Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Harikasın gerçekten Onlar yeniden evlenirsin diye korkmuşlar

Çocukları şimdiden böyle uyarman doğru olmuş.

Şimdiki nesil bizim gibide değil.Tahammüller azaldı artık.

İnsanlar değişti değişiyor.Bir sene içerisinde yakın çevremde dört boşanma oldu.Daha geçen hafta 23 yıllık evli olan kuzenim boşandı.Sebep eşinin işkolikliği ilgisizliği.Birde çok ana kuzusu olması.Anne evinden çıkamıyormuş çekirdek aile olduğunu benimseyememiş onca yıla rağmen değişmemiş.

Çoğu kişi bu ilgisizliği işkolikliği sebep olarak anlamıyor. Kocası aldatmıyor alkol yok kumar yok vs yok bu sebepmi diye. Herkes çok şaşırdı kıza anlam veremedi ama ben çok iyi anladım kuzenimi.Bencil insanlarada tahammül bir yere kadar.Erkeklerin aklını başına alması lazım.Kadınlar eskisi gibi tahammüllü değil

Son düzenleme:
Kuzenini ben de anlıyorum

Ben de çocukların babasından ekmek aş giyim kuşam ya da pahalı şeyler istemedim ,ki durumu olmasına rağmen ben karşımdakini yormak ,üzmek istemedim
Sadece anlaşılmak istedim
Birlikte her konuda omuz omuza vererek bu hayat yolculuğunda yürümek istedim
Bir elmanın 2 yarısı olabilelim istedim

Sahi evlilik ne demekti
Bence karşılıklı güven sadakat saygı idi
En ufak karşımdakinden bu yönde zerre şüphemin olmaması karşımdakinin de benden şüphe duymaması demekti

Oda öyleydi hatta eşi ne derse yaptı .Aldığı maaşın tamamını eşine ve onun ailesine vermiş.Abla ben kendime harçlık bile almadım dedi.Yıllarca yaptım yaptım ama sonradan benim onlardan para gizlediğimi falan söylediler dedi.Baktım ben elimdekini avucumdakini verdiğim halde böyle muamele görüyorum, artık vermemeye, kızlarıma ayırmaya başladım dedi.

Kızlar birşey isteyince babaları ne gerek var o pahalı diyormuş para vermek istemiyormuş.Kendimi güvenceye almak için paramı kendime ve kızların ihtiyaçlarına ayırdım dedi.

Evliliklerde veren kıymetli olmuyor onu gördüm onu deneyimledim.Kendimde yaptım aynı hataları.Aman karşımızdaki yorulmasın biz bir aileyiz bir elmanın iki yarısı gibi düşünüyorsun ama karşıdaki öyle düşünmüyor işte.Yaptığın iyiliği suistimal ediyor. Yolunacak kaz gibi görüyor.

Güven bir ilişkideki en önemli şey.O gittimi zaten bir daha hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.

Valla kuzenimide içimden tebrik ettim cesareti için senide aynı şekilde tebrik ediyorum.Kocalar evliyken var ama yoklar zaten.

Bizim gibi geçinmeye gönlü olan ,evlilik kurumuna saygısı olan geçinmek için, bozguncu taraf ilan edilmemek için birçok şeye katlanıyor sesini çıkarmıyor
Ama herşeyin olduğu gibi bu katlanışın, sabrın da bir hududu var, işte karşı tarafın hiç o sınıra gelmemiz için bizleri zorlamamasını dilerim
Aksi halde valla bizim gibileri sözüm ona yükten kurtarıveriyorlar
Daha bir tek gün bile boşandığım için keşke demedim nasıl manevi bir yükü atmış ve nefes aldıysam artık
Her günüme çok şükür sonsuz kere şükürler olsun diyorum

Kuzenimde öyle dedi.Büyük bir rahatlama gelmiş.Abla boynum omuzlarım sinirden kaskatı kesilirdi.Evden ayrıldım omzundan koca bir yük kalkmış gibi hafifledim.Bütün ağrılarım sızılarım gitti dedi.Kızın sağlığı yerine gelmiş.

Sırtındaki küfeden kurtulmuş.

Çok şükür sende mutlusun hep böyle devam etsin inşallah o ekslerde kaybettiklerine yansınlar

Allah razı olsun canım benim

Kuzenin de Allah'ın izni ve inayetiyle her geçen gün daha da güçlenerek yoluna devam edecek inşaallah

Rabbim hepimizin her daim yar ve yardımcısı olsun

Vodafone kampanya varmış bitmesine son 2 gün kala tevafuk olarak denk geldim
60 gb 1000 dk 250 sms 387 tl
Ooo iyiymiş ben 8 gb a 189 veriyorum turksel ama.hic de iyi çekmiyor seneye vodefona geri dönüş yapmalıyım....

