kpss hakkında, çok mutsuzum ve çok bunaldım

Benzer durumdayım. Branşım edebiyat yani yoğun metinlere hazırdım süreçte paragraf da çok çözdüm. Ama o sınav anında ve aşırı sıcakta ne işaretledim hiç bilmiyorum. Sonrasında eğitim bilimleri çok çalıştığım halde garip sorular vardı. Ne yapacağımı bilmiyorum alan çalışmam lazım. Kurtuluş için tek çaremiz bu galiba. İnşallah orada emeğimizin karşılığını alırız

O kadar iyi bir eğitimi devlette avukat olmak için mi aldınız? O kadar çalışkan biriyseniz neden özel bu kadar korkutuyor? Bu her meslekte böyledir önce 5-10 yıl sürünürsünüz sonra rahat edersiniz.
Hayır düz avukatlık değil de devlette uzmanlıklar oluyor özellikle bilişim hukuku ile ilgili kurumlara girmek çok istiyorum. BTK, KVKK gibi bilişim üst kurullarına. Ablam da onlardan birinde çalıştığı için çok hevesle hazırlanmıştım kpssye 😕 yine de elimden geleni yapacağım daha kurumların kendi sınavları olacak

Yalnız değiliz. Ben de yalnız olduğumu düşünüyordum, değilmişim. Süre sıkıntısı yaşadım ben de Türkçe soruları yüzünden matematiğe vaktim kalmadı.
Sakin olun ve önünüzdeki sınava odaklanin. İnşallah emeklerimizin karşılığını alacağız.

Özel sektör öldü artık avukatlar asgarinin biraz üstünde sürünüyor babandan çevren yoksa asla özelde avukatlık yapma
Hakim savcılık KPSS dene tekrar tekrar
Haklısınız özelde yükselirsin diyolar ama yükselmek için en az 7-8 sene gece gündüz çalışmak gerekiyor. Birkaç seneye aileye kurmak istiyorum, düzenli güvenceli bir işim olsun istiyorum ve gerçekten emek verdim bu sınava. Ama sanki özel istemediğim için tembelmişim gibi bir algı var nedense. Türkiyede özelde insanı şartlar olsa gıkım çıkmazdı. Denedim gerçekten çok zor.

Aylardır bu sınava çalışıyodum. Önceki yıllara ait çıkmış soruları ve benzer yayın denemelerini çözdüğümde hep 90 üstü aldım hatta 93,94 leri bile gördüm aynı sürede. Ama bugünkü sınavda resmen çuvalladım. İşaretlediğim çoğu şeyden emin değilim, banko olarak baktığım birkaç konuyu boş bıraktım, resmen bir enkaz gibiyim şu an. Her şey çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Kaydırma bile yapmış olabilirim gibi düşünceler beynimi yiyip bitiriyor.

Üstelik 6 gün sonra kpss alan sınavım yani hukuk sınavım var daha. Ona çalışmam lazım şu an ama ağlamaktan başıma ağrılar girdi.

Bir sene daha eve kapanmak istemiyorum, beni bu kadar mutsuz eden ve çocukluk travmalarımı yaratan aile evinde daha fazla durmak istemiyorum çünkü bu evde her şey başıma kalkılıyor, sürekli kavga yaratılıyor ve nefes bile alamıyorum.

Bu sebepten başka bir şehre gidip özel sektörde asgari ücrete karın tokluğuna çalışıp sürekli şehir şehir duruşmalara gitmek ve deli gibi sömürülmek istemiyorum.

Gerçekten karanlık bir kuyuda hissediyorum kendimi. Üniversiteye başlarken o kadar pozitiftim ki, çok iyi bir okulun hukukunu 4 yılda bitirdim, ileri düzey ingilizcem var ama sanki her kapı birer birer yüzüme kapanıyor. Çıkmazda boğuluyorum.
Seni çok iyi anlatabilecek konumdayım. 7 inci yılımda atandım.

