Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Ne desem bilemedim

O kadar haklısınız ki sadece evlat da değil ,hiç kimse üzerinden gelecekle alakalı plan yapamayız.Zaman bize ne gösterir bilemeyiz. Ben kendi adıma Rabbime sığınıyorum.

Güzelllllllllll
Enişte bey aklını başına devşirsin ve de böyle devam etsin
Kesinlikle etrafında yaşanan bu hikayelerden etkilenmiştir

O kadar haklısınız ki sadece evlat da değil ,hiç kimse üzerinden gelecekle alakalı plan yapamayız.Zaman bize ne gösterir bilemeyiz. Ben kendi adıma Rabbime sığınıyorum.
Evet ablacım iyiki Allah var ve de Allah yar
Rabbim hepimize iman selameti versin
Allah gereğini yapar kuluna yol gösterir

Buraya ara vermeden bir kere yazmıştım sanırım Şubat ayı idi.Pazara ve markete gitmiştim aldığım eşya fazla oluncada onu aramıştım arabayla beni almaya gel diye oda banyo yapacağım gelemem demişti.2 saat durakta beklemiştim otobüs gelmemişti aksi gibi 4-5 taksi durağını aramıştım onlarda gelmemişti şansa en son aradığım taksi almaya gelmiştide eve gidebilmiştim.Otobüs durağında sinirden ağlamıştım o gün.8000 TL lik alışveriş yapmıştım poşetlerim çoktu üstüne bu muamele.O bencilliklerini ve merhametsizliğini düşününce şimdi bu şekilde davranmaşı şaşırtıcı geliyor.Kafasına saksı düşmüş gibi.

Ben bu hikayeyi hiç unutmadım biliyor musun
Laf arası annemle bundan bahsetmiştim de kadıncağızı sinir boğmuştu

Ben yaşlanırsam bir kişiye yük olmasın onun için kardeş olsun fikri çok saçma.Zaten bana baksın diye bazıları çok çocuk yapıyor.Onun garantisi yok ki.Tamamen çocuğun vicdanına kalmış birşey yeri geliyor beş çocuk oluyor beşide bakmıyor.Tek çocuk bakıyor.

Dışarıdakiler mantıksız bana kalırsa.Siz kendinizi hazır hissediyormusunuz?Uykusuz kalacaksınız bez değiştirmesi,doktoru vs. sabır isteyen süreçler.

Birde ilerde okul olarak devletemi gidecekler özelemi gidecekler.Eğer biri gidiyorsa ayrı gayrı olmaması için öbürünüde göndermeniz gerekir.

Ekonomi geçmiş yıllara göre daha zor.Bebek kıyafetinden tut mamasına kadar herşey pahalı.Ama dersinizki hem maddi olarak hem manevi olarak hemde fiziksel olarak hazırım yapacaksanız hemen yapın. Çünkü ara çok açıldıkça kardeşler arasındaki iletişimde zor oluyor hemde yaş ilerledikçe bebeğin bakımıda insana zor geliyor.

Allah'ım eğer ikinci evlilik nasip olacaksa penceremden arkadaşımın erkek versiyonu olsun onun gibi sabırlı merhametli vs
Çok amin
Erkekte en önemli şey merhamet bence ve güvenilir olması.Seni kendinden daha çok düşünmesi sevmesi.Yeniden evlenmek istiyorsan rabbim doğru kişiyi çıkarsın karşına hayırlı ise olsun hayırsızsa olmasın

Dışarıdakiler derken anne babaya baksın diye ikinci çocuk yapılmasını yük tek kişide kalmasın diyenleri kastettim .O sebebi saçma buldum.Sizin kendi düşünceleriniz daha önemli .

Ben bu hikayeyi hiç unutmadım biliyor musun
Laf arası annemle bundan bahsetmiştim de kadıncağızı sinir boğmuştu
kime söylesem sinir olurdu

Ama o kendince yine bahaneler bulmuştu ve özür dileyeceği yerde ben ona küsüp konuşmadığım için oda bana küsmüştü konuşmamıştı dört beş gün .

bazen korku iyidir

Teşekkür ederim
Çocuklarla çok zor oluyor
Yol uzun ve yoruluyorlar
Hava sicak ve nemli onlarda öyle yapınca tahammülüm azalıyor
Keşke önce kendim gelseydim dedim
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim
Çocuklarla çok zor oluyor
Yol uzun ve yoruluyorlar
Hava sicak ve nemli onlarda öyle yapınca tahammülüm azalıyor
Keşke önce kendim gelseydim dedim

Teşekkür ederim.
Işte gezmelere yanlış insanla ya da ınsanlarla gidiyorsun beni götürecektin hiç sesim çıkmazdı

Bugün, Diyarbakır'da ikamet eden bir arkadaşım Denizli'den gelip Ankara'ya geçiyorlarmış
Memlekette olup olmadığımı sordu evdeyim buyrun gelin dedim yemek yer miyiz diye sordum tokuz dedi o zaman tatlı yeriz dedim zahmet etme dedi. Asla zahmet olmaz bekliyorum deyip evin konumunu attım.
Eve geldiler
Çay ve fırın sütlaç ikram ettim
1 saat muhabbet ettik ve yolcu ettim
Ayaklarına sağlık hayırlı huzurlu yolculukları olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…