Küçük aileler ve ev isleri lütfen yardım edin :(

Bana da şımarıkca geliyor. Ben her yemeği iki akşam yiyemem tavuk, balık gibi..
Ama çorba, sebze yemeği bayatlamaz ki..

Ben çalışırken akşam dolapta hazır yemek olduğu aklıma gelince rahatlıyorum şahsen..
Aynen banada ole geliyo.. dedim ya enistem ole ve esi gelmeden 1 saat oncesinde baslar yemek yapmaya.. sicak sicak olsun diye..bide corba varsa yanina bi tost yapsan bile olur yani

çalışmıyorsun galiba..
ben çalışan bide çocuk bir ev hanimliği....
hergün ne pişircem diye işyerinde düşün...
içli köfte yap diycem eşiniz bulguru sevmiyormuş...
sebze yemegi de sevmiyo..
eee ne pişirceksin...:işsiz:
makarnada yemiyo..
baklagil yemek yap bari:)
tarhana çorbası pişir..
dişarda yemek sağlıklı mı sağlıksız mi?
kendi yaptığı yemekler daha sağlıklı...
hergün tavuk et balık zengin menüsü
önceki yorumlarda Zaten sen borçsuz evlenmişsin yeni aldığı koltuklari değiştirmek L koltuk almak isteyen sensin değiştir komple temiz olsun :dondurma:s

Bence siz çok abartıyorsunuz eşiniz de öyle .
Birgün sen yaparsın Birgün o yapar Birgün kahvaltı yaparsınız Birgün normal bir yemek Birgün dışardan söylerseniz olur biter .

Yemek konusunda derdim yok cunku kalan seyi ne yapacagimi cok iyi biliyorum

Pilav kalirsa kadinbudu
Kofte kalirsa kiymali borek
Sebze yemegi kalirsa yikanip zeytinyagli
Nohut kalirsa yikanip humus veya piyaz

Ben de ilk kez ev temizleyecegim. Hic beceremiyorum. Evim hic derli toplu degil. 8 yildir hic olmadi...

Yemek konusunda derdim yok cunku kalan seyi ne yapacagimi cok iyi biliyorum

Pilav kalirsa kadinbudu
Kofte kalirsa kiymali borek
Sebze yemegi kalirsa yikanip zeytinyagli
Nohut kalirsa yikanip humus veya piyaz

Ben de ilk kez ev temizleyecegim. Hic beceremiyorum. Evim hic derli toplu degil. 8 yildir hic olmadi...
Ay daha ne cevherler vardir sende:))

Buarada nohut dedinde.. nohut durum oluyo ya.. ne muthis bi lezzettir o :))

Arkadaslar selam . Biliyorsunuz 2 kisiyiz cocuk yok.Ben bütün yemekleri yapmasını biliyorum(meze dahil) ama sorun şu ki eşimden yana cok dertliyim.
Kendisi yatılı okullarda okudugu icin pilav ve makarnadan tiksinmiş. Sebzeyi cok sevmez.Salata da.. Corba aklina gelmez et ve balık istiyor sürekli. Yaparsam yiyor mu yiyor ama isteksizce sadece doymak icin..evlendigimden beri 1 su bardagindan yaptığım pilavi hep döktüm nerdeyse :KK43:
2.husus temizlik islerinde cok kötüyüm evi topluyorum ertesi günü bir bakiyorum darman duman. Bu arada belirteyim evim cok buyuk ve saglik sorunlarim var is yapinca oram buram ağrıyor.Yinede kendimi yoruyorum Evde köpekte var tuyleri dökülüyor. Esimle bir kadin bulduk haftada 1 temizlige geliyor gidiyor cok şükür.

Sorun şu biz son zamanlarda hep disardan yedik. Esimde sen haftada 1 yemek yapiyorsun bana bakmiyorsun gibi isyanlarda bulundu.Bugunde ben bulgurlu kofte yaptim yicek misin dedim hayir dedi dışarda yemis gelmis. Peki dedim oturdum kendim yedim
Bi baktim tencerenin ici bos
Sen mi yedin aşkım dedim. Evet dedi
Ayran da yapmis kendisine blendir tezgahin üstündeydi.
Afiyet olsun dedim ama sasirdim da. Gecen gunde corba yapmistim,sabah uyandim gec uyandim (kendisi daha erken uyanir) icmis.

