Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
insanlar değil insana kendi cinsinden olmayan kedi köpeğe bile evlat muamelesi yapıyorlar maddi manevi herşeyi yollarına seriyorlar.
Evet yaa sen ne diyorsun annemin uzakta olduğu için hayatımda yan yana gelmediğim ölen kedisine 3 gün ağladim ya.. hatta bugün resmi çıktı karşıma yine ağladım .. kardeşim telefonda ciğerim yanıyor diye ağlıyordu kedileri için...

allah babanneye uzun ömür versin.

Ya o kız ne yapsın
Ne evi ne düzeni ne aile bir şey yok
Sevgi ilgi alaka yok
Bide tam ergen yaşi daha çok anneye babaya gerek duyuyor ikisi de var ama yok
İşte ben de bunu düşündüm deminden beri.. içim yandı.. keşke dedim kıza yazabilseydim keşke buraya şikayetci olarak derdini anlatan o kız olsaydı da burda ona destek olsaydık sevgi verseydik ne kadar değerli olduğunu hissettirebilseydik.. yazık kız bu travmalarla ilgisizlikle büyüyecek diye endişe ettim

Muge anli izlediginiz haliniz buysa..gecmis olsun
Vallahi ahhahah demi müge görse bunları topa tutar vallahi o sarı kabarık saçları sinirden daha da bir kabarırdı, kızım sen de baştan evlenmeseydin evlendiysen o kızı kabul edeceksin başka yolu yok derdi yeminle bayılıyorum o kadına zaten

Kimsenin o evladı babasından ayrı tutmaya da hakkı yok babasının evinden çıkarmaya da hakkı yok okadar. Baştan kabul etmeyecekti evlenmeyecekti. Ben söyledim başında demesi hiç bir şey ifade etmiyor evlat bu kapının önüne koyacak hali yok herhalde illaki bir gün o eve gelir o çocuk, öyle bir şart koşmak zaten başlı başına bir saçmalık.

Her şeyi bir kenara koyuyorum şimdi, cidden.

Babasıyla kalabilmek için ısrar eden evladına, sizin gibi bir kadınla beraber olabilmek için yok diyen adamı nasıl sevebiliyorsunuz? Böylesine berbat bir adamla nasıl sevişebiliyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum ama cevap da belli. Sizin gibi biri olmak işte. Cevap bu.

Koskoca kadının hatasının bedelini de küçücük çocuk ödemeyecek o zaman.
Çocuğun derdi zaten babasına sarılmak. Bu kadını istediğini de nereden çıkardınız.
Ayrıca benim iyi üvey anne hikayem var. Olan çok insan da tanıyorum.

Burdakiler gibi derken? Kimi nekadar tanıyorsunuz da böyle bir genelleme yapıyorsunuz? Nedir bu ön yargı?

Bir de sey derdi,o adamin kizi bi kizi o adamin kizi bu senin cocuguna ne Mal dusecekse bu cocuga da yarin obur gun aynisi dusecek her Halde de hakkini alir derdi bir de cocuguna her ay belirli bir miktar harclik degil daha fazlasini gondermek zorunda yapiyor mu derdi,sorarlar adama ???
yapiyor mu konu sahibi milletin belkide babasiyla olacak iki Gram mutlulugunu engelliyorsunuz,Allah sizi nasil biliyorsa oyle yapsin

O çocuk sürpriz yumurtadan çıkmadı bunu bilerek evlendiniz ve resmen adamdan çocuğunu silip atmasını istiyorsunuz.
Diğer konudan gayet iyi hatırlıyorum bu kız çocuğunu hep yük olarak göreceksiniz çok bencil ve kötü kalplisiniz, empati duygunuz sıfır.
İnşallah eşiniz size uymaz ve çocuğuna sahip çıkar.

Diğer konuya da yazmıştım galiba, yineliyorum analı babalı öksüz yetimlere Allah sahip çıksın inşaallah, yolları da bahtları da açık olsun, Allah onları analarına babalarına ve onların eşlerine muhtaç etmesin.

Anne babalarını da Allah ıslah etsin, vaktiyle sahip çıkmadıkları çocuklarına yaşlanınca anneyim babayım bana bakacaksın diyemesinler inşaallah.