Tavsiye olarak ben nasıl Br yol izledim onu söyleyebilirim. Ben ilk yıl sadece kpss alan çalıştım ve iyi bir temel yaptım, sonra part time aldığım para ile kitap sınav yol ücreti vb şeyleri karşılayabileceğim işlerde çalıştım. Böylece ailem bana gık diyemedi çok kendim izledim yolumu kendim emek verdim. Belki maddi yük olsaydım o zaman laf söylerlerdi. Geçen sene yazın annem evlilik konusunda banaa baskı yaptı hadi artık ne kadar daha böyle sürecek diye ama atanınca ne istersen o durumuna düştü.
Bende alandan girdim şu an az insan olan özlük hakları iyi maaşı iyi bir işim oldu. İlk girerken kendi kendime yol çizdim o yoldan ayrılmadım. Bana o zaman herkes kamu diye şart yok boşver bak bizde okuduk yne çocuğuna bakmak için işten ayrılıyorsun diyenler şu an helal olsun diyor. Sırtın yere gelmez sen akıllı bir kızsın diyor. Benim bagımsız olmam gerekiyordu ondan bu yolu seçtim kaç yıl olursa olsun yapacagımı biliyordum. Kendim içinyaptım ve p3 değil de alanı kendim için seçtim özlük vb sebepler.
Olabildiğince evde takılmayın sizin gibii emeek veren kişiler olsun etrafınızda ben kütüphaneden 12 de 1 de çıktığımı çok bilirim param yetsin diye eve yakın yere giderdim yürürdüm. Kimseden destek beklemeyin ailenizden bile ben atandım maaşımı almadan a dan z ye her şeyi kendim aldım. Bana babam annem yarın gelip şunu aldık diyemez, bana şu an biz sana destek olduk bile diyemiyorlar tamamen kendi emeğim ve iradem sayesinde..
Bir de sınav kötü geçti diye üzülmeniz boşuna zor sınav iyidir az çalışan insanın sallayıp yapmasını engeller çalışan için nimettir. Belki net sayınız düşük olur ama sıralamanız iyi gelir. Ben bir kurum sınavına kapıdan içeri girerken okuduğum not sayesinde mülakata kalmıştım. Herşeyde pes etmeyin biraz dirayetli olun. İş hayatı ale hayatı hep süper olmayacak. Son ana kadar çalışın. Birde bir an önce atanaayım bitsin diye düşünmeyin huzurlu çalışacağım yer olsun diye niyet edin. Çekim yasasına çok inanıyorum, benim puanları hep yüksekti mülakattan hep elediler beni, şu an çok istediğim bir yer oldu 10 yılda zor atamaya çıkan Br ilçe hemde,
Umarım iyi bir gelecek sizi bekliyordur🌼

Bu linklere göz atmanızı tavsiye ederim.

Sınav sonuçları için de hemen ümitsizliğe kapılmayın.
Alan sınavına çalışmaya devam edin.
Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.
Hakkınızda en hayırlısı olsun inşallah.

Aylardır bu sınava çalışıyodum. Önceki yıllara ait çıkmış soruları ve benzer yayın denemelerini çözdüğümde hep 90 üstü aldım hatta 93,94 leri bile gördüm aynı sürede. Ama bugünkü sınavda resmen çuvalladım. İşaretlediğim çoğu şeyden emin değilim, banko olarak baktığım birkaç konuyu boş bıraktım, resmen bir enkaz gibiyim şu an. Her şey çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Kaydırma bile yapmış olabilirim gibi düşünceler beynimi yiyip bitiriyor.

Üstelik 6 gün sonra kpss alan sınavım yani hukuk sınavım var daha. Ona çalışmam lazım şu an ama ağlamaktan başıma ağrılar girdi.

Bir sene daha eve kapanmak istemiyorum, beni bu kadar mutsuz eden ve çocukluk travmalarımı yaratan aile evinde daha fazla durmak istemiyorum çünkü bu evde her şey başıma kalkılıyor, sürekli kavga yaratılıyor ve nefes bile alamıyorum.

Bu sebepten başka bir şehre gidip özel sektörde asgari ücrete karın tokluğuna çalışıp sürekli şehir şehir duruşmalara gitmek ve deli gibi sömürülmek istemiyorum.

Gerçekten karanlık bir kuyuda hissediyorum kendimi. Üniversiteye başlarken o kadar pozitiftim ki, çok iyi bir okulun hukukunu 4 yılda bitirdim, ileri düzey ingilizcem var ama sanki her kapı birer birer yüzüme kapanıyor. Çıkmazda boğuluyorum.
Aynı durumdayım bransim güzel atamalarda fena değil ama ben bir türlü atamıyorum her sne ede bir şekilde kapanıp ders de çalışıyorum ama olmuyor çok mutsuzum bazen saçma buluyorum yaşamayı bile resmen hayattan soğudum ya

Meslektaşız sizinle. Ben bu sınava 1 sene çalıştım, değdi mi hayır. Yani böyle nasıl diyeyim garip bir sınavdı. Ben alana girmedim, düşünmüyorum girmeyi de. Dedim en kötü düz memurluk yaparım kurum avukatlığı olmazsa. Kendime de kızamıyorum elimden gelen her şeyi yaptım çünkü. Hakkımızda hayırlısı olsun siz de çok yıpratmayın kendinizi.

