Küçük aileler ve ev isleri lütfen yardım edin :(

Ben de düdüklüden pek haz etmezdim Ancak şimdi herşeyi onda pişiriyorum etli yaprak sarması bile Harika oluyor düdüklüde :KK66: bir Alman markası var W.. hem saçma sapan bir fiyatı Yok hem de güvenilir çoğu zaman ötmesini beklemeye bile gerek Yok renklerle gösteriyor ortasına gelince kapatıyorum tencere gibi gözün kapalı alabilirsin
Yemek konusunda benim eşim yumurta kıramazdı şimdi öğrettim hergün bıraksam bulgur pilavı yapacak .Aslansın kaplansın harikasın bak herkes bunu böyle yapamaz diye diye heveslendirdim :) Herşeyi telefonla sipariş eden adam sırf kendi malzemeleri için Pazar'a bile gelmeye başladı benimle :KK66: Herşey senin elinde.Kibirden ölürdü başlarda :)

Ben de düdüklüden pek haz etmezdim Ancak şimdi herşeyi onda pişiriyorum etli yaprak sarması bile Harika oluyor düdüklüde :KK66: bir Alman markası var W.. hem saçma sapan bir fiyatı Yok hem de güvenilir çoğu zaman ötmesini beklemeye bile gerek Yok renklerle gösteriyor ortasına gelince kapatıyorum tencere gibi gözün kapalı alabilirsin
Yemek konusunda benim eşim yumurta kıramazdı şimdi öğrettim hergün bıraksam bulgur pilavı yapacak .Aslansın kaplansın harikasın bak herkes bunu böyle yapamaz diye diye heveslendirdim :) Herşeyi telefonla sipariş eden adam sırf kendi malzemeleri için Pazar'a bile gelmeye başladı benimle :KK66: Herşey senin elinde.Kibirden ölürdü başlarda :)
O markayi özelden atar misiniz merak ettim
Olmadi bende ondan alayim bari onda pisiririm.
Ya bende sabır var aslında bende bu tip seyler yapsam mi diyorum bir ara yumurta kırmıştı benim canim cekti diye böyle acindirmistim kendimi halim de pek yoktu .Aslinda yumurtayı da hic sevmem ama canim nasi cektiyse o an :KK70:
Sanki benimkide boyle olur mu ne ??? :) cunku bir kac kez ben ona tarif ettim o da yapti. Misafir gelcekti yetistiremedim elim ayagima dolandi ocagin basina geçti yani yaptı ilgilendi insallah olur yaaaa cok sanslisin hee :)
Senin adina sevindim:)

Arkadaslar selam . Biliyorsunuz 2 kisiyiz cocuk yok.Ben bütün yemekleri yapmasını biliyorum(meze dahil) ama sorun şu ki eşimden yana cok dertliyim.
Kendisi yatılı okullarda okudugu icin pilav ve makarnadan tiksinmiş. Sebzeyi cok sevmez.Salata da.. Corba aklina gelmez et ve balık istiyor sürekli. Yaparsam yiyor mu yiyor ama isteksizce sadece doymak icin..evlendigimden beri 1 su bardagindan yaptığım pilavi hep döktüm nerdeyse :KK43:
2.husus temizlik islerinde cok kötüyüm evi topluyorum ertesi günü bir bakiyorum darman duman. Bu arada belirteyim evim cok buyuk ve saglik sorunlarim var is yapinca oram buram ağrıyor.Yinede kendimi yoruyorum Evde köpekte var tuyleri dökülüyor. Esimle bir kadin bulduk haftada 1 temizlige geliyor gidiyor cok şükür.

Sorun şu biz son zamanlarda hep disardan yedik. Esimde sen haftada 1 yemek yapiyorsun bana bakmiyorsun gibi isyanlarda bulundu.Bugunde ben bulgurlu kofte yaptim yicek misin dedim hayir dedi dışarda yemis gelmis. Peki dedim oturdum kendim yedim
Bi baktim tencerenin ici bos
Sen mi yedin aşkım dedim. Evet dedi
Ayran da yapmis kendisine blendir tezgahin üstündeydi.
Afiyet olsun dedim ama sasirdim da. Gecen gunde corba yapmistim,sabah uyandim gec uyandim (kendisi daha erken uyanir) icmis.

O kadar çok üzüldüm ki,simdi diceksiniz nesine üzüldün?adam artık buldugunu yiyor demekki acıkmış ve yemiyecegi seyi yiyor yani bulgurlu seyleri de sevmez.

