Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Bu durumda kalmak istemiyorsanız çocuksuz adamla evlenin hanımefendi. Sizin ne kadar evinizse o kızın da o kadar evi orası.

Arkadaşlar merhaba, daha önce benzer konu açtım fakat resmen saldırır gibi cevaplar yazdılar. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var 13 yaşında ve seneye liseye başlayacak. Şehir dışında babaannesinde kalıyor ve orada okuyor şuanda. Bir senelik evliyim ve ilk evliliğim. Şimdi ben baştan çocuk sorumluluğunu alamayacağımı seçimin onun kararı olduğunu eşime söyledim ve bu şartla evlendim ona hiçbir baskı yapmadan, şimdi kız liseyi burada okumak istediğini söylüyor. Devamlı gelip gidiyor zaten ve ilk geldiğinde balayından döndüğümüz bir ay olmuştu. Bütün özel eşyalarımı karıştırdı evde arkasını toplamadı pis kilotlarını dahi etraftan topladım dolayısıyla soğudum. Birde bana sorulmadan emirvaki getirildi bir aylık evliydim. Sonra sonrada çok gelip gitti fakat devamlı burada kalamayacagını biliyor çünkü ben çalışıyorum ve yemeği dahi yapacak vaktim olmuyor annemde yiyoruz tüm şartlarımı görüyor. Hal böyleyken annesi ilede görüşmediği için biraz annede biraz bizde kalma durumuda yok gelirse tamamiyle bende kalacak oraya gidemediği için. Kadın keyfinde asla aramaz sormaz çağırmaz kızını. Kişisel ihtiyaçlarını dahi ben alıp yolluyorum, tatile giderken götürüyorum üçte birini yapmıyo kadın. Sadede geleyim eşimin öz be öz kızı ama ben böyle bir düzene alışkın değilimki, istemiyorum devamlı yaşamayı özel hayat olmadan, eşimde net değil kaçamak cevaplar veriyor yoklayınca bende vicdan yapıyorum bir yandan. Okul kapanınca ne olacak bilmiyorum nasıl çözeceğiz diye düşün düşün kendimi yedim. Sizlerin yorumu nedir merak ediyorum teşekkür ederim herkese şimdiden..
Kendi cocugunuz 13 yasinda kulodunu cikarip odasinda biraksa soguyacak misiniz? Hem ayranim dokulmesin hem kotu olaylar yasanmasin diyosunuz. Malesef o adami alirken +1 bonusu oldugunu biliyodunuz. Ozel hayat olmadan yasamayi istemiyodunuz madem cocuksuz biriyle evlenecektiniz

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Her kes deli bir akıllı sizsiniz evet.Allah o eşinizi bildiği gibi yapsın.başka bir şey demiyorum.önceki evliliğini hatırlatıyor ne demek ya sen hastasın cidden.gayri meşru çocuk değil ki o,seni adattığı kadından da olmadı.senden önceki evliliğinden oldu.ne demek görmek istemiyorum.nolucak o çocuk peki.

Çocuğu olan bir adamla evlendiğinize göre bunu göze almışsınız bu baştan anlaşma ile çözülecek bir konu değil ki. Çocuk gelmek isteyebilir babasına ve bu en doğal hakkı. Hem kendi çocuğunu evinde istemeyen ona bakım vermeyip bi de üstüne evlilik sevdasına düşmüş bir adama nasıl güvenip evlendiniz?

Eşiniz evlenmeden kabul etmis ama kabul ettigi durum hayatin dogal akisina aykiri, gercekci değil. Babasinin yaninda yasama istegi herkesten cok cocugun hakki. Bazi baglar digerinden cok daha onceliklidir ve kiyas kabul etmez, evlat gibi.

Bu kadar dert edeceginize baştan bekar birisiyle yani çocuksuz birisiyle evlenseydiniz ozaman. El kadar sabiyi bir sığdıramadınız evinize yazık çok berbat bir anne adayısınız

Çocuğun iç çamaşırına kadar yazmış birde

Çocuğa görev verin odasını kendisi toplasın gayrette anlıcak yaşta şu an sizinle sizin yaptığınız gibi bir uyum veya tanışma alışma çatışması yaşıyor siz biraz sevgiyle yaklaşsanız annesi olun demiyorum bir abla gibi yaklaşsanız

Zaten o yaş ergenlikle çocukluk arası zor bir yaş asi olurlar bunuda hesap edin

O babası da ilgilenmek zorunda

Gercekten Allah razı olsun aklı selim objektif ve gerçekçi biri çıktı, burada sallayanların hiçbiri evine eşinin eski eşinden olma kızını almazlar. Zaten sevmemem için sağlam bir gerekçem var bana o evliliği hatırlatıyor, kimseyi zorlamadım silah dayamadım ben. Ayrı evim arabam var kimselere muhtaç değilken evlendim, aşk evliliğiydi zaten asla başka bi nedenle şu durumdaki bi adamla evlenmezdim ama duygularıma söz geçiremedim ve yine duygularımla hareket ediyorum istemiyorum bu kadar net, hayatımda istemediğim hiçbirşeyede izin vermedim eşimde karakterimi biliyor beni böyle kabul etti o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi. Yani istediğini yazsınlar kınasınlar bende bir yıl önce böyle bi konu görsem bende sallardım ama o iş öyle olmuyormuş ne diyim
Adam size tekmeyi öyle bir vurur ki kızı için. O gün geldiğinde yazın buraya da içimiz soğusum

