Küçük aileler ve ev isleri lütfen yardım edin :(

Aynen banada ole geliyo.. dedim ya enistem ole ve esi gelmeden 1 saat oncesinde baslar yemek yapmaya.. sicak sicak olsun diye..bide corba varsa yanina bi tost yapsan bile olur yani

çalışmıyorsun galiba..
ben çalışan bide çocuk bir ev hanimliği....
hergün ne pişircem diye işyerinde düşün...
içli köfte yap diycem eşiniz bulguru sevmiyormuş...
sebze yemegi de sevmiyo..
eee ne pişirceksin...
makarnada yemiyo..
baklagil yemek yap bari:)
tarhana çorbası pişir..
dişarda yemek sağlıklı mı sağlıksız mi?
kendi yaptığı yemekler daha sağlıklı...
hergün tavuk et balık zengin menüsü
önceki yorumlarda Zaten sen borçsuz evlenmişsin yeni aldığı koltuklari değiştirmek L koltuk almak isteyen sensin değiştir komple temiz olsun s

Bence siz çok abartıyorsunuz eşiniz de öyle .
Birgün sen yaparsın Birgün o yapar Birgün kahvaltı yaparsınız Birgün normal bir yemek Birgün dışardan söylerseniz olur biter .

Yemek konusunda derdim yok cunku kalan seyi ne yapacagimi cok iyi biliyorum

Pilav kalirsa kadinbudu
Kofte kalirsa kiymali borek
Sebze yemegi kalirsa yikanip zeytinyagli
Nohut kalirsa yikanip humus veya piyaz

Ben de ilk kez ev temizleyecegim. Hic beceremiyorum. Evim hic derli toplu degil. 8 yildir hic olmadi...

Ay daha ne cevherler vardir sende:))

Buarada nohut dedinde.. nohut durum oluyo ya.. ne muthis bi lezzettir o :))

Öncelikle kullanmadığınız odaları kilitleyin ve girmek yasak olsun yemeğe gelince olabildiğinde küçük porsiyonlu yapın pazardan yarim kilo alın benim eşim de öyle sürekli hamur işi ve et istiyor olmayınca eşek gibi yiyor digerlerini

Benim esim hic yemek secmez :) sebze,corba,pilav,yumurta,zeytinyagli,et yemekleri,mezeler .. akliniza ne gelirse yer yeter ki yapan kisinin temiz oldugunu bilsin..ama ben buna ragmen her zaman yemek yaparim ayda 1 dir oyle kahvaltiyla gecistirdigimiz :) emin olun erkekler yemek yemeyi cok seviyor ha bir de degişik soslar baharatlar çeşniler de denemeyi sever, alir alir getirir marketten oyle seyleri hadi bana bundan yemek yap der

Yemeğin ertesi güne kalması iyi bir şey değil mi ya?
2 akşamlık yemek ne güzel işte..
Bence değil.
Yemeğin kıvamı bozuluyor ve tekrar tekrar ısıtmak besin değerini öldürüyor.
İlk yorumumda belirttim, çocuklar olmadan önce her akşam taze yapardım ama şuan bazen 2 akşamlık yapıyorum ve farkı görebiliyorum.
Makarna bile tekrar ısıtıldığında su ekleniyor, hamurlaşıyor.
Çorbalar şişer ve kıvamı bozulur.
Tavuk zaten piştiği gün yenmesi gereken bir şey, tadı hemen değişir, etler sertleşir.
Sadece zeytinyağlı yemekler bekledikçe lezzetlenir, onun dışında kalan her yemek bana dolaba girip tekrar ısıtıldığında tat olarak lezzetsiz geliyor.
Şuan mecbur yiyoruz ama fırsatım varsa karnıyarığı bile tek akşamlık yaparım.

Cok tesekkur ederim .
Inan kuru fasulyeyi de unuttuk yemeye yemeye
Pismek bilmiyor
Duduklu tencere korkumu yensem alcam bitane direkt pisircem ama.
Aksamda ıslayın daha kısa sürede pişer. Ben düdüklü tencere çok kullanırım iyi bir marka alırsanız ömürlük dostunuz olur ve güvenlik önlemleri çok fazla. Ama kuru fasülyeyi ben normal tencerede daha cok seviyorum kıvamını ayarlamak daha kolay oluyor.

Fırınlara gidip ekmek hamuru alabilirsiniz. Ekmek fiyatına veriyorlar mayalı hamur oluyor ister poğaça yap ister fırında börek, pizza özellikle pişi hepsi olur. Zamandan tasarruf sizin için.

Kucuk su bardağım ama bende suphelendim simdi pasabahcenin mavi renkli yuvarlagimsi bardağı ama artıyor yaaaaa bence benimki büyük
Cay bardagiyla yapcam arkadaslarin dedigi gibi hatta bugun yapcam bide boyle deneyim

Keske benimki de öyle olsa ya
Esiniz benim gibiymiş bu arada bende sevmiyorum yemek yemeyi

Hergun sasiriyorum ne yapcam ne yapcam diye tezgahin onunde 10 dakika düşünüyorum
Yok çalışmıyorum.
Ahahahahah son yazdigina kahkaha atiyorum esim neye gülüyorsun dedi
Koltuklar icin

Evde tursum yogurdum ( evv yogurdu kaynana her hafta verir) surekli bulunur
Esim gecer ayran yapar hep icer oyle kendi kendine seviyor
Dediğin gibi canim ilk isim duudklu tencere almak olcak :) yoksa bu eziyet cekilmez 2 bucuk saatte kuru fasulye pisirdigimi bilirim ustelik geceden de islatmistim

Bu gece pizza yapcam insallah bende su yandaki kadina verim diyorum o 3 cocuk annesi 15 senelik evli guzel seyler gönderiyor bana sagolsun

Kucuk su bardağım ama bende suphelendim simdi pasabahcenin mavi renkli yuvarlagimsi bardağı ama artıyor yaaaaa bence benimki büyük
Cay bardagiyla yapcam arkadaslarin dedigi gibi hatta bugun yapcam bide boyle deneyim
Canim cay fincanlari varya onunla yap. Iki kisi bize hatta ogluşa bile tam geliyo. Ne yaparsan az yap hem seni yormaz hem de taze taze yenilir. Her gun de yemek yapcam tribine girme. Ne buluyosa yesin iste. Ýüzleme fazlla

Ya mesajiniza güldüm cunku dogru bir tespit kızgin oldugunun bende farkindayim onun

Kadin geliyor ev yine daginik diyor mesela
Evim buyuk dubleks koskoca terasi var les gibi oluyor evde kopek var ya dağılıyor bende anlamiyorum ki ev surekli temizlik istiyor esyalar desen beyaz renk oooffffffff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…