Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Sen faizli işlemi başından defettin ya Rabbim bu gayretini görüyor inan hayatına bolluk bereket geldiğini resmen aktığını hissedersin bundan sonra inşaallah
Çok sevindim inan Allah diğerini de kapatmayı nasip etsin tez vakitte 🤲
Allah razı olsun canımsın.
Ev kredileri haricinde kredi çekmezdim ben.
3 yıl önce falan çektim bir iki derken 3 adet kredi oldu, düşük rakamlı idi hepsi.
hatta kredi kartını da erkenden kapatırdım, hiç taksit falan yapmamaya çalışırdım.
onu da azalttım ciddi şekilde, 2 taksit kaldı sanırım kartta.
faturalar ve market harcamaları kalır,
gün gelir onları da elimdeki nakit ile öderim inşallah:nazar:

Afiyet şifa olsun, orucunu kabul eylesin Allahım anneciğinin,
altınları da ne güzel kar ile bozdurmuşsun, yerine koyasın tez vakitte :KK68:
Amin Allah razı olsun ablacım
24 ayar aldığım için hep 22 ayarın 5 gramlık 10 gramlık 20 gramlık külçe şeklinde olanı yokmuş öyle söylemişti kuyumcunun oğlu eski öğrencim
Bugün bozdururken ben bu 22 ayar gramlara alışamadım bu sebepten deyince abla bunlardan 7 tane olduğu zaman 22 ayar 7 gramlık var onlarla bütünleştiririz dedi onu da öğrenmiş oldum

Merhaba kızlar
Ne çok konuşmuşsunuz oku oku bitiremedim

penceremden penceremden Rabbim yardımcın olsun
Mal paylaşımı ile ilgili soru sormuşsun
Yakın zamanda bir arkadaşım eşimden boşanmak için avukata gitti
Evlilik birliği içerisinde kazanılan miras hariç her hak ortak dedi avukat ona.
Kadın çok yüklü bir meblağ kredi çekerek araba aldı.
Arabada kendi üstüne haliyle avukat bütün borç sana kalır. Ama arabayı paylaşırsınız dedi
Krediler borçlar kimin üzerineyse hala üstünde bir borç varsa onun ödemesi hali hazırda sana kalıyor
Ama mallar ortak oluyor
Yandık desene.En iyisi bu evin borcunu ona ödeteyim ben.İlerde durum ne gösterir belli olmaz ayrılık durumu olursada en azından içim yanmasın .Enayi gibi hepsini ben ödeyip birde yarısını ona hediye etmeyeyim.Öbür evin borcu bitti on sene ödemistim buna daha 6.5 yıl var.

Evet ablacım adet görürken de dediğin gibi vücut ısısı artıyor
Ara kattayım alt üst yakınca da evin içinde kendim de yaktığım da bazen bunalıyorum çok şükür şikayetçi değilim bu durumdan 😁
Ahh sorma en büyük sorunum alt katın boş olması,
bir teyze oturuyordu alt katımda, çocuklardan biri yurtdışında diğeri farklı şehirde yaşıyordu.
kadıncağızı yalnız bırakmayıp kendi şehirlerinde bir huzurevine yerleştirdiler.
orada da vefat etti, 5 yıl oldu rahat sanırım.
evi de ne kiraya verdiler ne sattılar.
yılda bir beki gelip 2 gün kalıp gidiyorlar.
kanunen yaktırma hakkım var boş olsa dahi fakat sesimi çıkartmadan kendim daha fazla yakarak oturuyorum maalesef

Cmt günü akşam arkadaşlar ile 4 aile yemeğe gittik
eğlendik yemeğimizi yedik vs
ödemeleri eşim yaptı çünkü yemeğe gitme sebebimiz onun arkadaşı içindi elimi cebime götürmeye yeltenmedim bile :p
dün pazara gittim, anneme yufka,lahana,pazı,yeşil soğan,hamsi ekmek, kendimize de pırasa,brokoli,karnabahar,havuç,maydanoz aldım 360 tl ödedim.
Bereketli olsun afiyetle yiyin 😊

❤️Aynen dediklerin gibi canım .Diğer konularda iyi ama iyi bir eş olma konusunda iyi değil.Belki başkasına oda yeterli gelebilir hani dayak yok hakaret yok vs derler ama benim için yeterli değil .
Öyle canım,
belki başka insan mutlu olabilir onunla,
kendine bir köle gibi davranılmasından hoşlanan insanlar mutlu olabilir.