Sizin babasıyla evlenmeden yaptığınız konusmanın anlaşmanın bir hükmü yok. O cocuk adamın cocuguysa hicbir sebeple sorumluluktan kacamaz. Cocuklu adamla/kadinla evlenen de bunu bilerek evlensin artık. Sizin oldugu kadar o cocugun da evi orasi. İstedigi zaman gelir, istedigi kadar kalir. Siz istemiyorsaniz bosanip gidebilsiniz, kendinize yeni bir düzen kurabilirsiniz ama babasi kizini bosayamaz, "ben istemiyorum sen bak" diye baskasina atma lüksü de söz konusu olamaz.

Simdi dilekcim sabah ilk is kalkiyorsun manavdan soylee guzel kipkirmizi bir elma aliyorsun. Sonra elmaya bir guzelll buyu yapip zehirliyorsun. Sonraa yasli bir kadin kiligina gidip uvey kizinin 7 cuce pardon babanneyle yasadigi eve gidip kizin elmayi yemesini sagliyorsun. Dikkat et etraftan prens felan gecmedigi surece kafan rahat olur.

bana o evliliği hatırlatıyor,
Siz mi yaşadınız o evliliği? Aklıma o evliliğin bitme sebebi sizmişsiniz gibi gelmeye başladı. Boşanmış gitmiş bitmiş niye eski eşi bu kadar kıskanıyorsunuz? Çocuğu istememe sebebiniz bile annesinden nefret etmeniz kadını kıskanmanız. Ana kız kabusunuz olmuş ama hak ediyorsunuz. Sizin gibi merhametsiz, evlatla baba arasına girenler tek gün yüzü göremesin.
duygularıma söz geçiremedim
Çocuk da duygularına söz geçiremiyor babasını istiyor.
o kızı görmek istemiyorsam eve almayacagımıda bilerek evlendi
O halde niye buraya habire konu açıp duruyorsunuz? Belli ki kocanız sizi he he diye geçiştirmiş. Karakterinizi bildiği için, aşkından öldüğünüzü bildiği için iki konuşur susar yapıyor işte. Siz de kendisine laf geçiremediğiniz için burada teselli arıyorsunuz. Ya çocuk ya ben durumuna gelince yolcu edecek adam sizi. Siz evliliğinizi çok sağlam sanıyorsunuz ama sandalyenin ayaklarından biri de bu çocuk. Çocuk giderse sallanır sallanır bir gün devrilir.

Siz bir adamla imza atıp bağ kuruyorsunuz yine bir imzayla bitiyor bağınız. Evlatla kendinizi bir tutmayın. Adamların önceki hayatındaki her şey kabul, özellikle mal mülk varsa hele hiç itiraz edilmiyor, benden önceki hayatın istemiyorum bunları diye. Ama çocuk kabul edilmiyor.

Siz de bu adamı baba olduğunu bilerek kabullendiniz evlendiniz. Bir anneyle ya da babayla evladı üzerinden pazarlık yapılmayacağını öğrendiniz. Ne bekliyorsunuz, kızım benim için yok artık mı diyecekti size? Çocuğun bir anda yok olacağını öleceğini mi düşündünüz? Elli kere evlilik biter ama evlat hep kalır unutmayın. Sizin evlilik de sürmeyecek biliyorsunuz ve bu yüzden çıldırıyorsunuz. O kız o kız... ne kadar kötü kalpli birisiniz yahu? O çocuğun hayatı boyunca başına gelmesi olası tüm kötülükler sizi bulur umarım.

Kiz surpriz yumurtadan cikmadigina gore kiymetli kocanizin kendisi o kizin dunyaya gelme sebebi, onu gorunce akliniza eski evliligi gelmiyor da 13 yasindaki kiz cocugunu gorunce mi geliyor?

Insan sevdigine ne kadar kor, sevmedigine ne kadar acimasiz olabiliyor...Umarim ki butun hayatiniz kalbinizin iyiligi kadar iyi gecer. Dahasi fazla size.

Önceki evliliğini hatırlatıyormuş, şaka gibi ,çok güldüm buna😁😁😁 yahu önceki evliliğin öznesi, direkt damadıyla evlisin. O hatırlatmıyor mu? 😆 bunun dışında herkes çok güzel yazmış, evlenmeseydin çocuklu adamla, O kocanı da Allah bildiği gibi yapsın, insan çocuğundan vazgeçer mi yaa, nasıl böyle söz verir ? Bu kaynana ,görümce vs değil. Evlat. Evdeki yabancı değil direkt o evin bir parçası. Ama kime ne anlatıyoruz, sığ ve basit bir bakış açısıyla, bu kafa yapısıyla asla anlamayacaksınız bunları. Onlarca yorumun içinde sadece 1 kişi hak vermiş ki onun da içi boş, bi ona tutunup devam edeceksiniz, belli.