Bu arada kira vs ödemelerin sonrası agustos birikimimi düzenliyorum 5 gram+1 çeyrek..

Öncelikle aracı sattirmamakmiyi olmuş.esinizi bukadar çok çalışmaya iten nedir elbette borç varsa yada ödemeleriniz birşeyler alındıysa eee genciz öderiz deyip çalışılmalı ama.okuyunca Allah yardımcın olsun kardeşim dedim..valla Allah parayı da kadına versin diye dua ediyorum .herşeyi becerebiliyoruz Allah'ın izniyle ..çocuk ev iş aile bakımı daha ne ola..o bakıma tur a da git çocuk kaç yaşında bilemedim ama önce free de takilabilmek gerekli. Maddende birikimmsart bunu ben gibi müsrif biri diyor ama gerekli vallahi.. Allah'ım güzel günler vere

Bardaktan boşanırcasına müthiş yağmur var bir de gök gürültüleri ve de şimşekler çakıyor
Allah'ım bereketiyle ver, bizlere merhamet et

Ben niye böyleyim elbise ayakkabı çanta almayı sevmek acaba kaç yaşta geçiyor..pandemide epeyi geçmişti ama.yeniden bir depresik haldeyim...
Aslında tespit doğru duygusal bir boşluk ama.ne edeyim duygusal dolumerkezi mi var adam.desen arabasıyla aşk yaşıyor bana da iyi işte universitene odaklan madem girip colugun çocuğun hakkını sabote etttin okumalarina bak diyor.. yani kendisince benden kurtuldu.
Çünkü ben durup durup eee bari biraz sohbet edelim nasılsın neler yaptın..bitcoinijndurumu ne olacak arabanın bakımı ne zaman sağlık sigortası ne iyi şey ...al sohbetlerim.boyle adamın cevabı canın sıkılıyor herhalde git mutfağı temizle git ütü yap vs vs yada git kitap oku deyip kestirip atmak şimdi kaç kişi var ben gibi resmiyette evli ama.ogrenci evi gibi evinde yaşayan gelde duygusal boşluk olma..

Ya bu seninki ilk kez boşanmandan da bir ders çıkarmamış anlaşılan
Tövbe Yarabbim

Merhaba hanımlar.. sabah nöbetten çıktım.. evde kahvaltı derken 10 da yattım... saat 16 gibi uyandım.. komşumun iğnesi vardı..komşuya gittim..komşularla çay muhabbet biraz uzadı... az önce akşam yemek yedim.. mercimek çorbası.. salata ve patlıcan kızartması ..hadi cay yaptim..buyrun gelin..

Önceki 3 sayfa konuşmaları daha okuyamadım.. kusura bakmayın

Haydi geçmiş olsun nöbet bitmiş gitmiş
Afiyet şifa olsun canım
Çay teklifi de çok güzel keşke mümkün olsaydı

Selaaaam
Yazamıyorum gezmekten
İyisinizdir inşallah
Sıcak ve kalabalık en sevmediğim iki şey burda
Cocuklar yoruluyorlar ama mutlular
Insanin evi gibisi yokmuş
Cuma gelsin hemen
Ve aleyküm selam
Çok şükür kuzucum kendi adıma iyiyim

Senin deyiminle bu ışıltılı hayatı sen istedin
Yani ışıltılı gezmeyi

Bol bol gezin eğlenin tatlımmm

Kuşları yemledim, çamaşırları katladım yerlerine yerleştirdim, kahvaltımı yaptım
Yoğurdu keseye attım süzme yoğurt olsun diye

Biraz da tefekkür zikir fikir vakti

Bugün pazar kuruldu gitmesem de olabilir ama gidersem de birkaç parça alacaklarım olur

Oğlanlar nasipse perşembe günü geleceklermiş ev yemeklerini özledik diyorlar

Onlar için okulları açılana kadar planlarım var
Inşaallah eylül ayında balık sezonu da açılır özledik levrek salata menüsünü

Bugün yemek yapmayacağım kuru fasulye ve tavuk var dünden yanına yoğurt kavun

Evde de pek işim yok yalnız yaşamanın tek iyi yönü ev dağılmıyor temizlik uzun süre gidiyor

Okullar açılsın artık ,özledim okulu öğrencileri arkadaşlarımı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…