Leman Sam: Bayramda ülkeyi terk edeceğim

İnsanların neye karşı çıktığınının, hangi durumlar için "katlediliyor" dediğinin iyice anlaşılması için sadece birkaç tane haber ekliyorum, eminim arasak daha birçoğunu buluruz.
Videoları falan da koymuyorum.

Aşağıdaki örnekler, kusura bakmayın ama, kurban etmek değil katletmektir.

26247331.jpg

"Kırkağaç’ın Bakır Mahallesi’nde Kurban Bayramı dolayısıyla kesilmek üzereyken kaçan danayı yakalamak için tüm mahalleli seferber oldu, ortaya inanılmaz görüntüler çıktı. Domates ve bamya tarlasına giren danayı yakalamak için her türlü yolu deneyen mahalleli, danayı önce tüfekle vurarak yaraladı, daha sonra getirilen kepçe ile üzerine bastırılarak ezdi. Tekmelenen yaralı dana, halatlarla boynundan, ayaklarından ve gövdesinden defalarca bağlandı."

"Besiciler satışın ardından hayvanları sopalarla döverek yönlendirdikleri kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Buna rağmen başarılı olamayanlar ise hayvanları elektro şok cihazı ile uyuşturulduktan sonra kamyonetlere çıkartıp, kesilecekleri yere gönderiliyor."

"Sahipleriyle birlikte boğanın yanına gelen kasap sinirli bir şekilde elindeki bıçağı arka iki ayaklarına bıçak salladı. Her iki ayağı kesilen hayvan, can çekişerek koşmaya çalıştı. Boynundaki ipten kurtulamayan boğa, dakikalarca can çekişti."

996679_620x410.jpg

Kurbanlık boğa traktör arkasında sürüklenerek taşındı!

"Kaçan kurbanlık boğayı pompalıyla vurdular Bursa'da kurbanlık boğayı av tüfeğiyle vurdular Kaçan kurbanlık boğanın peşine düşen kurban sahibi pompalı silahıyla boğayı alnından vurdu."
öyle bir yazmışsın ki sanki ben bu durumu destekliyorum

kakao geçen bayramdı sanırım kurban kesenlerle işidi bir tutmuştu leman sam, o sebeple tepki aldı bu söylemleri.
o söylemlerini bilmiyorum canım ben en sonki açıklamasını okudum ve çokta mantıklı konuşmuş haa eğer o kelimeleri kullanmışsa oda kafayı yemiştir o zamann.. nerede ne konuşacağını bilmemez olmaya başlamıştır o zamann .. ve verilen tepkilerde çok haklılar o zamann..

öyle bir yazmışsın ki sanki ben bu durumu destekliyorum
Desteklediğinizi düşünüyor olsam zaten açıkça yazardım, öyle bir düşüncem yok.

Sadece "o hayvanlar katledilmiyor ki. kurban ediliyor" yorumunuza istinaden katlediliyor kelimesini kullananların aslında ne kastettiğini daha net açıklamak istedim. Zira benim gördüğüm burada Kurban Bayramı'nı eleştiren kimse hayvanların kurban edilmesini değil, katledilmesini eleştiriyor.

Desteklediğinizi düşünüyor olsam zaten açıkça yazardım, öyle bir düşüncem yok.

Sadece "o hayvanlar katledilmiyor ki. kurban ediliyor" yorumunuza istinaden katlediliyor kelimesini kullananların aslında ne kastettiğini daha net açıklamak istedim. Zira benim gördüğüm burada Kurban Bayramı'nı eleştiren kimse hayvanların kurban edilmesini değil, katledilmesini eleştiriyor.

işte bu sözünüze istinaden...

hayvan bu şekilde incitilirse kurbanın kabul edilip edilmediğinden bile şüphe duyulabilir.

İnsanların neye karşı çıktığınının, hangi durumlar için "katlediliyor" dediğinin iyice anlaşılması için sadece birkaç tane haber ekliyorum, eminim arasak daha birçoğunu buluruz.

26247331.jpg

"Kırkağaç’ın Bakır Mahallesi’nde Kurban Bayramı dolayısıyla kesilmek üzereyken kaçan danayı yakalamak için tüm mahalleli seferber oldu, ortaya inanılmaz görüntüler çıktı. Domates ve bamya tarlasına giren danayı yakalamak için her türlü yolu deneyen mahalleli, danayı önce tüfekle vurarak yaraladı, daha sonra getirilen kepçe ile üzerine bastırılarak ezdi. Tekmelenen yaralı dana, halatlarla boynundan, ayaklarından ve gövdesinden defalarca bağlandı."

"Besiciler satışın ardından hayvanları sopalarla döverek yönlendirdikleri kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Buna rağmen başarılı olamayanlar ise hayvanları elektro şok cihazı ile uyuşturulduktan sonra kamyonetlere çıkartıp, kesilecekleri yere gönderiliyor."

"Sahipleriyle birlikte boğanın yanına gelen kasap sinirli bir şekilde elindeki bıçağı arka iki ayaklarına bıçak salladı. Her iki ayağı kesilen hayvan, can çekişerek koşmaya çalıştı. Boynundaki ipten kurtulamayan boğa, dakikalarca can çekişti."

996679_620x410.jpg

"Kaçan kurbanlık boğayı pompalıyla vurdular Bursa'da kurbanlık boğayı av tüfeğiyle vurdular Kaçan kurbanlık boğanın peşine düşen kurban sahibi pompalı silahıyla boğayı alnından vurdu."

allah belalarını versin bu tiplerin, aynı şekilde can versinler. ağladım. neler neler saydırasım var of

Leman Sam yanılmıyorsam vejetaryen. Yani normalde de et yemiyor.