kendi değerini bilmeyene hiç kimse saygı göstermez.
sen kendine öz saygısı olan bir insansın :KK200:

Eşime Boyner’den bir cüzdan aldım
Normalde 700 TLydi. Kuponla 490 TLye geldi.
Kargoda şuan umarım güzel gelir.
Kendi başıma dışarı çıkamadığım için mecbur internetten almak zorunda kaldım

Kilo konusu da açılmış
Ben hamileliğinde verdiği etkiyle dana gibi oldum şuan :mad:
163 boyla 76 kiloyum. Kazayla düşşem top gibi yuvarlanırım :KK70:

Annemde çok kilo aldı. Bir kaç gün önce diyete başladı o da.
Hatta bir merkezde zayıflamak için bir makine var.
Vakumlu ısı veren bir yürüyüş cihazı.
Bir kaç kişi var çevremizden giden çok memnun kaldılar.
Bugün ücretsiz demo için oraya gidecek annemde.
Memnun kalırsa başlayacak.
10 seansına 2500 TL dediler.
Onun için kenara 1000 TL koydum
Annemin almak istemez ama Birazını bari ben vereyim

Bu sabahda bilezik için kenara 3 bin TL attım:KK9:
Doğuma ne kadar var canım🥰kilon çok değil .hamilesin olacak o kadar .imkan varsa yürüyüş yaparsın. Doğumdan sonra emzirmeyle hareketle eriyip gidiyor zaten. Bizimde işyerine yakın güzellik merkezi var vakumlu aletin resmini koymuşlar merak ediyorum .annen gitsin gelsin bakalim beğenecekmi bizede fikir
olur. fiyati uygunmuş . En kısa zamanda bilezigini almanı dilerim🤗

Amin Allah razı olsun ablacım
24 ayar aldığım için hep 22 ayarın 5 gramlık 10 gramlık 20 gramlık külçe şeklinde olanı yokmuş öyle söylemişti kuyumcunun oğlu eski öğrencim
Bugün bozdururken ben bu 22 ayar gramlara alışamadım bu sebepten deyince abla bunlardan 7 tane olduğu zaman 22 ayar 7 gramlık var onlarla bütünleştiririz dedi onu da öğrenmiş oldum
Doğru mu anladım
22 ayar 7 gr külçe mevcutmuş yani

Otomobil kredisiyse paylaşılmaz mi acaba saçmalık yani
Aynen arabayi payladiyorsunda kredisini niye paylasmiyorsun değilmi.ya da şöyle olur araba satilir bankaya olan kredi borcu kapatılır elde geriye kalan parada ikiye bölünür .yinede ödeyene haksızlık oluyor kadınin önceden ödediği paralar ne olacak

Merhaba arkadaşlar,okul dönüşü sadece ekmek aldım.Ek dersten kalan parayla oğlusun okul ücretlerini yatırdım çıktı aradan.3700 kusur eft yaptım.Kurs öğrencim gelmemisti bana da iyi oldu.Dunden kalan ıspanak var yanına makarna eklerim yeriz inşallah
Bereketli olsun 🧿 afiyet olsun

Allah razı olsun canımsın.
Ev kredileri haricinde kredi çekmezdim ben.
3 yıl önce falan çektim bir iki derken 3 adet kredi oldu, düşük rakamlı idi hepsi.
hatta kredi kartını da erkenden kapatırdım, hiç taksit falan yapmamaya çalışırdım.
onu da azalttım ciddi şekilde, 2 taksit kaldı sanırım kartta.
faturalar ve market harcamaları kalır,
gün gelir onları da elimdeki nakit ile öderim inşallah:nazar:
Amin inşallah gönlündeki gibi gerçekleşsin 🙏🙏

