Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben cigköfteyi evlendikten sonra yemege basladım öyle söyliyim:)
Annem diyo temiz yapanı bulursam yerim ancak diye
Halası yaparmıs rahmetli oldu.
Bi onda yerlermis.
Oy masallah ben de pilava karabiber atınca acı yiyor bu bebe diyorum

Senin zayıflığını biliyoruz canım yemiyorsun

Senin kızın damarlarında Adana kanı var belli köfffteeeeeeee deyişinden

Ay gördüm şimdi engelliyor kötü yorum olunca ne diyor sevgileleri için çocuğa zor durum sürekli olması bı ara takip ediyordum bende bıraktım sonra

Merhaba Kızlar,

Yoğun masraflı bir dönemden çıkıyoruz geriye bir şey kalmadı evleniyoruz. Fakat evlilik için yapılan (ev eşyaları vs) masrafları sonra eksiklerimiz ve illaki ödememiz gereken borçlarımız oluşabilir.
Kendime birde birikim planı yapmak istiyorum.
Kendime diyorum çünkü eşim bu konuyu ( ev ekonomisini) bana bıraktı..
Sizler neler yapıyorsunuz 7128 sayfayı okumak biraz zor geldiği için :) yeniden sormuş olayım..

Mesela eşim diyorki düğünde olan çeyrekler ve takılan paralar ile arabanın kredisini kapat (araba benim üzerime kalan kredi borcunun faizi bitti yani ana parayı ödeyeceğim. ) eldeki nakit ile arabanın kredisini ödemek bana da mantıklı gelmiyor.
Yada diyorki diğer takıların hepsi senin zaten diyor ama onları altın olarak saklamalıyım.
Bunların haricinde ben hiç ev ekonomisi bilgisine sahip değilim.
Evde nereden tasarruf yapılır yada evde normal yaşantımız dışında nasıl birikimler yapabilirim..

Selam kızlar sil süpür yaptım mutfak topla çamaşır yıkandı bir makina domates getirmişti eltim 3 4 kavonozluk menemen yaptım anca ev yanıyor ama kapak yokmuş evdeesim çıkcam ddi daha çıkmadı pişirdim bekliyorum kapak bende yoruldum çıkmadım bı daha cikmassa çıkcam mecbur çokta sıcak birde çamasir astigim kablo koptu tutturdum bağladım ama bir çamaşır ipi şart

artık okulda yaşı yapılmasını istemiyorlarmış. daha erken olması iyi oluyormuş

merhaba
hoşgeldin
kredi taksiti ödeme bütçenizi sarmıyorsa naçizane tavsiyem altına dokunmayın
2022 altın yılıkasımdna sonra artış bekleniyor

Öncelikle hayırlı ugurlu olsın
COk mutlu olun ins.
Ben olsam krediyi ödeyebildiğim yere kadar öder,altınlara dokunmazdım.
Cok acil ödeyemediğim yerde altınları devreye sokardm
Ytd

Selam tekrar canlar
Esim öğlen çıkmadı akşam üzeri gideriz ddi dışarı çıktım mecburbime kapak görmüştüm 10 li aldım kek kehve 10 TL verdim geldim 3 yarimlik şişe çıktı bir tabak esim yedi azda akşama ayırdım yedim biraz dahada var domates kavonoz yok olmadı iki kavonoz daha yaparım kardeşim fln uğrarsa onlarada veririm domates esim yeni bı iş aldım ddim avansı yatmis iyi oldu bu ara para yoktu iştegelsinde 100 TL ye 25 veriyordu soda Türk kahvesi çekirdek cips pizza oglusa sebzeli bir tane normal makarna Şili biber süt küçük paket pul biber bulaşık sabunu çamaşır suyu beyaz deterjanı 4.5 Luk perosun hepsi gayet iyiydi fiyatıda peros sıvı bulaşık 5.90 di ilkkez aldım biminki bile bu fiyat renkli deterjanın var 1 aydan fazla gider daha beyaz aldım ondan normalde 125 kusur tuttu 100 verdim

Yanlız sadece belirli saatlerde getiriyor iste gelsin buraya pazar günü boşluk buldum parka çıktık dönüşte esim kendine biseler aldı sigara aldı aylık Onur'a ugradik 4 litre yudum yağ salam ekmek Magnum mini ıslak mendil kruvasan bir adet bı kaç ıvır zıvır 125 gitti esim nakit çekti biraz 500 ev için verdi 150 geçen ona vermiştim zulamdan nakit çok kalmadı ddim aldım onuda yarın taksit için çekerim nakit biraz ordanda tirtiklarim gün vereceğim 200 böyle çıksın barieltimde Ekim'de bende zaten 4 kisiyiz

Alınacaklar bitmedi tabi su bardağı çamaşır ipi ampul fln lazım onları milyoncudan alırım a101 den alincak biseler var onlarda yarın alırız

İyiaksamlar bacımlar
Eve geldim su söyledim 14.5
Kız 1 saat kadar uyudu
Markete cıktık 105 tl,lazanya,persil sıvı,seftali,hipp bebek ekmegi,züber topcik,ufak taze kasar.
40 tl d&r hikaye kitabı,keceli kalem.
Eve geldim basemeli yaptm cıkmadan kıymalı harcı yapmıstm.
Lazanyayı fırınladık ,Alyayı yıkadım.
Yemek yedik ,top oyna ,kitap oku girdik odaya ins uyuck

Selaaaaamm iyi akşamlar,
Kız uyudu evi toparladım oturdum çay içiyorum. Eşim de nargile tüttürüyor. Sigara yok ama nargile var
Ben bu ara nargile tüttürmüyorum. Bronşitim yine azdı. Yarın eşim evde klimayı takacaklarmış. Ben de göğüs hastalıklarından randevu aldım. Hem bronşit hem alerji için gideceğim. Boğazımdan göğsüme doğru batıyor. Hafif sızlama.
Bugün arkadaş benim küs olduğum arkadaşla konuşmuş. Sormuş nedenini işte bana hata yaptı falan demiş. ne diye sorduğunda cevap yok tabi açıklamamış ısrarla sormasına rağmen. Arkadaş demiş peki diğer Birkaç arkadaşın vardı onlar sana yanlış yaptı niye onlarla görüşüyorsun şimdi demiş üstelik çok büyük hatalar yaptıkları halde, neymiş özüt dilemişler. Ahahaaa dedim özürmü dileyecekmişim hiçbir sebep yokken. Sonra işte neye kızdığını ona sormamışım. Ne soracağım dedim. Yani birden bire selamı sabahı kesen insana niye sorayım. İnsan gibi arkadaşım şuna kırıldım demeye tenezzül etmeyen birine sormak mantıklımı.
Ben görüşmem demedim dışarda görüşürüm demiş. Ben de dedim arkadaşa valla kusura bakna da dışarda görüşmek bir yana görsem yolumu değiştiririm selam bile vermem.Karakterini anladım çünkü. İyiki erken anladım. Diğer arkadaşla ilgili bana habire kötü şeyler konuşuyordu.bugün ona demiş işte senin yerin başka bende desteğin desen öyle demiş.kızının doğum gününe çağırdı onu demiş birkaç özel kişiyi çağırdım.sen özelsin benim için. Ya insanlar ne kadar da ikiyüzlü hiç öyle olamıyorum. Ondan dolayı da insanları çabuk silebiliyorum. Neysem oyum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…