Meslektaşız sizinle. Ben bu sınava 1 sene çalıştım, değdi mi hayır. Yani böyle nasıl diyeyim garip bir sınavdı. Ben alana girmedim, düşünmüyorum girmeyi de. Dedim en kötü düz memurluk yaparım kurum avukatlığı olmazsa. Kendime de kızamıyorum elimden gelen her şeyi yaptım çünkü. Hakkımızda hayırlısı olsun siz de çok yıpratmayın kendinizi.
Ben haftaya alana da gireceğim ve inanılmaz demoralize oldum diyebilirim. Çıkmışlarda hep süreyi az verip 93-94 aldım şimdi sonucumu hesaplıyorum 80 geliyor. Emeğime o kadar üzülüyorum ki. Herkes moral vermeye çalışıyor alanda da 80 alsan bir kuruma girersin diyolar ama benim bir kulağımdan girip ötekinden çıkıyor resmen. Çünkü hukuk da ters gidecekmiş gibi geliyor 😕 Az önce öteki başlıkta da konuşmuştuk çok tebrik ederim sizi bu arada inşallah 90 üstü olur ve atanıp kurtulursunuz. 🙏🏻

Ben haftaya alana da gireceğim ve inanılmaz demoralize oldum diyebilirim. Çıkmışlarda hep süreyi az verip 93-94 aldım şimdi sonucumu hesaplıyorum 80 geliyor. Emeğime o kadar üzülüyorum ki. Herkes moral vermeye çalışıyor alanda da 80 alsan bir kuruma girersin diyolar ama benim bir kulağımdan girip ötekinden çıkıyor resmen. Çünkü hukuk da ters gidecekmiş gibi geliyor 😕 Az önce öteki başlıkta da konuşmuştuk çok tebrik ederim sizi bu arada inşallah 90 üstü olur ve atanıp kurtulursunuz. 🙏🏻
Şimdi sizin için önemli olan alan. Bugün olayın sıcağı ile demoralize olmuş olabilirsiniz ama ertesi gün kendinizi tez elden toplayıp önünüzdeki maça bakmanız lazım. Hiçbir şey bitmemiş bu nasıl mükemmel bir fırsat 😌 dualarınız için sağ olun. Umarım siz de alandan da atanmanıza yetecek puanı alırsınız.

Gerçekten karanlık bir kuyuda hissediyorum kendimi.
İnsanların tercihlerine saygı duyuyorum. Ama bir sınav için insanın hayatını bu kadar darlamasına anlam veremiyorum. Hayat memurluktan ibaret değil. Ben de zamanında hazırlandım. 83 aldım. Olmuyorsa banane dedim. Özel sektörde çalışıyorum. Birileri hala dersin pesinde koşarken birileri sigortasında primlerini doldurmuş oluyor.Su an ilkokul mezunu ustamız mesaileriyle 30 bin TL alıyorsa benim diyeceğim bu kadar. Siz boğulmaya devam edin...

Rabbim yardımcıniz olsun bu gün ben de sınava girdim .Geçen seneki sınavdan 86 2020 kpssden 85 almış biri olarak diyorum ki bu gün ki sınav bir başkaydi.Her geçen sene sınavı sacmalastiriyorlar hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum acaba o soruyu yazanlar o sürede sorulari çözebiliyorlar mi ?

İnsanların tercihlerine saygı duyuyorum. Ama bir sınav için insanın hayatını bu kadar darlamasına anlam veremiyorum. Hayat memurluktan ibaret değil. Ben de zamanında hazırlandım. 83 aldım. Olmuyorsa banane dedim. Özel sektörde çalışıyorum. Birileri hala dersin pesinde koşarken birileri sigortasında primlerini doldurmuş oluyor.Su an ilkokul mezunu ustamız mesaileriyle 30 bin TL alıyorsa benim diyeceğim bu kadar. Siz boğulmaya devam edin...
Aynı yollardan geçmiş biri olarak yorumunuz üzücü gerçekten .Rabbim herkesin emeğini bir şekilde nasip etson inşallah

Haklısınız diyecek bir şey bulamadım özelde çalışmıştım şimdi tekrar özelden devam edeceğim oradan gülsün yüzümüz inşallah
Güler. Ama sabır gerekiyor. Tecrübe ile sabittir. Emin olun Allah kapı açıyor. Sükunetinizi koruyun. Çok da kafaya takmayın..

X