Kurban tweet'i tepki çeken Leman Sam'dan daha sert cevap

Hindiler,hali hazirda kesilmis halde marketlerden aliniyor

eee hindilerde yılbaşı için beslenip büyütülüyor ve yılbaşı için kesiliyor sonuçta.

evet onlar oluyorda şu kan akıtma mevzuundan bahsediyorum,malum milyonlarca hindi kesiliyor
Bak simdi bu sorunun cevabi icinde aslinda... Bir yilbasi gununde tabagina getirilmis hindinin basindan geceni, bir de Kurbanda tabagina getirilmis dananin basindan geceni dusun, hindinin kesimini belki gormedin bile, ama kurbanda sokakta olan bitenler haberlere konu oluyor her yil...Yani ikisi arasinda uzaktan yakindan bir alaka yok.Evde gunasiri tavuk pisiyor ona bakarsan, hangisini bahcemde veya sokakta ayagindan vince asip tasiyarak, bogurterek kesip soframa koyuyorum ki? Dana da, koyun da boyle olsa, coluk cocugun gozlerinden uzak, temiz bir kesimhanede isinin ehli tarafindan eziyetsiz kesilse idi haber olmazdi, tepki olmazdi. Sonucta hemen hemen hepimiz et yiyoruz.

bunlar köylüye kuğu gölü balesi yaptırmayada kalkar

eğtimli insanlar bunu yapmaz saraylım o insanlara eğtim hakkı tanınmadı..onlar kırsal kesimde doğdu tek problem bu..

bizim buralarda belli yerlerde kesiliyor.olur olmadık yerlerde kesim yasak.

evet onlar oluyorda şu kan akıtma mevzuundan bahsediyorum,malum milyonlarca hindi kesiliyor
Hem hindi kan akitma maksadi ile kurban niyetine kesilmez. sofrada hindi olmasi bazi dinler tarafindan adet olageldigi, bazi ulkelerin de bunu alip adet haline getirdigi icin kesilir ya da marketten kesilmis, temizlenmis olarak satin alinir.

eee hindilerde yılbaşı için beslenip büyütülüyor ve yılbaşı için kesiliyor sonuçta.
Her aile kendisi kesmiyor.
Et de hindi gibi kasaptan alinsin. Benim gorusum bu. Yani hali hazirda kesilmis hazir satista olan tuketilsin.

eğtimli insanlar bunu yapmaz saraylım o insanlara eğtim hakkı tanınmadı..onlar kırsal kesimde doğdu tek problem bu..
Is devlette bitiyor cryptic. Devlet herkesin egitimli egitimsiz olduguna bakmadan kanunlari ve kurallari koyar ve uygular. Yaptirim yoksa egitimli de yanlis yapar, egitimsiz de..

kurban kesimine kadar okadar çok problem varki..insanların hayvan kadar değeri olmuyor demiştim bazen, 5 e giden arkadaşımın oğlu neden öyle dedinki teyze, dedi..büyüyünce anlarsın boşver demiştim..

Emin ol canım,gözlerimle görmüş biri olarak,bir et hazır paketteyse bil ki hayvan avlanılırken ya da kurban edilirken çektiğinden daha fazla acı çekmiştir.Çünkü hazır ürünlerde pratiklik,hızlı olmak,tazelik önemlidir.Tavuklar canlı-taze kalsın ama kıpırdamasın diye ayaklarını kesen KFC,danaları yanyana dizip küp küp parçalayan Burger&McDonalds..Hiçbiri masum değil.Keşke senin dediğin gibi kurban ibadeti de düzgün sınırlar içinde yapılabilse..

Is devlette bitiyor cryptic. Devlet herkesin egitimli egitimsiz olduguna bakmadan kanunlari ve kurallari koyar ve uygular. Yaptirim yoksa egitimli de yanlis yapar, egitimsiz de..
kural uygulayacaksa şu büyük şehirlerdeki yapılaşma ile ilgili koysunlar..her yer beton yığını..mütahitler bahçe payı falan bırakmıyor..4 üz 10 katlı yapacağına 3 üz yapsın..ağaç dikecek bahçe kalsın..ama olurmu zarar ederler..o binaların yıkılıp tekrar düzeltilme şansı varmı yok..birileri daha zengin olsun diye doğa kalmadı..

aynen ne şartlarda kesiliyor kimbilir o hayvanlar.

bu vesileylen şu belgeseli topiğimizi okuyan herkes izlesin: http://www.imdb.com/title/tt1286537/

Türkçe adı Gıda A.Ş.
izleyelim ülkemize şükredelim diyebilirdim ama gıda ve tarım politikamızın amerikaya benzemeye başladığını görünce diyemedim, ama tabii ki yine de çok çok şanslıyız ülkemizden yana
tabii bu ne zamana kadar devam eder bilemiyorum

Herkesin gunahi kendi boynuna... Dunyanin adil oldugunu kimse soylemedi zaten. Dediklerini gormuyoruz, ne yapilirsa kapali kapilar ardinda oluyor, ama kurbanda kacan danalari ve ugradiklari zulmu, sokak ortasinda kesilen koyunun dananin can cekismelerini coluk cocuk herkes goruyor. Ben ilk kurban kesilisine sahit oldugumda heniz 5-6 yaslarinda idim, cocuk ruhumda biraktigi travmayi ben bilirim. Bu olmamali, sokakta cocuklara izletilen kurban kesimleri yanlis, vahseti cagiristiriyor, o yuzden de bu isler artik bu zamanda belirlenmis kesimhanelerde temiz temiz yapilmali diyorum.

daha yeni yeni alışmaya başlıyorlar hadi hayırlısı..

İste bu sebeple......

Gecen kurban bayraminda bu bayram bir can bagislayin baslikli bir yazi paylasmistim..aman amannnn ne tepki almistim,hic unutmam

Leman sam şevval sam son bi kaç yıldır dini karalayan bir çok açıklamada bulunuyorlar. Bu ilk değil, o yüzden onu demek istememiştir diyerek iyi niyetli düşünmenize gerek yok. Ben bunu neden yaptıklarını daha çok merak ediyorum aslında kendileri başka bir dine mi mensub anlayamadım. Hepsi bir yana da İslam dini bu hatunları niye rahatsız ediyor.

Son yıllarda bir sürü kadın cinayetleri oluyor bu kadın sanatçıların hiç bi girişimi duyarlılığı faaliyeti yok. Yüzde 90 ı Müslüman olan bir ülke insanının paralarıyla zengin olurken ülkesinin böyle bir gerçeğini de görmeyip inancını aşağılayan ve halka saygısı olmayan bu sanatçılar hiç bir saygıyı haketmiyor bence.

Insanlarin yaptiklari yanlislari dine maledenleri, ibadetini yapmaya calisanlarla halihazirdaki hukumeti ayni kefeye koyanlari kiniyorum. Bence asil cahil onlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…