Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben de anlamıyorum, çocuklu adamlar böyle ruh hastalarını nerden buluyor? Neden düzgün, edepli kadınlara bakmıyorlar da ille de böyle tipleri buluyorlar

çok iyi biri olsa eski eş boşarmıydı sizce :) edepli aklı başında bir kadın cocuğunu umursamayan birini kabul eder mi

Ben de aynı şeyi düşündüm,inşallah ezdirmez kendini ….aynı yaşta kızım var okudukça dua ediyorum kız için

Allah kimseyi sizin gibi insanla karsilastirmasin diyesim geldi. Kız dediginiz kendi kizi. Ayrıca öz kızına sırt ceviren adama ne kadar güvenilir orası da tartisilir. Cok uzuldum gerçekten. Evladiniz olsa farklı düşünürdünüz belki. Evladin nasil ince bir çizgi oldugunu anlardınız.

O masum kucucuk kiz kadar kafaniza taş düssün. Kuma gibi kizlami yarisiyorsun püüüüü

Sanırım siz haklısınız lafını duyana kadar konuyu evirip çevirip farklı şekillerde açacaksınız. Bu durumun elle tutulur bir yanı yok.

Allah babaanneye uzun ömürler, kocanıza biraz çap, size de vicdan versin.

Hatayı en başta çocuklu biriyle evlenerek yapmışsınız. Madem evlendiniz çocuğu sevmek zorunda değilsiniz ama bakmak zorundasınız daha doğrusu babası bakmak zorunda. O yüzden bence en kısa zamanda boşanın ve kendi akıl sağlığınızla oynamayın. Kız babasıyla yaşasın. Sizde rahatınıza bakın.

ben de anlamıyorum, çocuklu adamlar böyle ruh hastalarını nerden buluyor? Neden düzgün, edepli kadınlara bakmıyorlar da ille de böyle tipleri buluyorlar
Aklı başında kadinlar böyle evlilik gibi ciddi bir adım atmadan,araştırıyor,didikliyor neden ayrıldı diye yada çocuğu neden babaannede kalıyor bu adam kendi çocuğuna babalik yapmiyor ilerde çocuğumuz olursa umursamaz diye ölçüp tartıyor,çocugu alırsak bakabilirmiyim,anlaşabilirmiyim diye durup bir düşünüyor ona göre karar veriyor,zaten bu adamı istemezler.
Karşındaki insanın senden önce yaşadıkları, sana yapabilecekleri hakkında net şekilde fikir veriyor zaten. Bunun idrakında olmak gerek. Garantisi mi var yarın öbürgün boşanmayacağının,çocuğuyla başbaşa kalmayacağının,oturur düşünürsün o durumda bu adam ne yapar,çocuğa babalık yapmaya ,sorumluluk almaya devam eder mi diye en basitinden.

Çünkü adamda edepsiz ve kötü, iyi Adam olsa zaten çocuğuna sahip çıkardı ve böyle bir kadınla evlenmezdi
Ben de dahil olmak üzere çevremde ikinci evliliğini yapan onlarca kadın ve erkek var , hepsinin de çocukları var , hiçbirimiz böyle değiliz , hiçbirimiz çocuklara böyle davranmiyoruz
Kötü insanlar birbirini bulup evlenmiş bu konuda, olan zavallı çocuğa oluyor

Anne hiç ilgilenmiyor imiş ki, ayrıca insanlar boşansa da yeniden evlenip bir düzen kurabilir bunda sıkıntı yok karı derdine düşmüş çok abes bir tabir olmuş sadece konu sahibinin eşi ve adamın eski eşi iyi birer ebeveyn olmadıkları için bütün sorumluluk babaanneye kalmış çocuk bakımında o da belki artık yaşlandı bakmak istemiyor arka planda neler oluyor bilemeyiz ki.. Yani çocuk o kadar zamandan sonra kurulu düzenden ayrılıp baba ile kalmak istiyorsa arka planda başka şeylerde olmuş olabilir.
Ortada kalacak hali yok ya çocuğun gerekirse gelir konu sahibinin evinde kalır ama kimse ondan çocuğa annelik yapmasını bekleyemez..
Birde çocuklara sürekli bahane bulmayın yok ergen yok yaşı küçük vs diye... donunu ortada bırakacak kadar dağınıksa kimse onun arkasını toplamak zorunda değil bunun terbiyesini de zamanında kendi ebeveynleri verecekti verememiş bu onların suçu...

