Küçük aileler ve ev isleri lütfen yardım edin :(

Hergun yemek pisirmem, ev temizlemem ama evi de bok goturmez. Daginikliktan kasit ciddi bir daginikliksa ben oyle duramam. Insanin evinde durasi gelmez ya.

2 kisilik ev ne kadar dagilabiliyor ki? Biz de 2 kisiyiz aslinda 3 kisiyiz kedimiz de var ama o cok daginiklik cikartmadigindan saymiyorum.
Oylee hergun saatlerce temizlik etraf toplama durumu olmuyor hic. Asiri boş zamanim oluyor yemek yaptigim gunlerde bile tabi yemegi 3-4 cesit yapmiyorum ben. Benim de tencerelerim kucuktur. Buyukleri kullanmiyorum. Oyle ertesi gune dolaba yemek kalintisi koymam. Yenmiyor zaten.

Zaten 2 kişisiniz, 2 tane mini tencere alsanız yeter, çok faydasını göreceksiniz, ben yeni evliyken 2 kişilik yemek yapmak nasıl oluyor bilmiyordum, yemek yapmayı biliyordum ama ailem kalabalık olduğundan bizde yemekler neredeyse kazanla pişiyordu desem abartmış olmam, ayrıca babam, dedem kısaca bizim aile 3-4 çeşit yemek pişince onu en azından 2 gün yerdi, eşimse hayatta 2 gün aynı yemeği yemez, çok zor da kalması lazım yemesi için, kızartma ve zeytinyağlı neyse de pilav, makarna, sebze yemekleri, et ve balık yemekleri bile günlük olacak mutlaka, bugün pişsin yarın da yerim demez :)))

Büyük tencere olunca porsiyon ayarlayamıyorsunuz, tencereye göre yemek pişirmeye gidiyor eliniz, mini tencereler kurtarıcı, isteseniz de fazlasını pişirme olanağınız olmuyor

Pilavı hep çay bardağına yaparım köfte yapcaksam hazırlayıp beşli paketleyip buzluğa atıyorum tavuk but yada göğüs almışsamda yiyeceğim kadar pişiriyorum kalan kısmını birer porsiyonluk olacak şekilde ayırıp buzluğa atıyorum nohut fasulye çorba gibi sulu yemekleri az yaparım ve ısıtıcam zaman yiyeceğim küçük tencerede ısıtıyorum gene gene ısınınca daha çabuk bozuluyor sebzeleri porsiyonluk yapıyorum mesala 2 patlıcan yetiyor sarma yapmışsamda küçük tencerede çok az pişiriyorum kalanı buzlukta saklıyorum dışarda yemekten çok sıkıldığım için artık herşeyi evde yapıyorum yemeği akşamdan yapıyorum ki sonraki gün işten dönünce uğraşmamak için yanlız yaşıyorum o yüzden ev hiç dağılmıyor hep düzenli bırakırım akşamdan

antidepresan ın faynasını görmediniz mi ağrı ve halsizlik sizde depresyon yaptı mı

Merhaba 14 yıl önceki halimi hatırlattınız bana :) İlk evlendiğim de bende buna yakın durumlar yaşadım.Küçük boy balık yapardım ben büyüğü daha çok seviyorum derdi.Büyük alırdım keşke küçük olsaydı gibi bisürü örnek.Naçizhane tavsiyem ölçü belirleyin öncelikle.Mesela taze fasülye yarım kilo pişirdiğinizde aynı gün tüketiliyormu kalıyor mu ona bakın.Ben porsiyonları kaseyle ölçerek belirlerim.Bunu ancak deneyerek bulabilirsiniz.Kalan yemeklerinizi dondurucuda saklayabilirsiniz acil zamanlarda harika kurtarıcı oluyor.Değişik salatalar deneyebilirsiniz.Balıklı,tavuklu gibi.Evet bence bir evde mutlaka her zaman yemek olmalı.Dışarıda sık yemek yemek yada evde yemek olmaması size bir gün yol su ve elektrik olarak geri dönebilir.Bir de boş zamanlarınızda kek ve börek gibi şeyleri de hazırlayıp dondurucuya koyabilirsiniz.Hiç kendinizi üzmeyin zamanla herşey oturuyor.

Yemek yapnak ok temizlik yapmayi sevmiyorum bende.. ama yapiyorum mecburen : (

Ilk evlendigimiz zamanlarda kendisi ne isterse onu yapiyordum ( istedigi yemekler hep ayni) ben et tavuk sevmem pek. Ama yapiyordum. Sonra sebzeye basladim yemedi. Icine et koydum yedi. Etli de ben sevmiyordm baya sıkıntı yasiyorduk. Mesela ben kiymali makarna sevmem ama o cok sever. Iki turlu makarna yapiyordm. Degisik yemekler ogrendim markete gidip 2 patlican alip karniyarik bile yaptigim oldu. Cunku esim ayni yemegi ikinci gun asla yemeyen birisi.

Ama zamanla ogrendim etli yemek yapacaksam benim sevdigim sevebilecegim seyleri yapiyorum o bulgurlu kofte dediginiz sey nedir bilmiyorum ama yanina kiyma kavurmasi yapabilirsiniz.

