Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Oğlanlar kahvaltıya gelip gittiler evdeki ekmekleri değerlendirdim yumurtalı ekmek yaptım belki abartısız yıl ya da birkaç yıl olmuştur yapmayalı nasıl özlemişler yetmedi oğlanlara 🤣

Bugün okuldan bir öğretmen arkadaşın çocuğunun sünnet töreni var nasipse oraya gitmeyi düşünüyorum o nedenle bugün yemek yapmayacağım😊

Duş alıp kiler odasına güneş geçmemişken kıyafet ütülerim
Bugün başka da bir işim yok alışveriş de yok şimdilik
Inşaallah herkes afiyettedir herkesin keyfi yerindedir 😘

Günaydın yeniden gelenlere hoşgeldiniz diyorum ..kesinlikle ise gitmek başlamak iyi gelecektir Allah kolaylık versin.. thewitcher yaa ne edeceksin bazıları öyle yaşıyor hayatı alırsın makinenin masrafinida ödersin Allah sana kuvvet versin inşallah..

Bende ekmekleri değerlendirip yoğurtlu sucuklu peynirli sebzeli harçla fırına verdim.cocuk diyor hani fırın calismayacakti okadar çok ekmek bayati vardı ki mecbur bu şekilde yedirtebiliyorum.pizza gibi olunca yiyorlar herkes zadee onu beğenmedim.bu kalorili bu olmuş bu olmamış sıcakta zaten bunaliyorum pazartesiden itibaren yoğun da olacağım iş vs en azından iş de dinlendirin..evi biraz daha derleyebilsem bugün valla belim.koptu gelecek haftasında üç beş kışlık birseyelr yapmaya başlayacak.aguatos maaşının yatması lazım..

Bu arada 15 inde kiracı gelmiş olacakmış biriyle anlaştık gibi bakalım Allah'ım yaa kışın ortasında çıkmasın bir yıllık kontrat imzaliyoruz benim ev sahibim.olsa kalan ayları toplu alır yine de alır ya bakalım bu sefer ne halt yiyecez..öte yandan kira zammimiz da yaklaştı bakalım.x2 mi yapacak yoksa 100 de 140 mi

Günaydın yeniden gelenlere hoşgeldiniz diyorum ..kesinlikle ise gitmek başlamak iyi gelecektir Allah kolaylık versin.. thewitcher yaa ne edeceksin bazıları öyle yaşıyor hayatı alırsın makinenin masrafinida ödersin Allah sana kuvvet versin inşallah..

Bende ekmekleri değerlendirip yoğurtlu sucuklu peynirli sebzeli harçla fırına verdim.cocuk diyor hani fırın calismayacakti okadar çok ekmek bayati vardı ki mecbur bu şekilde yedirtebiliyorum.pizza gibi olunca yiyorlar herkes zadee onu beğenmedim.bu kalorili bu olmuş bu olmamış sıcakta zaten bunaliyorum pazartesiden itibaren yoğun da olacağım iş vs en azından iş de dinlendirin..evi biraz daha derleyebilsem bugün valla belim.koptu gelecek haftasında üç beş kışlık birseyelr yapmaya başlayacak.aguatos maaşının yatması lazım..

Bu arada 15 inde kiracı gelmiş olacakmış biriyle anlaştık gibi bakalım Allah'ım yaa kışın ortasında çıkmasın bir yıllık kontrat imzaliyoruz benim ev sahibim.olsa kalan ayları toplu alır yine de alır ya bakalım bu sefer ne halt yiyecez..öte yandan kira zammimiz da yaklaştı bakalım.x2 mi yapacak yoksa 100 de 140 mi
Günaydın canım

Önüne yemek konduğunda beğenmeyenleri şöyle 1 aylığına mutfağa almak lazım sabah kahvaltı akşam yemek yapıp hem yesinler hem yedirsinler yahu ellerinden alan mı var

Allah iyi bir kiracıya denk getirsin canım

Ev sahibine de vicdan merhamet versin ne diyeyim

Makinenin tamirine 2000 ödemiş istemedi bende vermedim
Bozulursa alacağım yapacağım bisey yok alıştım ben