Ahh sorma en büyük sorunum alt katın boş olması,
bir teyze oturuyordu alt katımda, çocuklardan biri yurtdışında diğeri farklı şehirde yaşıyordu.
kadıncağızı yalnız bırakmayıp kendi şehirlerinde bir huzurevine yerleştirdiler.
orada da vefat etti, 5 yıl oldu rahat sanırım.
evi de ne kiraya verdiler ne sattılar.
yılda bir beki gelip 2 gün kalıp gidiyorlar.
kanunen yaktırma hakkım var boş olsa dahi fakat sesimi çıkartmadan kendim daha fazla yakarak oturuyorum maalesef
Kiracı bari olsaymis
Merhaba kızlar öğlene kadar okul vardı öğleden sonra annemle arsa parselasyon işleminin bir kısmı için bankaya para yatırmaya gittik öncesinde Kasım ayında aldığım 22 ayar 3 gr altın almıştım 1780 tl den bugün 1900 tl den bozdurdum 5000 tl sini anneme borç verdim

Sonra belediye önünden geçerken bir arkadaşım çağırdı biraz sohbet edip çayını içtim annem bugün niyetliydi

Sonra da büyük oğlanla il merkezine yemek yemeye gezmeye gittik geldik

İskenderler ve içecekler 552 tl tuttu

Gittiğim yerlerde de yazdıklarınızı okudum sıra şimdi cevap yazmada...
Güzel bir gün olmuş 🥰

Külçe olarak değil 1 tam altın oluyormuş paket içinde gördüm
Anladım canım
baktım ben de tekrardan nadir,iar ve ahlatçıya göremedim 7 gr.
nadirin kumbara diye bir külçesi var 1 er gr lık 10 adet
kopartıp harcamalık vs.
tabii paketleme maliyeti vs sebebi ile rakamlar değişiyordur.

Amin canım ama bir dur demek gerek şu an yaşımdayım genç daha ve kendimi toparlamam lazım... Bir mağazaya girdiğimde istediğim şeyi alabilmeleri, bu olur mi, karnım çok çıkar mı vs diye düşünmek istemiyorum. Bakalım biraz inat ettim. Esim pes edecek gibiydi bugün ben yemeyecegim başladım bir kere dedim
Helal olsun sana 🌹🧿🧿🧿 işte böyle 💪o kizartmalari daha önce yedin tadını biliyorsun nasıl olsa ama o kıyafetin💃 çine giyip fır göründüğün andaki haz çok daha fazlla

76 kg bir şey değil canım
yazarken
birden daha doğurmadığını hatırladım

aaa nedir ki 76
ben 96 olmuştum hamile iken :olamaz:

kolaylıkla verirsin kilolarını
hele bir kucağına al kuzuyu sağlıcakla:anne:
Ben çok pisboğazım ya
Kilo veremiyorum :KK48:
Yandık desene.En iyisi bu evin borcunu ona ödeteyim ben.İlerde durum ne gösterir belli olmaz ayrılık durumu olursada en azından içim yanmasın .Enayi gibi hepsini ben ödeyip birde yarısını ona hediye etmeyeyim.Öbür evin borcu bitti on sene ödemistim buna daha 6.5 yıl var.
Eğer arkadaşım gibi dayanırım diyorsan
En mantıklısı bencede
Bırak ödeyeceğin kadarını ödemişsin
Birazda o ödesin
Doğuma ne kadar var canım🥰kilon çok değil .hamilesin olacak o kadar .imkan varsa yürüyüş yaparsın. Doğumdan sonra emzirmeyle hareketle eriyip gidiyor zaten. Bizimde işyerine yakın güzellik merkezi var vakumlu aletin resmini koymuşlar merak ediyorum .annen gitsin gelsin bakalim beğenecekmi bizede fikir
olur. fiyati uygunmuş . En kısa zamanda bilezigini almanı dilerim🤗
Daha 2 buçuk ay var
Bende 90’ı bulurum bu gidişle 😂

Bugün 36 ay olan kredilerimden birini kapattım.
arada aklıma geliyordu kapatsam mı diye
1230 tl aylık ödemesi vardı evet düşük ama rahatsız ediyordu
kapattım rahatladım beaaaa:KK9:

ozrengin ozrengin hocamm canım, seni dinledim.:KK5:
halbuki yav götürüp o parayla altın alabilirsin kapatma diyenlerim olsa da ( biri de kendim)
kapattım şükür.

2 ad mini krediler ve 1 ad ev kredim var
gün gelir onu da yazarız kapadık diye :KK39:
15.200 kapama bedeli
Gözünaydın 🧿darısı diğerlerine

X