O kadar çok üzüldüm ki,simdi diceksiniz nesine üzüldün?adam artık buldugunu yiyor demekki acıkmış ve yemiyecegi seyi yiyor yani bulgurlu seyleri de sevmez.

Bende boyle olunca hemen kendime ders aldim.Bana cevrem hep evinde yemegin bulunsun illa yemegin olsun derdi bende anlamazdim ne alaka derdim. Oyle degilmis :KK43:
Gece gece yarin icin, zeytinyagli pisirdim söylemesi ayıp ve borek yaptim Kendimce de hergun yemek yapcam diye karar aldim.
Esime de bundan sonra hergün yemek yapcam dedim oteki gune de taze fasulye dedim

Bana dedigi su "Askimm bosveer 2 gune bir yap 3 gune bir yap.
Bende neden yaa ? Yapmayınca laf ediosun dedim
Ses yok

Arkadaşlar o kadar dengesiz ki is yaparim kendini yorma kendini parcalama der. Yapmam pasaklisin der laf sokar.yemek yapmam laf yerim simdi de boyle biseyle karsilasiyorum.

Ben ne yapcam ya?
:KK43: siz küçük aileler ne tur yemekler yapiyorsunuz yemek dökmek en sevmedigim seydir ama cogu zaman dökülüyor.
Bide pasta borek tarzi seyler yapiyor musunuz benim aram pek yok yaptigima da değmiyor yani.

Yardimci olun lütfen derdim günü kurtarmak porsiyonlari nasil ayarlayabilirim? Bir evde hep yemek pismesi şart midir sizce?

Ben yeni evli oldugum icin yanlis mi davraniyorum bu konularda.Tecrubesizim sonucta yemek olmadi mi disardan soyletiyoruz ama o da bi yere kadar
Öncelikle kullanmadığınız odaları kilitleyin ve girmek yasak olsun yemeğe gelince olabildiğinde küçük porsiyonlu yapın pazardan yarim kilo alın benim eşim de öyle sürekli hamur işi ve et istiyor olmayınca eşek gibi yiyor digerlerini

Benim esim hic yemek secmez :) sebze,corba,pilav,yumurta,zeytinyagli,et yemekleri,mezeler .. akliniza ne gelirse yer yeter ki yapan kisinin temiz oldugunu bilsin..ama ben buna ragmen her zaman yemek yaparim ayda 1 dir oyle kahvaltiyla gecistirdigimiz :) emin olun erkekler yemek yemeyi cok seviyor ha bir de degişik soslar baharatlar çeşniler de denemeyi sever, alir alir getirir marketten oyle seyleri hadi bana bundan yemek yap der

Yemeğin ertesi güne kalması iyi bir şey değil mi ya? :KK64:
2 akşamlık yemek ne güzel işte..
Bence değil.
Yemeğin kıvamı bozuluyor ve tekrar tekrar ısıtmak besin değerini öldürüyor.
İlk yorumumda belirttim, çocuklar olmadan önce her akşam taze yapardım ama şuan bazen 2 akşamlık yapıyorum ve farkı görebiliyorum.
Makarna bile tekrar ısıtıldığında su ekleniyor, hamurlaşıyor.
Çorbalar şişer ve kıvamı bozulur.
Tavuk zaten piştiği gün yenmesi gereken bir şey, tadı hemen değişir, etler sertleşir.
Sadece zeytinyağlı yemekler bekledikçe lezzetlenir, onun dışında kalan her yemek bana dolaba girip tekrar ısıtıldığında tat olarak lezzetsiz geliyor.
Şuan mecbur yiyoruz ama fırsatım varsa karnıyarığı bile tek akşamlık yaparım.

Cok tesekkur ederim .
Inan kuru fasulyeyi de unuttuk yemeye yemeye
Pismek bilmiyor
Duduklu tencere korkumu yensem alcam bitane direkt pisircem ama.
Aksamda ıslayın daha kısa sürede pişer. Ben düdüklü tencere çok kullanırım iyi bir marka alırsanız ömürlük dostunuz olur ve güvenlik önlemleri çok fazla. Ama kuru fasülyeyi ben normal tencerede daha cok seviyorum kıvamını ayarlamak daha kolay oluyor.