Kocan resmen evlenene kadar ayıya dayı demiş. Erkekler imzayı atana kadar şartları kabul etmiş görünür. Bu ilişkideki fazlalık sensin dilek kusura bakma

Hanımefendi bende iki kız vari biri 15 diğeri 13 yaşında. 15 yaşında olan son bir kaç aydır düzeldi ergenlik problemlerinden dolayı. Şimdi de 13 yaşında olanla uğraşıyoruz. Bize göre nolucak canım ama onlara göre hayat memat meselesi oluyor. Sakinleştirerek, değerli önemli olduğunu hissettirerek geçiyor günlerim. Her sorununda biz yanındayız, en kötü gününde bile biz ne olursa olsun buradayız diyoruz. Zayıf not aldıysan dünyanın sonu değil düzeltebilirsin, kendini çirkin hissediyorsan gel maske yapalım yüzüne deyip yalandan yoğurt yumurta vs karıştırıp sürüyoruz. Hatta ben hiç okula gitmek istemiyorum talebine bile şiddetle karşı çıkmıyorum. Tamam bu hafta bir gün gitmeyebilirsin ama önemli ders olmasın o gün diyorum. Öğretmeniyle de iletişim halindeyiz biliyor durumu. Tarafsız olsun bize anlatmadıklarını anlatabilsin diye haftada 1 pedagogla görüştürdük.

15 yaşında olan o kadar kötüydü ki ellerini kollarını simsiyah sert çizgilerle boyamıştı. Devamlı kalın perdeleri kapatıp karanlıkta oturuyordu, d vitamini sayısı yerlerdeydi. 2 sene uğraştık çocuk tekrar mutlu huzurlu olabilsin diye. 13 yaşında olan çok sakin, sevimli, peluş oyuncaklarıyla uyuyan bir çocuktu. 13 yaşına girip üstüne adet olunca canavar çıktı çocuğun içinden.

Yaşlarını özellikle kaç defa yazdım ki empati olsun sizde. Evlat bunlar. Tamam siz doğurmadınız ama eşiniz doğurulmasında pay sahibi. İşinize gelmiyorsa çekip gideceksiniz. Evlenirken her iki taraf da yarım ağız konuşmuş. Eşiniz hallederiz bir yol buluruz kafasındaymış, siz de babaannesi var, ben de kendi çocuğumu doğurunca o kız babaannesinde kalır kafasındaymışsınız. Öncelik çocukta kusura bakmayın orası o kızın da babasının evi. Siz boşanınca birbirinize hiç oluyorsunuz ama evlat-baba bağı kopmuyor. O bağ sizde yok, siz elsiniz.

Bunları yazınca anneyi suçsuz falan görmüyorum. Herkes çocuğuna sahip çıkacak. Annesi geziyor tozuyor yazmıştınız babası da geziyor tozuyor sizinle. Kirli çamaşırını arkasını topladım diye hiç burada destek aramayın kendinize. Sizin çocuğunuz kendisi mi yıkayacak toplayacak? Bu çocuğa olan düşmanlığınız size kaybettirir sadece. Karnınızdakine de çok güvenmeyin. Yol yakınken oturun tekrar sorun. Evlenirken yarım ağız konuştun şimdi kesin cevap istiyorum, kızın temelli bizle yaşayacak mı deyin. Cevap işinize gelmiyorsa da yallah kapı orada. Hamile kalarak neyi garantilediniz acaba? Doğmuş 13 yaşına gelmiş çocuğunu bir köşeye atıp sizinkine babalık yapacağını mı düşünüyorsunuz?

Çocuğun annesinin gezmesi tozması bile batıyor konu sahibine bir de ev alınacak. Çocuğu eve kabul etmiyor bir de eski eşe ev alınacak. Babası gezip tozabilir kendisiyle ama annesi gezemez. Hiç bir çocuk da babasının evinde bir yabancının yaşamasını istemez. Adamın öz be öz çocuğu, adama yabancı değil. Evden gidecek olan konu sahibi, 13 yaşında çocuk değil. Niye annesiyle yaşamak zorunda, çocuk babasını istiyor babasının yanında kalmak istiyor. Sizin tabirinizle "dul" ve çocuklu insanla evlenmenin bu getirisi var işte. Çocuk. Ya işine gelir oturur evli kalırsın ya da işine gelmez hadi bana eyvallah dersin. Dağdan gelip bağdakini kovamazsın. Annesi ölen çocuklar da sizin gibilerin zihniyetine göre yurtlara çocuk esirgemeye atılmalı.

insan şu adamı nasıl yanına yakıştırıp bir de çocuk yapar inanamıyorum
adam diyorum ama insan vasfı bile yok

Sizin için çocuğundan vaz geçen adam gün gelir sizden niye vazgeçmesin.hamileydiniz sanırım dünyanın binbir türlü hali var.aynı şeyi sizin çocuğunuz yaşasın ister miydiniz?bunu bir düşünün.ama hata sizde değil baba olamayan bostan korkuluğunda.ben annemi küçükken kayb ettim ama canım babam bizden bi gün bile vazgeçmedi.

Nefret ettim adamdan yemin ederim.ban yemekm istemiyorum diye susuyorum.resmen kızından vaz geçmiş siz de buna seviniyorsunuz.yarın babanne ölürse sokakta mı kalacak.o çocuğun ahı tutar sizi inşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…