kpss hakkında, çok mutsuzum ve çok bunaldım

İnanın aynı şeyleri düşünüyorum. Ben hem 1 yıl staj hem de avukatlık olarak bir süre çalıştım özelde. Karın tokluğuna ölüp bitmeni ama eve dahi iş götürmeni isteyen, hafta sonu bile evden iş yaptırtan, şehir dışı oradan oraya duruşmalara sürükleyen lanet bir piyasadayız. O yüzden hiçbir şeye olumlu bakamıyorum. Evet Türkçe soruları beni yedi bitirdi Tarih de üzerine tüy dikti resmen.
Sanırım en az 91-92 bandında puan almanız gerek. Evden bunalmış olabilirsiniz. Ama benim önerim iki yıl daha dişinizi sıkıp +90 ile hayatınızın sonuna dek yapacağınız işe kavuşmak.

Sınavın zor olduğu ve seçim öncesi bol kadronun açılacağı söyleniyor. Bu tarz sınavlarda önemli olan sıralamadır bilirsiniz, zor olması çalışan insan için avantajdır ayrıca. O yüzden sıralamayı görmeden enseyi karartmayın.
Standart sapma uygulandığı için aklım hep puanda kaldı niyeyse, haklısınız sıralama daha önemli umarım objektif bir şekilde zor bir sınav olmuştur da benim salaklığım değildir 😞

Kpss A türünü diyorsunuz değil mi? Ona haftaya gireceğim ancak puanın %40 ı bugünkünden gelecek, %60 ı haftaya olan hukuk sınavımdan. O yüzden canım sıkkın %40 çöpe gitmiş gibi hissediyorum.
bu sene girenlerin çoğu sınavda zorlanmış olacağı için kpss siralamasina göre sınava çağıran kurumlarda şansınız olur elbette. hakkınızda hayırlısı olsun :)

Sanırım en az 91-92 bandında puan almanız gerek. Evden bunalmış olabilirsiniz. Ama benim önerim iki yıl daha dişinizi sıkıp +90 ile hayatınızın sonuna dek yapacağınız işe kavuşmak.
Siz merkezi atamayı diyorsunuz, ben A grubunu daha çok istiyordum aslında ona her sene giriliyor ve bakanlık, üst kurullar A ile mülakatlı alıyor. Tabii ondan da en az 80 üstü almak lazım p4 türünde. İnşallah alabilirim ama çok korkuyorum.

Siz merkezi atamayı diyorsunuz, ben A grubunu daha çok istiyordum aslında ona her sene giriliyor ve bakanlık, üst kurullar A ile mülakatlı alıyor. Tabii ondan da en az 80 üstü almak lazım p4 türünde. İnşallah alabilirim ama çok korkuyorum.
İnşallah seksen üstü alırsınız ben B için çalıştınız sanmıştım alana gireceğinizi şimdi okudum. Güzel sonuçlar inşallah :KK200:

Alın benden de o kadar. :KK43:
Kızlar insanın en çok zoruna giden emek edip karşılığını alamamak, dalga geçer gibi soruların gelmesi. Ben geçen ay sayıştay sınavına girmiştim orada bile türkçe soruları bu kadar kasıntı değildi. Zaten Türkçeyi öyle görünce kalanında resmen dağıldım😕

Kızlar insanın en çok zoruna giden emek edip karşılığını alamamak, dalga geçer gibi soruların gelmesi. Ben geçen ay sayıştay sınavına girmiştim orada bile türkçe soruları bu kadar kasıntı değildi. Zaten Türkçeyi öyle görünce kalanında resmen dağıldım😕
Üniversite sınavına girdim. Herkes, eğitimciler de dahil, Türkçe bu yıl çok zor demişti. 34-35 net yapmıştım o kadar da zor değil gibiydi. Bunda ağlayacak gibi oldum.

Forumlara bakmıştım herkes zor diyor bu sene için. Üzüldüğüm nokta şimdi herkes zordu yapamadım der ama sonuç açıklanınca sanki herkesin iyi gelir bir ben istediğimi alamam gibi bir psikolojideyim.
Neden öyle olsun ki? Genel konuşulan gibi oluyor bence genelde; mesela üniversite sınavında da kolay dedi herkes, kolaymış.

Yanlız değilsin
Geçmiş olsun demeye geldim
Çok iyi İngilizce varsa Almanya’daki okullara başvuru yapsana master için
İngilizce eğitim veren okullara onlarda ücretler düşük diye duydum.

4 defa kpss ye girmiş biri olarak söylüyorum. Sınavdan çıktığımda berbat hissediyordum. Tüm soruları yanlış yaptığımı düşünüyordum. Sınavdan yeni çıkan birinin psikolojisine sahipti yani. Sonuç ne? Atandım ve su gibi gelip geçmiş gibi zaman. Stres yapma. Sonucu bekle. Özel sektörü basamak olarka gör ve mutlaka özel de olsa çalış. Herkes özel sektörden geçmiştir. Bunlar bir basamak

Benim çevremdeki hukukçular özel sektörde memurlardan çok daha yüksek maaş alarak çalışıyor asıl memurların maaşı çok düşük bunu bir özel sektor çalışanı olarak söylüyorum hem de yabancı dilim var eğitimim iyi diyorsunuz size bu bilgileri kim verdi çok şaşırdım. belki ilk yıl maaşınız az olurdu ama sonrası için sartlariniz çok iyi olurdu. Konuya dönersek elinizden geleni yapmanıza ve iki kez denemenize rağmen iyi bir sonuç almadıysanız ben sectiginiz yolu değiştirmenizi öneririm.