Neymis o karnıyarık boregi bakacam simdi
Bazlama yi nerden temin edebilirim sanki bi ara gozume carpti migros ta doğru mudur
Yapcam bu bazlama pizzayi
Bazen hamuru guzel olmuyor pizzanin ne yalan soyleyim evde yapincw lazanya gibi olmustu bi defa esim cok guzel cok guzel dedi de ben begenmemistim kendi yaptığımı her zaman tutmuyor yaa.

Et isinden de fenalik.geldi canım artık yani.Biktim kokusundan kanindan ya

Simdi yeni plan hamburger eti yaptırmak kiymadan . Buzluga atmak. Bide lahmacun yaptırsam diyorum 1 2 gun onu yeriz.iyi olmaz mi
Fırınlara gidip ekmek hamuru alabilirsiniz. Ekmek fiyatına veriyorlar mayalı hamur oluyor ister poğaça yap ister fırında börek, pizza özellikle pişi hepsi olur. Zamandan tasarruf sizin için.

Pilavı bir su bardağından yapıyorum tatlı tabağının kenarında kalıyor 2 kişilik acaba bardaklar mı büyük :) Şüphelenmeye başladım kendimden :) bir üçüncü tabak çıkmıyor bizde :)klasik küçük ölçü sb
Kucuk su bardağım ama bende suphelendim simdi pasabahcenin mavi renkli yuvarlagimsi bardağı ama artıyor yaaaaa bence benimki büyük
Cay bardagiyla yapcam arkadaslarin dedigi gibi hatta bugun yapcam bide boyle deneyim :KK70: :KK70:

Adam yemek yemeyi sevmiyor, bir gün bilmem canım da şunu çekti hadi gidip yiyelim dediğini:KK70: o yüzden pek yemek yapmıyorum, kendi kendine menemen, yumurta falan idare ediyor, ekmek arası kaşar salam çok güzel bir yemek onun için mesela:KK70:
Keske benimki de öyle olsa ya :KK70:
Esiniz benim gibiymiş bu arada bende sevmiyorum yemek yemeyi :KK70:

çalışmıyorsun galiba..
ben çalışan bide çocuk bir ev hanimliği....
hergün ne pişircem diye işyerinde düşün...
içli köfte yap diycem eşiniz bulguru sevmiyormuş...
sebze yemegi de sevmiyo..
eee ne pişirceksin...:işsiz:
makarnada yemiyo..
baklagil yemek yap bari:)
tarhana çorbası pişir..
dişarda yemek sağlıklı mı sağlıksız mi?
kendi yaptığı yemekler daha sağlıklı...
hergün tavuk et balık zengin menüsü
önceki yorumlarda Zaten sen borçsuz evlenmişsin yeni aldığı koltuklari değiştirmek L koltuk almak isteyen sensin değiştir komple temiz olsun :dondurma:s

Hergun sasiriyorum ne yapcam ne yapcam diye tezgahin onunde 10 dakika düşünüyorum :KK70:
Yok çalışmıyorum.
Ahahahahah son yazdigina kahkaha atiyorum esim neye gülüyorsun dedi :KK70:
Koltuklar icin :KK70:

Delimisin kiz:)) duduklu varken ne gerek var kuru icin nohut icin normal tencereye? Ben cok yaparim bu tarz yemekleri duduklude. Her kullandigimdada Allahim asrin icadi ne guzel bise bu diyorum:)) 30 dk kuru fasulye hazir. Taze fasulye ayni sekilde..patates haslama.. et kavurma..nohut gene yarim saat. Mercimek corbasi 8,5 dakika..Liste uzayabilir. Cabucak olmasi benim icin buyuk arti.. kocaman tencereyi yikamak bile zor gelmiyo, kendini affettiriyor hiziyla:))

