Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O yıllarca izlediğimiz üvey anne rolüne baya girmişsiniz. Saçlarını kesip yerleri de temizletin..

Gerçi o kadınlar bile babasının yanında yalandan iyi davranıyordu. Sizin koca denen yaratık da beş para etmez…

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Kızı tam bir yapışkan bence babayla konuşun yurda verin, ironidir

Ergenler saçmalar arkadaşlar. Kirli donlarını da atar, banyo yapmayı sevmiyorsa ite kaka zorla sokana kadar banyoda yapmayabilir, daha neler neler. Çünkü ergen dürtüleriyle hareket etmek ister. Çünkü frontal lob gelişimini tam tamamlamıştır. Benim de evde ergen oğlum var. Neler çekiyorum bir bilseniz, eminim hepinizde vardır az çok birşeyler. Bu kız çocuğunun yaptığı ergenlik saçmalıklarının sebep gösterilerek evde istenmemesi çok insafsızca geldi bana.
Ayrıca o babaya ne demeli. Yapacağı evliliği için evladından vazgeçen adamın kocalığından da, aile babalığından da ne hayır gelir Allah aşkına.
Bu çocuk bunların yanında çok barınamaz ben onu söyleteyim. . Babaannesine geri döner. Bu şartlarda da onun için en doğrusu bu galiba

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Bence asıl sorun bu…Sadece duygularınızla hareket etmeniz.Eşinizle tanıştığınızda duygularınızın yanında mantığınızı da dinlemeliydiniz.Ben bu adamı seviyorum ama yarın bir gün kızı ile aynı evde yaşamak istemem nasıl olacak diye biraz mantığınızı kullansaydınız ne siz ne eşiniz ne de eşinizin kızı bu durumda olmazdı…

Babanne öldüğünde eşinizin asla sizi üzecek bişey yapmaz kızını evine getirmez diye düşünüyorsunuz peki böyle bir durumda eşiniz ne yapar hiç sordunuz mu ?

Kendi çocuğuna merhamet etmeyen insan yarın bir gün size merhamet göstermesi gereken yerde gösterebilecek mi peki ? Ya da sizin çocuğunuz olduğunda çocuğunuza gösterebilecek mi merhamet ? Bunları hiç düşünmüyorsunuz…Çünkü mantık kullanmayı yasaklamışsınız kendinize…Sadece Duygularla yaşamaya devam ettiğiniz sürece hata yapıp üzülmeyi ve hayatın sizin istediğiniz gibi olmama olasılığını da göze almalısınız…

Üyeliğini mi sildi naptı ya da ölü taklidi mi yapıyor geceden beri yok meydanda dilek hanım. Bütün yorumları okudum. İnşallah onda okur. Okur ama idrak edebilir mi karar veremedim. Kendisi için İyi bir vicdan diliyorum.

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Şu an midem bulandı.

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim

Eşinin ilk eşinden çocuğunu kimse evine almaz sözünüze ithafen kimse çocuğuna bile tahammül edemediği adamla evlenmez.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Ben sizin evliliğiniz olmaz diyorum

Her cümlenizin ayrı mide bulantısı yaratması ne kadar büyük başarı.

Zihninizden ve ağzınızdan foseptik akıyor.

Bugün ona yarın size

Cümlelerinizi iyi seçin hareketlerinizi iyi düşünün. İnsana söylediğini duymadan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş.

Bugün sizin için öz kızına bunu yapan adam yarın başkası için de size ve çocuğunuza bunu yapacak.

Doğacak çocuğunuza şimdiden üzüldüm anası böyle, babası zaten uçkur peşinde ne evlat sevgisi var ne vicdan.

He diyeceksin ki yaşamadan konuşma. İnan alasını yaşadım. Bir günden bir güne annesi yüzünden günahsız bir çocuğu sevmemek, sevememek aklımdan geçmedi. Anası babası yaşarken öksüz yetim kalan bir çocuğa bunu yapabilmek için de gerçekten kötü olmak lazım

Kocanızda sizde iğrenç karakterde insanlarsınız.