Donunu ortada bırakan çocuk terbiyesiz mi? Sabah benim çocuğum da bırakıyor değiştiriyor aceleyle okula giderken. Seve seve götürüp kirliye atıyorum. Konu sahibi sevmediği için herşeyi batıyor çocuğun.

Sizin cümlenizle soruyorum. "Terbiye verilmemiş" çocuğu olan adamla niye evleniyor? Kim ona uslu, toplu, sakin bir üvey çocuğu olacağını vaad etti?

Konu sahibinin evinde kalmiyacak, babasının evinde kalacak :)

Ergenlik döneminin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz

Kendi ebeveynleri kendilerine terbiye verememislerki bu tur sorun yasaniyor

O evden giden sen olursun umarım tez vakitte. O adam da baba olduğunu idrak eder kızıyla yaşar gül gibi.

13 yaşında bir kız çocuğu ve onun ebeveynlerine ihtiyacı var. Arka planda başka şey olması gerekmiyor. Çocuk ne anlar kurulu düzenden, bilmem neyden? Tek bir şeye özlem duyuyor, anne ve babaya.

Konu sahibine annelik yap denmedi, kendisi istiyor ki çocuk eve ayak basmasın. Öyle bir dünya yok lakin.

Cocugun öz annesi ölmüş olabilirdi yahut yarin ölmeyeceginin garantisi var mi? Konu sahibi evlenmeden once öz anne ve babaanne ölürse cocuga bakabilir miyim diye kendini en kotu ihtimale hazirlamaliydi. Kaldi ki cocuk daha merkezi/okuluna yakin/sosyal cevresinin bulundugu babasinin yaninda kalmak isteyebilir. Arkadaslari babalariyla yaptığı aktiviteleri anlatirken ozenip bunun icin bile babasinin yaninda kalmak isteyebilir. Cunku o babasi, el degil, komsu degil.

Ayrica kendimden ornek vereyim. Kendi cocuguma zor yetiyorum. Baska birinin cocugunun sorumlulugunu almak nefsime agir gelir. Ustelik kendi cocuguma rahatca hayir yapma derken, esimin ilk evliliginden olan cocuga sınır cizerken yanlis anlasilirim korkusuyla tedirgin olurum. Demekki benim cocugu olan biriyle evlenmemem gerekiyor. Konu sahibi bu noktada hatali. Kocasi cocugumu eve almam derken bile bir dakika ya oz evladina sınır koyan adam, bana ve cocugumuza neler yapmaz diye dusunmeliydi.

Durup durup küçücük kız hakkında konu açıyorsunuz çok acımasız birisiniz. O kız büyüdüğünde annesini değil de sizi acımasız ve zalim olarak hatırlayacak. Ailesi dağılmış bir yavrunun kolunu kanadını sarmanız gerekirdi yardımcı olarak. Ama siz daha da parçalamayı seçiyorsunuz. Tek derdiniz cicim aylarınız olmuş. O zaman gidip çocuksuz bekar biriyle evlenseydiniz. Herkes seçimlerinden sorumludur. O çocuğun anası da babası da belli. Eski evliliğinden olan çocuk size niye dert oldu bilmiyorum ama eski karısı demekki iyi kudurtmuş sizi kıskançlıktan. Küçücük çocuğa düşman olmuşsunuz. Yazık gerçekten çok yazık

Çocuğunu istemiyorum diyen biriyle evlenmiş baba için hiçte abes değil kadın derdine düşmüş ifadesi.
Mesele evlenmesi değil zaten, çocuğunu evine alamayacağı bir evlilik yapmış olması.

Konu sahibi çocuğu istememe sebebi olarak ilk evliliğini hatırlıyor o kız demiş zaten. O çamaşırlar ortada olmasa da istemiyor, hepsi işin bahanesi, öyle olmasa daha çocukla aynı eve girmeden kızını istemiyorum demezdi.

13 yaşındaki çocuktan beklenen olgunluk beni benden aldı. Sanki 20lik genç gelinlik kızdan bahsediliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…