Benim çocuklar da da yemek sıkıntısı var hergun düşünmekten cok bunaldim

Selamlar
Dün temizlik yaptım Bugün dinlenmece
Kahvaltıya patates kavurma tavada kaşarlı börek ve soslu biber kızartması yaptım
2 posta çamaşır attım serdim
Akşam yemeği için ciğer çıkardım dondurucudan ya kavurucam ya da Arnavut cigeri yapicam karar vermedim hala
kafam hiç yerinde değil yine
Akşam kardeşlerimle kahve içmeye çıkmıştık ordan cocuklar amsterdam usulü patateslerden istediler aldım 195 lira tuttu 3 tanesi. ben salak 400 lira verdim 395 anlayıp.
Sonra fakettim istedim parayı dedi ki ben size verdim 5 lirayla birlikte. Diyorumki 5 lira verdiniz 200 vermediniz. Yok verdim diyor. Kameralara bakalım çantamı cüzdanımı gösterdim yok vermedin dedim. Kamera yok diyip verdi parayı sinir oldum oyun mu çevirdi yoksa oraya koydular ben görmedim bizden sonra gelen musterimi aldı orası muamma

Bugün toplamda 700 tl harcadım
Sabah markete gidip 2 adet kaşar peyniri ,1 koli yumurta, 1 pide ,ceviz aldım

Oğlanlar kahvaltıya gelip gittiler onlara bir sürü krep yaptım

Ablamın oğlu Manisa' dan gelmiş annemin yanına uğramış ben de yeğenimi görmeye gittim

Oradan eve gelirken bir market alışverişi daha yaptım patates ,süt ve tavuk aldım

Tavuğu birazdan parçalayıp buzluğa koyarım nasipse

Sabah buzluktan et çıkarmıştım

Akşam menüsü

Makarna
Fırında kaşarlı kuzu kuşbaşı
Salata
Yoğurt
Kola
Kavun

Günaydın canım

Önüne yemek konduğunda beğenmeyenleri şöyle 1 aylığına mutfağa almak lazım sabah kahvaltı akşam yemek yapıp hem yesinler hem yedirsinler yahu ellerinden alan mı var

Allah iyi bir kiracıya denk getirsin canım

Ev sahibine de vicdan merhamet versin ne diyeyim
Aminnnn her cümleye kelimeye amin 🥰🥰🥰🥰🥰

Makinenin tamirine 2000 ödemiş istemedi bende vermedim
Bozulursa alacağım yapacağım bisey yok alıştım ben

Benim çocuklar da da yemek sıkıntısı var hergun düşünmekten cok bunaldim
Verme vermee hasi bakalım... Bende böyle kadınların ev gecindirdigi evleri valla çok merak ediyorum birde halamın evini elind ehep bir para döngüsü her güne giren ev hanımı modeli gercektne ev hanımı eniştemle normal bir maaş ama herşeyin altından çıkıyor çok becerikli birikimli kirli çiki...

Bu yemek olayı sanriim başlarda ben yaptım oğlanı ama bilemiyorum genetik dedesine de çekmiş olabilir babam öyle çok zordu yemek begnmwsin illa kıymalı yumurta yerdi bir koca ekmekle eee sonrada beş damar değişti kalp krizi vs ..hala bile sağlıklı yemek yapamaz annem basar eti yağı tuzu salçayı .yemek olayı gercektne önemli ve kadına binen ciddi bir yük ya bakalım

Günaydın canım ben de bir zamanlar buraya farkında olmadan ara vermişim
Sonradan farkettim ve 2019 yılında yeniden yazmaya başladım sayfama kimse uğramasa da O kadar aranın ardından ben kendimi ayakta tutmak aklımı gönlümü meşgul etmek rahatlamak kendimi dinlememek hayattan kopmamak için yazdım, sürekli yazdım .Bana iyi geldi 5 yıl içerisinde farklı bir duygu dünyasına evrildim resmen Allah'a çok şükür
Kimseye hayatta ne yaşamış olursak olalım bor köşeye çekilip de aşırı düşünceler içerisinde boğulup kalmayı asla tavsiye etmiyorum

Sonuç imtihan dünyası Rabbim her daim hepimizin yar ve yardımcısı olsun, Amin 🤲
Günaydın canım çok haklısın.Hayattan kopmamak lazım. Herşey insanlar için.Zorda olsa acıda olsa hayat böyle. Ayakta kalmaya devam etmeliyiz.Amin inşallah.

X