Korkuyorum bakar mısınız

nnurrcann

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
317
152
Kızlar iyi akşamlar,,ben bu şehre yeni taşındım ve eşim 15 gündür şehir dışında.. yani evde tek ben varım bir de kedim neyse bugün 13-13.30 civarında zil çaldı audiodan baktığımda 50 yaşlarında bi kadın var ben çok korktum çünkü kimseyi tanımıyorum ve kimseyi beklemiyorum … ben cevap vermedim otomatik kapıyı da açmadım tabiki 3 kere art arda zile bastı sonrada başkasının ziline bastı kapı açıldı kadın girdi mi yoksa başkası mı girdi bilmiyorum çünkü ben 2.kattayım yukarı çıkan olmadı .. ne yazık ki apartmandan sadece 2 komşumu tanıyorum onlar değildi ama diğer komşular da olabilir anahtarı unutup rastgele basan ama ben korkuyorum yakın zamanda taşındığım için hırsız fln önden evi kontrol mu ediyor diye düşünüyorum keşke o an konuşsaydım kimsiniz diye hiç bir şey yapamadım şaşırdım çünkü.. benim zillerden sonra başka zil sesi duyuldu ve otomatik kapı açılıp kapandı acaba kadın mı girdi başkası mı girdi o kadın apartmandan veya karşı apartmandan fln birisi miydi kimdi bilmiyorum ne niyetle benim zilimi 3 kere çaldı bilmiyorum karşı daire boş üst komşuma çıktım kadının resmini çekmiştim göstermek için ama çocuk açtı annem yok dedi kapattı kapıyı yarın tekrar çıkıp soracağım belki apartmandan mahalleden tanıdık birisidir ama neden benim zilimi art arda 3 kere çalıyor ne niyetle çok korkuyorum ya hırsız flnsa lütfen içimi ferahlatın ben nasıl uyuyacağım

Ya ne hırsızı belki sadece yanlış bastı sonra doğrusuna bastı. Ya da apartmandan biri karışık bastı tanıyan komşu açtı. Ya da bina temizlikçisi. Bu kadar korkaksanız bir destek alın. Koca kadınsınız diyafondan kim o diye seslenin bi zahmet kapı çalınca korkudan saklanana kadar

siz bu paranoyayla bunca sene nasil yasadiniz ya?
yanlislikla basmislardir, bilememislerdir. korkacak bir sey yok ki niye hirsiz olsun? hirsiz olsa sizin isik aksam acik gunduz perde acik vs anlamaz mi evde yasayan biri var
Yani yeni taşındım mahalleden kimseyi tanımıyorum apartmanı bile tanımıyorum kötü niyetli insanlar da olabilir her yerde olduğu gibi.. ve yalnızım yalnız olmasam illaki kafada kurmam değil mi ?

Çok mu mühim, dışarıda düğme, basmıştır işte; evinize çıkan, kapınıza dikilen, kapınızı zorlayan olmamış, neyin korkusu paniği bu? Tanımanız da gerekmiyor ki kimseyi. Koskoca sitede biz de kimseyi tanımıyoruz bir iki kişi dışında.

Yani olabilir zaten çok pişman oldum seslenmediğime …

Biz gecenin bi vakti kredi kartı şifresini girmişiz kapı şifresi niyetine dalgınlıkla. Tabii şifre sembolüne de tıklamamışız birini aramış olduk. İnsanlık hali kendi zili sanmıştır misafirliğe geldiği kişinin zili sanmıştır. Yoruldum yazınızı okurken. Kapınızı kitleyip oturacaksınız yapacak bi şey yok

Sitede toplam 40 mustakil eviz, en dis kapida sizinkiler gibi zil var.

Ev numaramiz tek basamakli olanlardan dolayisiyla sık araliklarla yanlislikla bizim kapi caliyor.

Atiyorum bizim ev 2 no, ama kisi 25 no'yu calmaya calisiyor, 5'e basana kadar bizim evin zili calmis oluyor.

Ee ben de sizin gibi paranoya yapayim madem, bu isin sonu delirmek benden soylemesi, bu kadar kurmayın kafanızda.

Yani yeni taşındım mahalleden kimseyi tanımıyorum apartmanı bile tanımıyorum kötü niyetli insanlar da olabilir her yerde olduğu gibi.. ve yalnızım yalnız olmasam illaki kafada kurmam değil mi ?
bence yine de tuhaf. evli barkli koca kadınsıniz yalnizliktan bu kadar korkmaniz da normal degil..ben daha 19 yasindayken ilk defa üniversitede eve cikmistim. bahar tatilinden dondum, annemi aradim "vardim. yumurta yapacaktım tüp bitmis. yolda uyumadim hadi uyuyorum" dedim kapattim. ben derin uykudayken birisi kapimi çaaat çaaat alacakli gibi calmaya basladi. ev arkadasim sehir disinda, evimi kimse bilmiyor. gittim actim ki komsu elinde telefon. annem numarasini almis meger kadinin. bana ulasamayinca tup bitmişti, tupcu cagirdim, tüpçü bana saldırdi, öldürdü falan kurmus kafasinda komsuya demis "benim kizin uykusu agirdir sen bas zile cal kapiyi hizli hizli"
yani insanlik hali, kapimiz çalışabilir ki sizim dis kapi zilinizi calmislar.
bu anksiyite coook fazla. yazik cidden size zarar

o sırada yüksekovada soran herkese kapı şifresini veren ben ay bir sey olmaz. kapınızı açmayın tanımadığınız kimseye yeter. bir sey olacağını sanmıyorum. bazen bizim binada da başka daire sipariş veriyor ama bizim zil çalınıyor. he ben de açmıyorum kapıyı ne olur ne olmaz diye ama endişelenmiyorum da valla. evin içinde ne yapacaklar bana

Ben aşağıdaki dış kapıdan kendi zilimi bilmiyorum ama gelen geçen de benim zilime basıp duruyor . Bende açmıyorum tabii Çok sinir bozucu Sizde kendinizi bu kadar paranoyak yapmayın belki birine gelmiştir rast gele basmıştır zile de kapı açılsın diye

Yeni tasinmissiniz, kadin sizden once oturanlara gelmistir belki, tasindiklarini bilmiyordur o yuzden uc kere calmistir?

Evin ışıklarını yakın. TV açın. Işığı görüp sesi duyunca evin boş olmadığı belli olur.

Bizim sitede böyle rastgele çalan zili açtıklarından ötürü 9 katın kapı önünde ne kadar ayakkabı, bisiklet, bebek arabası varsa hepsini toplayıp götürmüştü hırsızlar. Sonra bunun yüzünden kamera takıldı.
Tanımadığınız birine açmamanız iyi olmuş, ama kim o deseniz olurmuş. Ben kameradan gördüğüm halde kim o deyip açmıyorum. Geldiği daireye bassınlar bir zahmet. İnsanların ziline rastgele basılmaz.

Annen çok şekermiş.. Çal kapıyı hızlı hızlı

K
kapını kilitle demirini tak kimseye açma hiçbir şey olmaz

Lütfen kusura bakmayın çok güldüm Canım analarımız

Bizim zili gece 4 de 20li yaşlarda bir kız çaldı baya uzun uzun kapıyı tıklatarak sonra da yanlış geldim diyip gitti bu kadar evham yapmadım kapını pencereni kilitle içini de ferah tut.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…