Kusmuk bir beden olsa kesin siz olurmuşsunuz.

Daha fazlasını hak ediyorsun da neyse.

Yaşayacağın karmada şimdiden başarılar.

Ben şurda usulca banlanmayı bekleyeyim en iyisi

Dilek nerdesin? Gel şöyle iki beddua et yahu böyle sıkıcı oldu konu.
1200x627-muge-anli-canli-yayininda-son-dakika-itirafi-uyusturucuyu-marul-sandim-diyen-zeynep-...jpeg

Dilek'i kınayan dileğin gömleğini giysin Müge apla

Dua edin de o baba kızına size rağmen sahip çıksın.Hic olmazsa boşanmış çocuklu adamla evlendiginize pisman olmayıp belki çocuk yaparsiniz.Hatta Allahın sopasi yok.Hayatin kime ne getireceği belli olmaz.Sizin başınıza bisey gelirse (Allah korusun) evladiniz o begenmeyip istemediginiz kızın eline kalır.Karma yada ilahi adalet ne derden de

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..

Ay bi sal şu kızı yaa. Yemin ediyorum şaka gibisiniz çocuklu adamla evlenip çocuğunu istemiyorum demek ne demek. Tabiki gelecek babasının evi o. Umarım şu adamın gözü açılırsa kendi öz kızını sizinle aynı ortama sokmaz kızını korur kollar yanında olur. 🙏

Neden travma peki sizce?
On üç yaşındaki çocuğu evde üstelik de babasının evinde bir yabancı olarak gördükleri için olabilir mi?
İyi üvey anne/baba olmayacağı teorisine de katılmıyorum gözlerimle olabileceğini de gördüm. Mayasında iyilik olan insan sevgisi olan şu güzelim dünyanın hatırına döndüğü insanlar da gerçekten varlar.
Hepimiz gelip geçiciyiz şu dünyada resmen iki günlük dünya, bir çocuğu sırf karnımızda taşımadık ya da bizim kanımızı taşımıyor diye sevemeyeceksek, bedenimiz yaşasa da kalbimiz öleli çok olmuş demektir
Dünyanın hatrına döndüğü insanlardansınız
Saygım sevgim sizindir eğer zerre kadar değeri varsa

Kişi kendi gibi bilirmiş karşısındaki herkesi , hatta tüm dünyayı
Emin olun binlerce kadın var eşinin ilk evliliğinden olan çocukla yaşayan, misal ben ve bu forumda bile yüzlerce kadınız
Sizden tek farkımız karşımızdakini sadece çocuk olarak görebilmek, çocuğa bakınca niye eski eşi hatirliyim , manyak mıyım ben ?
Ha bide sizden farklı olarak iyi insanlarız, Allah inşallah sizin de yüreğinize azıcık vicdan verir
Bu arada tüm çocuklar ilk başlarda bu saçma hareketleri yapıyorlar çünkü tepkilerini bu şekilde gosterebiliyorlar , eşimin oğlu bana neler neler yaptı ilk evlendigimiz sene , ama tüm o tuhaf hareketleri karşısında benden sadece sevgi gördü, şu anda kocaman delikanlı, birbirimizi çok seviyoruz, kız arkadaşı olduğunda bile arar beni anlatır, dertleşir, kendi cocuklarimdan hiç ayirmadim onu , yaptığı o saçmalıkları da eşimle gülerek anariz bazen
İnsan olmak bunu gerektirir , siz ne sıfatla varsınız bu dünyada yazmak dahi istemiyorum
Ne güzel bir insansınız
Rabbim hep mutlu huzurlu sağlıklı yaşatsın sizi

Siz bayagi bayagi kotu bir insansiniz. Her cevabiniz ibretlik. Sasip kaliyorum.