Yani mesela ne yapabilir bu kız,anneside bakmıyormuş.babasi varken ne yapsın.birilerinin kapısına mi gitsin,yanlış yollara mi dussun.yasida tam yanlışlar yapacak yaslara musaitken nasıl bukadar acımasız oluyorsunuz.

Bence siz de kendi vicdaninizi başka birinin yaşamı uzerinden rahatlatiyorsunuz.
Ok en iyi sizsiniz.
Ama iki gün eşinizin annesi evinize gelse, burada ağlarsınız.
Kadının bu başına gelen kesinlikle kolay değil bu kadar ağır yargilanmayi hak etmiyor, onun sorunu değil eşinin sorunu.
Burada tek yanlısı boşanmış çocuklu biriyle evlenmesi.
O dediğiniz yanlışı yapmasaydı bu sorunu yaşamazdı değil mi, yani sorunu başlatan konu sahibinin bile isteye çocuklu adamla evlenmesi. İstemiyorsa da gider boşanabilir, niye boşanmıyor? ? Önce çocuklu adam olabilir ama sonra hayır çocuk olamaz. Sizce bu kurnazlık uyanıklık değil mi? Konu sahibi de çocuğun rızkına ortak olmuş, babsının kendine harcayacağı para başka bir kadına gidiyor, niye?

Benim de 13 yaşında kızım var sizin var mı çocuğunuz? Kadının başına ne gelmiş, adam saklamış mı boşanmış ve çocuklu olduğunu? Bile isteye koşa koşa evlenmiş , bir yolunu bulur çocuktan kurtulurum diye. Adam söylemiş biz yeni evliyken annemde kalır ama sonra yanımıza alırız diye. Tüm bunları kendisi yazdı. Hayırdır? o evin yarısı bu çocuğun babasının evi.

Annenin eşi yetişkin oluyor ama 13 yaşında çocuk bakıma muhtaç. Annenin kendi evi var, istemiyorsan da gelme bize diyebilirsin. 13 yaşında ortaokula giden kızla koca kadını nasıl bir tutuyorsunuz? Tamam herkes anaç olmak çocuk sahibi olmak zorunda değil de kardeşim biraz mantık çalıştırın. Kanun diyor ki 18 yaşına kadar meydana getirdiğin çocuğa bakmak zorundasın. Annesi de suçlu bu çocuğun ama anne bakmıyor diye baba da mı bakmasın? Yaparken baba da katkı sağlıyor değil mi, sperm falan diye bir şey var duydunuz mu hiç?

Eşinin sorunuymuş! Eşinin sorununu biliyordu önceden, evlenmeseydi. İyi günde kötü günde - hastalıkta sağlıkta diyor eşler birbirine. Hem karnım doysun hem pastam dursun ne uyanıksınız; konu sahibi, siz ve sizin gibiler.

Böyle bir ihtimali ön görüp evlenmemeliydiniz.

Kız açısından bakıyorum: anne ilgisiz, haliyle bir umut babasını istiyor. Anne ve baba sağken Babaanne ile yaşamak ne kadar üzücü.

Eşiniz açısından bakıyorum: sırf sizinle evlenmek kızının gelmeyeceğini vaad etmek falan onun ne kadar karaktersiz olduğunu göstermiş zaten. Bir gün Evladını yanına alacağını bile söyleyemiyor. Ne biçim adamla evlenmişsiniz..

Sizin açınızdan bakıyorum: en başta evlenmeyecektiniz. Madem yediniz bir halt, bu streste yaşamak yerine ayrılın.

başta belirtmişsiniz çocukla yaşamam diye ama sizi ciddiye alan olmamış. İstememekte haklısınız ya da değilsiniz diyemem. Ama dağınıklık vs yaptığı sürece Allah size sabır versin. İnsan kendi evladının dağınıklığına kızıyor, siz ne yaparsınız bilmiyorum. Yerinizde olsam bu adamdan ayrılırım, kızı geliyor diye değil, çünkü o daha çocuk. Ama siz şişip duracaksınız belli. En azından kafanız rahat olur. Ayrıca ne iş yapılacaksa eşiniz yapsın, mesul olan o.

Üzücü. Lakin o onun evladi atamaz bunu bilin anne icin de yorum yapmicam

Öyle birşey olmayacak tabikide, boşanalım hayatını ona ada madem öyle evlenmek kadar boşanmakta haktır bir hataydı belki durumumuz diyorum, öyle birşey olmayacağını beni üzecek hiçbirşeye yol vermeyeceğini söylüyor, fakat kız ısrarcı
Kiz dediginiz cocuk yahu. Israrci ne demek. Sadece babasina gelmek istiyor. En dogal hakki degil mi? Bosanin madem, adami beklemeyin. Bir cocugu perisan edeceginize iki yetiskin ayrilik acisi cekin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X