Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam altin kizlar,
en son herhalde 1000 sayfa önce selam vere bilmisdim.
Umarim herkes iyidir? tr_lelli tr_lelli canim ne yaptiniz yeni evi? Nezaman tasincaksiniz? Cimcime nasil?
Ben full ise basladigimdan beri ne eve ne cocuga nede kendime yetise biliyorum malesef. Günün 12 saati yokum evde. 😩
Hoşgeldin canım, özleniyorsun😍

Merhaba Kızlar,

Yoğun masraflı bir dönemden çıkıyoruz geriye bir şey kalmadı evleniyoruz. Fakat evlilik için yapılan (ev eşyaları vs) masrafları sonra eksiklerimiz ve illaki ödememiz gereken borçlarımız oluşabilir.
Kendime birde birikim planı yapmak istiyorum.
Kendime diyorum çünkü eşim bu konuyu ( ev ekonomisini) bana bıraktı..
Sizler neler yapıyorsunuz 7128 sayfayı okumak biraz zor geldiği için :) yeniden sormuş olayım..

Mesela eşim diyorki düğünde olan çeyrekler ve takılan paralar ile arabanın kredisini kapat (araba benim üzerime kalan kredi borcunun faizi bitti yani ana parayı ödeyeceğim. ) eldeki nakit ile arabanın kredisini ödemek bana da mantıklı gelmiyor.
Yada diyorki diğer takıların hepsi senin zaten diyor ama onları altın olarak saklamalıyım.
Bunların haricinde ben hiç ev ekonomisi bilgisine sahip değilim.
Evde nereden tasarruf yapılır yada evde normal yaşantımız dışında nasıl birikimler yapabilirim..
:eğlence:
Altınlarını bozdurma bence zaten anaparayı ödüyormuşsun. Altınları yatırınca kenara para atmak da zor olabilir. İnsan elinde ne kadar varsa o kadar harcıyor.
Ev ekonomisine gelince, kampanyaları takio ediyoruz biz sürekli. Devir biraz zor bir devir ama ben çalışırken her ay maaşımın bir kısmını kenara koyuyor ve onu yokmuş gibi düşünüyordum. Geri kalan paraya göre harcama yapmaya çalışıyordum. Öyle öyle biriktirdim.

Hiç kebap yiyen bir çocuuuğum olmadı😢😅 Dürüm yemez lahmacun yemez pide yemez.ciğer yemeZ
Hamburger çocuğu😣
Bu yazdıklarının hepsini bayıla bayıla yiyen bir kızım var eylülde 3 yaşında olacak🙉🙉🙉
Büyük kızımda çok sever

Benim kızlar sebze yemez

Senin kızında zamanla alışır damak tadı değüşbilir👍👍

Biz Adanalı olarak bayılırız ete

Hele geçen gün balkona çıkmış bağırıyor

Ben mumbar yicemmm😁😁😁 diye

Mecbur sipariş ettim artık yedi de rahatladı 🤣🤣🤣
Allahımmm mumbarmııııııı😳🙄😁 benim eşimde sever ben hiç aramam.ilk eşimin ailesiyle yedim. Kızım görse kesin anne bu neee ben yemem der😂 balık seviyor bir karadeniz seziyorum. Eti de haşlanmış ya da kavrulmuş yapıyorum. Ancak öyle yiyor.

Bu yazdıklarının hepsini bayıla bayıla yiyen bir kızım var eylülde 3 yaşında olacak🙉🙉🙉
Büyük kızımda çok sever

Benim kızlar sebze yemez

Senin kızında zamanla alışır damak tadı değüşbilir👍👍
Yaaa ❤️❤️❤️❤️❤️ Yesin kuzum bol bol. Kanında var ya.
inşallah çok isterim çok şeyi yese keşke.

Allahımmm mumbarmııııııı😳🙄😁 benim eşimde sever ben hiç aramam.ilk eşimin ailesiyle yedim. Kızım görse kesin anne bu neee ben yemem der😂 balık seviyor bir karadeniz seziyorum. Eti de haşlanmış ya da kavrulmuş yapıyorum. Ancak öyle yiyor.
Hamileyken eşim istisnasız her gün gece mutlaka eve getirirdi mumbar şırdan paça yerdim benim kız içeriden maşallah bir dans ediyor anlatamam 🙉🙉

Doğdu 8 aylıktan beri çok severek yiyor ama öyle böyle değil iştah yüzde yüz kimyonu pul biberi atar öyle yer🤪🤪🤪

Ben cigköfteyi evlendikten sonra yemege basladım öyle söyliyim:)
Annem diyo temiz yapanı bulursam yerim ancak diye
Halası yaparmıs rahmetli oldu.
Bi onda yerlermis.
Oy masallah ben de pilava karabiber atınca acı yiyor bu bebe diyorum:KK70:
Ben de çiğ köfteyi etli yemiyordum. Ve sebzelere et katmazdım. Alıştım eşimle bunlara. İlk zaman çiğ köfte sanki kıyma kokuyordu. Kuzu etini yemekte yemiyordum ona da alıştım eşim ve ailesiyle. Ama sade yemem kuzu etini hala ağır kokuyor

Selamm kiz erken uyudu geri hep 12gibi uyurdu.
Dünde ishaldi bugun gozlemlicem ishal devan ederse dr. Goturcem.
Vucudu susuz kalmasin diye sivi da veriyorum aksam patates hasladim, pirinç lapasi yaptim.
Biraz yedi ama bagirsak duzenleyici gereklimi bilemedim.
Bakim devam edecek mi

Dunden yemegim var
Ortaligida topladım
Küçük ev mutlulugu yasiyorum resmen cabuk toplaniyo cok mesudum.
Bi supur sil yaparım tmm dir.