1Sen 1Sen arkadas anlatmis.. artan seyleri degerlendir.. 2 kisiye 1 su bardagi pirinc cok.. onu yarim bardaga indir mesela..yaninada ne yaparsan.. kuruysa kuru olsun.. yanina tursu salata yogurt cacik ayran gibi bise koy.. hepsi degil tabii.. ben kuru fasulye yaparsam ilk gun oyle yenir ertesi gun kivam alir daha cok fasulye yanina pilav yaparim. Sebze yemegide yap o sevmiyo diye sen niye yemiyceksinki.. begeniyosa yesin begenmiyosa kahvalti yapsin madem. Gece boyle artanlari yedikcede alisir bence. Mumkun mertebe sicak yemek olarak 2 taneden fazla yapma .. borek varsa bi corba yanina yeter.. tavuklu pilav ayran yeter.. patatesli sulu kofte yogurt ekmek yeter:)) mesela..

Pilavi beyaz yaptiysam diyelim arttiysa sutlac yaparim vs. Ha hic atilmiyo mu yemek, atildigida oluyo. Ben 3 gunden fazla olursa yemek yedirmiyorum cocuklara..1 kereden fazlada isitmam ayni yemegi..

Her gun et yenmez kebap yenmez yani.. insan bikar bi kere.. mesela arada sadece corba yap.. mantar corbasi mercimek corbasi olur.. yanina bayat ekmek varsa kitirlat mesela.. yayla corbasi yaptiysam yanina ekmek arasi sucuk yaparim:) alakasiz gibi olsada lezzetli oluyo.

Kek kurabiye pasta borek hepsini yaparim.. yarisini kardeslerime komsulara vs veririm genelde:) diger yarisida bize:))

Haricinde bencede esine birsey sorma.. yap kur sofrani cagir. Guzel mi kotu mu sorma bile:)) zamanla tavrina alisacak nasilsa. Bebelerden once bende her gun yemek yspmiyodum ama artik nerdeyse her gun yaparim. Favorim tencere yemekleridir sabahtan yapabildigim icin:)) yemek hazirsa diger isler onemsiz. Gezeceksek gezeriz ama eve geldigimde ne yedircem diye dusunmem en azindan. Sen tavrini net tutki esine elestirme sansi verme:))

Evde tursum yogurdum ( evv yogurdu kaynana her hafta verir) surekli bulunur
Esim gecer ayran yapar hep icer oyle kendi kendine seviyor
Dediğin gibi canim ilk isim duudklu tencere almak olcak :) yoksa bu eziyet cekilmez 2 bucuk saatte kuru fasulye pisirdigimi bilirim ustelik geceden de islatmistim

Bu gece pizza yapcam insallah bende su yandaki kadina verim diyorum o 3 cocuk annesi 15 senelik evli guzel seyler gönderiyor bana sagolsun :KK70: :KK70:

Kucuk su bardağım ama bende suphelendim simdi pasabahcenin mavi renkli yuvarlagimsi bardağı ama artıyor yaaaaa bence benimki büyük
Cay bardagiyla yapcam arkadaslarin dedigi gibi hatta bugun yapcam bide boyle deneyim :KK70: :KK70:
Canim cay fincanlari varya onunla yap. Iki kisi bize hatta ogluşa bile tam geliyo. Ne yaparsan az yap hem seni yormaz hem de taze taze yenilir. Her gun de yemek yapcam tribine girme. Ne buluyosa yesin iste. Ýüzleme fazlla :KK50:

Cocuksuz ev nasil dagilir ki biz cocuksuzken hep derli toplu olurduev..silme supurme haftada 2 yapardim..Esim de sadece et yer sebze yemezdi pilav makarna yerdi ama..sebze de olsa yaptim ben dolma tavuk pilav et sote corba cacik katniyarik firinda kofte ......azicik yap koy yenir bence..Cocuksuz oldugunuz halde kadin tutman ise takdir e şayan..Esin bence icten ice kizgin da kibar olma cabasinda..

Ya mesajiniza güldüm cunku dogru bir tespit kızgin oldugunun bende farkindayim onun :KK70:

Kadin geliyor ev yine daginik diyor mesela :KK70:
Evim buyuk dubleks koskoca terasi var les gibi oluyor evde kopek var ya dağılıyor bende anlamiyorum ki ev surekli temizlik istiyor esyalar desen beyaz renk oooffffffff

X