Size iyi eğlenceler ne diyim ben almıyorum almayacağım böyle anlaştım. Genç bir kadınım anası çok afedersiniz bilmem neyini gezdirirken dadılık yapmayacagım, konu boşanmakla ailem arkamda maddi imkanımda var kimseyi yolmak için evlenmedim rızkı böldün deyip duruyorsunuz ya ben sizler gibi eve ekmek almışım diye evlenmedim vizyonsuzlar aşık oldum. Boşanmıyorumda hayalinizdeki kurguları anlatıyorsunuz ya hırsızınızdan geberin tapıyo bana adam zaten ara ara yokluyo çocuk ve direk bavulumu yapıp gideceğimi söylüyorum köpek oluyo yalvarıyo. Çünkü ben şartlarımı baştan konuştum kimseyi kandırmadım çocuk falan istemiyorum. Yan çizenide boşarım aptal yerine koydurmam kendimi. Maddi olarakta sırtımı yaslanıyorum kimsenizde rızkını yemiyorum sevgili ev hanımları kendinizle aynı kefeye koymayın saçma bi platforma konu açmışım pardon. O çocukta donlarını bıraktığında toplamadım direk babasına söyledim bu şartlar katında yaşayamayacağımı ve onu uyardı. Kimse kimsenin kahrını çekmeye gelmedi dünyaya sevgili polyannalar size semer vuran çok olur at gözlüğünüzle iyi seyirler❤️

Size iyi eğlenceler ne diyim ben almıyorum almayacağım böyle anlaştım. Genç bir kadınım anası çok afedersiniz bilmem neyini gezdirirken dadılık yapmayacagım, konu boşanmakla ailem arkamda maddi imkanımda var kimseyi yolmak için evlenmedim rızkı böldün deyip duruyorsunuz ya ben sizler gibi eve ekmek almışım diye evlenmedim vizyonsuzlar aşık oldum. Boşanmıyorumda hayalinizdeki kurguları anlatıyorsunuz ya hırsızınızdan geberin tapıyo bana adam zaten ara ara yokluyo çocuk ve direk bavulumu yapıp gideceğimi söylüyorum köpek oluyo yalvarıyo. Çünkü ben şartlarımı baştan konuştum kimseyi kandırmadım çocuk falan istemiyorum. Yan çizenide boşarım aptal yerine koydurmam kendimi. Maddi olarakta sırtımı yaslanıyorum kimsenizde rızkını yemiyorum sevgili ev hanımları kendinizle aynı kefeye koymayın saçma bi platforma konu açmışım pardon. O çocukta donlarını bıraktığında toplamadım direk babasına söyledim bu şartlar katında yaşayamayacağımı ve onu uyardı. Kimse kimsenin kahrını çekmeye gelmedi dünyaya sevgili polyannalar size semer vuran çok olur at gözlüğünüzle iyi seyirler❤️
Ahahahha işimiz gücümüz yok sizin yaşamınıza mi hırsımızdan gebereceğiz…Siz bu laflarınız eşinizin eski eşine söyleyin belki ona nisbet yaparsınız bize değil😂😂
Ayrıca verdiğiniz cevaplardan kimin vizyonsuz olduğu çok belli oluyor..
Aşk evliliği yapmışsınız ama anlaşmalarınız tam gerçekleştirilmiyor sanırım ki burada konu açmışsınız.
Çocuk evinize gelirse adamı boşayacakmışsınız işte ne diye konu açıyorsunuz o zaman 😂😂Neden korkuyorsunuz anlaşmanızın bozulacağından mı 😂

Not: Ev Hanımı değilim 😂

Çok büyük konuşuyorsunuz.
Siz bir yetişkin olarak anne babam arkamda derken, bir çocuğun arkasına babasını almasına engel oluyorsunuz.

Maddiyat , iş , sağlık , aile , eş hepsi bir gün bir yerde bitebilir. Kimin kime muhtaç olacağı hiç belli olmaz.

Ben henüz bir çocuğum yokken bunları okuyunca tüylerim diken diken oldu. Siz hamile haliniz ile hiç vicdan bile yapmıyorsunuz. Hiç başıma gelir diye de korkmuyorsunuz. Allah ıslah etsin gerçekten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X