Ayy su 40kilonasilgider 3.bulmus yanii l cocugun nevri dönecek annesi her sene biriyle.
Cocugun ic dunyaasi nasildir kimbilir.
Calismiyo falanda ama paso geziyo
Degisikler ya.
Bir ara evlendi hamileyim dedi cocuk kardes istiyormus cocuk seviniyodu sonra cocugunu kaybetti bosandi.
O cocuk neler yasamistir kimbilir.
Ben probiyotik kullanıyordum. İyi toparlayıcı oluyor. İnşallah artmaz ama artarsa tavsiye ederim

17 aylik oldular beybi de evde cok bunaldilar.gunduz de cok sicak cikmiyorlar disari .konusmalari cok az ona da fayda olur insallah .bidir bidir konusan cocuklar en sevdgm
Benim arkadaşın çocuğu da 4 yaşına yaklaştı çok tam konuşamıyor. Ondan dolayı gönderecek faydası olur büyük ihtimal.
Bıdır bıdır güzel hoş da bazen kafam şişiyor, hiç susmak yok hiç. Uykuya dalmadan bile devam enerji çeneye vurmuş:KK70:

Hamileyken eşim istisnasız her gün gece mutlaka eve getirirdi mumbar şırdan paça yerdim benim kız içeriden maşallah bir dans ediyor anlatamam 🙉🙉

Doğdu 8 aylıktan beri çok severek yiyor ama öyle böyle değil iştah yüzde yüz kimyonu pul biberi atar öyle yer🤪🤪🤪
Paçayı bebekken yedirdim şimdi ağzına koymuyor. :)

İyi olmus ya sosyallesirler hem.
Ben pandemi olmasa yasından sonra oyun grubuna yazdıracaktm hep planım öyleydi,haftada 2 gün gider geliriz beraber diyordm ama kısmet olmadı.
Artık büyümüsler 18 aydan sonra farkedeceksin zaten.
Hayırlı olsun insallah:KK200:
Oyun grubuna anne ile bebek beraber mi gidiyor ki benim oğlan ben ve babasız girmiyor öyle
Kardeşi doğduktan konuşması azaldı sanki
Beni değil de babayı çok kıskanıyor
Babası bebeği Alınca ağlıyor arada da kusuyor bile bile, kıskançlıktan olduğunu düşünüyorum

Ben de çiğ köfteyi etli yemiyordum. Ve sebzelere et katmazdım. Alıştım eşimle bunlara. İlk zaman çiğ köfte sanki kıyma kokuyordu. Kuzu etini yemekte yemiyordum ona da alıştım eşim ve ailesiyle. Ama sade yemem kuzu etini hala ağır kokuyor
Etlisini yemedim yiyemem sanırım bilmiyorm
🙈

Oyun grubuna anne ile bebek beraber mi gidiyor ki benim oğlan ben ve babasız girmiyor öyle
Kardeşi doğduktan konuşması azaldı sanki
Beni değil de babayı çok kıskanıyor
Babası bebeği Alınca ağlıyor arada da kusuyor bile bile, kıskançlıktan olduğunu düşünüyorum
Oyun grupları ebevenyli evet.Boyama vs etkinliği yapıldıgı icin bir kisi basında dıruyor.

Günaydınlar
Sabah haberleri izledim cidden artk daha ne yasayacagız diyor insan😓
İnsanların cockkları aileleri kaybolmus biz ıban derdindeyiz!
Heslere karsı cıkarken biz hain ilan edildik,sonuc hes patlamıs😣
Allah tüm ordaki herkesin yardmcıısı olsun🙏🏻
Cocugumu esyalardan kurtaramadım diyen anneye agladım oturup😣
Bide ig beni aglattı aksam
Down Atlası diye bi sayfa vardı,Alyadan bi gün sonra dogmustu bebek.
Cok nadir bisey olmjs,bebegin hamilelik kontrollerinde bebek gizlemis down sendromlu oldugunu.
Anne dogumda kucagına alıncca anlıyor bi gariplik oldıgunu.
O bebegin kardesi olmustu 5-6 gün önce😣
Anne dün kallp krizinden vefat etmis sok oldum😓
Süt anne aranıyor izmirde
Hangisine yanayım bilemedim 6 günlük kuzuya mı?Özel ihtiyacı olan cocuga mı?anneye mi😓
Alllah gani gani rahmet eglesin🙏🏻
Anneler ölmesin 😓

İcinzi karartım yine😓
İyi bissy olmuyorki
Hic bisey yapaasım gelmiyor😟
Aksm lazanyadan 2 dilim kaldı
Alya sabah kahvaltı da anne makarna diyo🤦🏻‍♀️
Sabah sabah dedim ne makarnası
Sevmis demek
Bizde lazanyayı koci yapar😊
İtirraf.com;onunki daha iyi oluyor benimki ince olmus🙈
Ama yedik tabi 2 dilim kaldı😊