Emeklerinin karşılığını bir şekilde alacağından eminim. Elinden geleni yapmışsın. İnşallah sonuçlar açıklandığında buraya çok güzel şeyler yazarsın. Lütfen motivasyonunu kaybetme ve alan sınavına odaklan. Kaydırma yapmadığına eminim bu düşünce her sınavda bana da oluyor :)

Geçmişi düzeltemeyiz belki ama telafi edebiliriz lütfen alan sınavına odaklan. Olana üzülüp de elindeki fırsatları da tepme arkadaşım. Ben sana inanıyorum💪

Benim çevremdeki hukukçular özel sektörde memurlardan çok daha yüksek maaş alarak çalışıyor asıl memurların maaşı çok düşük bunu bir özel sektor çalışanı olarak söylüyorum hem de yabancı dilim var eğitimim iyi diyorsunuz size bu bilgileri kim verdi çok şaşırdım. belki ilk yıl maaşınız az olurdu ama sonrası için sartlariniz çok iyi olurdu. Konuya dönersek elinizden geleni yapmanıza ve iki kez denemenize rağmen iyi bir sonuç almadıysanız ben sectiginiz yolu değiştirmenizi öneririm.
Ben 1,5 yıl özelde çalıştım stajda bin tl ye bir sene çalıştım avukatlıkta da altı ay boyunca asgari ücretin bir tık üstünde ama haftanın 6 günü akşam 8 lere kadar çalıştım bir de şehir dışı duruşmalar vardı devamlı otele gidip kalmalar… Buna rağmen kiramı masraflarımı zor karşılıyodum ölüm gibiydi. Para yetse hiç sorun değil ama resmen zarardaydım.

Kpss A ile alan uzman memurluk kadroları şu an temmuz zammıyla 14.500 aldığı için çok cazip gelmişti çok çalıştım kpss ye bu sebeple. İlk girişim bu arada sınava. Seneye girer miyim ne yaparım bilmiyorum.

Bende kpss den çıktım çok zordu sürem yetmedi matematikte yapamadım beynim alan sınavına çalışmayi almıyor zaten iki sene sonraya kaldım. Hem iş hem evlilik hemde çocuk olacak o zamana inşallah başarırım 😥 her geçen sene umudumu kaybediyorum 😢

Emeklerinin karşılığını bir şekilde alacağından eminim. Elinden geleni yapmışsın. İnşallah sonuçlar açıklandığında buraya çok güzel şeyler yazarsın. Lütfen motivasyonunu kaybetme ve alan sınavına odaklan. Kaydırma yapmadığına eminim bu düşünce her sınavda bana da oluyor :)

Geçmişi düzeltemeyiz belki ama telafi edebiliriz lütfen alan sınavına odaklan. Olana üzülüp de elindeki fırsatları da tepme arkadaşım. Ben sana inanıyorum💪
Çok teşekkür ederim iyi ki varsınız 🥺 İnsan ailede sevgi, güven göremeyince telaşlı, anksiyeteli biri olup çıkıyor. Umarım her şey güzel olur çabalamaya devam edeceğim çok sağ olun 💕

Kpss a kadroları bu ülkede yapılabilecek en kaymak memur kadrolarındandır hem uzman maaşı 17 bin civarı şu an hem de çalışma koşulları rahattır bu yüzden de ‘referans’ın da bol döndüğü yerlerdir. O yüzden bir b planınız olmasını da tavsiye ederim.

Ben 1,5 yıl özelde çalıştım stajda bin tl ye bir sene çalıştım avukatlıkta da altı ay boyunca asgari ücretin bir tık üstünde ama haftanın 6 günü akşam 8 lere kadar çalıştım bir de şehir dışı duruşmalar vardı devamlı otele gidip kalmalar… Buna rağmen kiramı masraflarımı zor karşılıyodum ölüm gibiydi. Para yetse hiç sorun değil ama resmen zarardaydım.

Kpss A ile alan uzman memurluk kadroları şu an temmuz zammıyla 14.500 aldığı için çok cazip gelmişti çok çalıştım kpss ye bu sebeple. İlk girişim bu arada sınava. Seneye girer miyim ne yaparım bilmiyorum.
Stajda ben para bile almamıştım bu bir ölçüt değil. Dediğim gibi mesleğinizin ilk yılında düşük paralara çalışmanız olağan bir durum. Ben de birinci yılım dolana kadar asgari ücrete çalışmıştım. Sonra şirket değiştirdim ve basamak atladım(benim gibi tüm özel sektör calisani çevrem de öyle) kardeşim de sizin gibi düşünerek memur oldu. İse ilk basladiginda kimse benim mesleğimi ben az kazandığım için meslekten saymadi keşke sen de memur olsaydın dediler. Aradan 2 yıl geçti şimdi kardesime keşke özel sektörde calissaydin demeye başladılar. 14.000 lira suanki özel sektör maaslarinin altında kaliyor

Kpss a kadroları bu ülkede yapılabilecek en kaymak memur kadrolarındandır hem uzman maaşı 17 bin civarı şu an hem de çalışma koşulları rahattır bu yüzden de ‘referans’ın da bol döndüğü yerlerdir. O yüzden bir b planınız olmasını da tavsiye ederim.
Ablam torpilsiz girdiği için ben de yapabileceğimden emindim. Ta ki bugüne kadar

X