alakalı yabancı bir kişinin denemesi var
ve teslimiyete adamda şaşırırıyor müslüman olmayan biri...
bunlarda müslümanım diyor ama görünür de bir şey yok dil ise hep inkarda nasıl ikna olsak acaba :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…