Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Senin bir lafın vardı özrengin.Hani kocayı bosadim rahatladim sırtımdaki küfeden kurtuldum özgurlestim diye. Bende sırtımda küfe var gibi hissediyorum.evlilik birbirinin yükünü hafifletmek hayatı paylaşmak güzel anılar yaşamak için ama öyle olmuyor işte
Evet o yükten kurtulmuş eşek benim 😁😁
Hem de öyle semer gitti özgürlük geldi Allah'a sonsuz şükürler olsun 🤲

Evet o yükten kurtulmuş eşek benim 😁😁
Hem de öyle semer gitti özgürlük geldi Allah'a sonsuz şükürler olsun 🤲
Bende kendime sırtına binilmis gibi eşek gibi hissediyorum kendisinide dedim.soylesen bir dert soylemesen bir dert .söyleyince gururunu kirarimmi diyorsun ama o o seni düşünmüyorsa sen niye dusuneceksin.biraz elindekinin kıymetini bilsin diye elimi eteğimi çektim herşeyden camasirlarinida kendisine havale ettim. Sürünsün

Bal gibi de herşeyin farkında sadece işine geldiği gibi davranıyor senden kopardığını kar belliyor aklı sıra 😡
Bizim burada bunlara soğan erkeği, şam babası ,iskele babası denir .
Su kurmazi diyorum ben ona.Kucuk hesaplar pesinde.kendini karda sayiyor.Belki babamın maaşını alıyorum kirayida ben alıyorum gerçi onu oğlana veriyorum ondan dolayı niye benden istiyor diye düşünebilir.. gecen haftadan beri yanıma gelipte senin derdin ne diye sormuyor karının gönlünü hoş etmek zor birşey degil. Tam tersi hata yapmışım gibi o küsüyor konusmiyor trip atıyor birde onun nazını niyazinimi çekeyim. Kimse evlenmesin valla .

Su kurmazi diyorum ben ona.Kucuk hesaplar pesinde.kendini karda sayiyor Belki babamın maaşını alıyorum kirayida ben alıyorum gerçi onu oğlana veriyorum ondan dolayı niye benden istiyor diye düşünebilir.. gecen haftadan beri yanıma gelipte senin derdin ne diye sormuyor karının gönlünü hoş etmek zor birşey degil. Tam tersi hata yapmışım gibi o küsüyor konusmiyor trip atıyor birde onun nazını niyazinimi çekeyim. Kimse evlenmesin valla .
Küsmekmiş pehhhh
Biz ona kahpe ağlar suç bastırır diye nitelendiririz
Ya da hem suçlu hem güçlü

Ne geçerse geçsin konu ne olursa olsun aynı evde yaşadığın karinada neyin var niye üzgünsün niye kızgınsin konuşmuyorsun neyse derdin cözelim diye sormaz mı insan .normalde guleryuxlu konuşkan karın böyle oluyorsa sormasi laxim ama sormuyor kendi trip yapıyor
Normal bir insan sorar

Bir çeşit manipülasyon bence .Ama yutmuyorum .istediğini yapmakta özgür ama kaybeden o olur ben değil .Kafası çalışıyorsa aklını başına alır övunmek gibi olmasında gül gibi karısı iki çocuğu onu evladından ayırmayan bir kayınpederi var.Biz gidersek bu hayatı zor bulur.
Aynen dediğin gibi yoksa benim çocukların babası gibi bok paçasından akar ,hayat içinden geçer o da kafayı vuracak taş arar

Aynen dediğin gibi yoksa benim çocukların babası gibi bok paçasından akar ,hayat içinden geçer o da kafayı vuracak taş arar
Aptalliklarina doymasinlar .Gül gibi eşleri iki tane çocuklari var ama işte kıymet bilen yok .Bunlar pohpohlanmayimi istiyorlar başka birşey mi çözemedm.Narsistlermi yoksa. Dinsizin hakkından imansız gelir demişler bunlara eşlik yapmayacak burnundan getirecek insanlar olacak o zaman belki anlarlar o zamanda iş işten geçmiş olacak .Allah ıslah etsin hepsini .neyse canım iyi akşamlar yarın görüşürüz 😊

Aptalliklarina doymasinlar .Gül gibi eşleri iki tane çocuklari var ama işte kıymet bilen yok .Bunlar pohpohlanmayimi istiyorlar başka birşey mi çözemedm.Narsistlermi yoksa. Dinsizin hakkından imansız gelir demişler bunlara eşlik yapmayacak burnundan getirecek insanlar olacak o zaman belki anlarlar o zamanda iş işten geçmiş olacak .Allah ıslah etsin hepsini .neyse canım iyi akşamlar yarın görüşürüz 😊
Tatlım her daim Allah'a emanet ol, iyi geceler 😘

Bazılarınınki düpe düz nimet azgınlığı, şükürsüzlük
Var bi başlarına gelecek onu aranıyorlar

Aynen arabayi payladiyorsunda kredisini niye paylasmiyorsun değilmi.ya da şöyle olur araba satilir bankaya olan kredi borcu kapatılır elde geriye kalan parada ikiye bölünür .yinede ödeyene haksızlık oluyor kadınin önceden ödediği paralar ne olacak
Araba yok paraya satılıp yarı yarıya paylasiliyormus,kredi de çekenin başına kalıyormuş.

Benim avukat evlilik içinde çekilen kredinin yarı yarıya paylaşıldigini söylemişti önceden, avukatlar da farklı farklı yorum yapıyorlar

Krediler her türlü çeken kişiye kalıyormuş.
Borç sana kalıyor ama araba ortak dedi

Bu tarz durumlarda araba satılıyormuş.
Sen sana düşen parayla arabanın kredisini kapatmak zorundasın
Ama onun parasını direk banka kanalıyla ödenecek
Herşey zaten banka üzerinden olacak demişti

Kızda borçları bitmeden boşanmadan vazgeçti
Çünkü kredileri onun üzerine çeksede eşi ödüyordu
Kendini garantiye almadan boşanmak istemedi
Canim arkadaşımı arayıp sordum mallar ortaksa borclarda ortak dedi
Merhaba kızlar öğlene kadar okul vardı öğleden sonra annemle arsa parselasyon işleminin bir kısmı için bankaya para yatırmaya gittik öncesinde Kasım ayında aldığım 22 ayar 3 gr altın almıştım 1780 tl den bugün 1900 tl den bozdurdum 5000 tl sini anneme borç verdim

Sonra belediye önünden geçerken bir arkadaşım çağırdı biraz sohbet edip çayını içtim annem bugün niyetliydi

Sonra da büyük oğlanla il merkezine yemek yemeye gezmeye gittik geldik

İskenderler ve içecekler 552 tl tuttu

Gittiğim yerlerde de yazdıklarınızı okudum sıra şimdi cevap yazmada...
Hayırlı olsun ablacim tekrar
İdareden bordroya baktım
40.400 küsür maaş yatacakmış çok mutlu oldum
39 falan bekliyordum sendika olmayacak diye
Sendika da her ay verecek şekilde bölünmüş
Bereketli olsun inşallah 🤲🏻🧿
Bereketli olsun canim

X