Bende boyle olunca hemen kendime ders aldim.Bana cevrem hep evinde yemegin bulunsun illa yemegin olsun derdi bende anlamazdim ne alaka derdim. Oyle degilmis :KK43:
Gece gece yarin icin, zeytinyagli pisirdim söylemesi ayıp ve borek yaptim Kendimce de hergun yemek yapcam diye karar aldim.
Esime de bundan sonra hergün yemek yapcam dedim oteki gune de taze fasulye dedim

Bana dedigi su "Askimm bosveer 2 gune bir yap 3 gune bir yap.
Bende neden yaa ? Yapmayınca laf ediosun dedim
Ses yok

Arkadaşlar o kadar dengesiz ki is yaparim kendini yorma kendini parcalama der. Yapmam pasaklisin der laf sokar.yemek yapmam laf yerim simdi de boyle biseyle karsilasiyorum.

Ben ne yapcam ya?
:KK43: siz küçük aileler ne tur yemekler yapiyorsunuz yemek dökmek en sevmedigim seydir ama cogu zaman dökülüyor.
Bide pasta borek tarzi seyler yapiyor musunuz benim aram pek yok yaptigima da değmiyor yani.

Yardimci olun lütfen derdim günü kurtarmak porsiyonlari nasil ayarlayabilirim? Bir evde hep yemek pismesi şart midir sizce?

Ben yeni evli oldugum icin yanlis mi davraniyorum bu konularda.Tecrubesizim sonucta yemek olmadi mi disardan soyletiyoruz ama o da bi yere kadar
Cocuksuz ev nasil dagilir ki biz cocuksuzken hep derli toplu olurduev..silme supurme haftada 2 yapardim..Esim de sadece et yer sebze yemezdi pilav makarna yerdi ama..sebze de olsa yaptim ben dolma tavuk pilav et sote corba cacik katniyarik firinda kofte ......azicik yap koy yenir bence..Cocuksuz oldugunuz halde kadin tutman ise takdir e şayan..Esin bence icten ice kizgin da kibar olma cabasinda..

5 sene uğraştım Yoksa ona kalsa hastalandığımda bile çorbayı internetten söylerdi :)hayat bu bil ama yapma diye diye tencereyle tanıştırdım :) Sonrası zaten çocuk gibiler kızdığımda yapabildiği yemekleri sıralıyor şimdi :) Patatesli omlet yapayım mı ,pilav yaptım hadi gel barışalım :) Sinsice işlemen gerek ürkütmeden Yoksa her iş onlara yüklenecek sanıyorlar :KK66:

Hangi markayi onerirsin canm?
Tefal iyi galiba dimi alayim artik herkes kulaniyor korku korku nereye kadar zor oluyor bazi emeklerin pismesi
Cok cok tesekkur ederim onerilerin için cok sagol valla
Merhaba düdük için fissler tabiki . Ben 10 dk da et yapıyorum 4 dk da dolma . 4 dk da çorba gibi gibi patlamama garantisi de mevcut . Konuya gelirsek eğer benim eşimde yemeği çok sever ve iştahlı yer Buda beni yemek yapmaya teşvik eder . Ben haftalık menüler oluşturuyorum . Biz salata meze çorba ana yemek şeklinde yeriz tabi tatlı olmazsa olmaz oluyo . Sende öyle menü oluştur ne yapacağım derdine düşme hep . Sonra 1 su bardağı pirinçten 4 kişilik yemek çıkıyor çok fazla . Ben 1 çay bardağından yapıyorum ki yanında zaten bir ana yemek var onu garnitür olarak düşünüyorum hep.

Yazın çorba yapmam pek. Sıcakta sevilmiyor bizim evde.
Yerinizde olsam,havuç tarator,domates soslu karışık kızartma,zeytinyağlı vb soğuk yenebilecek tarzda birşeyler bulundururum buzdolabında.
Porsiyonları abartmazsanız 2 gün yetecek kadar yaparsaniz,sofrada 2 gün çeşit olur. Acıkinca dolaptan alınıp hızlica yenecek alternatif olur.
Pilavı fazla yapıyorsunuz iki kişi için. Biz 3 kişiyiz çay bardağı ile yapıyorum yetiyor bize.
Börek yapiyorsaniz ve eşiniz seviyorsa buzluk böreği tarzında yapın,ben 6 yufkadan yaparım buzluktaki bittikçe,2şer,3 er yenir kalani buzluğa atarım her zaman pişirilmeye hazır bulunur. Arada kızım ister hemen fırınlarım. Zaten hepsini pişirsem bitmez,fazla gelir bize de ziyan olur.
Salata hala az yaparım. Tam yeter. Yeşillikleri aldığım gün sirkeli suda bekletir yıkar,kurular ,mutfak bezine sarar saklama kabina alırım. Salata yapacağım zaman oradan alir kullanirım,hem çürümez hemen ıslak olmadığı için hemde elimin altında malzeme olur her zaman.
Bulgur yedi diye üzulmüşsünüz ama bence bu sizin açınizdan güzel bir gelişme. Demekki yiyebiliyor acıkinca ki yemek secmek hoş değil,arada denesin farklı birseyler ne kaybeder ki