Haftalik 1 plan yapin 1 gun et yemegi 1 gun sebze 1 gun balik 1 gun borek 1 gun tavuk 1 gun disardan...

Bende evlenmeden onc3 kocami asla ac birakmam diyordum cunku guzel yemek yaparim ( ama yaptigim yemegi hicbir zaman istahla yiyemem) ama bazi aksamlar kocami ac biraktigim dogrudur :)

Ama aç olunca hic sevmedigi yemekleri bile yiyor. Mesela menemen.. ben bayiliirim (yemek degil tabiki ama olsun) ama o asla sevmez menemen yenilmezmi yaa. :) bir gece acikmis bu bende yaptim geldi benimle yedi ve begendi.

Malesef yemek sorunu hemen hemen her kadinin bas belasi

Simdi sizde isteyen biri var ben sordugumda ne yemek yapayim?? Diye. Aldığım cevap bilmem oluyor ya da sen bilirsin bu durumdan nefret ediyorum
Bende sebzenin icinde et hic sevmem annem bu yuzden kiymali sarma ya hasret kalmisti isyan ederdi ben bekarken
Mesela bende menemen sevmem hic esim ama yer

Evet bende guzel yapiyorum ama kendi yaptiklarimi yiyemem cok bu psikolojik bisemi acaba

Bu arada bende esiniz gibiyim ayni yemegi 2.gun yemeyi sevmem ve mesela atiyorum öğlen yedim diyelim aksama ayni yemeyi istemem sucuk pisiririm ekmek arasi

Kiymali makarnayi bende cok severim yaa esiniz zayif ince biri mi? Yeme bozuklugu var sanki benim.gibi ve bende hep ayni yemekleri yerim hic sikilmadan mesela makarnayi hergun yiyebilirim taze fasulye ve dolmayi da annem bekarken sorardi ne yapayim diye cevapladigimda bana ufff bıktım yapmktn derdi

Sütün kalanını dondurucuya atabilirsin,başka bir gün çözdürüp kullanırsın Lorentz in konularına bak,onun da böyle sorunları vardı,belki aşmıştır

en iyi çözüm eşya azaltmasi.. az eşya çok huzur... bide köpeginiz varmiş.. tüyleri tabi heryere gidiyotr bu çok normal.:)
önceki konu aklıma geldi de koltuklari değiştir dedim
Hergun sasiriyorum ne yapcam ne yapcam diye tezgahin onunde 10 dakika düşünüyorum
Yok çalışmıyorum.
Ahahahahah son yazdigina kahkaha atiyorum esim neye gülüyorsun dedi
Koltuklar icin

Cok gördüm ismide cymbalta zaten bu hastaliga veriyor psikiyatr evet depresyon yapti hemde nasi
peki bu ilaçlarla depresyon geçmedi mi birde bu ilaçlar ve bu hastalık yaşama sevincinizi goturdumu özel hayat benim cok sıkıntılı zerre istek yok ilaç ve bu hastalık yapıyormuş bunu eşim bu yüzden benden nefret ediyor sizde sorun varmı ve bildiginiz bir çözümü varmı

en iyi çözüm eşya azaltmasi.. az eşya çok huzur... bide köpeginiz varmiş.. tüyleri tabi heryere gidiyotr bu çok normal.:)
önceki konu aklıma geldi de koltuklari değiştir dedim
Benim evimde cok az esya var aslinda biblo sus tablo falan hic yok portmanto askilik oluyir ya oda yok normal bir ayakkabilik icinde askilik var oni hic sevmem zaten yürüken hep carparim giysi askiligina almadim yetio bu ne bilim incik cancik yok
Ama oturma odasi ayri salon ayri ama mecburdum suanda kimse öyle yapmiyor spor takım almislar hem oturma odasi hem salon diye kullaniyorlar
Niye mecburdum kopek mahvetmesin bide kocaminda tüyleri dökülüyor
Yatacak salona rezil olcak
Hatta salon hala yeni koltuk yeni perde kokuyor
Oturma odasi ise sigara kokuyor
Evime misafir geliyor salonda oturnak istemiyor
Oturmamak icin binbir takla atiyor oturna odasinda oturalin mutfakta oturalim diyor
Esyalar baya boyle avangarde
Esim dedi ki oturmazlar tabi trump i mi agirliyoruz sanki evde milllet bile rahat edemiyor neyleyim oyle koltuğu ben aldırdın bana iste
L diyorum simdi de 2 tane kanepe cok geriyor beni oturma odasinda 2 kanepe demek 4 kırlent demek bu da iş demek

Bende ayni yemegi 2.gun yemem. Ama mesela kuru fasulye yapiyorsun ertesi gune kaliyor ne yapcan mecbur yicen..
Ben yemek ayirmam herturlusunu yerim. Esim kaynanamin evinde hic yemek yemezmis hep disari cikarmis ama kotu yaptigindan degil ayni yemekleri yaptigindan bende pesto soslu makarna falan yapinca cocugun bi ilgisini cekti yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…