Kurban'da kesilen hayvanlara ben de ses çıkarıyorum çünkü bir kere insanın inancı için yaptığı şeye saygısı olması lazım. Öyle ara sokaklarda, evlerin küvetlerinde, arka bahçede hayvanı bağırta bağırta kesmek, kaçmasın diye bacaklarını kırmak, kaçan hayvanı yakalamak için vurmak, sokakları kan gölüne çevirmekle ibadet olmaz. Adam gibi alır kurbanını, gider uzmanlarına kestirir amenna. Ötesi maalesef zulümden başka şey değil ve evet buna ses çıkarıyoruz.
O zaman açıklayarak ses çıkarsın oda senin gibi
Kaçarak değil !!
Biz de kesiyoruz çok şükür
Ve senin Dediğin gibi birşey hiç yaşanmadı
Insanlar ibadete daha bilinçli yaklaşırsa Dediğim gibi bir sıkıntı olmaz
Yani ülkeyi terk etmek nedir ??

26247331.jpg

996679_620x410.jpg

Ya bu cani insanlar beceriksiz ya da bizimkiler profesyonel

Bende sevmiyorum görmeyi falan ama et yiyen bir insanım zaten artık göz önünde kesilmiyor.
Ayrıca bundan sonra et yemicez hayvanlarıda kesmicez deseler hayır demem ama etsiz yapamayan insanlara haksızlık olur

Leman Sam hiç et yemiyorsa, herhangi bir hayvandan faydalanmıyorsa tamam gitsin kurbanda lafımız yok. Ama saçma sapan tutumlar sergilemesine de gerek yok.
Kimse dört dörtlük değil demekki. Burda da bir denge sıkıntısı var gibi...

Nire gitçen marsa falan çık
Zira hayvana zarar vermyen ülke mi var
Kozmetik ilaç gıda giyim say say bitmez
Uslubun da ayrı itici
Sevmiyorum senin gibileri ya
Neyin tarafında olursa olsun

Bende sevmiyorum görmeyi falan ama et yiyen bir insanım zaten artık göz önünde kesilmiyor.
Ayrıca bundan sonra et yemicez hayvanlarıda kesmicez deseler hayır demem ama etsiz yapamayan insanlara haksızlık olur
ben de hayir demem ama bir sonraki adim sut de yok ineklere eziyet edilmesin olursa diye korkarim.
sutsuz bir hayat dusunemiyorum :S

ben de hayir demem ama bir sonraki adim sut de yok ineklere eziyet edilmesin olursa diye korkarim.
sutsuz bir hayat dusunemiyorum :S
Yok canım zaten olacak şey değil ki söylediğimiz etsiz bir hayat olamaz hapla beslenmeye geçmediğimiz sürece :KK70:

Yok canım zaten olacak şey değil ki söylediğimiz etsiz bir hayat olamaz hapla beslenmeye geçmediğimiz sürece :KK70:
bilmiyorum vejeteryan vegan falan yasayan cok. oluyor demek ki :KK70:
tabii boyle bi yasak olmaz da, laf olsun iste.
ozur dilerim inekler ve tavuklar. :KK43:

Kurban bayramını doğru bulmayan bir insan olarak keşke bende gidebilsem diye destekliyorum.
Kesinlikle katılıyorum size.. keske kurban yerine fakir bi aile doyurulsa yada bağış yapılsa sadece falan onlar kesilmese.. bende bir vejeteryenm orda canice keserken kendini kesen hastanelik olanları izledikce haberlerde hoşuma gidiyor oh diyorum iyi oldu icim soguyor resmen.. kurban bayrami Allahn istediği bişey ama profesyonel ksiler tarafından yapılsa ve prof yapilmasi amacli üzerine düşseler daha iyi olur

Kesinlikle katılıyorum size.. keske kurban yerine fakir bi aile doyurulsa yada bağış yapılsa sadece falan onlar kesilmese.. bende bir vejeteryenm orda canice keserken kendini kesen hastanelik olanları izledikce haberlerde hoşuma gidiyor oh diyorum iyi oldu icim soguyor resmen.. kurban bayrami Allahn istediği bişey ama profesyonel ksiler tarafından yapılsa ve prof yapilmasi amacli üzerine düşseler daha iyi olur

Fakir doyurulması Ramazan, Bağış yapılması zekatla temin edilmiş zaten islamda. Usulüne uygun kesilen kurban ve doğru dağıtımda yine aynı amaca hizmet ediyor zaten. Durumu olmayan insanların et yiyebilmesine. Yazınızda yanlış kesim uygulanıyor düşüncenize katılıyorum keşke her şeyi cahilce yaptığımız gibi ibadetlerimizi cahilce yapmasak bari. Neyi ne için yaptığımızı bilsek. Nasıl yapmamız gerektiğini bilsek. Malesef bilinçsiz müslümanlarımız çok.

Leman Sam'a yorum yapacaktım kafam dağıldı. Bu kadın zaten her bayramda yada her fırsatta iki cümle edeyim islamla uğraşayım derdinde. Buyursun gitsin. Dönmesin kalsın. Huzuru yoksa bir islam ülkesinde tercih onun kendi adıma mutlu olurum gitmesinden.

Yılbaşında da gidiyor muymuş?
Ne saçma bir tepki olmuş.. Sadece bayramda mı et yeniyor ?
Oltaya gelen balıklara da yazık öyleyse.. :)

X