Ben nededeyse hiç pilav yapmam, 1 su bardağı misafirime ölçümdür, tabağımda çok az yer tutar
Tencerelerini küçültebilirsin, veya yarım ölçüye düşürebilirsin
Pilav yerine erişte veya soslu makarna yaparım.
Ama asıl tercih yogurtlu mezelerden veya salatalardan yana olur
Börek fln sayıyla pişiriyorum buzlugumda genelde olur.

Pilavı bir su bardağından yapıyorum tatlı tabağının kenarında kalıyor 2 kişilik acaba bardaklar mı büyük :) Şüphelenmeye başladım kendimden :) bir üçüncü tabak çıkmıyor bizde :)klasik küçük ölçü sb

Siz kalabalık ailede mi büyüdünüz

Üç kişiyiz dün yarım kilodan taze fasülye ve Türk kahvesi fincanı ile pilav yaptım

Bir domates bir salatalık biraz da yeşillik ile salata

Fasulyenin bir tabağı da arttı

Fasülyenin kalan yarım kilosu da kış için hazır buzlukta

İki kişi iken bir kilo fasulyeyi üçe bölerdim birini pişirir ikisini buzluğa atardım

Benimki de salata yemez, meze yemez, poğaça veya börek yemez, zeytinyağlı yemez, makarna veya pilav yemez, ağır yemek yemez, sebzeleri seçerek yer.

Erkekler genelde boyle oluyorlar yapma senden bisey istemiyorum diyorlar daha sonra yapmayincada senden kötüsü yok:) geneli nankör oyuzden kafana göre takil :)) bu arada köpüsün cinsi ne :))

Ayy one kiz oyle kolay gelsin sana :KK70: tencrreyi kafasina geciririm ben olsam :KK70:
Adam yemek yemeyi sevmiyor, bir gün bilmem canım da şunu çekti hadi gidip yiyelim dediğini:KK70: o yüzden pek yemek yapmıyorum, kendi kendine menemen, yumurta falan idare ediyor, ekmek arası kaşar salam çok güzel bir yemek onun için mesela:KK70:

aslında yaz ayında yapılacak çok seçenek var,

bizde iki kişiyiz, çalışıyorum genelde yemeklerimi iki günlük yaparım bir günde kayınvalidemde yeriz.Her hafta mutlaka pazara çıkarım,aldığım herşeyi yarım kg alıyorum, bamya aldığım hafta taza fasülye almam mesela, eşim patlıcanı çok sever her hafta patlıcanlı bir yemek mutlaka yapılır.Bizdeki sorunda etli yemek yapamıyorum akşam işten geldiğimde eti pişirmek uzun sürecek gibi geliyor düdüklüde büyük indir kaldır üşeniyorum açıkçası :KK45:Ben bile ev iş yemek düzenimi oturttuysam herkes oturtur, bekarken hazır yemeği kurmaya üşenirdim :)

Neymis o karnıyarık boregi bakacam simdi
Bazlama yi nerden temin edebilirim sanki bi ara gozume carpti migros ta doğru mudur
Yapcam bu bazlama pizzayi
Bazen hamuru guzel olmuyor pizzanin ne yalan soyleyim evde yapincw lazanya gibi olmustu bi defa esim cok guzel cok guzel dedi de ben begenmemistim kendi yaptığımı her zaman tutmuyor yaa.

Et isinden de fenalik.geldi canım artık yani.Biktim kokusundan kanindan ya

Simdi yeni plan hamburger eti yaptırmak kiymadan . Buzluga atmak. Bide lahmacun yaptırsam diyorum 1 2 gun onu yeriz.iyi olmaz mi

Pizzayı ekmek hamuru ile de yapabilirsin fırından alıp

Adam yemek yemeyi sevmiyor, bir gün bilmem canım da şunu çekti hadi gidip yiyelim dediğini:KK70: o yüzden pek yemek yapmıyorum, kendi kendine menemen, yumurta falan idare ediyor, ekmek arası kaşar salam çok güzel bir yemek onun için mesela:KK70:
Benimki hem yemegi yer hem biraz sonra da , ekmek arasi yapar en uyuz oldugum sey :KK70:

X