kpss hakkında, çok mutsuzum ve çok bunaldım

Evet , meslek onuru, ahlaki diyorlar lafa gelince. Ancak meslektaslarina asgari ucreti hak gorup kole gibi calistirayim ama az maas vereyim, ben kac yillik avukatim genclere sorumluluk yikip muvekkilleri magdur etmeyeyim, hak kaybina ugramasin insanlar, calisanlara yol gostereyim diyen avukat sayisi cok az. Markete girip calissan kafan daha rahat olur. Kendi isim olmasa, diplomayi mutfaga asar , youtube kanali falan acar baska seylerle ugrasirdim. İsci avukat olmak cekilecek cile degil. Zaten mezun cok fazla, ulke bu yuku kaldiramiyor, bir de insanlarin ac gozlulugu, modern kolelik tutkulari, sadist tavirlari eklenince.. sinirim zipladi yine. Sonra mutlak butlan neden bu kadar agresif. Nasil olmayayim, ne duzgun isliyor, neremiz dogru da ben sakin kalayim. İnsanlara uzuluyorum, bilmeden hukuk seciyorlar hala.

Benim de kardesim girdi bu yil. Ben de baktım sorulara. Türkçe'de 4 boş olması gayet iyi. Düşük puanlarla daha iyi sıralama olacak gibi bu yıl. Çünkü sorular beklenildiği gibi değildi. Genel olarak zor bir sınavmış. O yüzden geçmiş yıl netlerinize göre degerlendirip kendinizi üzmeyin. Sınavlarınızı bitirmeye odaklanıp üzülmeyi sonraya bırakın. Sinavdan sonra da bir b planı oluşturun. Baska sehirde asgari ücrete çalışıp 3 kisi ayni eve cikabilirsiniz. Herkes ev arkadasi arıyor, odalarını kiraliyor. Belki de hiç gerek kalmayacak atanacaksiniz ama atanamasaniz bile o evde kalmak zorunda değilsiniz. Evden uzaklaşıp çalışmaya basladiginizda kendi hayatınızı yasadiginizda çok rahatlayacak kafanız. Bir taraftan calisirken bir taraftan sınava tekrar hazırlanın. Bir yilda yetismezse iki yıla yayın. Iki yil ozel sektörde çalışıp girersiniz sinaviniza. Emin olun olur. Ayrıca kafanız cok daha rahat olur ya olmazsa kayginiz olmaz.

O kadar haklısınız ki anlatamam. Herkes bu durumu normalleştirmiş, düzgün bir hayat ve çalışma şartı istediğimizde gözlerini belertiyor garipsiyor bütün insanlar… Şu anki aklım olsa gerçekten hukuk seçmezdim ama işte 18 yaşımda aile dizinin dibinde yanlış yönlendirildim. Akrabalarımız hep öğretmendi zaten hiç avukat yoktu bilemedim. Umarım bundan sonrası iyi olur.

Sorular ismi lazım değil dershane ile aynı kardeşim de girdi sınava. Çok yazık ya sorular dağıtılmış whatsapp yazışmaları falan çıktı ortaya ama üstü kapanır yine.İptal etmezler

Öncelikle tebrikler! Buraya da mülakatla mı girdiniz, düz memur olarak atandınız mı? En önemli olan motivasyon ve insanın kendine olan umudunu yitirmemesi, o da çok zor. Eleniyorsun, sebebini bilmiyorsun.

Hukuk okuduğunuza göre yüksek puan almissiniz ne sececeksiniz ki zaten insan puanını degerlendirmek istiyo şuan herhangi bir bölüm yok ki güzelce bitir, düzgün çalışma koşulu parası olsun.

Düzgün çalışma şartını istemek şımarıklık olarak goruluyo sen kendini ne zannediyosun da düzgün çalışma koşulu istiyosun oluyo. Bir sorunda bu böyle olmaz ama biz insan değil miyiz diyince aaa ama iş hayatı böyle küfür hakarette normal deniyo. Kimse de sesini bı şeye çıkarmıyor. İnsanlara zulme uğradıkça zevkten daha dört köşe oluyolar o kadar garip bı düzenin içindeyiz ki

Soruların telif hakkı bizde olduğu için sınavdan sonra çözdük diye yazmış yediiklim vatandaşlık hocası, o resmi bayram sorusu keşke tutturabilseydik sadece çıkan soruları çözdük demiş. Bilmiyorum nedir durumlar

Hayır wp gruplarında eski tarihli dönen sorular var maalesef .. ayrıca öatb de de tutmuş . Bu kadar tesadüf olur mu

Umarım gönlünüzce olur her şey. Emek veren, çalışan insanların hak ettiklerini alamaması beni hep çok üzmüştür.
Bir de konu sahibi belli ki kamuda çalışmak istiyor. Özelde çalış diye ısrar etmenin pek bir anlamı yok bence. Ben de yarı zamanlı çalışmaya geçtim geçen ay. Çevremdeki herkes neden öyle yaptın vs diyip durdu. Geçim sorunum yok ama yine de işi bırakmak istemiyorum. Kendime, eşim, evime, kedilerime vs daha çok vakit ayırmak istiyorum. Çabuk yorulan biriyim ve tam zamanlı çalışmak bana göre değilmiş. Neden insanlara açıklamak zorundayım ki bunu
Hedefinizden vazgeçmeyin bence, mutlaka karşılığını alacağınıza inanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…